17 Etkili BigCommerce Site Tasarımı ve Neden Harikalar?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:17 Etkili BigCommerce Site Tasarımı ve Neden Harikalar?

BigCommerce, büyük markaların muhteşem e-ticaret deneyimleri yaratmasını sağlayan güçlü bir e-ticaret platformudur. Ancak Vahşi doğada bir BigCommerce mağazasını tanımlamak her zaman kolay değildir; Kral Arthur Pişirme Şirketi Ve Bayan MeyersÖrneğin. Bir satıcı olarak BigCommerce’i başka kimin kullandığını bilmek zordur. Ama aynı zamanda mümkün olana dair ilham da istiyorsunuz!

Bu nedenle, birçok şaşırtıcı BigCommerce markasını vurgulamak ve bu başsız özellikli e-ticaret platformunda nelerin mümkün olduğunu göstermek için en iyi BigCommerce site tasarımlarının (belirli bir sıraya göre) bir listesini derledik.

Hangi tasarımların başsız mimariden yararlandığını belirtmek için listeyi böldük.

BigCommerce mağaza tasarımı ve satıcıların bu şekilde ölçeklenmesi bizi özellikle heyecanlandırıyor çünkü Shogun artık BigCommerce Elite Teknoloji Ortağıdır!

Bu müthiş bir dönüm noktası çünkü on binlerce BigCommerce tüccarı artık Shogun Frontend ve BigCommerce arasındaki kusursuz entegrasyonla olağanüstü e-ticaret oluşturabiliyor!

Şimdi listelere geçelim veya görmek istediğiniz mağazaya geçin:

8 En İyi BigCommerce Mağazası

9 En iyi başsız BigCommerce mağazası

8 En İyi BigCommerce mağaza tasarımı

Burada sevdiğimiz sekiz muhteşem BigCommerce site tasarımını belirli bir sıraya göre sıralamıyoruz:

1. Kral Arthur Pişirme Şirketi

Markanın çarpıcı, yemek kitabı kalitesinde görsellerinden tarif kitaplığına ve aşçılık okulu derslerine kadar bu mağazanın her sayfasında ilham bulunabilir.

Tasarımın önemli noktaları:

 • Parlak, yüksek kaliteli görüntüler sadece fırıncılara ve aşçılara ilham vermekle kalmıyor, aynı zamanda dergi benzeri bir çevrimiçi deneyim de sağlıyor. afiyet olsun Ve Evin Tadı.
 • Adım adım tarifler arasında geçiş yapılabilen sağlam bir içerik kütüphanesivideolarla birlikte temel pişirme dersleri ve daha fazlası, sindirimi kolay (kelime oyunu yok 😉) bir sayfa düzeninde paketlenmiştir.
Kaynak: Kral Arthur Pişirme Şirketi

2. Solo Soba

Solo Stove’un en iyi e-ticaret sitesi tasarımı, marka ve ürün görsellerini taranabilir, ızgara benzeri bir formatta sunuyor. Bu, alışveriş yapanları bunaltmadan ürün çeşitliliğini aktarmaya yardımcı olur.

Tasarımın önemli noktaları:

 • Basitleştirilmiş ızgara biçimlendirmesi ve boşluk Solo Stove’un ürün kataloğunu alışveriş yapanlar için sindirilebilir hale getirin. Navigasyon özellikle keşif dostudur.
 • Kullanma arka plan videosu, ürün görselleri, markalı görseller ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin bir karışımı Solo Soba ürünlerinin farklı yönlerini gösteriyor.
Kaynak: Solo Soba

3. Santa Monica Deniz Ürünleri (Dock Direct)

Santa Monica Seafood, sorumlu bir şekilde tedarik edilen, denizden sofraya teslimat hizmeti olan Dock Direct’i sunuyor. BigCommerce destekli bu site, müşterilerin en sevdikleri Santa Monica Deniz Ürünleri ürünlerini satın almalarını kolaylaştırıyor ve hatta deniz ürünlerini kutudan nasıl çıkaracakları ve saklayacakları hakkında bilgiler içeriyor.

Tasarımın önemli noktaları:

 • Bu site, müşterilerin favori ürünlerini ve ağız sulandıran tarif ilhamlarını öne çıkarıyor doğrudan ana sayfaya yerleştirerek müşterileri sepetlerine güzel görünen ürünleri eklemeye teşvik ediyoruz.
 • Boyunca renk blokeli görüntüler ve videoların hoş bir dengesi site, gözün her sayfada aşağı doğru kaymasını sağlar.
Kaynak: Santa Monica Deniz Ürünleri

4. Ben & Jerry’nin Hediyelik Eşya Mağazası

Dondurma meraklıları Ben & Jerry’nin lezzetlerine aşinadır, ancak markanın aynı zamanda tam bir çevrimiçi ürün mağazası da var!

