2017’de İzlenecek Baskı Tasarımı Trendleri

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:2017’de İzlenecek Baskı Tasarımı Trendleri

Bu yıl baskı tasarımlarında görmeyi beklediğimiz en önemli trendlere bakalım.

Yılın kelimesi “otantik”

Geçen yıl birçokları için belirsizlik ve endişeyle dolu, çalkantılı bir yıldı. Siyasi sahnede, büyük şirketlere karşı duyulan ezici güvensizliğin karakterize ettiği popülizmin yükselişine tanık olduk. Ülke çapındaki pazarlamacılar oturup bunu fark etti ve irili ufaklı şirketler, pek çok kişinin bırakmakta zorlandığı kaygan kurumsal görünümü değiştirmeye çalışırken, bu yıl “özgünlük” üstün gelecek. Yaklaşılabilir, tanıdık ve kişisel tasarımlar, parlak, istek uyandıran, yüksek maliyetli tasarımların yerini alacak. Ulusal markalar “yerel” görünmek için aktif olarak çalışacak ve üst düzey markalar daha az elitizm yansıtırken lüks statüsünü korumaya çalışacak. 2017 yılında gelenekselden uzaklaşmada rol oynayacağını düşündüğümüz baskı tasarımı trendlerinden bazı örnekleri burada bulabilirsiniz.

1. Vintage-Modern

Vintage-modern yeni bir trend değil ama gücünü kaybetmekten çok uzak. Yerelleştirmenin gücü pazarlamada ivme kazanmaya devam ettikçe bu yıl baskıda vintage-moderne doğru daha güçlü bir yöneliş göreceğiz. Modern bir yüz üzerinde retro yazı tipleri ve renk paletleriyle karakterize edilen vintage-modern tasarımlar, 2000’li yılların başındaki şık kurumsal tasarımların antitezidir. Vintage-modern, marka tasarımı dünyasında da çok popüler bir trend haline geldi ve uzun süre ortalıkta kalma ihtimali yüksek. Bu retro tarz, markaları için “yerel” veya “aile tarafından sahip olunan ve işletilen” hissini eve taşımak isteyen şirketler için en uygun olanıdır ve çoğunlukla onlar tarafından kullanılır.

2. Minimalizm

Başka bir köklü stil olan minimalizm, beyazın veya tasarımın temel unsurlarını çevreleyen boş alanın güçlü bir şekilde kullanılmasıyla karakterize edilir. “Beyaz alandan korkmayın”, müşterilerine aktaran herhangi bir tasarımcı hakkında duyacağınız yaygın bir teşviktir. Beyaz alan, tasarımda gerekli ancak sıklıkla yanlış anlaşılan bir unsurdur. Bir tasarımın en önemli yönlerinin öne çıkmasını sağlar. Minimalizm bunu bir sonraki seviyeye taşıyor; boş alanı kullanarak kendi başına farklı ve genellikle zarif bir stil yaratıyor. Üst düzey şirketlerin baskı tasarımlarında ve özellikle kataloglarında minimalizme doğru ilerlediğini görmeye devam edeceksiniz. İnsanların hayatlarını en aza indirmeyi keşfetmesi sırasında ülke genelinde gördüğünüz “düzensiz” eğilime çok iyi uyuyor.

Tavsiye Edilen:  Sosyal Medya Reklam Trendleri | 2023'de Ücretli Reklamcılıkla İlgili İpuçları

3. Özel Çizimler / El Yapımı

Bu çizimler Yeni Zelandalıların Marx Tasarımı üçüncü trendimize harika bir giriş. Büyük şirketlere olan güvensizliğin had safhada olduğu bu dönemde “el yapımı” tasarımların trend olması sürpriz değil. Özel çizimler, taklit edilmesi zor bir tasarıma kişilik katar. İnsanlar bu “el yapımı” tasarımları samimi, güvenilir ve dürüst olarak görme eğilimindedir. Büyük şirketler bile özel illüstrasyonların alçakgönüllü gücünden yararlanmaya çalışırken, bu trendin en üst seviyeye çıktığını görmeye hazır olun.

