2023 Yılının En İyi 15 Ücretsiz İçerik Planlama Yazılımı

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:2023 Yılının En İyi 15 Ücretsiz İçerik Planlama Yazılımı

İçerik Planlama Yazılımı, içeriğin farklı dijital kanallarda oluşturulmasını ve dağıtımını planlamak ve yönetmek için kullanılan bir araçtır. Genellikle içerik oluşturma, planlama, bütçeleme ve dağıtım gibi özellikleri içerir ve ekiplerin içeriklerini farklı ortamlar ve platformlarda etkili bir şekilde planlamasına ve yönetmesine olanak tanır.

Bu, içerik pazarlama kampanyalarının verimliliğini ve etkinliğini artırmaya ve işletmelerin pazarlama hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilir.

Sosyal Medyada Tutarlı İçerik Nasıl Oluşturulur?

 1. Vanessa, içeriğin birden fazla platformda tutarlı bir şekilde nasıl paylaşılacağına dair ipuçları paylaşıyor.
 2. İçeriği bulmak, planlamak, oluşturmak, dağıtmak ve değerlendirmek için şablonlar ve çerçeveler oluşturmanızı önerir.
 3. İçerik sütunları eğitime dayalı, ilhama dayalı ve satışla ilgili olarak kategorize edilir.
 4. Dokuz içerik sütunu belirlendi: hataların dile getirilmesi; mitler/yanlış kanılar; ipuçları vermek; izleyiciye ilham vermek; markayla ilgili kişisel hikayelerin/eğlenceli gerçeklerin paylaşılması; izleyicinin değişen inançları/görüşleri; potansiyel müşterilerden/müşterilerden gelen itirazların ele alınması; Doğrudan tanıtılan/tanıtılan ürünü/hizmeti kullanan müşterilerden/müşterilerden gelen sosyal kanıtların/tanıtımların paylaşılması.
 5. Bir tarafta dokuz içerik sütunu, diğer tarafta ise her konu/içerik sütunu kombinasyonu için fikir üretmek amacıyla ücretli programlarda veya bir içerik yaratıcısı olarak (örn. girişimcilik) konuşulan tipik konularla bir matris oluşturulur.
 6. Uzun biçimli içerik parçalarını (örneğin, YouTube videoları/haber bültenleri) daha kısa biçimlere (örneğin, Twitter konuları/Instagram atlı karıncaları) yeniden kullanmak, her zaman yeni fikirler ortaya atmadan, platformlar arasında farklı hedef kitlelere ulaşmada daha fazla erişilebilirlik/çeşitlilik yaratabilir.
 7. Notion, kişinin tüm içeriğini birden fazla platformda organize etmesi/planlaması için bir araç olarak önerilir. Kullanıcıların durumunu/tarihlerini/platformlarını/vb.’ni takip ederken çalışmalarını yazmalarına/programlamalarına/yayınlamalarına olanak tanıyan özelleştirilmiş kontrol panelleri/kartlar kullanır.
 8. Vanessa, herhangi bir niş/sektör için geçerli olan dokuz içerik sütununun tümünü kapsayan 100 içerikli fikir kasasının yanı sıra, videosunun altındaki açıklama kutusu bağlantısında her gönderiye ilişkin talimatlar/açıklamalar sunuyor.
 9. Açıklanan iş akışının ölçeği, podcast/youtube/video haber bülteni içeriğinin Instagram/TikTok/vb.’de yeniden kullanılmasıyla ekibi olmayan solo girişimciler için küçültülebilir.
 10. Vanessa, insanların bilgiyi farklı şekillerde sindirdiklerini, dolayısıyla içeriği farklı platformlarda yeniden tasarlarken stratejik olmanın önemli olduğunu vurguluyor.

Sosyal Medya Yöneticileri İçin En İyi Sosyal Medya Zamanlayıcı Araçları

 1. Konuşmacı, gününü gelecek hafta için içerik takviminin haritasını çıkarmakla geçirdi.
 2. Stratejilerini bilgilendirmek için analitiği ve trendleri kullanıyorlar.
 3. “Latasha” koduyla 30 günlük ücretsiz deneme olanağı sunan Metricool adlı bir aracın kullanılmasını öneriyorlar.
 4. Metricool, birden fazla sosyal hesabı bağlamanıza ve bireysel gönderi performansını görüntülemenize olanak tanır.
 5. Ayrıca ele alınacak konuları belirlemek için hashtag’lere veya sektör haberlerine bakarak manuel araştırma da yapabilirsiniz.
 6. Bir sonraki adım, oluşturulması gereken içeriğin bir listesini yazmaktır.
 7. İçerik oluşturma çoğu zamanı alır ancak Metricool’un planlama özelliği planlamayı kolaylaştırır.
 8. Gönderileri takvim görünümünde sürükleyebilir ve en iyi gönderi zamanları için zaman önerileri alabilirsiniz.
 9. Ek ekip üyeleri, tam düzenleyiciler veya salt okunur üyeler olarak eklenebilir ve Metricool’da birden fazla marka yönetilebilir.
 10. Konuşmacı bu sürecin faydalı olduğunu umuyor ve izleyicileri ücretsiz deneme süresi boyunca kendi kodunu kullanarak Metricool’u denemeye teşvik ediyor.
Tavsiye Edilen:  İPhone Depolama Alanının Yüklenmemesi / Gösterilmemesi Nasıl Düzeltilir?

