2023 Planlaması İçin 8 Önemli B2B E-ticaret Trendi ve İstatistikleri

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:2023 Planlaması İçin 8 Önemli B2B E-ticaret Trendi ve İstatistikleri

Vay be. B2B e-ticaret dünyası için ne kadar da birkaç yıl geçti. Müşteri davranışlarından tedarik zinciri sorunlarına kadar tüm küresel değişikliklere ayak uydurmak zor geliyorsa yalnız değilsiniz.

Size biraz zaman kazandırmak için, 2023’ü şekillendirecek en iyi B2B e-ticaret trendlerini ve B2B alanında büyümeye devam ederken bir trendin işletmeniz için değerli olup olmadığını nasıl anlayacağınızı araştırdık.

#cta-visual-pb#Tüm ekibinizin oluşturmaya başlamasını sağlayınDaha büyük e-ticaret ekipleri için tasarlanan Shogun Page Builder Advanced, içerik oluşturma sürecinizi ölçeklendirmeniz için size benzersiz roller ve izinlerle 10’dan fazla kullanıcı koltuğu sunar çabalar.Ücretsiz tasarlamaya başlayın

B2B e-ticaret istatistikleri + önemli çıkarımlar

Bir salgın, küresel huzursuzluk, sürekli gelişen tüketici davranışları, uluslararası tedarik zinciri sorunları… Dünyada olup biten pek çok şey var.

Bu sektörün mevcut durumunu vurgulayan bazı önemli B2B e-ticaret istatistiklerine bir göz atarak, B2B alıcıları için pazarın 2022’de nasıl sallandığını burada bulabilirsiniz.

B2B e-ticaret gelişiyor

İyi haber şu ki, küresel huzursuzluğa rağmen, her zamankinden daha fazla alıcı ve satıcı B2B e-ticareti bir ticaret aracı olarak görüyor. verimli ve iğne hareket ettiren bir yol “kurumsal mal ve hizmetleri araştırmak ve satın almak.”

O kadar ki Çevrimiçi B2B e-ticaretin toplam satışları %17,8 oranında önemli bir artış kaydettiveya 2020’de 1,39 trilyon dolardan 1,63 trilyon dolara çıkacak.

Kaynak: Kahin

Daha ne, B2B alıcılarının %83’ü dijital ticaret yoluyla sipariş vermeyi veya ödeme yapmayı tercih ettiklerini söylüyorlar. Bu yüzden Ortaya çıkan bu tercih için B2B e-ticaret deneyiminizi geliştirmeye yatırım yapmaya devam etmek çok önemli olacak.

Çok kanallı veya ‘hibrit’ yaklaşım, B2B e-ticaret için yeni ortaya çıkan normdur

B2B müşterileri alışveriş yapma şekillerini B2C alışkanlıklarını yansıtacak şekilde değiştirdiler. BCG’nin araştırması şunu ortaya çıkardı: B2B müşterilerinin %60’ı yakın zamanda gerçekleşen bir satın alma işleminde mobil cihazın rol oynadığını bildiriyor. Sonuç olarak B2B e-ticaret markaları stratejilerini ayarladı.

B2C müşterilerinin daha fazla temas noktası aradığına benzer şekilde, ortalama B2B müşterisi artık kullanıyor 10’dan fazla kanalBir şirketle etkileşimde bulunmak için —e-posta, tedarikçi web siteleri ve arama motorları dahil— 2016’da sadece beşten fazla.

Kaynak: McKinsey & Co.

B2B alıcı yolculuğundaki bu değişim, büyük ölçüde, birçok alışverişçiyi çevrimiçi satın alma araştırması yapmaya zorlayan ve B2B markalarının daha kapsamlı bir dijital varlık benimsemek zorunda kaldığı COVID salgınına bağlanabilir.

Bu değişimin kalıcı olması dikkat çekicidir. McKinsey anketine katılanların %94’ü günümüzün B2B çok kanallı gerçekliğini (müşterilerin şahsen, uzaktan ve çevrimiçi olarak satın aldığı) görüntülediklerini söylüyorlar COVID öncesinden daha etkili veya daha etkili.

