2023 Yılının En İyi Adobe Ticaret Uzantıları

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:2020 Yılının En İyi Adobe Ticaret Uzantıları

Adobe Commerce’in en çekici yönlerinden biri platformun açık kaynaklı yapısıdır. Bu, geliştiricilerin platformun yerel işlevselliğini genişleten çok sayıda Adobe Commerce uzantısı oluşturmasına olanak tanıdı.

Adobe Commerce Marketplace, kullanılabilirlik veya basit promosyonlardan sağlam pazarlama veya depo yönetimi sağlayan karmaşık Adobe Commerce uzantılarına kadar her şey için küçük, incelikli özellikler ekleyen binlerce uzantı sunar.

Bu makalede, çevrimiçi mağazanızda kullanmayı düşünmeniz gereken en yüksek puan alan ve en iyi Adobe Commerce uzantılarından 20’sine bakacağız.

Özelleştirme için Adobe Commerce Uzantıları

İster basit bir görsel değişiklik olsun, ister herhangi bir sayfanın görsel öğelerini temiz bir şekilde elden geçirme yeteneği olsun, bu üç uzantı, müşterileriniz için daha temiz bir kullanıcı deneyimi geliştirme konusunda size daha fazla kontrol sağlayacaktır.

1. Shogun Sayfa Oluşturucu

Shogun Sayfa Oluşturucu ile basit bir sürükle ve bırak düzenleyiciyi kullanarak herhangi bir sayfada görsel düzenlemeler ve ayarlamalar yapabilirsiniz. Mevcut sayfaları düzenleyebilir ve tek bir kod satırına bile dokunmadan harika özel açılış sayfaları başlatabilirsiniz.

Bir sonraki projenize hızlı bir başlangıç ​​yapmak için sıfırdan oluşturabilir veya mevcut şablonlardan oluşan bir kitaplıktan seçim yapabilirsiniz. Hepsinden iyisi, bir tasarıma karar verdiğinizde, Shogun’un Adobe Commerce entegrasyonu aracılığıyla yeni sayfalarınızı doğrudan yayınlayabilecek ve hatta bölünmüş test edebileceksiniz.

2. Akıllı Tek Adımda Ödeme

Ödeme süreci bazen müşterilerle sürtüşme yaratabilir. Bir satın alma işlemi yapmaya hazır olsalar bile, ek alanları doldurmak ve birden fazla adımı tamamlamak potansiyel bir müşteriyi kapatabilir ve sepetin terk edilmesine neden olabilir.

Akıllı Tek Adımda Ödeme Adobe Commerce uzantısı, sürtünmeyi en aza indiren akıcı bir ödemeyi özelleştirmeniz için gereken araçları sağlar. Müşterilerinizi sepete atın, işlemi tamamlamak için gereken minimum bilgiyi tek bir ekranda alın ve fazladan tıklama olmadan taahhütte bulunmalarını sağlayın.

Tavsiye Edilen:  Jasper AI'yı Ücretsiz Olarak Kullanma: Kapsamlı Bir Kılavuz

3. SimiCart Mobil Uygulama Oluşturucu


Bugün çoğu tema, mobil kullanıcılara duyarlı ve işlevsel bir deneyim sağlayan mobil alışveriş desteğini içeriyor. Yine de hedef kitlenizin bir kısmı (çoğunlukla en sadık müşteriler) sizden alışveriş yapmak için bir uygulamayı tercih edebilir.

SimiCart Mobil Uygulama Oluşturucu kendi markalı iOS ve Android mobil uygulamanızı geliştirmek için popüler bir uzantıdır. Uygulamanız ürünleri, yayınları, sipariş ayrıntılarını ve daha fazlasını otomatik olarak senkronize etmek için mağazanızla sorunsuz bir şekilde entegre olacaktır.

Müşteri Desteği için Adobe Commerce Uzantıları

Daha fazla ziyaretçiyi müşteriye dönüştürmenin en iyi yollarından biri, onlara kendilerini hayran bırakacak bir müşteri hizmetleri deneyimi sunmaktır.