2023 İçin 5 Ücretsiz İçerik Pazarlama Aracı

 1. Ücretsiz teknoloji araçları içerik stratejistleri için önemlidir.
 2. Video, içeriğin Instagram ve e-posta aracılığıyla düzenlenmesi, planlanması, düzenlenmesi ve dağıtılmasına yönelik en iyi 5 ücretsiz aracı paylaşıyor.
 3. İçerik, zaman içinde hedef kitlenin güvenini oluşturan blogları, podcast’leri, YouTube kanallarını, Instagram gönderilerini ve e-posta bültenlerini içerir.
 4. Asana, içeriği ve istemcileri renk kodlaması ve takvim görünümleri aracılığıyla düzenler.
 5. Evernote, Google Dokümanlar’da kaybolmak yerine her şeyi etiketlerle düzenleyerek planlamayı kolaylaştırmaya yardımcı olur.
 6. Grammarly, bir Chrome eklentisi kullanarak doğrudan Facebook veya YouTube yorumları gibi platformlara yazarken yazım hatalarını veya dil bilgisi hatalarını kontrol eder.
 7. Planula, bir Chrome eklentisi kullanarak hashtag’leri kaydetmeye yönelik analiz özellikleri ve Pinterest planlama seçenekleriyle birlikte Instagram gönderilerini otomatik olarak planlar.
 8. MailChimp, açılış sayfası otomasyonu, bölünmüş test ve liste segmentasyonu da dahil olmak üzere 2000’e kadar aboneye ücretsiz e-posta yazılımı sunarak onu pazarda rekabetçi hale getiriyor.
 9. Bu araçlar iş operasyonlarında verimliliğin ve üretkenliğin artmasına yardımcı oldu.
 10. İlk video fikir bulmaya odaklanırken bu video organizasyon, planlama, düzenleme ve dağıtıma odaklanarak onu tamamlıyor.

Sosyal Medya İçerik Planlama Şablonu

 1. Sosyal medya içeriğini planlamak küçük işletme sahipleri, girişimciler ve sosyal medya yöneticileri için çok önemlidir.
 2. İçerik takvimi, pazarlama stratejisinin düzenlenmesine ve farklı kanallardaki gönderilerin izlenmesine yardımcı olur.
 3. Başarılı bir içerik planı oluşturmanın beş adımı, alıcı karakterlerini oluşturmayı, hedefleri belirlemeyi, içerik türleri için beyin fırtınası yapmayı, ağları ve sıklığı belirlemeyi ve başarıyı ölçmeyi içerir.
 4. Hedefler, kullanılan platformlar, paylaşım günü/saati, altyazılar ve içerik gibi takvime nelerin dahil edilmesi gerektiğine karar vermek önemlidir.
 5. İndirebileceğiniz ücretsiz bir sosyal medya takvimi şablonu planlamanıza yardımcı olabilir.
 6. İçeriği verimli bir şekilde planlamanın sırrı, kısaltılmış bağlantı metni istiyorsanız doğru/yanlış seçenekleriyle birlikte gönderi başına en fazla 10 görüntüyü bağlamak için ayrılmış tarih/saat/metin/sosyal medya platformu sütunlarıyla birlikte bir Excel elektronik tablosuna girilmesini içerir.
 7. Excel sayfası, CSV dosyaları (virgülle ayrılmış değerler) olarak kaydedilen tüm bağlantılı içerik parçalarıyla hazır olduğunda, Metricool’un planlama bölümüne gidin; burada kullanıcıların yükleme yapmasına olanak tanıyan “CSV dosyasını içe/dışa aktar” başlıklı bir seçenek bulunur. CSV dosyalarını doğrudan Metricool’un platformuna aktarın, böylece tüm planlanmış gönderiler önceden Excel’e girilen saat/tarihe göre otomatik olarak eklenir!
 8. Kullanıcılar, gerekirse Metricool’un planlayıcı özelliğini kullanarak herhangi bir planlanmış gönderiyi sürükleyip bırakabilir veya düzenleyebilir.
 9. En iyi saatler özelliği, takipçilerin platforma göre en aktif olduğu zamanı gösterir, böylece kullanıcılar buna göre planlama yapabilir
 10. İndirilebilen ücretsiz 2023 sosyal medya takvimi, önemli tatilleri/tarihleri ​​içerir.