Tasarımın önemli noktaları:

 • Bu site tasarımında popüler ürünler ön plandadırAlışverişi kolaylaştırmak için tişörtler, şapkalar ve hatta bir dondurma bardağı kilidi gibi.
 • Basit site gezintisi (özellikle üst gezinme) müşterilerin tam olarak aradıklarını bulmalarına yardımcı olur veya emin değillerse doğru hediyeyi bulmayı kolaylaştırır.
Kaynak: Ben & Jerry’nin Hediyelik Eşya Mağazası

#cta-visual-fe#BigCommere mağazanızla çarpıcı tasarım yeteneği elde etmek ister misiniz?Shogun Frontend’in başsız esneklikten yararlanmanın tamamen farklı bir yolu olduğunu öğrenin. Daha fazla bilgi edin

5. Böğürtlen Çiftliği Mağazası

BlackberryFarmShop.com, editoryal benzeri bir site yaratarak, yumuşak görüntüler, hassas yazı tipi eşleştirmeleri ve görüntü katmanlamayla müşterilere zarif, üstün bir çevrimiçi alışveriş deneyimi sunuyor.

Tasarımın önemli noktaları:

 • Dinamik bir arama çubuğu Ana sayfanın üst kısmında yer alan bu özellik, alışveriş yapanların katalogda kolayca arama yapmasına olanak tanır.
 • Seçilmiş koleksiyon sayfaları “Home” ve “Farmstead” gibi alışveriş yapanların ilgi alanlarına uygun çeşitli ürünler içerir.
Tavsiye Edilen:  Eğlence Avukatları İçin Etkili Pazarlama Nasıl Yapılır?
Kaynak: Böğürtlen Çiftliği Mağazası

6. Bon Bon Bon

Şeker şirketi Bon Bon Bon’un eğlenceli e-ticaret deneyimi eşit derecede keyifli ve işlevseldir.

Tasarımın önemli noktaları:

 • Yüksek kaliteli görüntüler, bir gıda markasının açlığa/Bon Bon Bon ürünlerini deneme arzusuna ilham vermesi açısından önemli olan ürün ayrıntılarını gösterir.
 • Bon Bon Bon’un özelleştirilebilir paketler Alışveriş yapanların siparişlerine kart veya hediye paketi gibi kişiselleştirilmiş son dokunuşları eklemelerini kolaylaştırın alakart kenar çubuğu menüsü.
Kaynak: Bon Bon Bon

7. Mutluluk

BlissWorld.com, cilt bakımı markasının canlı özüne uygun, canlı bir alışveriş deneyimidir.

Tasarımın önemli noktaları:

 • Site genelinde renk engelli bölümler Bütünlüğü korurken her sayfayı bölün.
 • Mikro animasyonlar Ücretsiz kargo, sürprizler ve ücretsiz numuneler gibi önemli ayrıntıları belirtin.
 • Güzel, kaliteli görüntüler Site genelinde temizlik ve ürün kalitesi yansıtılıyor.
Kaynak: Mutluluk

8. Bayan Meyer’in

El sabunu, çamaşır deterjanı veya ev temizleyicileri için alışveriş yapmak hiçbir zaman MrsMeyers.com’dan daha keyifli olmamıştı.

Tasarımın önemli noktaları:

 • Boyunca mikro animasyonlar ana sayfa ve koleksiyon sayfalarındaki resimler üzerinde fareyle gezinirken Bayan Meyer markasının şakacılığını anlatıyor.
 • Gezinmenin üst kısmında, müşteriler ürün türüne göre alışveriş yapabilir– el sabunu veya çamaşır bakımı gibi – veya ürün kokusu gibi, Bayan Meyer’in doğru eşyasını bulmayı kolaylaştırır.
Kaynak: Bayan Meyer’in

9 En İyi Başsız BigCommerce Mağaza Tasarımı

Geleneksel olarak oluşturulmuş e-ticaret mağazaları gibi, başıboş sitelerin de doğada fark edilmesi veya tanımlanması her zaman kolay değildir (sonuçta, müşteriniz teknoloji yığınınızı göremez, bu sizin fark yaratan şeyiniz değildir!). Bununla birlikte, birkaç işaret vardır: benzersiz hız, benzersiz tasarım (site hızını etkilemez) ve daha fazlası.