Buradaki asıl zorluk, markaların çeşitli zamanlarda alıcı değerlendirmesi için hangi içeriği sunması gerektiğini ve ayrıca müşteri yolculuğunun her aşamasında hangi kanalların en etkili olduğunu anlaması olacaktır. (Bu konuda daha sonra daha fazlası!)

B2B alıcıları daha fazla para harcamaya istekli

B2B tüketicileri etkileşim kurmak için daha fazla kanal kullanmanın yanı sıra doğru ürün veya çözüm için daha fazla harcama yapmaya da isteklidir.

Şimdi B2B müşterilerinin %35’i 2022’de tek bir işlemde 500.000 $ harcayacaklarını söylüyorlar; buna karşılık 2021’de bu kadar harcama yapmak isteyen müşterilerin %27’si var. Dahası, B2B müşterilerinin %77’si minimum yaklaşık 50.000 $ harcayacak.

B2B e-ticaret markaları, B2C gibi dijital dönüşümü benimsemeli ve kullanıcı deneyimini optimize etmelidir

Müşteri davranışı son birkaç yılda mobil ve dijital deneyimlere odaklanmaya doğru kaydı ve B2B markalarının, modern alışverişçi beklentilerine uygun dijital dönüşümün önemini yavaş yavaş fark ettiğini görüyoruz.

Bugün, B2B liderlerinin %37’si Dijital varlıklarının kendilerini en büyük farklılaştıran şey olduğunu söylüyor ve bunu %31’i sosyal medya kanallarının ana ayırt edici faktör olduğunu iddia ediyor ki bu harika bir başlangıç.

Artık B2B markaları yapmadım Dijital kanallarını iyileştirmeye atlayan (B2C alıcı tercihleri ​​doğrultusunda) buna ayak uydurabilmek için e-ticarete yaklaşımlarını da ayarlamaları gerekiyor.

B2C markaları uzun süredir e-ticareti iki katına çıkarıyor ve sitelerindeki müşteri yolculuklarını optimize ediyor. Sektör son birkaç yıldır istikrarlı bir büyüme kaydetti ve bu sürekli gelişmeye paralel olarak sayım da artıyor:

Kaynak: Grand View Araştırması

Ancak artık B2B markalarının e-ticaret kanalına aynı sahipliği benimsemesinin veya site tasarımı ve kullanıcı deneyimi deneyimlerini benimsemesinin zamanı geldi.

Gartner’ın en iyisini söylüyor:

“B2B satış kanallarının, B2C dijital platformlarının kusursuz, kolay ve bilgilendirici standardına uyması gerekiyor. Böyle dönüştürücü bir değişim zaman alıyor ama gerçekleşmeye başlıyor. Örneğin, ticari gayrimenkul işlemleri gibi geleneksel olarak şahsen site ziyaretlerini gerektiren karmaşık etkileşimler, giderek daha yaygın hale geliyor. sanal gerçeklik.

Bazı markalar mesela ACMEÖrneğin, web siteleri ve nasıl hazırlandıkları konusunda zaten bir B2C markası gibi düşünüyorlar. Bu B2B markasının e-ticaret deneyimi, B2C’de görülene benzer; akıcı kaydırma gibi dinamik UX özelliklerini içerir ve endüstriyel veya basite kıyasla özellikle gösterişli bir his verir.

Kaynak: ACME

Genel olarak, e-ticaret deneyimlerini B2C alışverişte belirlenen beklentileri karşılayacak şekilde yükseltebilen B2B e-ticaret markaları sonuçta kazanacaktır.

Anlayabildiğimiz kadarıyla, işler yalnızca B2B e-ticaret markaları için gelişiyor, ancak şu anda hangi trendlere atlamanız gerektiğini bilmek yanıltıcı olabilir – bunu olabildiğince hızlı yaparken, daha az değil.

Dikkat edilmesi gereken en önemli B2B e-ticaret trendlerine ve her birinin markanıza, müşterilerinize ve hedeflerinize göre nasıl uyarlanacağına bakalım.

1. Daha hızlı teslimat ve sipariş karşılamaya öncelik vermek 🏎️

Son birkaç ay içinde internetten bir şey satın aldıysanız tedarik zincirinin COVID’den nasıl etkilendiğini biliyorsunuzdur. Şirketlerin %72’si pandemiye bağlı tedarik zinciri kesintilerinin işlerine zarar verdiğini bildirdi.