Bu Adobe Commerce uzantıları, ziyaretçilerin çevrimiçi mağazanıza girdiği andan itibaren desteğinizi göstererek güçlü bir deneyim oluşturmanıza yardımcı olur.

4. Prens Patel’den SSS

Çoğu müşteri sitenize geldiklerinde satın alma işlemi yapmaya hazır değildir. Aslında etrafta Müşterilerin %96’sı Çevrimiçi bir perakendeciyi ilk kez ziyaret ettiklerinde satın alma işlemi yapmaya hazır değiller. Tüketiciler en iyi fiyata bilinçli bir satın alma kararı vermek için bilgi toplamak ve araştırma yapmakla meşguller.

İle SSS uzantısıile müşterilerinizin tüm sorularına yanıt veren ilgi çekici bir Sıkça Sorulan Sorular sayfası oluşturabilirsiniz. Başka bir yere bakma şansı bulamadan onlara cevap verin; böylece, bir rakip üzerinden satış yapma olasılığınız artar.

5. LandofCoder’dan Adobe Commerce 2 Canlı Sohbet

Müşteriler daha kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi talep ediyor ve bu hizmeti sağlamak için çaba gösteren çevrimiçi perakendeciler rekabette sürekli olarak kazanıyor. Canlı sohbeti kullanan markaların yüzde yetmiş dokuzu satışlarda, gelirde ve müşteri sadakatinde artış gördü. Kayako’ya göre. Ayrıca tüketicilerin %38’inin canlı sohbet desteği sunan bir şirketten alışveriş yapma olasılığı daha yüksek.

Adobe Commerce 2 Canlı Sohbet Uzantısı LandofCoder sağlayıcıları tarafından sitenize süper temiz bir arayüzle yapılandırılması kolay bir canlı sohbet seçeneği. Bu, yardıma ihtiyacı olanlar için açıkça görünür kalırken müşterilerin alışveriş deneyiminden uzaklaşmamasını sağlar.

Bu uygulamanın ayarları, canlı sohbet penceresinin ne zaman ve nerede görüneceğini özelleştirmenize olanak tanır, aynı zamanda tüm dönüşümleri izleyip günlüğe kaydeder, böylece müşteri etkileşimlerinin geçmiş kaydına sahip olursunuz.

Pazarlama ve Trafik Oluşturma için Adobe Commerce Uzantıları

E-ticaret platformları genellikle SEO yönetimine yönelik özellikler içerir. Ne yazık ki, temel yerel özellikler çoğu perakendecinin isteksiz kalmasına neden oluyor.

Bu uzantılar, mağazanızın organik görünürlüğünü artırmak ve ücretli ve organik pazarlama kampanyalarınızı daha iyi yönetmek için size daha fazla yol sunar.

6. MageWorx SEO Paketi Ultimate

İle MageWorx SEO Paketi Ultimatemağazanızın görünürlüğünü artırmak için sayfadaki çok sayıda SEO öğesinin üstesinden gelmenize yardımcı olacak hepsi bir arada bir çözüme sahip olursunuz. Buna çapraz bağlantı, SEO yönlendirmeleri, zengin snippet’lerin gelişmiş kontrolü, yinelenen içeriğin seçilmesi ve daha fazlası gibi özellikler dahildir.

7.Adaplo

İlk kez gelen müşterilerin ilk ziyaretlerinde nadiren alışveriş yapmasına rağmen, pek çok pazarlamacı bütçelerinin büyük bir kısmını müşteri edinmeye harcıyor. Neyse ki, uzaklaşan müşteriler sonsuza kadar kaybolmazlar.

Yeniden hedefleme ile markanızı ve ürünlerinizi daha önce sitenizi ziyaret eden kişilerin karşısına çıkarabilirsiniz. Ve son derece etkilidir. Çevrimiçi perakendeci Tirendo, yeniden pazarlamayı kullanarak Dönüşümleri %161 artırın sipariş başına maliyeti %43 oranında azaltırken.