Başsız ticaret son birkaç yılda ileri görüşlü markalar arasında popülerlik kazandı çünkü inanılmaz hız ve sınırsız tasarım potansiyeli sağlıyor. Bunun nedeni, başsız sitelerin ayrılmış (veya ayrılmış) bir ön uç ve arka uçla çalışmasıdır. İki ayrı katman, API’ler aracılığıyla iletişim kurar, ancak bu ayrım, her birinin diğerini etkilemeden optimize edilebileceği, değiştirilebileceği veya güncellenebileceği anlamına gelir.

#cta-mini-fe#Başsız mimarinin faydaları hakkında daha fazla bilgi edinin

İşte en iyi başsız BigCommerce mağazalarının listesi:

1. Ted Baker

Lüks tasarımcı Ted Baker’ın e-ticaret sitesi, tıpkı giyim ve ev eşyaları gibi zarif ve moderndir. Görünüşe göre sitenin hızını etkilemeyen hızlı site performansı ve zengin görseller, bu BigCommerce sitesinin başsız mimarisine bağlanabilir.

Tasarımın önemli noktaları:

 • Ürün kategorileri ana sayfada bir ızgarada gruplandırılmıştırTed Baker’ın lüks marka hissini korurken ürün keşfini kolaylaştırıyor.
 • “Hikayeler” sayfası (blog), ürünlerini editoryal tarzda sergilemenin güzel bir yoludur—arka plan videolarından ve katmanlı görsellerden kalın yazı tiplerine ve düğmelere kadar.
Kaynak: Ted Baker

2. Bir Kral Yolu

Ev ve tasarım ilhamı, lüks OneKingsLane.com’da yaygındır; net ürün görsellerinden ve resim karusellerinden klasik görünümlü yazı tipi eşleştirmelerine kadar.
Tasarımın önemli noktaları:

 • One Kings Lane geniş bir ürün kataloğuna sahiptir ancak bunu üst çubuk navigasyonunda kategoriler ve alt kategorilerle iyi bir şekilde düzenler. Sitelerinin başsız olması sayesinde marka, site performansını etkilemeden bu kadar büyük bir envanteri daha kolay bir şekilde barındırabilir.
 • Alışveriş yapanlar One Kings Lane’in kataloğunu keşfedebilir…hepsi çevrimiçi! Müşteriler, çevrimiçi kataloğa göz atarken, “Görünümü satın al” düğmelerini tıklayabilir ve en sevdikleri ürünleri sepetlerine ekleyebilirler. Bu, fiziksel kataloğa ulaşamayan müşterilerin yine de kataloga göz atabilmesini sağlamanın harika bir yoludur.

Kaynak: Bir Kral Yolu

3. Kara Elmas Ekipmanları

Outdoor malzemeleri markası Black Diamond, müşterilerine daha az gidilen yola çıkma ve bunu doğru ekipmanla yapma gücü veriyor. Başsız e-ticaret siteleri, ürün kalitesini çeşitli çarpıcı resimler, ince fare hareketleri, ürün sayfalarındaki video açıklayıcıları ve daha fazlasıyla aktarıyor.

Tavsiye Edilen:  Web Tasarımcıları İçin Harika Jquery Eklentileri

Tasarımın önemli noktaları:

 • Black Diamond Equipment, ana sayfada, açık hava sporcularının güvendiği ürünlerinin kalitesini ve dayanıklılığını gösteren göz alıcı bir kahraman görseliyle etki yaratıyor.
 • Sonraki ürün ve koleksiyon sayfalarındaki şık kırıntı navigasyonu, alışveriş yapanların göz atarken yolundan uzak durmasını sağlar ancak her sayfanın üst kısmında bulunması kolaydır.
Kaynak: Kara Elmas Ekipmanları

4. Oyuk açmak

Özel mobilya markası Burrow, gösterişli e-ticaret sitesiyle eviniz için yeni parçalar bulma ve satın alma stresini ortadan kaldırıyor.

Tasarımın önemli noktaları:

  • Burrow.com, alışveriş yapanların alışverişlerinde kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olmak için özellikle ürün sayfalarında tonlarca bağlamsal görsel ve metin içerir; çünkü çevrimiçi mobilya satın almak zorluklar doğurur!
 • Sezonluk indirimler, ana sayfada ana görselin altında belirtilir ve alışveriş yapanların sayfayı kaydırırken bunu görmeleri sağlanır.