Ancak işlerin toparlanması hâlâ zaman alıyor. Çin-ABD nakliye maliyeti düşerken tarihsel ortalamalar 2021 yılında hala tarihsel ortalamalardan çok daha pahalı.

Buna rağmen müşteriler teslimat ve sipariş karşılama konusunda hâlâ her zamankinden daha hızlı bir geri dönüş bekliyor. Alışveriş yapanların %41’i çevrimiçi alışverişlerini 24 saatten daha kısa sürede almayı bekliyorlar.

ShipBob ve diğer 3PL lojistik çözümleri gibi şirketler markaların sipariş karşılamalarını hızlandırmasına yardımcı olmak ve teslimat süreleri. Henüz yapmadıysanız, 2023’te ortaklık kuracağınız bir 3PL şirketi seçmek, teslimat sürelerinizi en aza indirmenize ve depo alanı sorunlarını hafifletmenize yardımcı olabilir.

Nasıl uygulanır

Markanız bu yıl gönderim, sipariş karşılama veya diğer tedarik zinciri sorunlarıyla ilgili gecikmeler yaşadıysa, 3PL ortaklarına bakmaya veya şu anda birlikte çalıştıklarınızı verimlilik açısından değerlendirmeye değer veya iyileştirmeler.

Daha da önemlisi, birlikte çalışmayı seçebileceğiniz üç tür 3PL ortağı vardır:

  1. Dağıtım: Bu ortaklar ürünleriniz için depolama ve dağıtım sağlar. Bu seçenek, farklı kanallara açılmak ve 1-2 günlük gönderim planına uymak isteyen küçük veya orta ölçekli B2B e-ticaret markaları için idealdir.
  2. Mali ve bilgi: Daha büyük hacimli siparişlere sahip daha büyük markalar için küresel tedarik zincirlerinde deneyimi olan bir 3PL ortağı seçin. Bu kişiler, sektörün değişen gidişatına uyum sağlamanıza yardımcı olmak için sipariş tamamlama sürecinize en iyi şekilde nasıl yaklaşacağınız konusunda tavsiyelerde bulunabilir.
  3. Toplu taşıma: Sipariş karşılama kolunuz için daha iyi bir ulaşıma ihtiyacınız varsa uzman bir 3PL sağlayıcısını düşünün. Çoğu zaman, nakliye ortakları eğer ilginizi çekiyorsa depolama çözümleri de sunabilirler.

Gönderim ve sipariş karşılama operasyonlarınızı geliştirmek her zaman akıllı bir önceliktir ve ölçeklendirirken birkaç farklı türde 3PL iş ortağıyla çalışmayı seçebilir veya çeşitli uzmanlıklar için farklı türde 3PL iş ortaklarının bir kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Bu yalnızca daha iyi bir müşteri deneyimi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda tekrar satın alma olasılığını da artırır.

2. Son derece kişiselleştirilmiş e-ticaret deneyimleri ⭐

Kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimlerine öncelik vermek, artık B2B de dahil olmak üzere tüm nişlerdeki e-ticaret markaları için bir trendden ziyade standart bir uygulamadır. Müşteriler, ihtiyaçlarına veya tercihlerine göre benzersiz şekilde uyarlanmış e-ticaret deneyimleri istiyor.

İle Pazarlamacıların %90’ı e-ticaret kişiselleştirmenin gelirlerini artırdığını iddia etseler de bu durumun yakın zamanda ortadan kalkmayacağı açık. Artı, Müşterilerin %80’i genel bir alışveriş deneyimi yerine kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunan bir şirketten satın alma olasılıkları daha yüksektir.

Göz atma geçmişine göre önerilen ürünler, yeni müşteriler için benzersiz teklifler ve hatta AR gibi daha teknik bir şey gibi B2B e-ticaret mağazanızı bir sonraki seviyeye taşıyan özellikler önemli bir etkiye sahip olabilir.

Nasıl uygulanır

Müşteri yolculuğunuzu ve alıcı için kişiselleştirme yoluyla hangi temas noktalarını güçlendirebileceğinizi düşünün.