Adaplo Facebook ve Google Görüntülü Reklam Ağı’ndaki yeniden hedefleme kampanyalarını otomatikleştirmeye yardımcı olan ve site ziyaretçilerinizin ilgi ve davranışlarıyla eşleşen reklamlarda dinamik ürün geçmişini gösteren bir uzantıdır. Bu müşterileri dönüşüm hunisine geri çekmenin harika bir yolu.

8. Wyomind Basit Google Alışveriş


Mağazanız Google Alışveriş’e veri gönderecek şekilde ayarlanmamışsa önemli miktarda trafik ve gelir kaçırıyorsunuz demektir. Her gün 3,5 milyardan fazla Google araması yapılıyor, WordStream tarafından paylaşılan verilere göre. Arananlardan, %35’i ürüne özel sorgulardır.

Bu, her gün 1 milyardan fazla ürün araması anlamına geliyor.

İle Wyomind Basit Google AlışverişGoogle arama platformu üzerinden ürün verileri akışı sağlamak için mağazanızın ürün feed’ini Google Alışveriş ile senkronize edebilirsiniz. Müşteriler aramaya gittiğinde, özellikle uygun şekilde optimize edilmiş ürünlerle bu trafiği yakalama olasılığınız daha yüksektir. Adobe Commerce uzantısı ayrıca güncelleme görevlerini planlamanıza, ürün kategorilerini eşlemenize ve verilerin hatasız olarak beslendiğini doğrulamanıza da olanak tanır.

9. Omnisend‍

İnsanlar gün boyunca dikkatlerini birden fazla cihaza dağıtıyor ve buna aktif olarak alışveriş yaptıkları zamanlar da dahil. Aslında, Google Araştırmasından elde edilen veriler şunu gösteriyor: Amerikalıların %98’i Her gün cihazlar arasında geçiş yapın. Günümüzde tüketiciler bir satın alma işlemi yaparken ortalama altı temas noktasına ulaşıyor.

E-ticarette çok kanallı bir yaklaşım benimsemek, sizinle nasıl etkileşim kurmayı seçerlerse seçsinler tüketicilerle etkileşim kurabilmenizi ve onları takip edebilmenizi sağlar. Bu çok kanallı yaklaşımı benimseyen işletmeler ortalama Yıldan yıla %91 daha fazla müşteri tutma oranı.

Omnisend Adobe Commerce uzantısı Müşterilerle e-posta, SMS, Facebook ve anlık bildirimler yoluyla etkileşim kurmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar. Uzantılar otomatikleştirilmiş iş akışlarını, gelişmiş raporlamayı, gelişmiş müşteri segmentasyonunu ve daha fazlasını içerir.

10. Terk Edilen Sepet E-postası

E-ticarette hiçbir zaman değişmeyecek olan bir şey var: Bazı müşteriler ödeme aşamasına kadar gidiyor ve aniden fikirlerini değiştiriyorlar. Yıllar geçtikçe ortalama alışveriş sepetini terk etme oranı sürekli olarak kabaca %70 seviyesinde kaldı. Bu kadar çok müşterinin bir satın alma işlemi yapmadan neden ayrıldığını bilmek neredeyse imkansız olsa da, bu müşterileri satın alma işlemini tamamlamaları için geri getirmenin düşük maliyetli yolları var.

Amasty Terkedilmiş Sepet E-posta uzantısı Adobe Commerce mağazanıza güçlü terk edilmiş sepet e-posta kampanyaları ekleyerek tamamlanan siparişlerin sayısını artırarak satış gelirinizi artırır. Uzantı, süreci otomatikleştirmek ve kaybedilen geliri geri kazanmanız için size düşük maliyetli bir yol sunmak üzere tasarlanmıştır. Özellikler arasında geri dönen müşteriler için indirim seçenekleri, tek adımda sepet kurtarma, özelleştirilebilir şablonlar, bireysel müşteriler için kişiselleştirme, kampanya performansını analiz etmeye yönelik raporlar ve daha fazlası yer alır.

