16 Kişilik, 7 Figürlü Uzak Ekibi Güçlendiren 22 Pazarlama Ajansı Aracı

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:16 Kişilik, 7 Figürlü Uzak Ekibi Güçlendiren 22 Pazarlama Ajansı Aracı

Ahrefs, tek başına çalışan bir operasyondan, haftada düzinelerce makale yayınlayan ve ayda milyonlarca sayfa görüntülemesi alan yedi haneli bir ajansa dönüştü. Bunu yaparken kullandığımız ajans araçları konusunda stratejik davranmamız gerekiyordu.

Doğru araçların ekip çalışmasını kolaylaştırabileceğini, müşteri desteğimizi geliştirebileceğini ve herkesin işini daha az stresli ve daha kolay yönetilebilir hale getirebileceğini fark ettik.

Bu noktada, üretkenlik, satış, arama motoru optimizasyonu (SEO), finans ve iyi bir pazarlama ajansı yönetmek için ihtiyaç duyduğunuz diğer her şey için çoğu aracı güneş altında test ettik.

İşte şu anda kullandığımız araçlar, bunları ne için kullandığımız ve neden onları sevdiğimiz.

Yönetim ve İK Araçları

Bunlar müşterilerden ödeme almayı, ekip üyelerimize ödeme yapmayı ve fayda sağlamayı son derece kolaylaştıran ajans araçlarıdır.

Justworks

Justworks küçük bir işletmenin veya startup ajansının İK ile ilgili her şeyi ele alması için ihtiyaç duyduğu sihirli sistemdir.

Maaş bordromuzla, şirketimizin tüm avantajlarıyla (örn. tıp, dişçilik, görme, 401(k), vb.), ödemelerle ve 1099’larla ilgileniyorlar.

Justworks aynı zamanda işçi sigortası, istihdam raporlaması, W-2’ler ve nasıl yapılacağını bilmediğimiz diğer şeyler gibi federal, eyalet ve yerel istihdam düzenlemelerine uymamızı da sağlar.

Biraz pahalı (bizim büyüklüğümüzdeki bir ekip için çalışan başına aylık 99 ABD doları), ancak kullanıcı dostu olması, sağlanan hizmet sayısı ve İK görevlerinde bize kazandırdığı zaman açısından buna değer. Justworks ayrıca şunları sunar: fiyatlandırma indirimleri 25-99 veya 100-174 çalışanı olan ekipler için.

QuickBooks

QuickBooks mali durumumuzu düzene koymamıza ve vergilerimizi basitleştirmemize gerçekten yardımcı oldu. Defter tutma ve harcamalarımızı takip etmek için uygulamayı kullanarak aşağıdaki gibi mali raporları kolayca çalıştırabiliyoruz:

 • Kâr ve zarar tabloları
 • Bilançolar
 • Nakit akış tabloları

Peki QuickBooks’u kullanmanın en büyük artı tarafı nedir? Müşterilerimize fatura kesmek. Daha önce fatura gönderme konusunda oldukça manuel ve zaman alıcı bir süreç kullanıyorduk. Ancak QuickBooks’u uyguladıktan sonra artık yinelenen faturalar ayarlayabilir ve otomatik hatırlatıcılar gönderebiliriz; bu da peşin ödemeleri kovalamak için daha az zaman harcayabileceğimiz anlamına gelir.

Bill.com

Kullanırız Bill.com ödeme platformumuz olarak. Kurulumu çok kolaydır ve dünyanın birçok ülkesindeki yüklenicilerin faturalarını ACH ödemeleri (veya doğrudan para yatırma) yoluyla ödememize olanak tanır.

Hatta bazı müşterilerimiz faturalarını, parayı doğrudan hesabımıza yatıran ve QuickBooks ile entegre olan ve sürecimizi oldukça kusursuz kılan Bill.com aracılığıyla ödüyorlar.

Uygulanabilir

İşe alımları hızlandırdığımızda, her şeyi Google Dokümanlar’da yapmaya yönelik eski sürecimiz çok çabuk bozuldu.

