2023/2024 İçin Planlanacak Trendler ve Örnekler

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:2023/2024 İçin Planlanacak Trendler ve Örnekler

Facebook reklamları, TikTok videoları, etkileyici pazarlama; belki bunları denemişsinizdir, ancak hiçbir şey paketlenmiş tüketici ürünleri (CPG) markanızı ölçeklendirmeniz açısından ilerleme kaydedemez.

Pazardan paylarını alan markaların arasından sıyrılmak için güçlü bir pazarlama karması gerekiyor. 20 milyon dolar CPG endüstrisi.

İster lüks bir içecek ister evdeki temel ihtiyaçlar için çevrimiçi satışları artırıyor olun, ürünleriniz, ücretli medyanız, içeriğiniz ve daha fazlasının dikkat çekmesi gerekir.

Tek sorun?

CPG endüstrisi hızlı hareket ediyor ve gıda ve paketlenmiş tüketici ürünleri pazarlaması daha zorlu (rekabetçi, yaratıcı bir alan). Vahşi doğada gördüğünüz daha eski veya daha yaygın taktikler, ölçeklendirmenize yardımcı olmayabilir.

Eski taktik kitaplar… oynandı.

Bu nedenle, bu yazıda CPG yiyecek ve içecek e-ticaret trendlerinden yararlanmaya ve 2023 stratejinizi planlamaya hızlı bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olacağız.

CPG pazarlamasının durumu

Bir e-ticaret ekibinde CPG pazarlamacısıysanız bu sektörün yalnızca büyümekte olduğunu bilirsiniz. Piyasa bir darbe vuracak 3,6 milyar dolarlık değerleme 2022’de. Ve 2032’ye kadar 7,3 milyar dolar bahşiş vermesi bekleniyor.

Sorun? Her şey daha da pahalılaşıyor.

 • Enflasyon yükseldi Yıldan yıla %8,2ve üretim ve nakliye maliyetleri önemli ölçüde arttı.
 • Bunun tüketici fiyatları üzerinde domino etkisi var; günlük CPG ürünlerinin fiyatları %3,2 arttı geçtiğimiz yıl boyunca.

Enflasyona ve artan müşteri edinme maliyetlerine rağmen, CPG pazarlamacılarının omuzlarında da artan bir baskı var. Neredeyse %80 CEO’ların oranı, gelir artışını artırmak için pazarlama liderlerine bakıyor ve CPG pazarlama ekiplerini denemeye, test etmeye ve yenilik yapmaya zorluyor.

Bu engellerin aşılmasında veri esastır. McKinsey’in bildirdiği Veriye dayalı pazarlamayı geniş ölçekte iyi yapan CPG markaları, net satış değerini %5’e kadar artırabilir.

Bir örnek olayda, bir gıda perakendecisi, en tanınmış müşterilerini modellemek için birinci taraf verilerini kullanarak reklam harcamalarından elde edilen gelirini %40 artırdı.

#cta-visual-pb#Mağazanız için güzel sayfalar tasarlayınShogun Sayfa Oluşturucu ile kolayca ürün sayfaları, koleksiyon sayfaları ve daha fazlasını oluşturun.Ücretsiz tasarlamaya başlayın

En etkili CPG pazarlama kanalları nelerdir?

Her marka farklı olduğundan en etkili CPG pazarlama kanalları, müşterilerinizle uzun vadeli ilişkiler kurmanıza yardımcı olan kanallardır. Bu şunları içerebilir:

 • Sadakat programları
 • Televizyon reklamcılığı
 • Facebook Gruplarındaki, Slack kanallarındaki veya sahip olunan web sayfalarındaki çevrimiçi topluluklar
 • E-posta pazarlama—alışveriş yapanlarla kurduğunuz tek doğrudan iletişim hattı

Özellikle, sosyal medyada gezinmek zor bir medyadır.

Facebook ve Instagram gibi büyük platformlar, ödemeli oyun modeline yöneldi. Organik erişim azaldı; Bu sosyal ağlarda oluşturduğunuz hedef kitleye ulaşmanın tek yolu bunun için ödeme yapmaktır.

Bu, karınızın büyük bir bölümünü emebilecek, dibe doğru bir yarış.

Buna göre Veri Raporubir sosyal medya kampanyasının ortalama BGBM’si 2021’in başındaki 6,17 dolardan 2021’in 4. çeyreğinde şaşırtıcı bir şekilde 9,13 dolara yükseldi.