Haftalık Sosyal Medya İçerik Takvimi Nasıl Oluşturulur

 1. Bir haftalık sosyal medya içeriğini planlamak 60 dakika kadar kısa bir zaman alabilir.
 2. Video kavramlarının bir listesini oluşturmak ve her video için madde işaretlerinin ana hatlarını çizmek uzun vadede zaman kazandırabilir.
 3. İstatistikler veya araştırma gibi veritabanı öğelerinin dahil edilmesi otoriteyi gösterir ve takipçilere, güvenilirliğe ve Google sıralamalarına yardımcı olur.
 4. Canva, Adobe Spark veya PicMonkey gibi araçlar, bir tasarımcı tutmadan veya çok fazla para harcamadan görsel içerik oluşturmak için kullanılabilir.
 5. Fikirlerden ve önceden kavramsallaştırılmış konulardan oluşan bir veri tabanı tutmak, ihtiyaç duyulduğunda içeriğe kolay erişim sağlar.
 6. Blog gönderileri, canlı videolar, podcast’ler, promosyonlar vb. gibi o hafta yayınlamayı taahhüt edebileceğiniz tüm içerik türlerini listeleyin.
 7. İçerik türünü paylaşım yapmak istediğiniz sosyal medya kanallarıyla eşleştirin (Instagram görsel/resim tabanlı içerik için iyidir).
 8. Her içerik türünü yayınlayacağınız günleri ve sosyal platformları atayın (haftada en az iki kez blog gönderisi; haftada bir video).
 9. Altyazı yazmadan önce her gönderinin ne hakkında konuşması ve nasıl görünmesi gerektiğine dair kaba taslaklar oluşturun.
 10. Hootsuite veya Buffer gibi araçları kullanarak içeriğinizi planlayın, böylece günün her saati sosyal medyada oturum açmak zorunda kalmazsınız.
Tavsiye Edilen:  İçeriğinizin Daha Fazla Tıklanmasını Sağlayacak 7 Meta Açıklama İpucu

Instagram Akışınızı Canva’da Planlayabilir misiniz?

 1. Canva, Planoly, Unum Later veya Preview gibi uygulamaları planlamak yerine Instagram akışlarını planlayabilir.
 2. Modern Millie, markanızı büyütmenize yardımcı olmak için her Çarşamba sosyal medyadaki en son stratejiler ve trendler hakkında videolar yayınlayan bir sosyal medya fenomenidir.
 3. Instagram akışını planlamak için Canva’yı kullanıyor çünkü bunu telefonunu kullanmaktan daha erişilebilir buluyor ve akışında daha fazla grafik kullanıldığı için dizüstü bilgisayarında kalması onun için mantıklı oluyor.
 4. Canva’da “Planlama Akış Şablonum” adında bir şablon oluşturdu ve burada fotoğrafları yükledi ve bunları kendi akışında nasıl görüntülenmesini istediğine göre düzenledi.
 5. Diğer planlama uygulamalarıyla makaraları çok iyi planlayamazsınız ancak Canva ile bir makara kapak resmine sahip olabilirsiniz, böylece onu akışa taktığınızda nasıl kırpılmış görüneceğini görebilirsiniz.
 6. Millie ayrıca Pazartesi’den Cuma’ya kadar haftanın her günü için başlıklar ve fotoğraflar ekleyerek içerik takvimini planlamak için Trello’yu kullanıyor.
 7. Millie, diğer planlama uygulamalarına göre Canva’yı kullanmayı tercih ediyor çünkü bu uygulamalar, içerik oluşturucuların/işletme hesaplarının, içerik oluşturucuların/işletme hesaplarının içeriklerini otomatik olarak planlamalarına olanak tanıyan Facebook Creator Studio’ya bağlı bir işletme hesabınız olmadığı sürece, atlıkarınca gönderilerini planlamak veya otomatik yayınlama gibi belirli özellikler için ödeme veya yükseltme gerektiriyor. ekstra ücret ödüyoruz.
 8. Dollar 80, on farklı hashtag için dokuz gönderiye anlamlı yorumlar bırakarak etkileşimi artırmak için tasarlanmış ve Chrome uzantı özelliği sayesinde bu stratejiyi kolaylaştıran bir uygulamadır.
 9. 80 Dolar’ın hizmetlerini kullanmak için, açıklama kutusunda bir ortaklık bağlantısına ve kullanıcılara bir ay boyunca ücretsiz erişim sağlayan 2023 büyüme koduna ihtiyaç vardır.
 10. Millie, henüz abone olmayan izleyicileri/aboneleri, gelecekteki tüm videoları görebilmeleri için abone ol düğmesine tıklayarak ve bildirim zili simgesini çevirerek bunu yapmaları konusunda teşvik ediyor.