Örneğin, B2B satış şeklinizin bir parçası olarak bir profesyonel/yüklenici programı (veya benzeri) sunuyorsanız (örneğin, Home Depot Pro), B2C sitenizden farklı hangi özelliklerin veya farklı bilgilerin B2B müşterilerini dönüşüme teşvik edebileceğini düşünün.

Özellikle Home Depot Pro (yükleniciler için) B2C sitelerine çok benzer şekilde yapılandırılmıştır ancak bu hedef kitle segmentinin satın almak için bilmesi gereken çok spesifik ürün bilgileri ve özellikleri, ek kaynaklar ve toptan indirimler gibi ayrıntıları içerir.

Dikkate almak: B2B alışveriş yapanlara yönelik belirli ayrıntılar ve özelliklerle silebileceğiniz veya oluşturabileceğiniz e-ticaret deneyiminizin yolları var mı?

Home Depot’un B2B sitesi SupplyWorks. Kaynak: Ana Depo

Home Depot’un B2C web sitesi. Kaynak: Ana Depo

Bu basit görünebilir ancak yüklenici odaklı bir deneyim, Home Depot Pro’yu yalnızca belirli bir segment için güvenilir bir bilgi kaynağı olarak konumlandırmakla kalmaz, aynı zamanda alışveriş yapanların ihtiyaç duydukları ürünleri ilk seferde almaları durumunda getirilerin en aza indirilmesine de yardımcı olacaktır.

3. Kasıtlı olarak sosyal medya varlığını iki katına çıkarmak 🔔

Sosyal medya sadece B2C markalarına yönelik değil! Evet, B2B e-ticaret markaları bile, B2C markalarının ürünlerini pazarlamak için büyük ölçüde kullandığı TikTok gibi platformlarda başarıya ulaşabilir.

Gartner bunu buldu B2B alıcılarının %46’sı satın alma yolculuğunun başlangıcında sosyal medyaya yönelin. Ancak buna rağmen işletmelerin %85’i henüz sosyal medyayı kullanmıyor.

Yani benB2B markanız 2023 ve sonrasına yönelik sosyal medya stratejisini pek düşünmüyorsa yeniden düşünmek isteyebilirsiniz.

Sosyal medya, mevcut ürün gruplarını sergilemek ve yenilerini piyasaya sürmek, müşteri hikayelerini öne çıkarmak ve daha fazlasını yapmak için harika bir yerdir. Bu, yaratıcı olmanız ve markanızın insani yönünü öne çıkarmanız için bir şanstır (çünkü B2B müşterileri de hala insandır!).

Almak Acme Hat Co., Örneğin. Özel B2B şapka markası (büyük ve küçük şirketlere özel şapka tasarımı ve üretimi satıyor), kişiliğini ve bağış toplama çabalarını iletmek için düzenli olarak sosyal medyaya giriyor, şu Facebook gönderisinde olduğu gibi:

Kaynak: Acme Hat Co.

Nasıl uygulanır

Sosyal medya kanallarınızı denetleyin ve hangisinin B2B hedef kitlesine ulaşmada en başarılı olabileceğini belirleyin (şaşırabilirsiniz!). Ardından, alıcınızın ilgisini hangi yaratıcı açının çekebileceğine ve hangi ürünleri veya perde arkası hikayelerini anlatmaya başlayabileceğinize karar verin. Örneğin işletmelere robot teknolojisi satabilirsiniz, ancak sonuçta bu yalnızca insandan insana gerçekleşir.

#cta-mini-pb#TikTok’u kullanmaya hazır mısınız? TikTok Rehberimizi Okuyun: 11 DTC Markası Nasıl Yeni Müşteriler Buluyor?

4. Mobil öncelikli alışveriş için optimizasyon yapın 📱

Mobil ticaret kesinlikle yeni değil ancak yıllar içinde, özellikle de 2020’den bu yana, sürekli bir büyüme görüldü. toplam m-ticaret perakende satışları 2022’de 431 milyar dolara, 2025’te ise 710 milyar dolara ulaşması bekleniyor 🤯.

İster yeni bir iş çözümü ister bir çift ayakkabı arıyor olsun, alıcılar mobil cihazlardan alışveriş yapmayı severler.