Şimdi her şeyi yapıyoruz Uygulanabilir. İşe alım sürecini kolaylaştırarak çok daha verimli hale getirir. Haftada 500’e kadar adayı değerlendirmek zorunda kaldık ve Workable, retleri göndermek, insanları bir sonraki adıma ilerletmek ve süreçte herkesin nerede olduğunu takip etmek konusunda çok daha iyi oldu.

Satış ve Müşteri İletişim Araçları

Bunlar satış sürecimize yardımcı olan ve potansiyel ve mevcut müşterilerle iletişim kurmamıza yardımcı olan ajans araçlarıdır.

Yazı biçimi

Yazı biçimi koşullu mantığı kullanan formlar, anketler ve testler oluşturmanıza olanak tanır. Formu web sitenize yerleştirebilir veya doğrudan bir bağlantıyı paylaşabilirsiniz. Typeform ayrıca Airtable, Slack, Asana ve Notion gibi diğer araçlarla da entegre olur.

Şu anda Typeform’u müşteri başlangıç ​​ve çıkış anketleri, teknik denetim anketleri ve yazar veritabanımızı oluşturmak için kullanıyoruz.

Tavsiye Edilen:  Chatbot'lardan Predictive Analytics'e: Müşteri Deneyimini Geliştirmek İçin Yapay Zeka Pazarlama Araçlarını Kullanma

HubSpot’u

Kullanırız HubSpot’u müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) platformumuz olarak. CRM, kişilerin dijital rolodexinden daha fazlasıdır. Yüksek potansiyel müşteri hacmine sahip olduğunuzda ve aynı anda birden fazla anlaşma kapatıyorsanız, ayrıntıları net tutmak ve her iletişimde sürecin neresinde olduğunuzu bilmek önemlidir.

HubSpot, iletişim bilgilerini kaydetmenin yanı sıra, arama kayıtlarını, satış belgelerini, e-posta şablonlarını ve potansiyel müşterilerle yaptığımız görüşmelerle ilgili notları da takip etmemize olanak tanır. Ayrıca Qwilr ile de entegre olur.

Qwilr

Qwilr satış teklifleri için kullandığımız ajans aracıdır. Bir teklifin Word veya Google Dokümanı’nda yazılması, okuyucunun gözlerinin parlamasına neden olabilecek yoğun metinlere yol açabilir. Ancak Qwilr, her müşteri için hızlı ve kolay bir şekilde özel teklifler oluşturmamıza olanak tanıyor. İlgi çekici, etkileşimli ve markaya uygunlar. Qwilr, şablonların kolayca oluşturulmasına ve ayarlanmasına olanak tanıyarak tonlarca zaman tasarrufu sağlar.

Calendly

Bir başka yararlı ajans aracı da Calendly. Yeni potansiyel müşteriler veya müşterilerle toplantı planlamayı çok daha kolay hale getirir.

Bir toplantı ayarlama zamanı geldiğinde tek yapmamız gereken onlara planlama sayfasına bir bağlantı göndermektir ve müşteri adayı veya müşteri sohbet etmek için takvimimizden bir zaman seçebilir. Bir toplantı planlamaya çalışırken meydana gelebilecek birçok ileri geri hareketten tasarruf sağlar.

Üstelik çifte rezervasyon konusunda endişelenmemize gerek yok. Calendly’nin Google Takvim entegrasyonu sayesinde potansiyel toplantı saatleri gerçek zamanlı müsaitlik durumuna göre belirlenir ve yeni bir toplantı planlandığında bu toplantı otomatik olarak takvimimize eklenir.

Son olarak, Calendly’nin satış veya iletişim sürecinizi daha da fazla otomatikleştirmesini istiyorsanız toplantı hatırlatma bildirimleri ve takip e-postaları için iş akışları ayarlayabilirsiniz.

Vidyard

Vidyard satış, müşteri iletişimi ve hatta şirket içi eğitim için kullandığımız bir video pazarlama aracıdır. Kullanımı kolaydır ve video ve ses kaydetmenize olanak tanır. Bilgisayarınızın kamerasıyla kendinizi kaydedebilir, ekranınızı kaydedebilir veya her ikisini birden yapabilirsiniz. Mobil cihazınızı kullanmayı tercih ediyorsanız bir uygulama bile var.