4. Benzersiz Tipografi

Tipografi rönesansının ortasında olabiliriz, ancak tıpkı vintage-modern trend gibi (ve muhtemelen onunla evli), benzersiz tipografi bu yıl da tasarımlarda önemli bir rol oynamaya devam edecek. Gibi sitelerle Onlar İçin Çalışıyorsun Kesinlikle büyüleyici yazı tipleri ortaya çıkaran tasarımcılar, bir fare tıklamasıyla erişilebilen geniş kaynaklara sahip. Bu kaynaklar, tasarımcıların markaları markaya çok yakışan, hatta özel bile olabilecek yazı tipleriyle kolayca eşleştirmelerine olanak tanır. Şirketler bu benzersiz yazı tiplerini kişiliklerini ifade etmek, pazarlama mesajlarını daha iyi iletmek ve hedef kitleleriyle duygusal düzeyde bağlantı kurmak için kullanacak. Tipografinin gerçek güzelliği, geniş bir yelpazeye yayılan marka kişiliklerini güçlendirmek için kullanılabilmesidir. Houston’daki hukuk firmaları için SEO gibi diğer şeylerin yanı sıra, küçük ve orta ölçekli bir hukuk firması, işlerinin profesyonel doğasını güçlendirmek için ayırt edici bir serif kullanabilir. Ulusal bir kaykay giyim şirketi, markasının havalı doğasını güçlendirmek için kalın bir sans-serif kullanabilir. Veya, hepsini bir araya getirmek için, yerel bir reçel şirketi, retro yazı tipini, minimalist tasarımı ve özel illüstrasyonu birleştirerek ürünlerinin “el yapımı” doğasını güçlendirebilir ve markasına yerel bir his verebilir.

5. Düz Tasarım

Bu noktada herkesin düz tasarıma aşina olması gerekir. 2016 yılında büyük bir sıçrama yaptı. Vikipedi Bunu “üç boyut yanılsaması veren (alt gölgeler, degradeler veya dokuların kullanımı gibi) stilistik öğelerin minimum kullanımını vurgulayan ve basit öğelerin, tipografinin ve düz çizgilerin minimalist kullanımına odaklanan bir arayüz tasarımı stili” olarak tanımlıyor. renkler.” Hatta dünyanın en büyük, en tanınabilir markalarından biri olan Google’ın logosunu düz bir tasarım olarak yeniden tasarladığına tanık olduk. Düz tasarımların internette önemli bir rol oynadığını görmeye devam edeceğimiz son dakika haberi değil, ancak bu yıl düz tasarımlarda ekrandan kağıda bir geçiş yaşanacağını düşünüyoruz. Düz tasarım, parlak sonrası çevrimiçi dünyada modern görünümü temsil etmeye başladı ve 2017 yılında da özellikle teknoloji sektöründeki şirketler arasında popüler olmaya devam edecek.

Tavsiye Edilen:  Yerel Bir SEO Danışmanı Seçerken Beş İpucu

6. Samimi Fotoğrafçılık

Sosyal medya çağına hoş geldiniz. Bu yıl, büyük ve küçük şirketlerin, insanların sosyal medyada düzenli olarak gördüğü fotoğrafçılığın samimi, özgün doğasını taklit eden çekimler için geleneksel fotoğraf çekimlerini terk ettiğini göreceğiz. Yılın kelimesine sadık kalarak, insanların stok fotoğraflardan ve gerçek hayattan kopukmuş hissi veren görsellerden giderek daha fazla uzaklaşması nedeniyle, özgün görseller ilerlemeye devam eden oyunun adıdır. Pazarlama Deneyleri, aşağıdakilerin kullanımını karşılaştıran bir test gerçekleştirdi: stok fotoğraf ve gerçek görüntülerin karşılaştırılması bir web sitesinde ve bunların her birinin potansiyel müşteri yaratma üzerindeki etkileri. Buldukları şey, gerçek kişilerin fotoğraflarının stok fotoğraflardan %95 daha iyi performans gösterdiğiydi. Stok görseller ilgisiz veya asılsız gibi görünme eğilimindedir. Fotoğrafçılığı pazarlamanın herhangi bir aşamasında kullanan herhangi bir şirket, toplumun estetik zevklerindeki bu değişimi ciddiye almalıdır. Bu, stok fotoğrafçılığın kullanılamayacağı anlamına gelmez; yalnızca uygun ve gerçek hissi veren stok görselleri bulmak için daha fazla özen gösterilmesi gerektiği anlamına gelir.

Baskı Tasarımının Ötesinde

Hiç şüphe yok ki, 2017’de baskı tasarımını tanımlayacak en önemli trendlerden biri, şirketlerin potansiyel müşterilere daha özgün görünme arzusu etrafında dönüyor. Ancak bu trendlerin çoğu yalnızca baskı tasarımlarının kullanılmasıyla sınırlı kalmayacak. Bu ve benzeri trendlerin TV ve Radyo reklamcılığına, sosyal medya stratejilerine, içerik pazarlamasına ve genel marka stratejilerine sızdığını göreceksiniz.