2023 Yılında WordPress Web Siteleri İçin Olması Gereken En İyi 13 Eklenti

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: 2023 Yılında WordPress Web Siteleri İçin Olması Gereken En İyi 13 Eklenti

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

bitti ile WordPress üzerinde çalışan 455 milyon aktif web sitesikesinlikle dünya çapında web siteleri oluşturmak için en büyük CMS platformudur.

İster çevrimiçi işinizi ister bir blog web sitesini yönetiyor olun, WordPress uygun bir seçimdir. Ve onu bu kadar özel yapan şey, bir WordPress web sitesine kurarken ona yeni bir soluk getiren çok sayıda eklentidir.

Ancak bir WordPress eklentisi nedir?

Bir WordPress web siteniz varsa, WordPress eklentileriyle yolunuz kesişmiş olmalıdır.

WordPress eklentileri, yüklendiğinde WordPress web sitenize yeni özellikler ve işlevler ekleyen uygulamalar veya yazılımlardır. Konsept olarak bir akıllı telefondaki mobil uygulamalara benzer.

Eklentiler, web siteniz için WordPress ile aynı rolü oynar. Bu küçük tak-çalıştır yazılımı parçaları, vanilya web sitenizi tamamen işlevsel bir web sitesine dönüştürür.

İster bir e-ticaret sitesi kurmak, ister web sitenizi kimlik avı saldırılarına karşı korumak veya WordPress web siteniz için bir mobil uygulama oluşturunher şey için bir eklenti var (neredeyse her şey).

Şu anda, WordPress için 54.000’den fazla eklenti bulunmaktadır. Bu, seçeneklerin sayısı çok fazla olabileceğinden, zaman zaman sizi geride tutabilir. Hangisini seçeceğinize karar vermek zorlaşıyor. Bu nedenle, çevrimiçi işinizi dönüştürebilecek herhangi bir WordPress web sitesi için sahip olunması gereken en iyi 12 eklentinin listesini gözden geçirelim.

#1 – Yoast

Yoast, tüm işletmeler için olmazsa olmaz bir WordPress eklentisidir.

Her çevrimiçi işletme, arama görünürlüğü kazanmak ve artırmak için arama optimizasyonuna ihtiyaç duyar. Yoast’ın devreye girdiği yer burasıdır.

Yoast web sitenizdeki metin içeriğini analiz eder (ki bu da herhangi bir web sitesinden en iyi şekilde yararlanır) ve web sayfalarınızın ne kadar SEO dostu olduğunu raporlar. Ayrıca, içeriğinizin okunabilirliğini de kontrol eder.

Yoast ayrıca bir web sayfasının sayfa başlığı, meta açıklaması vb. gibi meta bilgilerini optimize etmeye yardımcı olur.

Ama hey, hepsi bu kadar değil, Yoast ücretsiz ve ayrıca premium bir sürüm olarak geliyor. Premium sürüm, SEO optimizasyon stratejilerinizi hızlandıracak diğer birçok özelliğin kilidini açar.

Ödeme modeli: Yoast, hem Ücretsiz hem de Premium indirmeler olarak gelir.

alternatifler: Yoast ile rekabet edebilecek çok fazla eklenti yok, ancak Hepsi Bir Arada SEO Paketi Yoast’a iyi bir alternatiftir.

#2 – Sırt Çantası

jetpack WordPress pazarında en çok indirilen eklentilerden biridir. WordPress.com’daki parlak ekip tarafından geliştirilen Jetpack, web sitenizin performansını artırmaya yardımcı olan özelliklerle dolu olarak gelir.

Jetpack, penetrasyon saldırılarına karşı web sitesi güvenliği ve düzenli web sitesi yedeklemeleri gibi özellikler sunar. Ayrıca, web sitenizi birkaç dakikada bir kapalı kalma süresi için izler ve bir sorun olduğunda anında bildirir.

Tavsiye Edilen:  Erken Aşama Startup'lar için Kaynak Yaratma Sürecini Anlamak

Resimler, CSS ve diğer dosyalar gibi tüm statik içeriği optimize etmek için özellikler de vardır.