B2B’de mobil e-ticaret deneyiminizi iki katına çıkarmak, mobil odaklı bir site oluşturmaya, tek tıklamayla ödeme gibi daha hızlı alışveriş için özellikler sunmaya ve hatta alışveriş deneyiminizi geliştirmek için aşamalı bir web uygulamasına (PWA) yatırım yapmaya benziyor.

Nasıl uygulanır

Mobil ticaret yakın zamanda ortadan kalkmayacak. Müşterileriniz hareket halindedir ve sitenizin, bulundukları yere ve nasıl alışveriş yapıyorlarsa oraya sığması gerekir.

Sitenizi mobil cihazlar için kalite kontrolden geçirin ve duyarlı olduğundan ve doğru şekilde optimize edildiğinden emin olun. Google, sitenizin sağlığını test etmek için çeşitli araçlar sunar; Mobil Uyumluluk Testi Ve Sayfa Hızı Analizlerioptimize ettikçe mümkün olan en iyi mobil deneyimi oluşturabilirsiniz.

İlgili: PWA Performansını Ölçme: Veri Bütünlüğü ve Yatırım Getirisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

5. Eski sistemleri iyileştirmek ve başsız ticarete yatırım yapmak 💾

B2C markaları, Apple’ın her zaman etkileyici çevrimiçi alışveriş deneyimi gibi, sitelerine güç veren temel teknolojiyle her zaman en ileri teknolojiye sahip görünüyor:

Kaynak: Elma

Buna karşılık birçok B2B e-ticaret markaları, e-ticaret deneyimlerini güçlendiren arka uç teknolojilerini yalnızca kesinlikle gerekli olduğunda yükseltme eğilimindedir.

B2B e-ticaret markalarının %41’i Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için daha kaliteli bir çevrimiçi alışveriş deneyimi yaratmanın kendilerini en çok zorlayan şey olduğunu söyleyenlerin oranı %36’dır. “Eski sistemlerin yükseltilmesi” onların aşılması gereken en büyük dağdır.

Bazı teknik borçlara veya eski sistemlere rağmen, B2B düşüncesi “bu teknolojiye her zaman sahiptik, bu yüzden ona bağlı kalmalıyız” bakış açısı yerine ortaklık bakış açısına doğru kayıyor.

Eski sistemlerini ve teknolojilerini değerlendirmeye başlayan bazı B2B e-ticaret markaları, hem performans hem de tasarım açısından yekpare e-ticaret platformları tarafından sınırlanmış hissediyorlar.

Uzun zamandır, birçok ölçeklendirme markası için çözüm, yeni bir tema sunmak ve hatta arka uç e-ticaret platformlarını tamamen yeniden platform haline getirmek oldu.

Ancak çoğu zaman bu sadece semptomları hafifletir. Sorunu tedavi etmiyor.

Başsız ticaret (Shopify Hydrogen veya benzeri) gibi çözümler, markaların bir maliyetle daha hızlı e-ticaret deneyimleri oluşturmasına olanak tanıyabilir. Shopify Hydrogen’i kullanan markalar için Shogun Sayfa Oluşturucu, her başsız mağaza sayfasını görsel olarak oluşturmak için mükemmel bir seçimdir.

Nasıl uygulanır

Shopify mağazaları için başsız bir e-ticaret mağazası kurmanın en iyi yollarından biri Hydrogen kullanmaktır. Tek başına geliştirme açısından yoğun bir yol olsa da markalar, kodlamaya gerek kalmadan mağazalarını sürükleyip bırakmak için Page Builder Advanced’i kullanabilir.

6. Çok kanallı bir strateji benimsemek 🛍️

2023’e girerken B2B e-ticaret markaları için “Müşterilerinizin olduğu yerde olun” hala geçerli bir tavsiyedir.

Müşteriler çok nadiren bir siteye girip hemen satın alma işlemi gerçekleştirir. Müşteriler genellikle satın almadan önce sizinle farklı kanallardan iletişime geçer. Daha önce de belirttiğimiz gibi ortalama B2B müşterisi artık kullanıyor 10’dan fazla kanal bir satın alma işleminin bildirilmesi (birkaç yıl önce yalnızca 6’ydı).