Ahrefs’de özel satış videoları oluşturmak, müşterilerle iletişim kurmak (bazen video, kendinizi ifade etmenin e-postadan daha iyi bir yoludur) ve eğitim videoları kaydetmek için Vidyard’ı kullanıyoruz.

Dönüştürme Kiti

E-posta pazarlamaya gelince, aralarından seçim yapabileceğiniz sonsuz sayıda ajans aracı vardır (örn. Mailchimp, Constant Contact, MailerLite, vb.), ancak biz tercih ediyoruz Dönüştürme Kiti.

E-posta abonelerimizi yeni makaleler, sunduğumuz yeni hizmetler ve potansiyel gelecekteki müşterilerin ilgisini çekebilecek diğer konular hakkında güncel bilgilere sahip olmak için ConvertKit’i kullanıyoruz.

ConvertKit’in özellikleri ve işlevleri, onu özel pazarlama ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilir hale getirir. E-posta kayıt formları ve açılış sayfaları oluşturma yeteneği, potansiyel müşteri yaratma çabalarınıza yardımcı olabilir; pazarlama otomasyonları ise hedef kitlenizi bölümlere ayırmanıza veya satış hunileri oluşturmanıza olanak tanır.

Son olarak, pazarlama kampanyalarınızın nasıl performans gösterdiğini değerlendirmenin zamanı geldiğinde şunları kullanabilirsiniz: ConvertKit’in analiz araçları açılma oranları, dönüşüm oranları ve abonelikten çıkma oranları gibi ölçümleri izlemek için.

Proje Yönetim Araçları

Bunlar, birçok müşteri projemizi ve şirket içi projelerimizi yolunda tutmak için kullandığımız araçlardır.

Asana

Asana İşimizin çoğunluğunun yaşadığı yer burası. Hepsi bir arada görev yönetimi ve işbirliği aracıdır. Asana’yı tarayıcınız aracılığıyla veya masaüstü veya mobil uygulaması aracılığıyla kullanabilirsiniz. Zoom, Slack, Zapier ve Harvest’in zaman takip uygulaması da dahil olmak üzere diğer çeşitli araçlarla entegre olur.

Asana’yı bir projenin çeşitli hareketli parçalarının yanı sıra kişisel görev listenizi ve son tarihlerini takip etmek için kullanabilirsiniz. Asana, görevleriniz ve projeleriniz için farklı görünümler kullanmanıza olanak tanır, böylece sizin için en uygun görselleştirmeyi seçebilirsiniz. Görünüm seçenekleri şunları içerir:

Tavsiye Edilen:  Pazarlama Stratejinizde Markalı İçeriğin Faydaları

İçerik üretim sürecimiz standart olduğundan her müşteri projesi için kopyalayıp yapıştırabileceğimiz görev ve proje şablonları oluşturduk. Örneğin her projenin bir müşteri kurulu ve bir yayın kurulu vardır. Müşterilerimizi, teslimatları alacakları kendi özel müşteri kurullarına ekliyoruz ve proje yöneticilerini, editörlerini ve yazarlarını da yer aldıkları projelerin yayın kurullarına ekliyoruz.

Bu panolardaki görevler kapsamında, taslak bağlantısı ve son teslim tarihleri ​​de dahil olmak üzere herkesin ihtiyaç duyduğu makalelerle ilgili tüm detayları paylaşıyoruz. Ayrıca birbirimizle ve müşterilerimizle makaleler hakkında iletişim kurmak için Asana’nın yorum özelliğini kullanıyoruz.

fikir

Kullanırız fikir tüm iç bilgilerimizi organize etmeyi seviyoruz ve bunu seviyoruz. Sayfaları iç içe yerleştirme, kolayca şablon oluşturma ve ihtiyacımız olan bilgileri bulma yeteneği, Google Dokümanlar ile yapabileceklerinizden çok daha üstündür.

Büyüdükçe tüm müşteri ve şirket içi bilgileri doğru tutmanın daha zorlaştığını fark ettik; bu nedenle Notion, ekipteki herkesin ihtiyaç duyduğu bilgiyi ihtiyaç duyduğu anda bulmasını sağlamak için iyi bir çözümdü.