Diğer özellikler arasında trafik istatistikleri, görüntü optimizasyonu, web sitesi görünümü ve daha fazlası bulunur.

Ödeme modeli: Jetpack, hem Ücretsiz hem de Premium indirmeler olarak gelir.

alternatifler: UpdraftPlus Ve YedeklemeBuddyher ikisi de Jetpack’e iyi alternatiflerdir.

#3 – WooCommerce

WooCommerce tanıtıma ihtiyacı yok. Bir e-Ticaret web sitesi başlatmak için ilk çare (ve çoğu için, hatta son çare).

86 milyondan fazla indirme ile WooCommerce, WordPress için en popüler e-Ticaret eklentisidir.

İster perakende ürünler, ister birden çok varyasyona sahip ürünler, çevrimiçi ürünler ve hatta abonelikler olsun. WooCommerce hepsini halledebilir. Çevrimiçi mağazanızı daha da güçlü hale getirmek için WooCommerce’i üçüncü taraf eklentilerle de güçlendirebilirsiniz.

Ödeme modeli: WooCommerce açık kaynaklı bir çözümdür, dolayısıyla ücretsizdir.

alternatifler: WooCommerce’e bir alternatif WP Kolay Sepet.

#4 – Akismet Anti-Spam

Web sitenize ziyaretçi çekmeye başladığınızda, spam yapanlarla da karşılaşmanız gerekir.

burası Akismet Anti-Spam devreye giriyor. Spam gönderenleri engellemek söz konusu olduğunda en tanınmış eklentilerden biridir.

Bu, yalnızca spam gönderenlerin filtrelenmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda web sitenizin uzun vadeli bütünlüğünün korunmasına da yardımcı olur.

Akismet, web sitenizdeki tüm yorumları inceler ve onlar için bir durum sağlar. Spam içerikli yorumları, web sitenize herhangi bir zarar vermeden önce filtreler.

Her kullanıcı için onaylanan yorumları görüntüleyebilir, yorumlarda URL’leri arayabilir ve istek üzerine kaldırabilirsiniz. Premium sürümle, her yorumu da denetleyebilirsiniz.

Ödeme modeli: Akismet, hem Ücretsiz hem de Premium indirmeler olarak gelir.

alternatifler: AntiSpamArı Ve Anti Spamher ikisi de Akismet’e iyi alternatiflerdir.

#5 – WPFormları

WPformları web siteniz için birden çok form oluşturmanızı çok kolaylaştırır. Geri bildirime ihtiyaç duyduğunuz bir iletişim formu veya anket olsun, bu eklentiye güvenebilirsiniz.

WPForms oldukça kullanıcı dostu bir çözümdür. Sürükle ve bırak çevrimiçi form oluşturucusu ile iletişim formları, e-posta abonelik formları, çevrimiçi sipariş formları, ödeme formları, anketler, anketler ve daha fazlası gibi her türlü formu kolayca oluşturabilirsiniz. Ayrıca özel bir kullanıcı kayıt formu ve giriş sayfası oluşturabilirsiniz.

Ödeme modeli: WPForms, hem Ücretsiz hem de Premium indirmeler olarak gelir.

alternatifler: Müthiş Formlar, İletişim Formu 7 ve Yerçekimi Formları, WPForms’a bazı iyi alternatiflerdir.

#6 – ÜyeBasın

ÜyeBasın kendi web sitenizde sağlam ve sofistike bir sosyal ağ oluşturmanıza yardımcı olur. Yalnızca izleyicilerinizle etkileşim kurmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda birbirleriyle etkileşim kurmalarına da olanak tanır. Kitleniz arasında aktif bir topluluğa sahip olmak, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtmanıza büyük ölçüde yardımcı olur.

MemberPress ayrıca, web sitenizde zahmetsizce bir sosyal ağ kurmanıza yardımcı olacak ayrıntılı belgeler sunar.

Ödeme modeli: MemberPress, birden fazla fiyatlandırma seçeneğiyle birlikte gelir.

alternatifler: BuddyPress WPForms’a iyi bir alternatiftir.

#7 – WordFence

WordPress web siteleri her zaman çok sayıda bilgisayar korsanını ve sızma botunu çeker.

