15 Güçlü Ürün Fotoğrafçılığı Fikri

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:15 Güçlü Ürün Fotoğrafçılığı Fikri

Ürünleriniz e-ticaret mağazanızın yıldızlarıdır. Onlar olmasaydı web siteniz hiçbir şey olmazdı (ne kadar güzel görünürse görünsün).

Yani, yapmalısın Ürünlerinize ünlüler gibi davranın onları (gerçek) bir kaide üzerine koyarak ve her açıdan hoşgörülü fotoğraflarını çekerek. Daha azını hak etmiyorlar.

Bunu mağazanızın diğer yıldızına, yani potansiyel müşteriye fayda sağlamak için yaparsınız.

Alışveriş yapanlar, paralarını size verip vermemeye karar verirken ürünleriniz karşısında gözlerini kamaştırmak ve onlara hayatlarında ihtiyaç duyduklarına ikna olmak isterler.

Yani, şık kameranızı ve sahne donanımı kutunuzu çıkarırsınız ve fotoğraf çekersiniz.

İşinizi kolaylaştırmak için, Fotoğraflarınızın (ve tasvir ettikleri ürünlerin) muhteşem görünmesini sağlayacak birçok püf noktasını detaylandıracağız. Shogun Page Builder ile oluşturulmuş pek çok muhteşem mağaza olduğundan, yalnızca Shogun markalarından örnekler kullandık.

Hadi konuya girelim.

#cta-visual-pb#Mağazanızın herhangi bir yerine muhteşem fotoğraflar ekleyinDönüşümleri artırmak için mağaza sayfalarınızı hızla özelleştirin ve ürün fotoğraflarınızı mağazanızın her yerine ekleyin.Shogun ile daha hızlı özelleştirin

Müşterilerinizi heyecanlandıracak 15 ürün fotoğrafçılığı fikri (örneklerle)

Ürün fotoğrafı, ürünlerinizin masa üzerindeki görüntüsünden çok daha fazlasıdır.

O ürünün hayatı ve enerjisi var. Hayatlarında hayal edebilmeleri için dünyaya birçok yönünü göstermeyi arzuluyor.

O halde, bu görüntüleri sıradanlıktan sıra dışı hale getirmek için kullanabileceğiniz bazı ürün fotoğrafçılığı fikirlerinden bahsedelim.

Simetrik olun

İnsanlar simetriyi tanıyacak şekilde yaratılmıştır. Dengeyi sembolize eder ve fotoğraflarda dikkati merkezdeki konuya çeker.

Fotoğrafta simetri, iki tarafın birbirini bir dereceye kadar yansıtmasıyla oluşur.

Brevitē’den alınan aşağıdaki görsellerde her iki figür de simetrik mimarinin merkezinde duruyor, onları çerçeveliyor ve ürün de merkezde.

Görsellerde sırt çantası erkek ve bayan modellere göre oranlı olarak gösterilmektedir. Ve Modeller çevreleriyle orantılıdır.

Tavsiye Edilen:  Müşteri kazanımı için oyunlaştırmanın gücünü kullanmak

Resim: Brevitē

Alışveriş yapanların bilinçli bir satın alma kararı vermesine yardımcı olmak için bu görselleri ürün sayfalarında kullanıyorlar.

Uygun bir sahne oluşturun

Ürünleriniz tek başına mevcut değildir. Bir amaca ve bir hikayeye bağlıdırlar.

Bazı ürünler için hikaye basittir; ürünü bir model ve aksesuarlarla gösteren, nasıl ve nerede kullanılacağını gösteren bir sahne.

Diğer ürünler için hikayeler önce gelir (veya aynı anda), ürünün ne olacağına ve alışveriş yapanların bu ürünle nasıl tanıştırılacağına ilham verir.

East Fork’un seramik koleksiyonları kullandıkları sırlarla öne çıkıyor. Bu örnekte en yeni sırları Utah bu eyaletin çölleri ve kırmızı kayalarıyla temsil edilir.

Müşteriler onu satın aldığında beraberinde gelen görsel hikayeyi de satın almış oluyorlar.

Resim: Doğu Çatal

Kendi ürün fotoğrafçılığınız için ürünlerinizin çağrıştırabileceği hikayeleri düşünmek istersiniz.

Ürün varyasyonlarınızı sergileyin

Birden fazla stil veya renkte sunulan ürünler için, ürününüzün kapsamını göstermek amacıyla tek bir fotoğraf kullanabilirsiniz.

