2023 Yılının En İyi 17 Ücretsiz Medya Planlama Aracı ve Yazılımı

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:2023 Yılının En İyi 17 Ücretsiz Medya Planlama Aracı ve Yazılımı

Medya planlaması, çeşitli medya kanalları aracılığıyla belirli bir mesaj veya reklamın hedef kitleye nasıl ve ne zaman ulaşacağını belirler. Medya planlamasının nihai hedefi, kampanya için ayrılan bütçe dahilinde kalarak reklam kampanyasının etkisini en üst düzeye çıkarmaktır.

Medya planlayıcıları, hedef kitleyi belirlemek, kampanya hedeflerini tanımlamak ve hedef kitleye ulaşmak için uygun medya kanallarını seçmek için reklamverenlerle yakın işbirliği içinde çalışır. Medya kanalları arasında televizyon, radyo, gazete, dergi gibi geleneksel kanallar olabileceği gibi sosyal medya, e-posta, web siteleri ve mobil uygulamalar gibi dijital kanallar da yer alabilir.

En İyi Sosyal Medya Yönetim Araçları Ücretsiz

 1. Sosyal medyayı oluşturmak ve yönetmek zaman alır.
 2. Doğru araçlarla hızla zamandan tasarruf edebilir ve harika içerikler oluşturabilirsiniz.
 3. Answer the Public, içerik fikirleri bulmaya yönelik bir araçtır.
 4. Canva, yüksek kaliteli görseller oluşturmaya yönelik bir tasarım aracıdır.
 5. Any Maker, animasyonlu videolar oluşturmaya yönelik bir araçtır.
 6. Giphy.com, yüklenen görsellerden GIF oluşturmak için kullanılabilir.
 7. Pexels ve Unsplash, yüksek kaliteli ve sevimsiz görünmeyen ücretsiz stok fotoğraflar sunuyor.
 8. Buffer, otomatik pilotta birden fazla sosyal hesabı tek bir kontrol panelinden yönetmenize olanak tanıyan bir planlama aracıdır.
 9. Sprout Social, özelleştirilebilir rapor seçenekleri ve gelişmiş dinleme araçlarıyla tek bir kontrol panelinde kanallar arası sosyal medya analitiği sağlayan bir analitik araçtır.
 10. Bir sosyal medya yöneticisi olarak müşteriler için birden fazla platformu yönetirken ilerlemeyi takip etmek ve ölçümlerin ne anlama geldiğini anlamak için sosyal medya analitik araçlarına yatırım yapmak çok önemlidir.

Sosyal Medya Aracı Karşılaştırması: Metricool vs. Hootsuite vs. Buffer

 1. Videoda sosyal medya araçları olarak HootSuite ve Buffer karşılaştırılıyor.
 2. Magical videonun sponsorluğunu üstleniyor ancak sunum yapan kişi tarafsız olmayı amaçlıyor.
 3. HootSuite 30 günlük ücretsiz deneme süresi sunuyor ve farklı ihtiyaçlara yönelik fiyatlandırma planları var.
 4. HootSuite, kullanıcıların birden fazla sosyal medya hesabını tek bir yerden yönetmesine olanak tanır ve analiz özellikleri sağlar.
 5. Metrical, küçük işletmelere ve sosyal medya yöneticilerine yönelik olup çeşitli platformlarda dijital varlığı planlamak, analiz etmek ve büyütmek için hepsi bir arada bir araç sunar.
 6. Metrical ayrıca Hootsuite’te bulunmayan YouTube kanalları için analiz özellikleri de sunar.
 7. Metrical, Instagram’da bir işletme hesabı sahibi olmadan makaraları otomatik olarak planlamak isteyen, Instagram’da İçerik Oluşturucu hesaplarına sahip içerik oluşturucular için uygun olmayabilir.
 8. Her iki araç da hashtag önerileri sunuyor ve kullanıcıların kendi tercih ettikleri platformlarda yayınlanan videolar veya kısa filmler için özel küçük resimler yüklemelerine olanak tanıyor.
 9. Kullanıcılar her iki aracı da kullanarak gönderileri önceden planlayabilir. Yine de, çevrimiçi olarak kaç hesap oluşturduklarına veya kuruluş/iş ekibi içinde cihazı aynı anda kaç kişinin kullanacağına bağlı olarak abonelik planlarını yükseltmeleri gerekebilir.
 10. Video, izleyicilerin ihtiyaçlarına göre hangi aracın en iyi şekilde çalıştığına karar verebilmeleri için her iki seçeneği de sunuyor.
Tavsiye Edilen:  AI ile içeriği otomatikleştirmek için en iyi 16 araç