Bu görsel, B2B müşteri satın alma yolculuğunu ve potansiyel olarak kaç temas noktasının dahil olduğunu gösterir. Kaynak: Gartner’ın

Bu nedenle, her müşteri temas noktasına öncelik vermek çok daha önemlidir. Çok kanallı bir pazarlama stratejisi uygulamak, müşterilerinizle zaten kullanmaya alışık oldukları alanlarda bağlantı kurmanıza olanak tanır.

İlgili:
Çok Kanallı Gerçekleştirme: Her Kanalda En İyinizi Nasıl Sunarsınız?
Çok Kanallı Ticaret: Birleşik Deneyimler Nasıl Sunulur ve Her Yerde Satış Nasıl Yapılır
2022’de Çok Kanallı Perakende Stratejisi: Pure Play’in Geçmişini Nasıl Ölçeklendirebiliriz?

Nasıl uygulanır

Öncelikle en iyi kanallarınızı veya müşterilerinizin kullandığı kanalları belirleyin. Bu listeyi daraltmak için geçmişteki müşterilere satın alma yaklaşımlarını sormak yararlı olabilir:

  • Ürün aramaya nereden başlıyorsunuz?
  • Hangi sosyal medya kanallarını aktif olarak kullanıyorsunuz?
  • En çok hangi tür içerikle ilgileniyorsunuz?

Ardından, kanallarınızı listeledikten ve müşterilerinizin satın alma yolculuğunda nasıl ilerlediklerini belirledikten sonra, her kanala ne tür bilgi vermek istediğinizi ve bunun nasıl özellikle kusursuz hale getirilebileceğini (mesajlaşmadan etkileşime kadar) netleştirebilirsiniz. markanızla birlikte).

Örneğin, B2B markanıza belirli bir mesaj vermek için TikTok veya YouTube’a yatırım yapmak istiyorsanız ürününüzün farklı özelliklerini vurgulayan, müşteri sorularını yanıtlayan veya yeni bir teklifi tanıtan haftalık bir video serisi oluşturabilirsiniz.

B2C içeriği ile B2B için bilgi sahibi olabilirsiniz. Dermalogica’nın hibe programı duyurusuyla burada neler yaptığına göz atın, örneğin:

Kaynak: TikTok’ta Dermalogica

7. E-ticaret pazaryerlerine yatırım yapmak 🛒

Omnichannel’i benimsemeyle aynı doğrultuda, daha fazla B2B e-ticaret markası, e-ticaret pazaryerlerine yatırım yaparak erişim alanlarını genişletiyor.

Bu kanal, B2B markalarına yeni kitlelere ulaşmak, üçüncü taraf pazarlamayı denemek ve ideal müşterilerinizin olduğu yerde görünmek için çeşitli fırsatlar sunar.

Rakamlar yalan söylemiyor: B2B e-ticaret pazaryerlerindeki toplu satışlar arttı 2021’de yıllık %130 artışla 56 milyar dolara.

Örneğin ev parfümü şirketi PF Candle Co.’yu ele alalım. Marka varken güçlü bir B2C varlığıayrıca toptan satış ve pazar yeri kanallarını da kullanıyorlar: Fuar ürünlerini fiziksel mağazalara ulaştırmak.

Kaynak: Faire x PF Candle Co.

Perakendeciler pazar yeri sayfalarından indirimli fiyatla alışveriş yapabilirlerve PF Candle Co. ürünleri dünya çapındaki diğer butikler ve perakende mağazalarda da satışa sunulacak. PF Candle Co. bir pazar yeri aracılığıyla satış yaparak hedef kitlesini genişletiyor Ve gelir akışları. Bir kazan-kazan!

Nasıl uygulanır

Markanızın B2B kolu için hangi pazaryerlerinin anlamlı olduğunu ve nasıl ortaya çıkmanız gerektiğini düşünün.

B2B e-ticaret markanıza uygun pazarları belirledikten sonra sattığınız ürünle uyumlu uygun bir ürün kategorisinin olduğundan emin olun.