Sadece bunu yapmakla kalmıyor bu bilgiyi okunabilir tek bir görüntüye sıkıştırınancak aynı aydınlatma ile aynı anda ürün renklerinin birbirine göre anlaşılması daha kolay olacaktır.

TKEES’ten alınan bu görüntü, sessiz bir arka plan ve destekleyici ancak tanımlanamaz bir destekle, bantlı sandaletlerin farklı tonlarına dikkat çekme konusunda harika bir iş çıkarıyor.

Resim: TKE’LER

Bu tür görselleri ürün ve koleksiyon sayfalarınıza ekleyerek, alışveriş yapanlara orada kendileri için bir varyasyon olduğunu açıkça belirtebilirsiniz.

Yansıtıcı yüzeyler kullanın

Yansıtıcı yüzeyler yalnızca kendimize onaylayarak bakmamız için değildir. Ayrıca bir fotoğrafın konusuyla eşleştirildiğinde görsel bir yetenek katarlar.

Aarke’den alınan bu örnekte sayaç temiz ve parlatılmış, üçü de yansıtıcılık saçan karbonatör hattının yansımasını gösteriyor.

Yansıma, ürünün kapladığı alanı genişletir ve göze hoş gelen hafif bir simetri kazandırır.

Resim: Aarke

Ürününüzü kahraman olarak gösterecek görüntüler oluşturmak için bunun gibi yansıtıcı yüzeyleri kullanabilirsiniz.

GIF’lerle harekete geçirin

Ürününüz zaman içinde donmamıştır. Nasıl hareket ettiğini göstererek şunları yapabilirsiniz: hareketsiz görüntülerin tek başına gösteremeyeceği unsurları göstermek.

Bu, her şey için video kullanmanız gerektiği anlamına gelmez (ancak mağazanıza video eklemek de harika bir fikirdir). Basit bir sahneyi göstermek için GIF kullanabilirsiniz.

Copper Cow için ürünlerini hareket halinde kolayca yakalayabilmek çok önemliydi. Alışveriş yapanların çoğu kahvelerini nasıl hazırlayacaklarını bilmiyor olabilir, bu yüzden bunu döngü halindeki bir GIF’te açıkça gösteriyorlar.

Bir resim bin kelimeye bedelse, bir GIF de en azından birkaç bin kelimeye bedeldir.

Resim: Bakır İnek Kahvesi

GIF’i gördüğünüzde ürünün nasıl çalıştığını anlarsınız ve muhtemelen bunu kendiniz de yapabilirsiniz.

Ürününüzün bu tür bir tedaviden faydalanıp faydalanamayacağını kendinize sorun.

Ürünleri modellerle eşleştirme

İnsanlar, diğer insanları gösteren resimlere ilgi duyar.

PANGAIA tamamen insanlarla ilgilidir. Sade ve rahat kıyafetleri, kıyafetlerinin müşteri üzerinde nasıl görüneceğini göstermek için tüm farklı türlerdeki (yaş, cinsiyet, etnik köken, beden) modellerle eşleştiriliyor.

Ürün sayfalarında modelin boyu ve giydiği beden bile belirtiliyor.

Resim: PANGAYA

Ürününüzle etkileşime giren modeller de dahil olmak üzere giysinin dışında bile ürünün müşterinin hayatına nasıl uyacağını gösterin.

#cta-visual-pb#Mağazanızı güçlü görsellerle özelleştirinShogun yapımı bu mağazalar kadar iyi görünen, yüksek dönüşüm sağlayan mağaza sayfaları oluşturun.Sayfalarınızı şimdi tasarlayın

360 derece fotoğraflar

Çevrimiçi alışveriş son derece kullanışlı olsa da, şahsen alışveriş yapmanın bazı avantajlarından hala yoksundur; bir ürünü alıp ellerinizde döndürmek.

Çevrimiçi kalırken aradaki boşluğu doldurmaya başlamak için 360 derecelik fotoğraflar var. Temel olarak bu, bir ürünü tüm açılardan tek bir görüntüde gösteren bir GIF veya küçük döngüsel videodur.

Mahabis’in bu görüntüsü bu stratejinin mükemmel bir örneğidir. Ayakkabıya dokunamasanız da nasıl göründüğüne ve nasıl yapıldığına dair daha kapsamlı bir fikir edinirsiniz.