Kaynak: Oyuk açmak

5. Lanet olsun güzel güzellik

Damn Good Beauty, Avustralya merkezli benzersiz bir cilt bakımı ve güzellik markaları koleksiyonudur. Ana siteleri DamnGoodBeauty.com.au, aynı derecede benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Tasarımın önemli noktaları:

 • Ana sayfada yalnızca sağ tarafta kaydırma yapmak harika bir UX efekti sağlar ve insanların kaydırma yapmasını sağlar.
 • Her alt marka sayfasına büyük, cesur ve canlı görüntüler eşlik ediyor.
Kaynak: Lanet olsun güzel güzellik

6. Kokteyl Kuryesi

Cocktail Courier’in e-ticaret sitesi, kokteyl uzmanları için parlak, gezinmesi kolay bir alışveriş deneyimi sunuyor.

Tasarımın önemli noktaları:

 • Markalı, temalı ürün fotoğrafları, öne çıkan ve sezonluk kokteylleri göz alıcı bir şekilde sergiliyor.
 • Ana sayfadaki hızlı alınabilen ürün videosu, müşterilere evde veya ofiste kokteyl teslimatı gibi teklifler konusunda yol gösterir.
 • Sağlam bir kütüphane, Cocktail Courier’in müşteri tabanının ilgisini çeken “Bar Kaşığı Nasıl Seçilir” ve “Buz Nasıl Seçilir” gibi eğitim içerikleri içerir ve bu, e-ticaret deneyimine büyük bir katma değer sağlar.
Kaynak: Kokteyl Kuryeleri

7. Sadece Sunnies

Just Sunnies’in başsız ticaret sitesi güneş gözlüğü, içerik ve daha fazlasını içeren güçlü katalogunu barındırıyor ve müşterilere ilgi çekici bir alışveriş deneyimi sunuyor.

Tasarımın önemli noktaları:

 • Just Sunnies’in güneş gözlükleri, farklı markaların markalı fotoğrafları aracılığıyla sergileniyor ancak uyumlu bir görünüm ve his sağlıyor.
 • Müşteri inceleme karuseli, sosyal kanıtı göstermenin ve potansiyel müşterilerin bunu görmesini sağlamanın harika bir yoludur.

Kaynak: Sadece Sunnies

8. Çamur Avustralya

Mud Australia, eğlenceli, cesur ürün görselleri, arka plan videosu ve daha fazlasıyla tamamlanan, aynı derecede şık bir e-ticaret deneyimine sahip birinci sınıf bir porselen ev eşyaları markasıdır.

Tasarımın önemli noktaları:

 • Ana sayfadaki ilgi çekici bir arka plan videosu, alışveriş yapanlara Mud Australia’nın parçalarının nasıl yapıldığına dair perde arkasını gösteriyor.
 • Mud Australia’nın blogu içerik konusunda benzersiz bir değişiklik sunuyor; ekmek tabağı veya servis çatalı ve kaşığı gibi önerilen ürün eşleştirmelerinin yanı sıra lezzetli yemek fikirleriyle dolu bir tarif kütüphanesi sunuyorlar.
Kaynak: Çamur Avustralya

9. Murad

Murad’ın yüksek kaliteli cilt bakım ürünleri ve markası, canlı ürün görselleri ve temiz yazı tiplerinden benzersiz kaydırma özellikleri ve fareyle üzerine gelindiğinde görsel efektleri gibi CSS efektlerine kadar e-ticaret deneyimlerine yansıyor.

Tasarımın önemli noktaları:

 • Temiz, net görüntülere sahip güzel bir ızgara formatı, klinik düzeyde cilt bakımı hissi uyandırır.
 • Alışveriş yapanlar, ana sayfadaki kategori atlıkarıncasını veya başlıktaki açılır menüyü kullanarak cilt endişelerine göre ürünlere göz atabilirler.
 • Murad’ın “Cilt Teşhisi” teklifi, alışveriş yapanların kolay bir testle kendi cilt bakımı rutinlerini özelleştirmelerine olanak tanıyor; bu, Murad’ın sıfır taraf verilerini toplamasının bir yolu.
Kaynak: Murad

Neden BigCommerce mağazanızı başsız bırakmayı düşünmelisiniz?

BigCommerce e-ticaret sitenizi başsız tutmak çeşitli avantajlar sunar. İki büyük olana bakalım:

Kapsamlı API kapsamı

BigCommerce ile e-ticaret hizmetlerinden herhangi birini başsız bir ortamda kullanabilirsiniz.