Notion’da tuttuğumuz şeylerden bazıları şunlardır:

 • Çalışan el kitabı
 • Standart çalışma prosedürleri
 • Ekip üyelerimizin iletişim bilgileri
 • Stil kılavuzları
 • Eğitim ve nasıl yapılır belgeleri
 • Haftalık toplantı notları

Google Workspace

Bizim Google Workspace abonelik bize muhtemelen aşina olduğunuz çok çeşitli Google uygulamalarına erişim sağlar. Dahili notlarla ilgili olmayan tüm işler için Google E-Tablolar ve Google Dokümanlar’ı kullanıyoruz.

Tüm müşteri takibimizi ve raporlamamızı ve içerik planlamamızın çoğunu E-Tablolar’da gerçekleştiriyoruz. Makale taslağı hazırlamak için Dokümanlar’ı kullanıyoruz çünkü yaygın olarak mevcut ve işbirliği için kullanımı kolay. Ayrıca Google Drive, dosya paylaşımını çok kolaylaştırır.

Gevşek

Gevşek muhtemelen tanıtım gerektirmeyen başka bir ajans aracıdır. Asana’daki belirli görevlerle ilgili olmayan tüm ekip iletişimimizi yaptığımız yerdir.

Slack’in güzel yanlarından biri, diğer birçok araçla entegre olarak otomasyona izin vermesidir. Örneğin, HubSpot’tan yeni nitelikli potansiyel müşteriler, HubSpot’tan yeni siparişler hakkında uyarılar alıyoruz. Yazar BulucuVe yeni kurs satışları.

Yakınlaştır

Bazen yüz yüze veya en azından video üzerinden konuşmak güzeldir. Bunun için kullanıyoruz Yakınlaştır.

Bunun için Skype, Hangouts ve Slack gibi birkaç farklı araç denedik, ancak Zoom, iyi ses ve görüntü kalitesiyle herkesin bir çağrıya kolayca katılmasını sağlayarak en iyi işi yapıyor.

Ayrıca, bilgisayarınızdaki veya telefonunuzdaki takvim davetiyenizdeki bir bağlantıya tıklayarak aramalara katılabilmenizi de seviyoruz.

Zapier

Zapier diğer her şeyi daha verimli hale getiren gizli silahtır. Farklı web uygulamalarımız arasında otomatik etkileşimler oluşturmamıza olanak tanır ve daha önce manuel olarak yapılan tekrarlanan görevlerde bize zaman kazandırır.

Örneğin, Zapier’i şu amaçlarla kullanırız:

 • Satış hunimizin %80’ini otomatikleştirin
 • Müşteri içerik planlarına göre Asana görevleri oluşturun
 • Yeni Writer Finder müşterilerini güncelleyin
 • Başlangıç ​​anketi yanıtlarından müşteri bilgi sayfaları oluşturun
 • Ekibimizin Gmail gelen kutusundaki belirli e-postaları Slack’e iletin

Ama bu yapabileceklerinizin sadece başlangıcı. Google E-Tablolar’ı aşağıdaki gibi bir sosyal medya yönetim aracına bağlamanız gerekiyor: Hootsuite veya Tampon? Otomatik olarak eklemek istiyorum bir Facebook Reklamından yola çıkarak ConvertKit e-posta listenize mi? Cevabınız Zapier.

Hangi tetikleyicilerin ve eylemlerin mevcut olduğunu görmek için Zapier’de kullandığınız araçlara bakın. İş akışınızın bir kısmını otomatikleştirebileceğinizi görebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Murf AI Güvenli mi? İşte Kullanmadan Önce Bilmeniz Gereken 3 Şey

İçerik Oluşturma ve SEO Araçları

Son olarak, bunlar SEO ve içerik pazarlama çalışmalarımızı yaparken özellikle yararlı olan, henüz bahsedilmeyen ajans araçlarıdır.

Ahrefler

SEO araçlarına gelince, alandaki büyük isimlerden bazıları arasında Moz, SEMrush ve Ahrefs yer alıyor. Ahrefler anahtar kelime araştırmamız ve izlememiz için kullandığımızdır.