CPG şirketleri pazarlamaya ne kadar harcıyor?

Bu kadar rekabetçi ve hızlı hareket eden bir alan olduğundan, belki de sürpriz değil. CPG endüstrisindeki pazarlamacılar en yüksek pay dijital pazarlamaya ayrılan toplam bütçenin.

Bu rakamların her kanalda nasıl ortaya çıktığına bir göz atalım:

CPG pazarlama stratejinizi şekillendirmeye yönelik hususlar

Tüketiciye paketlenmiş ürünler satan markaların, pazarlama taktikleri ve uygulamaları hakkında genellikle geleneksel çevrimiçi perakendecilerden farklı düşünmeleri gerekir.

 • Güçlü markalaşma, ilk kez gelen müşterileri nadiren etkiler. Sadece şu tespit edildi: Tüketicilerin %8’i marka adlarını listeliyor CPG satın alımının tetikleyicisi olarak. Geleneksel perakendecilerin aksine, CPG pazarlamacılarının markalarının temel değerlerini yoğun bir şekilde pazarlaması, güven sinyallerini sergilemesi ve ilk kez alışveriş yapanları dönüşüme teşvik etmek için topluluk oluşturması gerekiyor.
 • CPG’ler hızlı satıyor. CPG genellikle çabuk bozulabilen ürünlerdir (cilt bakım ürünleri veya gıda maddeleri gibi), bu da geri dönüş sürelerinin özellikle hızlı olduğu anlamına gelir. Stokların tükenmemesinin potansiyel müşterileri geri çevirmemesini sağlamak için CPG pazarlamacılarının tedarik zinciri yöneticileriyle yakın çalışması gerekir. Sonuçta, CPG’deki pazarlamacıların kampanyalarını ve promosyonlarını mevcut stoklara göre ayarlaması ve özellikle yakından izlemesi gerekiyor.
 • Tekrarlanan satın alımlar normdur. CPG, tüketicilerin değiştirme eğiliminde olduğu temel öğelerdir. Örnekler arasında diş macunu, temizlik ürünleri ve bakkaliye ürünleri yer alır. Onlar bitti; Tüketiciler kendi arzlarını yenilemek için tekrar satın alma yaparlar. CPG pazarlamacılarının, müşterilerin tedarikçilerin stoklarını rakiplerin mağazaları yerine kendi mağazalarından stoklamasını sağlamak için elde tutmaya (ve hatta belki abonelik modellerine) odaklanması gerekiyor.
Bazaarvoice anket verileri CPG’lerin sıklıkla satın alınan ürünler arasında ne kadar popüler olduğunu gösterir.

Tüketicileri CPG satın almaya iten şeyin ne olduğunu göz önünde bulundurarak, bu alanda gördüğümüz bazı CPG e-ticaret pazarlama eğilimlerini ve bunların önümüzdeki yıl pazarlama karışımınızı ve taktiklerinizi nasıl etkileyebileceğini aşağıda bulabilirsiniz:

 1. Daha küçük porsiyonlu paketlerle sağlığa odaklanın
 2. Sürdürülebilirliğe aktif olarak öncelik verin
 3. Sınırlı sürüm indirimlerini deneyin
 4. Sıfır taraf verilerini toplamak için testleri kullanın
 5. Deneyimsel perakende ile çevrimdışı olun
 6. Teslimat uygulamalarını dağıtım kanalı olarak kullanın
 7. Yalnızca içerik oluşturucuların değil, uzmanların da onayını alın
Tavsiye Edilen:  Genişletilmiş İçerik Erişimi için Topluluk Oluşturmanın Gücü

1. Daha küçük porsiyonlu paketlerle sağlığa odaklanın

Tüm müşteriler daha az parayla daha fazla ürün istemez.

Aslında, hedef müşteri segmenti sağlık bilincine sahipse ve bir hediye paketinin tamamını yok etmeyi umursamıyorsa bu özellikle doğru olabilir.

Aslına bakılırsa Mcdonald’s, 2018’de “Mini McFlurries”i (kendi imzası olan yumuşak çırpılmış dondurmanın daha küçük versiyonları) piyasaya sürdüğünde, “az çoktur” yaklaşımına odaklanan ilk markalardan biriydi.