En İyi Sosyal Medya Yönetim Araçları 2023

 1. Videoda 2023’ün en iyi sosyal medya yönetim araçları tartışılıyor.
 2. Araçlar içerik fikri oluşturma, oluşturma, altyazı yazma ve planlama için kullanılabilir.
 3. Chat GPT, belirli anahtar kelimelere dayalı içerik fikirleri üreten yeni bir araçtır.
 4. Konu Mojo, alakalı içerik oluşturmak için belirli bir konuyla ilgili soruları bulmanıza yardımcı olur.
 5. Copy.ai içerik fikirleri ve altyazılar üretir ancak düzenleme yapılmadan doğrudan kopyalanmamalıdır.
 6. Prades.ai, yazılar oluşturabilen ve gönderiler için görseller oluşturabilen hepsi bir arada bir araçtır.
 7. Visme.com, Instagram veya diğer platformlarda atlıkarınca gönderileri oluşturmak için farklı şablonlar sunar.
 8. Cap Cut, kreasyonlarınızda kullanabileceğiniz geçişler, filtreler, metin, ses seçenekleri ve hazır videolar gibi özelliklere sahip, masaüstü veya mobil cihazlarda kullanılabilen ücretsiz bir video düzenleme aracıdır.
 9. Metrical ve Planoly, sosyal medya gönderilerinizi TikTok da dahil olmak üzere birden fazla platformda, platform başına özelleştirilebilir altyazılarla planlamanıza olanak tanıyan iki planlayıcıdır.
 10. Yalnızca bazı şeyler otomatik olarak programlanır, bu nedenle sosyal medya stratejinizi planlamadan önce her platformun yeteneklerini kontrol etmek çok önemlidir.

Sosyal Medya Yöneticileri için En İyi Sosyal Medya Zamanlayıcı

 1. Konuşmacı, gününü gelecek hafta için içerik takviminin haritasını çıkarmakla geçirdi.
 2. Stratejilerini bilgilendirmek için analitiği ve trendleri kullanıyorlar.
 3. “Latasha” koduyla 30 günlük ücretsiz deneme sunan Metricool’u kullanmanızı tavsiye ediyorlar.
 4. Metricool, birden fazla sosyal hesabı bağlamanıza ve bireysel gönderi performansını görüntülemenize olanak tanır.
 5. Ayrıca ele alınacak konuları belirlemek için hashtag’lere veya sektör haberlerine bakarak manuel araştırma da yapabilirsiniz.
 6. Bir sonraki adım, oluşturulması gereken içeriğin bir listesini yazmaktır.
 7. İçerik oluşturma çoğu zamanı alır ancak Metricool’un planlama özelliği planlamayı kolaylaştırır.
 8. Gönderileri takvim görünümünde sürükleyebilir ve en iyi gönderi zamanları için zaman önerileri alabilirsiniz.
 9. Ek ekip üyeleri, tam düzenleyiciler veya salt okunur üyeler olarak eklenebilir ve Metricool’da birden fazla marka yönetilebilir.
Tavsiye Edilen:  7 Basit Yolda Özgüveninizi Nasıl Artırırsınız?

En İyi Gelişmiş Medya Planlama Yazılımı

 1. Geçmişte reklamcılık daha basitti; izleyicilere yalnızca üç TV kanalı ulaşıyordu.
 2. Teknolojik gelişmeler ve kanalların artmasıyla birlikte, belirli hedef kitlelere yönelik reklam bütçelerini planlamak zorlaştı.
 3. Reklamverenlerin düzinelerce demoyu hedeflemesine ve daha iyi reklam oranları için pazarlık yapmasına olanak tanıyan Ekip Maliyet Veri Endeksi ortaya çıktı.
 4. Reklamverenlerin maliyet ve demo verilerinden daha fazlasına ihtiyacı vardı; Nielsen gibi derecelendirme hizmetlerinin yakaladığı karmaşık izleyici görüntüleme verilerine ihtiyaçları vardı.
 5. Squad’ın maliyet araştırma araçları, reklamverenler için bu verileri yakalayıp görselleştirecek şekilde genişletildi.
 6. Reklamverenlerin televizyon, yazılı basın, radyo ve çevrimiçi reklamcılık gibi çeşitli ortamlardaki reklamcılık karmaşıklıklarıyla başa çıkma biçiminde devrim yaratan zengin bir planlama uygulaması tanıtıldı.
 7. Yeni teknolojiler, mesajların izleyicilerin önüne ulaşması için yeni fırsatlar anlamına geliyor; Squad, her büyüklükteki reklamverenlerin medya stratejilerini mobil cihazlar da dahil olmak üzere tüm platformlarda yönetebilmeleri için yeni teknolojiler geliştiriyor.
 8. Sektör lideri televizyon, kablolu yayın, internet ve radyo ev dışı veri analizi araçlarını tamamlayan önemli veri kaynaklarını kullanarak reklamverenlerin medya stratejilerini araştırma, analiz etme, keşfetme ve planlama yöntemlerini genişletme konusunda sektöre liderlik ediyorlar.
 9. Doğru maliyet verileri, güvenilir analizler ve kapsamlı planlama araçları aracılığıyla işletmelerin araştırma ve planlama süreçlerini güçlendirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyorlar.
 10. İşletmenizin bu kritik araçlarla güçlendirilmesini istiyorsanız Squad Technology’den bugün bir demo talep edin!

