2023 ve Sonrası İçin E-posta Pazarlama İstatistikleri

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:2022 ve Sonrası İçin E-posta Pazarlama İstatistikleri

E-posta pazarlama stratejileri, müşterilerinizle etkileşim kurmak ve onlara bilmeleri gereken bilgileri sağlamak için kullanılır. Bir e-posta pazarlama kampanyası, müşteri listenizi yeni ürünler, son indirimler ve hatta en yeni blog yayınınız hakkında kolayca bilgilendirmenize olanak tanır.

Valve+Meter ekibi, etkili bir e-posta pazarlama kampanyasının değerinin abartılamayacağını biliyor. Bu nedenle, etkili bir pazarlama kampanyasının sahip olabileceği genel değere değinen bazı istatistikleri bir araya getirdik. Şirketinize tekrarlanabilir, ölçeklenebilir ve karlı sonuçlar sağlayabilecek e-posta pazarlama hizmetleri için bugün ekibimizle iletişime geçin.

Genel E-posta Pazarlama İstatistikleri

Günde Kaç E-posta Gönderiliyor?

Yalnızca 2022’de kabaca 333,2 milyar E-postalar günlük olarak gönderilecek ve bunun yıldan yıla artmaya devam etmesi bekleniyor. Bu, e-posta dünya çapında daha erişilebilir hale geldikçe ve daha fazla işletme e-posta pazarlamasını genel pazarlama stratejilerine uyguladıkça gerçekleşir.

Kaç Kişi E-posta Kullanıyor?

İşletmenizin ulaşmaya çalıştığı müşteriler muhtemelen e-postayı bir şekilde kullanıyordur. Örneğin dünyanın her yerinde 4,2 milyar insanlar e-posta kullanıyor. Günlük gönderilen e-posta sayısına benzer şekilde, bu rakam da her yıl artmaya devam edecek. Bu, işletmelere markalarını dünya çapında daha fazla insana yaymak için harika bir fırsat sunuyor.

Ortalama E-posta Aboneliğinden Çıkma Oranı Nedir?

Ortalama e-posta aboneliğinden çıkma oranı civarında seyrediyor 0,1%. E-posta sıklığını düzenleyen ve aynı içeriği birden çok e-postada sıklıkla yeniden kullanmayan e-posta kampanyaları genellikle en düşük abonelikten çıkma oranlarına sahip olacaktır.

Bir E-posta Pazarlama Kampanyasının Ortalama Yatırım Getirisi Nedir?

Yatırım getirisi (ROI), bir pazarlama kampanyasının etkinliğini belirlemek için dikkat edilmesi gereken önemli bir rakamdır. Bir e-posta pazarlama kampanyasına harcanan her doların, e-posta pazarlama yatırım getirisi güçlüdür. 36$.

Tavsiye Edilen:  Instagram ve TikTok için Bio Tools'daki En İyi 20 Bağlantı (2023)

E-posta Pazarlama Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Nasıl Etkiler?

Birçok küçük ve orta ölçekli işletme, yeni müşterilere ulaşmak ve mevcut müşterileri elde tutmak için e-posta pazarlamasına güveniyor. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin %80’i müşterileri elde tutmak için e-posta pazarlamasını kullanıyor.

Mobil E-posta Pazarlama İstatistikleri

İnsanların Yüzde Kaçı E-postalarını Telefonlarından Kontrol Ediyor?

Teknoloji ilerledikçe akıllı telefonlar dünya çapında daha popüler ve ulaşılabilir olmaya devam ediyor. Sonuç olarak kabaca %70 İnsanların büyük bir kısmı e-postalarını cep telefonlarından kontrol etmeyi tercih ediyor.

E-posta Görüntülemelerinin Yüzde Kaçı Mobil Cihazlardan Geliyor?

%41 Pazarlama e-postalarının oranı mobil cihazlarda görüntüleniyor ve açılıyor. Bu, masaüstü (%39) ve tablet (%19) bilgisayarların yüzdelerinden daha yüksektir.

Mobil Cihazlar için Kaç E-posta Pazarlama Kampanyası Optimize Edildi?

E-posta pazarlama kampanyanızı oluştururken müşterilerinizin büyük çoğunluğunun e-postalarınızı cep telefonlarıyla okuyacağını unutmamanız önemlidir. Ancak civarında %20 E-posta pazarlama kampanyalarının %80’i akıllı telefonlar için optimize edilmemiştir.

B2C E-posta Pazarlama İstatistikleri

B2C Pazarlamacıların Yüzde Kaçı İçerik Dağıtmak İçin E-posta Kullanıyor?

Harika bir blog yazdınız ancak bunu mümkün olduğu kadar çok kişinin gözüne nasıl sunacağınızdan emin değilsiniz. %79 B2C pazarlamacılarının %80’i müşterilerle blog yazılarını ve haber bültenlerini paylaşmak için e-posta pazarlama stratejilerini kullanıyor.

E-posta Pazarlama Müşterinin Satın Alma Kararlarını Nasıl Etkiler?

Bir e-posta pazarlama stratejisi oluşturduysanız bunun müşterilerinizi olumlu yönde etkilemesini istersiniz. Neyse ki tüketicilerin %59’u şirket e-postalarının satın alma kararlarını etkilediğini söylüyor.

B2B E-posta Pazarlama İstatistikleri

B2B E-postaları için Açık Oranlar

Bir B2B için e-posta pazarlama kampanyası kullanmak oldukça etkili olabilir. B2B şirketleri bir %23 daha yüksek e-posta açılma oranı.

B2B Pazarlamacıların Yüzde Kaçı E-posta Pazarlamasını Kullanıyor?

B2B alanındaki pazarlamacılar, e-posta pazarlamanın ürün ve hizmetleri potansiyel müşterilerinin önüne çıkarmak için eşsiz bir fırsat sunduğunun bilincindedir. Bu yüzden %77 B2B pazarlamacılarının oranı e-posta pazarlama bülteni kullanıyor.

Tavsiye Edilen:  2023'te Web Sitesi Geliştirmeye Yeni Başlayanlar İçin Kılavuz

E-posta Pazarlama Hizmetleri için Contact Valve+Meter Performans Pazarlaması

Valve+Meter etkili bir e-posta pazarlama stratejisinin gücünün bilincindedir. Tekrarlanabilir ve ölçeklenebilir sonuçlar sağlayacağına güvenebileceğiniz e-posta pazarlama hizmetleri için bugün ekibimizle iletişime geçin. Etkili bir e-posta pazarlama kampanyası oluşturmanıza yardımcı olmak için ihtiyaçlarınızı daha ayrıntılı olarak tartışmak isteriz.