Diğer araçların test edilmesine dayanarak, en iyi verilere ve en geniş anahtar kelime kümesine sahip olduğu görülüyor. Üzerinde çalıştığımız siteleri büyütmek için anahtar kelime araştırması, rekabet analizi ve sıralama takibi açısından en iyisi bu oldu.

Clearscope

Clearscope SEO sürecimizi çeşitli yazarlar, marka sesleri ve kategoriler arasında standartlaştırmak için başka bir yararlı araçtır. Yayınlanmadan önce mümkün olduğunca SEO dostu olduğundan emin olmak için her makaleyi araç üzerinden çalıştırıyoruz.

Bir diğer büyük avantaj ise, her raporu yazarla paylaşabilmenizdir, böylece hesabınızın tamamına erişmelerine izin vermeden rekabet bilgilerini görebilirler.

Accuranker

Accuranker anahtar kelimelerin zaman içinde nasıl performans gösterdiğini izlemek için favori araçlarımızdan biridir. Ahrefs ile birlikte kullanmanın iki büyük nedeni var:

 • Müşterilerinize gönderebileceğiniz kolayca güncellenen kontrol panellerini sunar
 • Diğer araçlarla entegrasyon için bir API’ye sahiptir.

İşimiz büyüdükçe müşteri verilerini toplamanın ve değerlendirmenin kolay yollarına sahip olmak önemli hale geldi.

Google Veri Stüdyosu

Müşterilerimize üst düzey raporlar sunmak için hepsi bir arada iyi bir araç bulmaya çalıştığımızda, Google Veri Stüdyosu ihtiyaçlarımız için en iyisiydi. Müşterilerimizin makalelerinin nasıl performans gösterdiğini görebileceği basit bir kontrol paneli oluşturmak için Google Analytics, Web Yöneticisi Araçları, Accuranker ve Google E-Tablolar’dan verileri aktarabiliyoruz.

Canva

İşimizin mevcut yapısı gereği güçlü bir grafik tasarım departmanına ihtiyacımız yok. Çoğunlukla stok fotoğraf kullanıyoruz. Ancak Canva, hızlı bir şekilde bir şeyler tasarlamamız veya hazır görselleri kırpmak için bir şablon oluşturmamız gerektiğinde kullanışlıdır.

Canva’nın ücretsiz aracını kullanarak bunu başarabildik ancak şirketinizin daha fazla işlevselliğe ihtiyacı varsa kademeli fiyatlandırma planları da sunuyorlar.

Dilbilgisi açısından

En son ama en kötü değil, Dilbilgisi açısından Dilbilgisi hatalarını tekrar kontrol etmek ve yazarlarımızın içeriğinin çalıntı olmadığından emin olmak için harikadır.

Grammarly’nin premium planı, sizinkine benzer herhangi bir içerik için interneti tarayan bir intihal denetleyicisi sunar. Bu, kasıtsız intihal içermeyen orijinal makaleler ürettiğimizden emin olmak için çok önemlidir.

Doğru Ajans Araçlarıyla Sorunsuz Bir İş Yürütün

Bunlar büyümemizi ve verimli olmamızı sağlayan ajans araçlarıdır ve belki de bunlardan bazıları kendi süreçlerinizi kolaylaştırabilir. Sizin için doğru araçları seçerken işletmenizin temel işlevlerini ve yaptığınız tekrarlanan görevleri düşünün. Ardından, ekibinizin yeteneklerini işe aldıkları işe odaklayabilmesi için teknolojinin bu görevleri otomatikleştirip basitleştirebileceği yolları arayın.

Üzerinizdeki fazladan yükü hafifletmenin bir başka yolu da içerik ve SEO uzmanlarından oluşan bir ekiple ortaklık kurmaktır. Ahrefs olarak, web sitenize gelen organik trafiği artırmak amacıyla hedef kitleniz için doğru içeriği planlama ve oluşturma konusunda uzmanız.

İçerik pazarlamanızı güçlendirmeye hazır mısınız? Bugün bize ulaşın.