BigCommerce, hem REST hem de GraphQL API uç noktaları sunarak başsız vitrininizi geliştirmek için mükemmel bir seçimdir.

Tavsiye Edilen:  Web seminerleri için daha etkili içerik oluşturmak için ChatGPT'yi kullanma

Üçüncü taraf içerik yönetim sisteminizi seçin

BigCommerce, e-ticaret paketlerinde standart bir bileşen olarak bir CMS sunar, ancak üçüncü taraf bir CMS onların ihtiyaçlarına daha uygundur. Ancak BigCommerce ile başıboş olmak, BigCommerce’in e-ticaret hizmetlerine ek olarak WordPress veya Contentful gibi istediğiniz CMS’yi seçebileceğiniz anlamına gelir.

Diğer bir seçenek de, bir CMS’yi ara katman yazılımı ve önde gelen bir CDN ile birleştiren bir hizmet olarak ön uç çözümünü (Shogun Frontend gibi) tercih etmektir.

#cta-mini-fe#BigCommerce mağazanızı başsız hale getirmenin diğer avantajlarını görün: https://getshogun.com/enterprise/bigcommerce-headless

BigCommerce neden harika bir başsız ticaret platformudur?

Geleneksel e-ticaret sitenizi güçlendirmek için BigCommerce’i bir nedenden ötürü seçtiniz; ister tema özelleştirme yetenekleri ister satış özellikleri olsun.

Ancak ölçeklendirmek için başsız ticareti araştıran markalar için BigCommerce arka ucuna bağlı kalmayı düşünmeniz için de birkaç neden var.

BigCommerce başsız özelliklidir

Pek çok tüccarın başsız ortama geçiş yaparken sorduğu büyük soru şudur: “Arka ucuma ne olacak?”

İyi haber şu ki, başsız kalmayı seçerseniz (özellikle Shogun Fronted gibi bir hizmet olarak ön uç platformuyla) BigCommerce arka ucunuzu sağlam tutabilirsiniz. BigCommerce satıcıları, Shogun Frontend’e sahip yeni esnek bir ön uç katmanıyla ödeme, uyumluluk, lojistik ve daha fazlası gibi arka ofis işlevlerini kolayca koruyabilir.

Shogun Frontend başsız kalmayı çok daha kolay hale getiriyor; sitenizin tek tek satıcılarından veya bileşenlerinden kaynak almanıza gerek yoktur. Hepsi bir arada ön uç platformuyla sitenizin her parçası (ara katman yazılımı, CMS, CDN vb. gibi) önceden paketlenmiştir, böylece istediğiniz müşteri deneyimine odaklanabilirsiniz.

Bu paket yaklaşım, yalnızca yeni başsız sitenizle pazara daha hızlı gitmeniz anlamına gelmez, aynı zamanda birden fazla tedarikçi ve sözleşmeyle uğraşmadan, sınırsız site tasarımı potansiyeli ve çok yüksek site hızı gibi başsız sitelerin avantajlarından yararlanacağınız anlamına gelir.

BigCommerce kurumsal düzeyde işlevsellik sunar

Toptan veya uluslararası pazarlara mı açılıyorsunuz? Bunları BigCommerce arka ucuyla yapmak kolaydır.

BigCommerce, toptan satış bölümünüzü başlatmanıza yardımcı olan otomatik müşteri grubu yönetimi ve yerleşik fiyat listesi işlevselliği gibi araçların yanı sıra yeni pazarlara açılmanıza yardımcı olacak bir küreselleşme araçları paketi sunar.

BigCommerce, “standart”ın ötesine geçmek isteyen tüccarları ölçeklendirmek için büyük avantajlar sunuyor

Bir sitenin hem tasarımı hem de işlevselliği açısından tipik e-ticaret uygulamaları bugünlerde pek de işe yaramıyor. Markaların kalıpların dışına çıkması gerekiyor. Bu genellikle yenilikçi ve ilgi çekici site deneyimlerini destekleyebilecek teknolojiye yatırım yapmak anlamına gelir.

BigCommerce, ister markanız başıboş ticarete atlamaya hazır olsun, ister mevcut sitenizi optimize etmenin yeni yollarını arıyor olsun, nihai esneklik sunan güçlü bir e-ticaret platformudur.

#cta-visual-fe#BigCommere mağazanızla çarpıcı tasarım yeteneği elde etmek ister misiniz?Shogun Frontend’in başsız esneklikten yararlanmanın tamamen farklı bir yolu olduğunu öğrenin. Daha fazla bilgi edin