İçerik Pazarlama Planını Nasıl Oluşturursunuz (Ücretsiz Şablon)

 1. İçerik eşleme, doğru içeriği, doğru kişilere, doğru zamanda ulaştırmaya yönelik bir plandır.
 2. Daha kişiselleştirilmiş bir müşteri deneyimi yaratılmasına yardımcı olur ve alıcıları satın alma kararına yönlendirir.
 3. Başarılı bir içerik haritası oluşturmak için hedef kitlenizi tanımlamalı ve onların ilgi alanlarına, ihtiyaçlarına, endişelerine, alışveriş alışkanlıklarına, hedeflerine ve değerlerine göre alıcı kişilikleri oluşturmalısınız.
 4. HubSpot, tüm bu bilgilerin tek bir yerde düzenlenmesine yardımcı olabilecek ücretsiz bir içerik eşleme şablonu sunar.
 5. Şablon, üç farklı alıcı kişiliği için beş farklı şablon ve ilk kez içerik haritalaması yapacak kişiler için kılavuz niteliğinde sorular içerir.
 6. İlk yaşam döngüsü, insanları genel olarak sorun hakkında bilgilendirmek için e-Kitaplar, nasıl yapılır kılavuzları, infografikler veya kontrol listeleri oluşturarak değer sağladığınız farkındalık aşamasıdır.
 7. Değerlendirme aşamasında, özelliklerden ziyade faydalara odaklanarak, ürünleri/hizmetleri çalışırken gösteren açılış sayfaları veya video içeriği aracılığıyla ürününüzü, sorunlarına bir çözüm olarak konumlandırırsınız.
 8. Karar aşaması, güven oluşturmak ve diğer müşterilerin ürünler/hizmetler hakkındaki görüşlerini görerek satın alma işlemlerinin ilerlemesini sağlamak için müşteri referanslarını veya başarı öykülerini/vaka çalışmalarını kullanmayı içerir.
 9. Bu şablondaki tüm bilgileri düzenleyerek performansı takip etmek ve hedefe daha hızlı ulaşmak için gerektiğinde değişiklik yapmak mümkündür.
 10. Büyüme istiyorsanız içerik haritalama önemlidir çünkü doğru içeriği doğru zamanda sunmak markanız için harikalar yaratabilir.
Tavsiye Edilen:  ChatGPT, ürün demoları için daha etkili içerik oluşturmaya nasıl yardımcı olabilir?

Sosyal Medya Yönetim Araçlarını Karşılaştırın: Metricool vs Hootsuite vs Buffer

 1. Videoda sosyal medya araçları olarak HootSuite ve Buffer karşılaştırılıyor.
 2. Magical videonun sponsorluğunu üstleniyor ancak sunum yapan kişi tarafsız olmayı amaçlıyor.
 3. HootSuite 30 günlük ücretsiz deneme süresi sunuyor ve farklı ihtiyaçlara yönelik fiyatlandırma planları var.
 4. HootSuite, kullanıcıların birden fazla sosyal medya hesabını tek bir yerden yönetmesine olanak tanır ve analiz özellikleri sağlar.
 5. Metrical, çeşitli platformlarda dijital varlığı analiz eden, yöneten ve geliştiren hepsi bir arada bir araçtır.
 6. Metrical, LinkedIn ve Twitch dahil olmak üzere HootSuite’ten daha fazla entegrasyon sunar.
 7. Metrical, bağımsız içerik oluşturucular veya Instagram’da içerik oluşturucu hesapları olan ve platform üzerinden makaraları otomatik olarak planlayamayan etkileyiciler yerine küçük işletmelere ve sosyal medya yöneticilerine yöneliktir.
 8. Metrical, Instagram’da işletme hesapları varsa kullanıcıların YouTube kısa videoları da dahil olmak üzere birden fazla platform için aynı anda gönderi oluşturmasına olanak tanıyor.
 9. Hem Hootsuite hem de Metrical, diğer şeylerin yanı sıra hashtag önerileri, analiz özellikleri, planlama seçenekleri ve gelen kutusu yönetimi yetenekleri sunar.
 10. Videoda her iki aracın bazı artıları ve eksileri vurgulanıyor ancak özel ihtiyaçlarına göre hangisinin en iyi şekilde çalıştığına karar verme işi izleyicilere bırakılıyor.