Tavsiye Edilen:  Snapchat Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir?

Güvenlik, her site yöneticisinin iş tanımının önemli bir parçasıdır. Her zaman herhangi bir penetrasyon fırsatı arayan binlerce kötü niyetli bot ve bilgisayar korsanı vardır.

İşletmelerin kötü niyetli saldırılar nedeniyle kesinti süreleriyle karşı karşıya kaldığı sayısız durum olmuştur. WordFence’in devreye girdiği yer burasıdır. Web sitenizi herhangi bir harici kötü niyetli saldırıdan korur.

Bunlara ek olarak, WordFence güvenli olmayan üçüncü taraf araç ve yazılımların site verilerinize erişmesini engelleyen bir uygulama güvenlik duvarına sahiptir. Güvenliği artırmak ve kaba kuvvet saldırılarıyla mücadele etmek için kullanıcı oturumları için iki faktörlü kimlik doğrulamayı da etkinleştirebilirsiniz.

Ödeme modeli: WordFence, hem Ücretsiz hem de Premium indirmeler olarak gelir.

alternatifler: Sucuri WordFence’e iyi bir alternatiftir.

#8 – Blog Tasarımcısı

Blog Tasarımcısı blog sayfası düzeninizi kolayca özelleştirmenize yardımcı olan bir tasarım eklentisidir. 10 seçkin blog düzeniyle birlikte gelen ücretsiz bir eklentidir. Ayrıca, metin rengi, arka plan rengi, yazı tipi boyutu vb. gibi çeşitli tasarım öğelerini değiştirebilirsiniz.

Eklenti, WordPress blog tasarımınızın görünümünü ve hissini ihtiyacınıza göre değiştirmek için kullanabileceğiniz özel CSS desteğiyle birlikte gelir. Blog Designer, çoklu gönderi kategorisi seçimi, gönderi kategorisini göster/gizle, alternatif arka plan rengi ve daha fazlası gibi çeşitli başka özellikler sunar. Eklentinin premium PRO sürümü, başka ek özellikler ve işlevlerle birlikte gelir.

Ödeme Modeli: Blog Designer, hem Ücretsiz hem de Premium indirmeler olarak gelir.

9 – Canavar İçgörüleri

Bir işletme sahibi olarak, web sitenizde gerçekleşen tüm etkinliklerle ilgileneceğiniz açıktır. Özellikle oluşturduğunuz trafik.

Canavar İçgörüleri size Google Analytics’ten elde edilen tüm önemli analitik içgörüleri web sitenizin kontrol panelinde verir. Web sitenizin tüm önemli verilerini tek bir birleşik panodan görüntüleyebilirsiniz.

Bu içgörüler, web sitenizle ilgili daha bilinçli iş kararları almanıza yardımcı olur. Ek olarak, kullanıcıların web sitenizde nasıl davrandıkları hakkında daha iyi bir fikir edinirsiniz.

Ödeme modeli: MonsterInsight hem ücretsiz hem de premium sürümlerle birlikte gelir.

alternatifler: ExactMetrics Monster Insights’a iyi bir alternatiftir.

#10 – UygulamaMySite

Teknolojideki hızlı gelişmeler, masaüstünden mobile büyük bir geçişle sonuçlandı. Aslında, bir çalışma göstermiştir ki Tüketicilerin %85’inden fazlası mobil web siteleri yerine uygulamaları tercih ediyor.

Bu, küçük ve orta ölçekli işletmeler için büyük bir engeldi. sayesinde bu daha az zorlayıcı WordPress mobil uygulama eklentileri web sitesi sahiplerinin web sitelerini mobil uygulamalara dönüştürmelerine yardımcı olan.

AppMySite birinci sınıf bir mobil uygulama oluşturucudur web sitesi sahiplerinin web sitelerini dönüştürmesine yardımcı olan Android için yerel mobil uygulamalar ve iOS. Platform, kullanıcılara uygulamalarını istedikleri gibi özelleştirmeleri için tam kontrol sağlar.