Ayrıca, o kategori altında şu anda kaç ürünün listelendiğini de göz önünde bulundurun. Belirli bir ürünün yüksek adetli olduğu pazar yerlerinden caymayın. Bu muhtemelen daha yüksek rekabet anlamına gelse de, o pazarda söz konusu ürün türüne talep olduğunu doğruluyor.

8. Sürdürülebilirliğe yönelmek ♻️

İle Müşterilerin %45’i Çevre dostu veya çevreye karşı sorumlu etik değerlerine sahip markalardan satın almakla ilgilendiklerini söyleyerek, sürdürülebilirliğe yönelmenin iş dünyası ve Doğa Ana için harika olduğunu söylüyor.

Nasıl uygulanır

Gönderim, sipariş karşılama, paketleme ve daha fazlası gibi mevcut iş uygulamalarınızı denetleyin. Çevre açısından sürdürülebilirler mi?

Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz paketleme başlamak için harika bir yerdir. İşte bugün yapabileceğiniz birkaç harika takas:

Küçük, sürdürülebilir bir değişiklik yapmak, işletmeniz ve müşterilerinizin sizi nasıl daha iyi gördüğü üzerinde büyük bir etki yaratabilir.

B2B e-ticaret SSS’leri

B2B e-ticaret nedir?

B2B e-ticaret, bir web sitesi veya dijital portal gibi çevrimiçi kanallar aracılığıyla mal veya hizmetlerin bir işletmeden diğerine satın alınması, satılması, pazarlanması ve dağıtılmasıdır.

Bir B2B e-ticaret şirketini nasıl kurarım?

Mevcut B2C markanızı B2B e-ticarete genişletmek mi istiyorsunuz? Birkaç basit adımda bunu nasıl yapacağınızı burada bulabilirsiniz:

1. B2B alanında ürünleriniz için uygun bir pazar olup olmadığını belirleyin.
2. B2B işletmelere hitap eden ancak yine de genel markanızın bir parçası gibi görünen bir B2B portalı tasarlayın. Ayrıntılı ürün özellikleri veya bağlam ekleyen ve anlaşmazlıkları ortadan kaldıran “uzayınızda görün” özelliği gibi B2B müşterilerinin yararlı bulacağı özellikleri eklemeyi düşünün.
3. Kişiselleştirme araçları, büyük görseller veya hızlı alışveriş deneyimi gibi sunmak istediğiniz site deneyimine bağlı olarak tasarımınızı hayata geçirmek için gereken teknolojiyi araştırın.
4. B2B portalınızı oluşturun ve mevcut .com’unuza bağlayın (şuna benzer). Ana Depo örneğin), B2B programınızın/sunumunuzun yalnızca bu bölümleri tarafından erişilebilir.
5. Hedef kitlenizin davranışlarına/tercihlerine göre hangi kanallardan pazarlama yapacağınızı düşünün.

B2B e-ticaret ile B2C e-ticaret arasındaki fark nedir?

B2B e-ticaret, bir işletmenin başka bir işletmeye mal ve hizmet satmasıdır. B2C e-ticaret, bir kişiye mal ve hizmet satan bir işletmedir.

B2B e-ticaretin geleceği umut verici 🔮

2023’e girerken B2B e-ticaret markalarının dikkate alması gereken çok şey var.

Tavsiyemiz: Odak noktanızı, gelecek yıl ve sonrasında işletmenizin ilerlemesini sağlayacak birkaç trendle sınırlandırın. Dönüşümleri artırmaya çalışıyorsanız çok kanallı bir stratejiyi düşünün. Motivasyonları hakkında daha fazla bilgi edinmek için hedef kitlenizle farklı şekillerde etkileşime geçmek istiyorsanız, sosyal medyadaki varlığınızı güçlendirmeye ve hızlı geri bildirim toplamaya çalışın.

Yeni yıla bomba gibi başlamak için hemen başlayın!

#cta-visual-pb#Tüm ekibinizin oluşturmaya başlamasını sağlayınDaha büyük e-ticaret ekipleri için tasarlanan Shogun Page Builder Advanced, içerik oluşturma sürecinizi ölçeklendirmeniz için size benzersiz roller ve izinlerle 10’dan fazla kullanıcı koltuğu sunar çabalar.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Tavsiye Edilen:  Birden Fazla Satış Kanalına Ölçeklendirme