2023’te İşletmeler için 10 Faydalı Dijital Pazarlama Aracı

 1. Videoda işletmeleri büyütmek ve satışları artırmak için on pazarlama aracı gösteriliyor.
 2. Synthesia, pazarlama amacıyla yapay zeka avatarları oluşturan bir yazılımdır ancak Tekinsiz Vadi etkisi nedeniyle kusurlu ve ürkütücü olması gibi bazı dezavantajları vardır.
 3. Adobe’nin Karakter Animatörü, insanları gerçek zamanlı olarak animasyonlu karakterlere dönüştürmek için hareket yakalama teknolojisini kullanır.
 4. Character AI, kullanıcıların kendilerinin sanal karakterleri oluşturmasına veya iş tavsiyesi için mevcut karakterlerle sohbet etmesine olanak tanır, ancak verilen tavsiyeler yalnızca bazen güvenilir olabilir.
 5. Chat GPT, doğal dil iletişimini kullanarak soruları yanıtlayabilen ve onu neredeyse insan benzeri hale getiren, yapay zeka destekli bir sohbet robotudur.
 6. Flicky, kullanıcının yazma veya düzenleme becerilerine ihtiyaç duymadan videolar oluşturmak için AI teknolojilerini kullanan otomatik bir video oluşturma aracıdır.
 7. Recut, videonun konuşma bölümleri arasındaki sessiz kısımları otomatik olarak keserek düzenleme sürecinde zaman tasarrufu sağlar.
 8. DaVinci Resolve’nin Magic Mask’i, yeşil ekranlara veya manuel izleme çalışmasına gerek kalmadan, kullanıcıların maskeler ve alfa çıktıları ekleyerek nesneleri arka planlardan hızlı bir şekilde izole etmelerine olanak tanır.
 9. Luma Labs, nesneleri telefonlarla yakalıyor ve bunları, ürün tasarlamak veya video oyunları oluşturmak gibi çeşitli amaçlarla kullanılabilecek 3D varlıklara dönüştürüyor.
 10. Photo Room’un Arka Plan Sökücüsü, Photoshop gibi pahalı yazılımlara ihtiyaç duymadan fotoğraf arka planlarını hızlı ve verimli bir şekilde kaldırır.
Tavsiye Edilen:  Book Bolt ve Canva: Düşük İçerikli Kitaplar Yayınlamak İçin Doğru Aracı Seçmek

Medya planlamacıları, hedef kitleye ulaşmada en etkili medya kanallarını belirlemek için çeşitli veriler ve araştırma araçlarını kullanır. Reklamverenin hedeflerini ve bütçesini karşılayan bir medya planı geliştirmek için izleyici demografisini, psikografiklerini, medya tüketim alışkanlıklarını ve satın alma eğilimlerini analiz ederler.

Medya planı, reklamların medya kanallarını, sıklığını ve zamanlamasını içerir. Medya planlamacıları, seçilen medya kanalları için en iyi oranları güvence altına almak amacıyla medya satıcılarıyla pazarlık yapar.

Medya planı uygulamaya konulduktan sonra, medya planlamacıları kampanyanın performansını sürekli olarak izleyip analiz ederek hedefleri karşıladığından ve bütçeden en iyi şekilde yararlandığından emin olur. Kampanyanın etkinliğini optimize etmek için medya karışımını değiştirmek veya reklamların sıklığını veya zamanlamasını ayarlamak gibi medya planını ayarlayabilirler.

Insight Creative Inc.’den kıdemli medya alıcısı Molly Setzer’den medya satın alma hakkında bilgi edinin. Medya alıcıları, işletmelerin reklam planlarını kolaylaştırmasına ve bütçe dahilinde kalarak hedef kitlelerine ulaşmalarına yardımcı olur. Birden fazla platformda içerik oluştururken ve gönderileri planlarken zamandan tasarruf etmek için Hootsuite, Buffer ve Metrical gibi sosyal medya yönetim araçlarını keşfedin. Önümüzdeki haftanın içerik takviminin haritasını çıkarmak için Metricool gibi planlama araçlarını kullanın ve Synthesia, Adobe’nin Character Animator’ı, Chat GPT, Flicky, Recut, DaVinci Resolve’nin Magic Mask’i, Luma Labs, Photo Room’un Arka Plan Temizleyicisi gibi pazarlama araçlarıyla işinizi büyütün.