Oreo (ya da Mondelez International) gibi hazır kurabiyeler ve Ritz’in ’25 gramlık kraker paketleri’ de dahil olmak üzere diğer CPG markaları da aynı yolu izledi.

Daha küçük porsiyonlu paketler (ve ‘hareket halindeyken’ veya daha sonraki mesajlarda sağlık konusunda daha bilinçli olarak pazarlanma biçimleri) yakın zamanda sona erecek bir CPG pazarlama eğilimi değildir.

Müşterilere yönelik olası sağlık yararlarının yanı sıra, daha küçük porsiyonlu paketler, CPG markalarının enflasyona rağmen kar marjlarını artırmasına yardımcı oluyor.

Her zamanki boyutunun yarısı kadar küçük porsiyonlu bir paket oluşturmak, bunun %50 indirimle perakende satış yapması gerektiği anlamına gelmez. Mcdonald’s örneğini kullanırsak: Tam boyutlu McFlurries ile mini McFlurries arasında yalnızca 0,60 dolarlık bir fark var.

Üstelik CPG ürünlerinin daha küçük porsiyon boyutları, daha az kullandığınız için ham madde talebini azaltır.

Örneğin, birçok gıda ürününün temel bileşeni olan buğdayı ele alalım. Buğdayın fiyatı arttı Geçen yıldan bu yana %64. Porsiyon paketleri ile müşterilerin ilgisini çekerken, bunları akıllıca pazarlayarak daha az kullanabilirsiniz.

Bu trendden gelebilecek pazarlamaya örnek olarak CPG markasının arkasındaki şemsiye şirket olan Danone verilebilir. Activiainfluencer pazarlama kampanyalarının temeli olarak hazır yoğurtlarını kullanıyor.

TikTok yaratıcısı Kristie Sita Activia’nın “hareket halinde” probiyotik yoğurtlarının yer aldığı, sağlıklı bir yaşam tarzını tartışan bu kısa videoyu hazırladı.

#cta-visual-pb#Çevrimiçi olarak olağanüstü bir CPG markası oluşturunSayfa Oluşturucu’nun e-ticaret deneyiminizi nasıl bir sonraki seviyeye taşıyabileceğini görün. Ücretsiz oluşturmaya başlayın

2. Sürdürülebilirlik çabalarınızın pazarlanmasına aktif bir şekilde öncelik verin

Sürdürülebilirlik bir zamanlar çok moda bir kelimeydi; CPG markalarının “yeşil yıkama” olarak bilinen bir taktikle müşterilere pazarlama yapmasının bir yoluydu.

Ancak modern alışveriş yapanlar yeşil aklama yapan markaların arkasını doğrudan görebilirler. Cüzdanlarıyla oy veriyorlar, aktif olarak gezegen için daha iyi olan markalardan alışveriş yapmayı seçiyorlar… ve olmayanlardan uzak duruyorlar.

İkna olmadınız mı? Araştırmayı yapan: Çarşı sesi kurmak:

 • Tüketicilerin %77’si CPG markalarının ürünlerini sorumlu bir şekilde tedarik etmesinin önemli olduğunu düşünüyorum.
 • Tüketicilerin %76’sı CPG markalarının karbon ayak izlerini azaltmaya yönelik girişimlerinin kanıtlarını görmenin onlar için önemli olduğunu söyledi.
 • Tüketicilerin %68’i satın aldıkları temizlik ürünlerinin içeriğinin doğal ve/veya çevre dostu olmasının önemli olduğunu söylüyorlar.

Kurucusu ve CEO’su Michael Bell’e göre Manukora: “Sürdürülebilirlik, CPG markaları için hayati önem taşıyor. Tüketiciler çevre dostu ürünlere daha fazla para ödemeye hazır.”

Michael, “Rekabet etmek için çevre için ne yaptığınızı vurgulamalısınız” diyor. “Şirketler bir bütün olarak ambalajlama, üretim ve tedarik zincirlerinde sürdürülebilirliklerini öne çıkarıyor. Geri vermek de önemlidir. CPG markalarının pazarlama çabalarında nasıl olduğunu açıklayın [you’re] çevredeki çevreye yardım etmek [you].”

Cesur Yiyecekler bunun en önemli örneğidir.

