2023 ve Sonrası Ev Hizmetleri Pazarlama Trendleri

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:2022 ve Sonrası Ev Hizmetleri Pazarlama Trendleri

Ev hizmetleri sektörü her yıl büyümeye, değişmeye ve gelişmeye devam eden bir sektördür. En son pazarlama trendlerini takip etmek, web sitesi trafiğini iyileştirebilir ve yeni müşterilerle karşılaşmayı artırabilir.

Valve+Meter Performans Pazarlama’nın en son blog yazısında, şirketinizin görünürlüğünü artırmasına ve gelecek yıllarda potansiyel müşteriler yakalamasına yardımcı olacak 2022 ve sonrası için ev hizmetleri pazarlama trendlerini tartışacağız.

Yerel SEO Stratejilerini Uygulayın

Hedef pazarınıza ulaşmak için web sitenizin yerel trafik kazanacak şekilde optimize edildiğinden emin olun. Örneğin ev hizmetleri şirketinizin hedeflediği her alan için hizmet sayfaları oluşturmak, müşterileri bulmanın ve onlara kendi alanlarında ihtiyaç duydukları hizmetleri sunduğunuzu bildirmenin harika bir yoludur.

Ek olarak, bir oluşturma Google İşletme ProfiliEski adıyla Google Benim İşletmem olarak bilinen profil oluşturma ve şirketinizi diğer yerel dizinlere ekleme, web sitenize geri bağlantılar sağlayacak ve gelecekteki müşterilerin web sitenizi kolayca bulmasına olanak sağlayacaktır. Buradan, şirketinizin ihtiyaçlarına en uygun olup olmadığını öğrenmek için sunduğunuz hizmetlerin yanı sıra hizmet alanlarınızı da görebilirler.

Müşteri Yorumları İçin Bastırın

Artık müşteriler, ihtiyaç duydukları hizmetleri sağlama konusunda şirketinize güvenip güvenemeyeceklerine karar vermek için diğer müşterilerin deneyimlerine her zamankinden daha fazla güveniyor. Bir müşteriye ev hizmetleri sağladıktan sonra, Google İşletme Profili gibi platformlarda size yorum bırakmasını mutlaka isteyin.

Bir teşvik sunmak, yorum sayınızı artırmanın harika bir yoludur. Örneğin bir sonraki servis randevusunda indirim sunmak, geçmişteki bir müşteriye şirketinize yorum bırakması için bir neden verir.

Sanal Deneyimler Sağlayın

Pandemi sırasında birçok müşteri, kendilerini ve ailelerini güvende ve sağlıklı tutmak için sanal randevularla daha rahat hale geldi. Sanal randevular sunmaya devam etmek, önceden sağlık sorunları olan veya sanal randevularla daha rahat olan müşterilere ulaşmanın harika bir yolu olabilir.

Tavsiye Edilen:  Medikal Spa Hedef Kitlenizi Tanımlama Stratejileri

Ev hizmetleri işletmeniz için sanal deneyimler gerçekçiyse, bunları sağladığınızdan emin olun.

Yeni Sosyal Medya Platformlarını Keşfedin

Sosyal medya yeni müşterilere ulaşmanın harika bir yolu olmaya devam ediyor. Aslında, İnternet kullanıcılarının %90’ı en az bir sosyal medya platformunda yer alıyor. Popüler sosyal medya platformlarını keşfetmeden bıraktıysanız işletmeniz için bir profil oluşturduğunuzdan emin olun. Rakipleriniz muhtemelen tüm sosyal medya platformlarında yer alıyor, bu nedenle sosyal medya platformlarını takip etmeniz ve aktif kalmanız çok önemli.

Chatbot’ları kullanın

Chatbotlar, kullanıcılara işletmeniz ve sunduğunuz hizmetler hakkında hızlı ve doğru bilgiler sağlar. Sohbet robotlarının uygulanması, daha hızlı bir satış döngüsünü kolaylaştırmaya ve genel süreci iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Ev Hizmetleri Pazarlaması için Kontak Vanası+Ölçüm Cihazı

Valve+Meter, gelişen ev hizmetleri pazarlama trendlerine ayak uydurmanın önemini biliyor. İşletmenizin güvenebileceği ev hizmetleri pazarlama hizmetleri için Valve+Meter Performans Pazarlama ile iletişime geçmeyi unutmayın. Kapsamlı ve çok yönlü bir pazarlama planı almanızı sağlamak için dijital, yaratıcı, SEO, web geliştirme ve daha fazlasını içeren hizmetler sunuyoruz.