11. Magmodules Ürün İnceleme Hatırlatması

Ürün incelemelerinin müşteri dönüşümleri üzerinde büyük etkisi vardır. Aslında, Tüketicilerin %90’ı Bir satın alma kararı vermeden önce en fazla beş ila 10 yorumu okuyun. Aynı şekilde neredeyse Tüketicilerin %40’ı Doğru satın alma kararını vermek için incelemelere güvenin. Bu incelemeler, markanızla daha önce iş yapmamış müşterilerin güvenini geliştirmenin önemli bir parçasıdır.

İle Magmodules’tan Ürün İnceleme Hatırlatması, otomatik e-postaların, satın alma işlemi tamamlandıktan X gün sonra müşterilere gönderilmesini planlayabilirsiniz. Bu basit ve etkili yöntem, daha fazla müşterinin inceleme için sitenize geri dönmesini sağlar ve gelecekteki potansiyel müşterilerin dönüşümlerinin artmasına katkıda bulunur.

Uzantı aynı zamanda müşteri sadakatini ve tekrarlanan işleri geliştirirken incelemeleri teşvik etmek için müşterilere indirim kuponları aracılığıyla bir ödül teşviki sağlama olanağı da sunuyor.

Dönüşümleri İyileştirmek için Adobe Commerce Uzantıları

Alışveriş deneyimi boyunca küçük miktarlarda bile sürtüşmeler dönüşümleri olumsuz etkileyebilir. Ekstra form alanlarından hantal gezinme ve aramaya kadar anlaşmazlıklar artıyor – işte bu yüzden ortalama sepetten ayrılma oranı %69 civarındadır.

Bu Adobe Commerce uzantıları, hedef kitlenize hitap ederek dönüşümleri iyileştirme olasılığı daha yüksek bir alışveriş deneyimi oluşturmanıza yardımcı olur.

12. Akıllı Arama Otomatik Tamamlama

Hedef kitlenizin bir kısmı mağazanıza ne aradıkları hakkında genel bir fikirle göz atarken, bazı müşterilerin ne istediklerine dair sağlam bir fikirleri vardır. Kaliteli bir site araması sunduğunuzda, müşteriler aradıklarını hızlı bir şekilde bulabilirler. Veriler, belirli ürün türlerini arayan müşterilerin, karşılaştırma ve bilgi toplama aşamasını zaten geçtikleri için çok daha yüksek bir satın alma niyetine sahip olduklarını gösteriyor; ne istediklerini biliyorlar.

Akıllı Arama Otomatik Tamamlama uzantısı sorgu sonuçlarını iyileştirmek için tasarlanmış yapay zeka odaklı bir araçla ürün aramayı bir sonraki seviyeye taşıyor. Bu uzantı, yalnızca basit anahtar kelime eşlemesi sağlamak yerine, müşterinin istediği ürünü bulması için gereken tıklama ve dokunma sayısını azaltan güçlü otomatik tamamlama özelliklerine sahiptir.

Ayrıca, daha yüksek dönüşümlere yol açan daha kişiselleştirilmiş öneriler oluşturmak amacıyla müşteri davranışını kullanarak ürün önerilerini iyileştirmek için uzantının raporlama ve veri araçlarını kullanabilirsiniz.

‍13. Pixlee

Ürün incelemeleri, ziyaretçilere başkalarının ürünü satın aldığını ve onayladığını gösterdiği için dönüşüm açısından harikalar yaratabilir. Yine de bazı ziyaretçiler, kolayca tahrif edilebilecekleri veya önyargılı bir şekilde yazılabilecekleri için incelemelere şüpheyle yaklaşıyor.

İncelemelerin gücünü desteklemek amacıyla kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe sosyal entegrasyon eklemeyi düşünün. Ürününüzü kullanan müşterileri gösteren sosyal paylaşımları ve görselleri dahil ettiğinizde, potansiyel müşterilerinizin güven düzeyini büyük ölçüde artırırsınız.