CPG markası, bitki bazlı protein ürünlerinin çevre için geleneksel tavuktan daha iyi olduğu gerçeğini sürekli olarak vurguluyor; şu tweet gibi:

…ve bu Instagram gönderisiBitki bazlı bir alternatife (Daring Foods ürünleri gibi) geçmenin nasıl 2,4 milyondan fazla duş değerinde su tasarrufu sağlayabileceğini ve 239 binden fazla arabanın emisyonunu nasıl ortadan kaldırabileceğini açıklıyor:

3. Sınırlı sürümdeki ürünleri deneyin

Envanteri yönetmek, bir CPG markasını işletmeyle ilgili en zor şeylerden biridir.

Bu, özellikle pazarlama stratejilerini envanter düzeyleriyle dikkatli bir şekilde dengelemesi gereken pazarlamacılar için geçerlidir.

Müşterilerin satın alma heyecanından sonra görmek isteyeceği son şey “stokta yok” mesajıdır.

Modern Perakende Sınırlı sürüm ürünler piyasaya süren marka sayısının geçen yıldan bu yana %12 arttığını buldu.

Artık perakendecilerin yarısından fazlası stratejilerinin bir parçası olarak sınırlı stok düşüşlerine yer veriyor; markaların %40’ı bunu tüketicileri çılgına çevirmek amacıyla yapıyor.

Sınırlı sürüm indirimleri iki nedenden dolayı işe yarar:

 1. Ayrıcalıklılık ve aciliyet duygusu yaratırlar. Potansiyel müşterilerin ürünlerini güvence altına almak için hemen harekete geçmesi gerekiyor.
 2. CPG markalarının tedarik zinciri sorunlarını yönetmelerine yardımcı oluyorlar. Bir tedarikçinin stokları azalıyorsa veya üretimdeki gecikmeler sürekli stok tedarikini engelliyorsa, müşteriler satın alma şansı bulamayabileceklerinin zaten farkındadır.

El bombası bu trendi hayata geçiren bir CPG markasıdır. Temel ürünü protein barlarıdır yakın zamanda abonelerine kıyafetlerinin iadesini e-posta ile duyurdu. Abonelerden harekete geçmeleri istendi Şimdi tişörtlerini güvence altına almak için.

Marka, CPG pazarlama ekibinin bir aciliyet hissi yaratabilmesi için bilinçli olarak sınırlı miktarlarda sipariş verdi.

4. Sıfır taraf verilerini toplamak için yararlı testler yapın

Google duyurdu 2024’ün sonuna kadar Chrome tarayıcısının, pazarlamacıların çevrimiçi tüketici etkinliklerini izlemek için çerez verilerini kullanmasını önleyeceğini söyledi.

Tavsiye Edilen:  Yeni müşteri kazanmada müşteri sadakat programlarının rolü

Ancak bu takip/veri eksikliğiyle mücadele etmek için testler, anketler ve anketler müşterilerinizden sıfır taraf verilerini almanın mükemmel yollarıdır.

Gibi araçları kullanabilirsiniz oktanAI potansiyel müşterilerinizden yanıtlar almak ve sorunlarına kişiselleştirilmiş çözümler sunmak.

Bu testi şu adresten çöz: Güzelliğin İşlevi. CPG markası, saç bakım ürünlerini çevrimiçi mağazası aracılığıyla satmaktadır.

Birinin onları satın almasının yüzlerce nedeni var. Hedef kitlesinin bağ kuracağını düşündüğü tek bir nedene odaklanmak yerine, ziyaretçilerden ne aradıklarını açıklamalarını istiyor:

Potansiyel müşteriler şunları seçer:

 • sahip oldukları saç türü
 • bir sonraki satın almaları için ana hedefleri ve
 • tercih edecekleri koku.

Testin son aşaması, yanıtlara göre kişiselleştirilmiş ürün önerileriyle tamamlanan, önceden doldurulmuş bir çevrimiçi sepettir.

CPG pazarlamasına yönelik bu kişiselleştirilmiş yaklaşım, müşterilerin yalnızca istedikleri ürünü keşfetmelerine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda Gelecekteki yeniden hedefleme ve pazarlama kampanyaları için tüketici verilerini toplamanıza yardımcı olur.

Güzelliğin İşlevi örneğinde: Bir müşteri en büyük saç sorununun “kuru saç” olduğunu söylerse, CPG markası onu kuruluğun üstesinden gelmeye yönelik bir e-posta pazarlama kampanyasına dahil edebilir.