Resim: Mahabiler

360 derecelik fotoğraflarla, müşterilerinize ürünlerinizi dijital ortamda gezdirme ve ürünlerinizin birçok yönünü gösterme şansı verebilirsiniz.

Ürün içeriklerini ayrı ayrı görüntüleyin

Ürünler, parçalarının toplamından daha fazlasıdır ancak içerikleri müşterinin satın alma kararının anahtarıdır.

Bu nedenle bu içerikleri ayrı ayrı göstermek akıllıca bir pazarlamadır.

Her bir ürün bileşeninin veya bileşeninin yüksek kaliteli fotoğraflarını çekip bunları bir arada sergileyerek, içerdiği çeşitliliği gösterebilirsiniz.

OLIPOP’tan alınan bu örnek, sağlıklı gazlı içeceklerin neler içerdiğini ve tipik gazlı içecek ürünlerinden ne kadar farklı olduğunu basit ve canlı bir şekilde gösteriyor.

Resim: OLİPOP

Bu, ürün pazarlamanızı artırmak için güçlü ama basit bir proje olabilir.

Yüzmesini sağla

Ürünleriniz genellikle uçmasa da, yer çekimine meydan okumak için fotoğraf düzenlemenin gücünden yararlanabilirsiniz.

Ürününüzü yüzmesini sağlamak yerine bir kaide üzerine yerleştirmenize gerek yok.

Mahabis’ten alınan başka bir örnekte, ürün galerilerindeki birçok görüntüden biri, beyaz bir boşlukta asılı duran ayakkabılarının, altında en ufak bir gölgenin izidir.

Resim: Mahabiler

Ayak sesi yapmak üzereyken ayaklarının terliğin içinde olduğu hayal edilebilir (tabii ki zarif bir şekilde).

Marka mizahını ve kişiliğini entegre edin

Bir markanın kişiliği, müşterilerin onları nasıl bulduğuna bakılmaksızın tutarlı bir imaj geliştirerek, yarattığı her metinde ve her görselde ortaya çıkmalıdır.

Birçok marka müşterilerinin kalbini kazanmak için mizah ve zekayı kullanıyor.

The Cheese Geek’te de durum böyle. Sahnelenmesine oldukça vakit ayırdıkları ürün fotoğraflarında kişiliklerini ve mizahlarını ortaya koyuyorlar.

Bira ve peynir eşleşmelerinin yer aldığı bu fotoğraflarda, yiyecek ve içecekler, yanlarında sörf tahtalarıyla birlikte sahile doğru bir yolculuğa çıkıyor.

Resim: Peynir İneği

Bu ürün paketinin adı The Madonna ve mizahi ürün fotoğraflarının yanında pop idolüne atfedilen sahte bir alıntı içeriyor.

Ürünün doğal ayarını kullanın

Alışveriş yapanların, bir ürünün kendi evleri veya günlük yaşamları gibi tipik bir ortamda nasıl görüneceğini görmeleri yararlı olur.

Yaşam tarzı fotoğrafçılığı güçlüdür çünkü bir ürünü sağlam bir arka plan üzerinde izole etmiyor, onu karşılaşabileceği her şeyle ilişkisini göstererek ayırt ediyor.

LAY LO köpek yatakları söz konusu olduğunda bu, üzerinde uykulu bir şekilde bir köpeğin durduğu bir evde anlamına gelir.

Resim: YALNIZCA

Yalıtılmış fotoğrafların ayrıntıları göstermek için harika olduğu yerde, yaşam tarzı fotoğrafları ürünlere durumsal derinlik kazandırarak alışveriş yapanların bunları kendi hayatlarında hayal etmelerine yardımcı olur.

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerikten yararlanın

Sadık bir müşteri tabanı oluşturduktan sonra, onların fotoğrafçılık becerilerini pazarlama avantajınız için kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnsanlar zaten inanılmaz şeylerin bir sürü fotoğrafını çekiyor. Bir marka olarak şunları yapabilirsiniz: Ürün pazarlamanızda kullanmak üzere müşterilerinizin kameralarını kendi ürünlerinize doğru yönlendirin.

Barebones Living, Barebones Living Instagram akışında yer alma şansı için müşterilerinden markalarını etiketlemelerini isteyerek tonlarca güzel fotoğraf topluyor.

Marka, daha sonra Instagram akışlarında ve çevrimiçi mağazalarında kullanabilecekleri bir dizi müşteri fotoğrafından yararlanıyor. Müşteriler daha sonra öne çıktıkları için övünme haklarına sahip olurlar.