Pixlee’nin sosyal medya uzantısı, sitenizde görsel olarak büyüleyici galeriler oluşturmak için kullanıcılardan gelen sosyal içeriği entegre etmenize olanak tanır. Hayranlarınızın paylaştığı görseller alışveriş bağlantılarına bile dönüştürülebilir, böylece bu görsellerde yer alan ürünler yalnızca birkaç tıklamayla kolayca satın alınabilir.

Diğer özellikler arasında sosyal tanıtımlar, görsel incelemeler, sosyal kanıtlardan yararlanan kişiselleştirilmiş e-postalar ve performansı izlemek için gelişmiş raporlama yer alır.

14. A/B Testi

A/B testleri e-ticarette büyümenin hayati bir parçasıdır. İçerik ve sayfa varyasyonlarını test etmek, hangi görsel öğelerin, düzenin ve metnin müşteri dönüşümleri üzerinde en büyük etkiye sahip olacağını bulmanın en hızlı ve etkili yoludur.

A/B denemeleri karmaşık olabilse de süreci otomatikleştirmeye yardımcı olan ve mağazanızı yönetmeye odaklanmanız için size zaman kazandıran çok sayıda üçüncü taraf hizmeti vardır.

Amasty A/B Testi uzantısı A/B ve çok değişkenli testleri çalıştırmak için güçlü bir araçtır ve doğrudan Adobe Commerce yönetici panelinden bireysel veya ürün gruplarına odaklanmanıza olanak tanır. Her testin kazanan varyasyonunu belirlemek için farklı hedef ölçümleri ve kriterleri belirlemek de dahil olmak üzere testleri özelleştirme konusunda tam kontrole sahip olacaksınız.

15. Özel Stok Durumu

Onlarca yıldır işletmeler, potansiyel müşterileri harekete geçmeye teşvik etmek için aciliyet duygusunu kullandı. Aciliyet duygusu yaratmak Müşterileri hızlı hareket etmeye ve anında duygusal kararlar almaya zorlar. Bu, bir ürünle ilgilenen ancak üzerinde düşünmek için satın alma işlemini erteleyen müşteriler için en etkili yöntemdir.

Amazon bu taktiği ürün sayfalarında kullanıyor ve müşterilere “Stokta yalnızca üç tane kaldı” gibi mesajlar göstererek müşterileri fırsatı kaçırmamak için hemen sipariş vermeye teşvik ediyor.

Amasty Özel Stok Durumu uzantısı size her ürünün stok durumu hakkında kesin bilgi sağlama özgürlüğü verir. Uzantıyla, özel simge kullanımı desteği ve stokta olmayan öğelerin nasıl işleneceğine ilişkin bir dizi seçenekle belirli ürünlere otomatik olarak uygulanan çeşitli mesajlar oluşturabilirsiniz.

16. Özel Promosyonlar Pro


Müşteriler iyi fırsatlardan hoşlanır ve indirimler, yeni bir müşteriyi heyecanlandırmanın veya özel bir teklifle sadık müşterilerin kendilerini özel hissetmelerini sağlamanın harika bir yoludur.

İle Amasty Özel Promosyonlar Pro uzantısı, indirimlerinizi akıllı koşullarla şekillendirebilirsiniz. Müşterilerin bilgilerine ve satın alma geçmişine dayalı promosyonlar oluşturun. Promosyonlarınızın benzersiz ve alakalı olduğundan emin olmak için 20 eylemi kullanın. Bir dizi kuralla, her kampanyanın başarılı olmasını sağlamak için kısıtlamalı veya kısıtlamasız çeşitli promosyonları yönetebilirsiniz. Sadakat ödüllerinin yalnızca belirli müşteriler veya müşteri grupları için işe yaradığından emin olmak için müşteri özelliklerini kural koşulları olarak bile kullanabilirsiniz.

Yönetim ve Performans için Adobe Commerce Uzantıları

Bu güvenilir idari Adobe Commerce uzantılarıyla mağazanızın işleyişi üzerinde daha fazla kontrol sahibi olun.