Önümüzdeki hafta, saçlarının neden kuru olabileceği ve ürününüzün bunu nasıl çözdüğü konusunda onları eğiten bir dizi e-posta alacaklar.

#cta-visual-pb#Shopify mağazanızı hızla büyütünShogun Sayfa Oluşturucu ile rekabette öne geçebilir ve öne çıkan bir mağaza oluşturabilirsiniz.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

5. Deneyimsel perakende ile çevrimdışı olun

Fiziksel perakende salgın boyunca sıkıntı yaşadı. Ancak artık karantinalar kalktığı ve tüketicilerin artık CPG satın alma işlemlerini internetten yapma zorunluluğu kalmadığı için deneyimsel perakende geri dönüş yapıyor.

Aslında, tüketicilerin üçte biri atölyeler, geçici mağazalar veya dersler gibi mağaza içi deneyimlere katılma olasılıkları yüksektir. Bu nedenle markaların %40’ı deneyimsel perakendenin önümüzdeki yıl için en önemli öncelik olduğunu söylüyor.

Kurucu ortağı Jeremy Schmidt’ten alın Çiçek SağlığıCPG markasının çiftçi pazarları gibi kişisel etkinliklerde en büyük başarıyı elde ettiğini söyleyen kişi:

“Marka deneyimini çevrimiçi olarak yeniden yaratmak daha zordur, bu nedenle ilk aşamalarımızı markamızı kişisel olarak oluşturmak ve çevrimiçi olarak paylaşabileceğimiz içerik toplamakla geçirdik, böylece çevrimiçi insanlar ürünümüzle ilgili deneyimin bizzat nasıl bir şey olduğunu anlayabilirler. .”

En iyi kısım?

Deneyimsel perakendenin, yeni bir fiziksel mağazaya 10.000 ABD Doları’nın üzerinde yatırım ya da düzenli pazarlara veya etkinliklere katılma taahhüdü anlamına gelmesi gerekmez.

Müşterileriniz için CPG markası gibi bir etkin noktada etkileşimli reklam panosu kampanyaları kadar basit olabilir Vahşi Doz yırtılabilir reklamlarıyla şunları yapar:

Instagram’da Vahşi Doz

6. Teslimat uygulamalarını dağıtım kanalı olarak kullanın

Pandemi, tüketicilerin en sevdikleri CPG markalarının ürünlerini temassız teslimat yoluyla alabilmelerinin önünü açtı.

Şuna benzer uygulamalar GoPuff, InstacartVe Kapı Göstergesi her biri kullanıcı tabanlarında büyük artışlar olduğunu ve yiyecek dağıtım uygulamasındaki ortalama oturumun uzun sürdüğünü bildirdi 17 dakika.

Bu kanallar artık yalnızca ürün isteyen müşteriler için teslimat sağlayıcıları değil Şimdievlerinden çıkmadan. Bunlar, CPG pazarlamanız için değerli dağıtım kanallarıdır.

CPG markasını alın TeneffüsCBD ile aşılanmış içecekler satan. Perakendeci, Gopuff gibi teslimat uygulamalarında satılık ürünleri listeliyor. Kurucusu ve CEO’su Benjamin Witte, Modern Perakende’ye anlattı amaç, ürünlerini her yerde satın alınabilir hale getirmek: “Sadece orada olmak ve dikkatleri üzerine çekmek bizim için harika bir pazarlama şekli.”

Gopuff, CPG için teslimat uygulamaları ararken potansiyel müşterilerin görüş alanında olmanın yanı sıra, Recess’in içeceklerini film gecesi atıştırmalık paketi gibi özel paketlere dahil etti.

Bu, Recess’in toplam gelirinin %50’sine katkıda bulunan bir CPG pazarlama stratejisidir.

Bu eğilimi bir adım daha ileriye taşımak için, Yiyecek ve içecek pazarlaması için bu eve dağıtım kanallarında alışveriş yapılabilir video reklamlar yayınlamayı düşünün.

CPG sektöründeki markalar üzerinde harcama yapıyor 30 milyar dolar her yıl dijital reklamcılık yapıyor ve bunun %70’i mobil üzerinden alışveriş yapan potansiyel müşterilere ulaşmaya ayrılıyor.

Örneğin Instacart, CPG markalarının kullanıcı tabanına ulaşmak için ödeme yapmasına olanak tanıyor.