Resim: Barebone’lar Yaşayan

Markanız için kullanıcı tarafından oluşturulan bir içerik programı oluşturmak, müşterilerinizle ilişkiler kurmanıza ve pazarlama çalışmalarınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

Makro ayarını keşfedin

Ürününüzü sergilemeye çalışırken odak noktasının doğrudan ürün üzerinde olmasını istersiniz.

Bir kameradaki makro ayarıyla, arka plandaki her şeyi odak dışı bırakırken ürününüzü dramatik bir şekilde ön planda gösterebilirsiniz.

Ürününüzün renklerini vurgulamaya yardımcı olan arka planınızın renk paletinden yararlanmaya devam edersiniz, ancak gözleri gösterinin yıldızından uzaklaştırabilecek ayrıntılar olmadan.

Mancave bunu birçok ürün fotoğrafında yapıyor. Duş jellerinin dışarıda olduğunu görebilirsiniz ancak fotoğrafın sığ odağı nedeniyle ayar, ürüne göre ikinci planda kalıyor.

Resim: Man Mağarası

Her çekimi ne kadar dramatik hale getireceğiniz size bağlıdır, ancak bu, ürününüzün özelliklerini düz renkli bir arka planın önüne yapıştırmadan öne çıkarmak için harika bir stratejidir.

Düz fotoğrafçılık

Bu tür fotoğraf, dikkatlice konumlandırılmış yiyecek dizileri veya birinin her zaman yanında taşıdığı şeylerin muhasebesi gibi bir dizi öğeyi yakalamak için popüler hale geldi.

Gündelik taşıma (EDC), kişinin her gün üzerinde taşıdığı nesnelerin (cüzdan, telefon, çakı, anahtarlar vb.) toplanmasına odaklanan bir harekettir. Tahmin edebileceğiniz gibi, EDC tamamen yatay fotoğrafçılıkla ilgilidir.

Ridge, EDC’de büyük bir oyuncu ve düz döşeme, günlük nesne seçimlerini göstermenin bir yoludur.

Bu örnekte, yeni ürün koleksiyonu sayfasının başlık resminde, günün ihtiyaçlarını karşılamak için birinin cebine geri konulmaya hazır birkaç ürünü gösteriliyor.

Resim: çıkıntı

Bunun işe yarayabileceği çok sayıda ürün alanı var: kahve, paketlenmiş gıda, seramik, mücevher, mutfak eşyaları ve daha fazlası.

Sadece ürünlerinizi dikkatlice yerleştirebileceğiniz basit, düz bir yüzey bulun ve kuş bakışı fotoğrafınızı çekin. Biliyorsunuz, bu sadece Instagram’daki brunch görselleri için geçerli değil.

Her açıyı göster

Ürününüzün tam resmini görebilmek için müşterilerinizin ürünü çeşitli açılardan görmesi gerekir. Tek bir (muhtemelen gurur verici) bakış açısı, insanlara satın alma kararlarını bildirmeleri için yeterli bilgi vermez.

Daha sonra düşündükleri gibi olmadığı için geri vermektense, tam görüşe sahip olmaları daha iyidir.

Brevitē’den alınan başka bir örnekte, resim galerisi ürünü her açıdan ayrı bir şekilde inceliyor ve alışveriş yapanların ürüne göz atmasına olanak tanıyarak ürünü neredeyse döndürüyor.

Resim: Brevitē

Ürün resim galeriniz, alışveriş yapanlarınız için ek ayrıntılarla dolu olmalıdır. Bu ayrıntılar olmadan dönüşüm oranlarınızın düşeceği kesindir.

Ürünlerinize en iyi satış şansını verin

Bu gönderiden çevrimiçi mağazanızda kullanmak üzere bazı yaratıcı fotoğrafçılık fikirlerini alacağınızı umuyoruz.

Ürünlerinizin harika fotoğraflarını sunmak, ziyaretçilerinizin ilgisini çekmenize ve satış şansınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. Tutarlı ve canlı bir alışveriş deneyimi için bu harika görselleri mağazanızın her yerinde kullanabilirsiniz.

#cta-visual-pb#Herhangi bir mağaza sayfasına muhteşem fotoğraflar ekleyinMağaza sayfalarını hızla özelleştirin ve dönüşümleri artırmak için ürün fotoğraflarınızı mağazanızın her yerine ekleyin.Özelleştirmeye bugün başlayın