‍17. Magento2 Gelişmiş Raporlar

Tahminleri azaltmak ve güncellemelerden ve kampanyalardan büyüme sağlamak için yaptığınız her karar veriye dayalı olmalıdır.

İle Magento 2 Gelişmiş Raporlar uzantısı, mağazanızın nasıl performans gösterdiğine dair kristal netliğinde bir görünüme sahip olacaksınız. Gelişmiş raporlama işlevi, mağazanızı daha iyi yönetmenize ve daha karlı kararlar almanıza yardımcı olmak için ürün, sipariş ve müşteri raporlarına derinlemesine bakmanızı sağlar.

18. Tam Sayfa Önbellek Isıtıcı

Mağazanızın yükleme hızı, mağazanızın görünürlüğünün yanı sıra dönüşümler üzerinde de önemli bir etkiye sahip olabilir. Yükleme hızı yalnızca organik arama için bir sıralama faktörü değildir, aynı zamanda yavaş yüklenen bir site de müşterileri doğrudan rekabete gönderebilir. Aslında yükleme hızında bir saniyelik bir gecikme, Dönüşümleri %7’ye kadar azaltın.

Tam Sayfa Önbellek Isıtıcı uzantısı trafik veya günün saati ne olursa olsun mağazanızın her sayfasının mümkün olduğunca hızlı yüklenmesini sağlar. Uzantı etkinken, mağazanızın tam sayfa önbellek çözümünün her zaman önbelleğe alınmasını sağlar; önbelleğinizin her temizlenmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

‍19. Şablonlar Master’a göre Sayfa Hızı

Sitenizin yüklenme hızı en önemli öncelik olmalıdır. BBC kaybettiklerini keşfetti Ziyaretçilerin ekstra %10’u sitelerinin yüklenmesi için geçen her ekstra saniye için; siteniz ne kadar hızlı yüklenirse, o kadar az müşteri kaybedersiniz ve o kadar fazla gelir elde edersiniz.

Sayfa Hızı Adobe Commerce uzantısı Müşteriler mağazanızın sayfalarını ziyaret ettiğinde gecikmeyi azaltmak için kapsamlı görsel optimizasyonunun yanı sıra JavaScript ve CSS küçültme tekniklerine odaklanarak mağazanızın daha hızlı yüklenmesine yardımcı olacak bir dizi ayar sağlar.

20. IWD Agency’den Sipariş Yöneticisi


Mağazanız büyüdükçe sipariş karşılama sürelerini koruyabilmeniz gerekir. Perakendeciler için en yaygın aksiliklerden biri, tatil dönemlerinde satışlardaki ani artışlar nedeniyle siparişlerin karşılanmasının gecikmesidir. Bazen işler beklenenden daha hızlı büyüyor ve markalar buna ayak uydurmakta zorlanıyor.

Sipariş Yöneticisi siparişleri geldikçe hızla işlemek için güçlü bir uzantıdır. Ayrıca Sipariş Yöneticisi, müşterilere siparişleri yönetmek ve fatura ve teslimat adresleri gibi bilgileri güncellemek için şık bir arayüz sağlar. Ayrıca siparişleri yönetmek ve müşteri bilgilerini güncel tutmak için çeşitli araçlara da erişebileceksiniz.

Mağazanız İçin En İyi Adobe Commerce Uzantılarını Bulun

Adobe Commerce Marketplace’te şu anda 3.000’den fazla uzantı bulunmaktadır. Envanter yönetimini, ürün ve sipariş kontrolünü, müşteri yönetimini, müşteri hizmetlerini, pazarlamayı, optimizasyonu ve daha fazlasını geliştirmenize yardımcı olacak çeşitli kaynaklar vardır.

Aradığınızı bulamıyorsanız veya listelediğimiz uzantılardan biri artık güncellenmiyorsa her zaman özel rotayı kullanabilirsiniz. Çevrimiçi mağazanız için tam olarak ihtiyaç duyduğunuz işlevleri eklemek üzere özel bir uzantı oluşturmanıza yardımcı olabilecek yetenekli Adobe Commerce geliştiricilerinin sıkıntısı yoktur.