“Kıyma” araması yapan tüketiciler, PepsiCo sponsorluğundaki kampanyaiçeceklerin aradıkları burgerlerle nasıl mükemmel bir şekilde eşleştiğini vurguluyor.

7. Yalnızca yaratıcıların değil, uzmanların da onayını alın

İçerik oluşturucular, etkileyici pazarlama dünyasının en son versiyonudur. Milyonlarca takipçiye sahip mega fenomenlerle ortaklık yapmak yerine TikTok gibi platformların yükselişi herkesin yaratıcı olabileceği anlamına geliyor.

İlginç bir şekilde içerik oluşturucuların destekleri diğer CPG pazarlama stratejileri kadar etkili değildir. Pazarlama Grafikleri ünlüler veya etkileyiciler tarafından desteklenen CPG markalarının, satın alma kararlarını etkileyen en az önemli faktör olarak sıralandığını buldu.

Güvenli, organik ve kaliteli ürünler daha önemliydi; üç unsur uzman onaylar kanıtlamaya yardımcı olur.

Artık herkesin influencer olabilmesi, tüketicilerin gördükleri sosyal medya reklamlarına güvenmedikleri anlamına geliyor.

İçerik oluşturucu ürünü gerçekten beğeniyor mu, yoksa yalnızca ürünün tanıtımını yapmak için mi para alıyor?

Alanınızda profesyonel niteliklere sahip kişiler gibi uzmanlardan destek alarak, ön yargılı görüşlerin CPG pazarlama stratejinizi etkilemesi riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

Günlük Çiğnemeler bu CPG pazarlama trendini hayata geçiren bir markadır. Ürün sayfasına göz atan kişiler bunu görüyor Günlük köpek takviyeleri veterinerler tarafından tavsiye edilir.

Tavsiye Edilen:  Sosyal medya reklam kampanyaları için AI tarafından oluşturulan içerik

Bu bilgi hem ana ürün açıklamasında hem de onun altındaki güven sinyali bannerında yer alır.

En iyi paketlenmiş tüketici ürünleri pazarlama örnekleri

CPG endüstrisi, denenecek harika CPG pazarlama taktiklerinin yenilikçi örnekleriyle doludur. Olağanüstü CPG pazarlama kampanyaları üreten ve bunun karşılığını alan üç markayı inceleyelim.

1. Sihirli Kaşık

Sihirli Kaşık Geleneksel olarak sıkıcı bir ürünü (tahıl) aldı ve hızla pazardan payına düşeni alan bir marka yarattı. 36,5 milyar dolar kahvaltılık gevrek pazarı.

Magic Spoon’un başarısının bir kısmı, ağırlıklı olarak hedef pazarın aşina olduğu markalarla karşılaştırmalara odaklanan CPG pazarlama stratejisinde yatmaktadır.

Bu mesajlaşma, aşağıdaki gibi üçüncü taraf sosyal pazarlama kanallarında başlar: instagram.

Magic Spoon’un, mısır gevreğinin protein ve karbonhidrat yapısını popüler rakipleriyle karşılaştırdığı “Biz vs. Onlar” başlıklı öne çıkan Instagram Hikayeleri var.

Daha fazlasını öğrenmek için bir sosyal medya platformundan ayrılan web sitesi ziyaretçileri, Magic Spoon mısır gevreğini Froot Loops, Reese’s Puffs ve Frosted Flakes gibi tanınmış markalarla karşılaştıran bir tablo görüyor.

Magic Spoon, üründeki protein, net karbonhidrat ve şeker miktarı da dahil olmak üzere Y Kuşağı izleyicisinin önemsediğini bildiği şeylerde birinci sırada yer alıyor.

Bu “sizin için daha iyi” ve “alternatiflerden daha iyi” mesajları, öne çıkan müşteri incelemeleri aracılığıyla devam ediyor.

Bu, müşterilerin zaten rahat oldukları bir marka yerine neden Magic Spoon’u satın almaları gerektiğinin sürekli bir hatırlatıcısıdır.

#cta-visual-pb#Daha fazla dönüşüm için mağazanızı özelleştirinShogun Sayfa Oluşturucu ile kolayca özel ürün sayfaları, koleksiyon sayfaları ve daha fazlasını oluşturun.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

2. Bilgelerin Evi

Modern tüketiciler her zaman kimliği belirsiz bir markayla bağlantı kurmuyor. Y kuşağı olan en büyük satın alma demografisi ABD’de cana yakın bir nesil var. Favori CPG markalarının arkasındaki insanları görmek istiyorlar.