Ödeme modeli: AppMySite, hem Ücretsiz hem de Premium abonelik planları ile birlikte gelir.Alternatifler: Birkaç alternatif olsa da hiçbiri AppMySite’ın sunduğuna yaklaşamaz.

#11 – OptinMonster

Bir işletme olarak, her zaman müşteri tabanınızı sürekli olarak büyütmek istersiniz ve her zaman ziyaretçileri müşteriye dönüştürmenin peşindesinizdir.

OptinCanavar bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olur. Şu anda dünya çapında 900.000’den fazla web sitesi bu eklentiyi kullanıyor ve bundan faydalanıyor.

Tavsiye Edilen:  Instagram Hikayelerini İşletmeniz İçin Kullanmanın 5 Yaratıcı Yolu

Hem blogcular, iş web siteleri ve e-ticaret web siteleri için harika bir çözümdür. Ayrıca bir sürükle ve bırak form oluşturucu ile birlikte gelir.

Ödeme modeli: OptinMonster birden çok fiyatlandırma seçeneğiyle birlikte gelir. Ücretsiz deneme sunmuyor.

alternatifler: poptin OptinMonster’a çok iyi bir alternatiftir ve ücretsiz bir sürümü de vardır.

Sayfa #12

Divi birinci sınıf bir sürükle ve bırak WordPress teması ve sayfa oluşturucusudur. Birçok web geliştiricisi ve ajansı arasında da son derece popülerdir.

Kullanıcı dostu ve sezgisel bir kullanıcı arabirimi sunar ve farklı türde web siteleri ve işletmeler için birden çok şablonla önceden yüklenmiş olarak gelir. Divi ile dakikalar içinde her türden özel sayfa düzeni veya tema oluşturabilirsiniz.

Pazarlama kampanyalarınız için premium açılış sayfaları oluşturun.

alternatifler: elementor & Kunduz Oluşturucu WordPress sayfa oluşturucu alanında iyi alternatiflerdir.

Ödeme modeli: Divi, birden fazla fiyatlandırma seçeneğiyle birlikte gelir. Ücretsiz deneme sunuyor.

#13 – Sürekli Temas

Sürekli Temas WordPress web siteleri için bir e-posta pazarlama eklentisidir. Web sitesi sahiplerinin bir e-posta listesi oluşturmasına ve ardından abonelere güzel e-posta bültenleri göndermesine olanak tanır.

Basit ve hızlı kurulum sunar ve herhangi bir teknik bilgi gerektirmez. WPForms ve OptinMonster gibi diğer popüler eklentilerle iyi çalışır.

alternatifler: Dönüştürme Kiti Ve SendinBlue bazı iyi alternatiflerdir.

Ödeme modeli: Constant Contact birkaç fiyatlandırma seçeneğiyle birlikte gelir. Ancak ücretsiz deneme sunmuyor.

WordPress performansını artırmada web barındırıcısının rolü

Burada ele alınan çeşitli eklentilerin rolü, bir web sitesinin genel işlevselliğini artırmaktır. Birçok WordPress kullanıcısı, web sitelerinin performansını artırmak için doğru eklentiyi arar. Ancak, web sitesi hız optimizasyonunun tek gerçek çözümü, iyi bir web barındırma hizmeti almaktır.

WP Motoru yalnızca WordPress web sitelerine hizmet veren lider bir barındırma platformudur. Bu uzmanlık derecesi, onu dünyanın en iyi yönetilen WordPress ana bilgisayarı haline getirmede önemli bir faktördür.

WP Engine sadece hız sunmaz. Güncellemeler ve yedeklemeler gibi temel görevleri yöneterek web sitesi yönetimini kolaylaştırır. Kullanıcılar ayrıca, 2FA, veri şifreleme ve gelişmiş kullanıcı izni gibi çeşitli güvenlik önlemleri uyguladığı için WP Engine ile web sitelerinin güvenliği konusunda rahatlayabilirler.

Çözüm

İşte bu kadar, tüm WordPress web sitesi sahiplerinin web siteleri için kullanması gereken en önemli eklentileri tartıştık. Bu tür daha fazla bilgilendirici içerik için şuraya göz atın: AppMySite blogu.