Bilge Evi tam olarak bunu yapıyor. Kurucusu Amanda Goetz, aktif tweeter Bir CPG işini yürütürken öğrendiklerini düzenli olarak paylaşıyor.

88.000 takipçinin tamamı, henüz bir ürün satın almamış olsalar bile markanın yolculuğuna dahil olduklarını hissediyorlar. (Gerçi bu, Twitter’a özel indirim kodlarıyla teşvik edilmektedir.)

Amanda Goetz Twitter’da

Amanda’nın güçlü varlığı House of Wise’ın çevrimiçi mağazasında kendini gösteriyor. Onun Hakkında sayfası Amanda’nın markayı neden kurduğunu ve CBD ürünleri alan kadınları çevreleyen damgalamayı azaltmak da dahil olmak üzere desteklediği sosyal sorunları ayrıntılarıyla anlatıyor.

Müşterisinin önemsediği sorunları destekleyen aktif bir sosyal kurucuya sahip bir CPG markasının basit ama etkili bir CPG pazarlama stratejisi olabileceğini gösteriyor.

3. Sıvı Ölüm

Sıvı Ölüm günlük bir CPG’nin nasıl çok değerli bir markaya dönüştürüleceğine dair bir örnek olay çalışmasıdır.

Perakendeci, arz sıkıntısı olmayan bir ürün satıyor: su. Ve daha yeni yükseldi 75 milyon dolar daha finansmanda toplam değerlemeyi inanılmaz bir şekilde 525 milyon dolara çıkardı.

Liquid Death’in başarısının bir kısmı marka kimliğinde yatmaktadır. Ürün ambalajı, diğer şeffaf, genellikle mavi temalı maden suyu kutularından öne çıkıyor.

Karanlık, eski, yeraltı temalı kimlik, pazarlama ekibinin hedef müşterilerinin tam olarak kim olduğunu bildiğini kanıtlıyor.

Liquid Death, müşterilerini Amazon’da satın alma işlemlerine devam etmeye teşvik etmeden önce marka değerlerini iletmek için çevrimiçi mağazasını kullanıyor.

Liquid Death, CPG markası etrafında bir topluluk oluşturuyor. Country Club programı.

50$ harcayanlar bu özel kulübe davet alıyor. Onlara, yalnızca Club’a özel ürünlere, özel gösterilere davetlere ve halka açıklanmadan önce sınırlı sayıda üretilen ürünlere özel erişim sözü veriliyor.

Bunu güçlü değerleri ile birleştirdiğinizde Liquid Death’in neden inanılmaz bir marka sadakatine sahip olduğu açıktır.

Bir taahhütplastiğin ölümü” markaya kişilik kazandırır ve iklim bilincine sahip tüketicilerin ürünlerini satın almasına yardımcı olur.

Öyle ki, sadık müşteriler Liquid Death’e olan bağlılıklarını aşırı boyutlara taşıyor; hatta dövme yaptırmak bağlılıklarını belirtmek için markanın logosunu kullandılar.

Instagram’da Sıvı Ölüm

CPG pazarlama stratejinizi geliştirin

İster yeni ürünler piyasaya sürüyor olun ister köklü bir şirket olun, güçlü bir marka, mükemmel ürünlerin yanı sıra CPG şirketinizin sahip olabileceği en önemli varlıklardan biridir.

Tüketici öngörüleri toplamak, müşterilerle bağlantı kurmak ve onların ilgileneceğini bildiğiniz bir CPG pazarlama planını yürütmek için bu marka pazarlama tekniklerini kullanın.

En önemlisi, temel değerlerinizi her kampanyaya dahil edin. Modern tüketiciler kendileriyle benzer değerleri paylaşan CPG markalarıyla bağlantı kurmak istiyor. Sizi müşterilerinizin dikkatini çekmek için mücadele eden rakiplerden ayıracak her türlü pazarlama stratejisinin temel bileşenidir.

#cta-visual-pb#Mükemmel Shopify mağazasını yaratınShogun Sayfa Oluşturucu ile mağazanızı bir sonraki seviyeye taşıyın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın