2023’da Büyüme İçin En İyi 10 Uygulama

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:2019’da Büyüme İçin En İyi 10 Uygulama

Ahrefs’de her zaman SEO ufkumuzu genişletiyoruz. Bir sonraki sınırımız mı? Pinterest’te.

Bilmiyorsanız Pinterest, kullanıcıların web üzerinde herhangi bir yerden resimleri pin panoları adı verilen temalı koleksiyonlara kaydetmelerine olanak tanıyan bir sosyal medya kanalıdır. Temelde ayrıntılı bir görsel işaretleme aracıdır ancak bundan çok daha fazlasıdır.

Arayüz Google SERP’lerden farklı görünse de cüsseli görsel arama motoru.

Kullanıcılar için moda, yemek, dekorasyon, eğlence ve ebeveynlik konularında ilham bulabileceğiniz bir yerdir.

Ve bu kategorilerdeki markalar için etkileşim kurmak, reklam yapmak ve (genellikle) yüksek satın alma amaçlı trafik oluşturmak için en etkileşimli sosyal medya platformlarından biri haline geldi.

Pinterest dışarıdan basit görünse de, Pinterest’i etkili bir şekilde kullanmak, birkaç güzel fotoğrafı gösterip sabitlemekten daha fazlasını gerektirir. Ağdaki içeriğin hacmi ve kullanıcıların ne göreceğine karar veren algoritmalar, stratejik bir yaklaşım ve hedef kitlenizin ne aradığına ve yanıt verdiğine dair keskin bir bakış gerektirir.

Geçtiğimiz yıl, Pinterest’i hem kendi sitelerimizin hem de bazı müşterilerimizin sitelerinin trafiğini artırmak için kullandık ve ne kadar yeni ziyaretçi getirebildiğine şaşırdık.

Pinterest’ten daha fazla trafik çekme konusunda öğrendiklerimizi burada bulabilirsiniz; böylece bu yeni içerik tanıtım kanalından kendiniz yararlanabilirsiniz!

#1: Net, ilgi çekici ve ilham verici fotoğraflar kullanın

Pinterest kullanıcılarının hayatlarında istediklerini temsil eden bir fotoğrafa tıklama olasılıkları daha yüksek olmakmutlaka ne olduğu değil dır-dir.

Bundan yararlanmak için:

  • Telefonunuzla hızlı bir fotoğraf çekmek yerine ürünlerinizin profesyonel fotoğraflarını kullanın.
  • Fotoğrafınızın içeriğini şekillendirmek için ekstra çaba ve bütçe ayırın. Bu, bir iç dekoratör veya yiyecek, moda veya aksesuar stilisti anlamına gelebilir.
  • Her zaman olmasa da çoğu zaman fotoğrafa insan unsuru ekleyin. Örneğin, yalnızca bir şapkanın stok fotoğrafını değil, aynı şapkayı giyen kusursuz giyimli bir modeli de paylaşın.

Ana fikri anladınız. Gerçek şu ki, gerçek hayattaki fotoğraflar Pinterest’te profesyonelce tasarlanmış fotoğraflar kadar iyi sonuç vermiyor.

Bonus ipucu

İlgi çekici, ilham verici fotoğraflar üretip sabitlemeye zaman ayırdıktan sonra, ilgilenen Pinterest kullanıcılarını doğrudan fotoğrafta ne olduğu hakkında daha fazla bilgi alabilecekleri yere yönlendirdiklerinden emin olmanız gerekir. Bu bir ürün sayfası veya web sitenizdeki hizmetler sayfanız olabilir.

Pinterest’te hoşuna giden bir şey gören, daha fazla bilgi için raptiyeyi tıklayan ve kendisini nasıl gezineceğine dair hiçbir fikri olmayan bir ana sayfada (veya daha kötüsü, ölü bir bağlantıda!) bulan potansiyel bir müşteriyi kaybetmeniz neredeyse %100 garantidir. ilgilendikleri ürüne.

Pinin doğrudan söz konusu görseli içeren makaleye bağlantı vermesini sağlayarak vaat ettiğiniz içeriği bulmayı kolaylaştırmayı unutmayın.

#2: Uygun olduğunda pinlerinize metin ekleyin

Pinterest, görselleri kullanıcıların kaydırdığı görsellerden oluşan bir koleksiyon olarak “besleme” formatında sunar.

İster kullanıcının ilk giriş yaptığında gördüğü bir ana sayfa akışı olsun, ister büyük bir arama sonuçları havuzu olsun, Pinterest hiçbir zaman görselinizi kullanıcıya tek başına göstermez. Birisi feed’inde geziniyor ve görselleri tarıyorsa, muhtemelen görselinizi yalnızca saniyenin çok küçük bir kısmı için görecektir.

Bu çok kısa süre içinde görüntünüzün yeterince dikkat çekmesi gerekiyor ki kaydırmayı bırakıp tıklasınlar. Çoğu görüntü bunu tek başına yapamaz, en azından saniyenin küçücük bir kısmında. Bu nedenle, çoğu durumda, kullanıcıyı web sitenize giden pini tıklamaya daha fazla ikna etmek için bir miktar metin eklemek en iyisidir.

Bu özellikle yemek tarifleri, yemek planları ve antrenmanlar gibi süreçleri temsil eden raptiyeler için faydalıdır.

Pinterest’te metin içeren çok sayıda görsel (iğne) ve metinsiz çok daha fazlasını göreceksiniz. Bir fotoğrafı metinsiz kullanmak “yanlış” değildir, ayrıca pinlerinizin üzerine yazmadan hiçbir zaman başarılı bir pin elde edemeyeceğinizi veya Pinterest’ten web sitenize önemli bir trafik çekemeyeceğinizi de söylemeyeceğiz.

Ama olay şu: Eğer bir görüntü denizinde geziniyorsanız ve içinde siyah ve yeşil noktalar bulunan beyaz soslu bir kasenin fotoğrafını görürseniz ne düşünürsünüz?

Bu daldırma mı? Bir parti veriyorum ve biraz meze yiyebilirim. Ama enginardan nefret ediyorum. Enginar sosu mu? Bunu nasıl yapabilirim? Karışımdan mı kaynaklanıyor? Ev yapımı yapacak vaktim yok. Öyle mi? Yapılması ne kadar sürer? Sıcak mı servis etmeliyim?Ve benzeri.

Öte yandan, “Sütsüz Ev Yapımı Ispanaklı Enginar Sosu: Sadece 15 dakikada yapıldı!” yazan bir sos fotoğrafı görürseniz. bu soruların hiçbirini sorarak zaman kaybetmeyeceksiniz. Pini tıklatarak geldiği web sitesine yönlendirileceksiniz.

Yani istisnalar olsa da Çoğu fotoğraf, Pinterest kullanıcılarının neye bakacaklarını anlamalarına yardımcı olacak küçük bir metinden yararlanır Bir saniyeden kısa bir sürede bunun ilgilendikleri bir şey olduğunu belirleyin, durun ve web sitenize tıklayın.

Bonus ipucu

Uygun olduğunda fotoğraf raptiyeleri yerine infografikleri de göz önünde bulundurun. Bu, özellikle belirli bir takviyenin sağlık yararları hakkındaki bir blog yazısı gibi çok sayıda bilgiyi paylaşmak istediğinizde faydalıdır.

Tavsiye Edilen:  Android'de Google Bard AI Chatbot Girişi & Kullanmak

#3: Pinlerinizi Görsel Olarak Benzer Hale Getirin

Pinterest biraz paketlemeye benziyor. Ayakkabı üreten bir firmaysanız, bir modelin mor kutuda, diğerinin ise yeşil bir çantada satılmasını istemezsiniz, değil mi?

Tabii ki değil.

Çünkü birisi ilk çifti satın aldığında ve onu sevdiğinde, ikinci çifti satın almasının önündeki engelleri azaltmak için zaten geliştirmiş olduğunuz marka güveninden yararlanmak istersiniz.

Pinterest biraz öyle. Pinlerinizin benzer görünmesini sağlamak, marka hayranlarının pinlerinize tıklamasını sağlamak için pinlerinizi satmak zorunda kalmanın bir kısmını ortadan kaldırır.

Ancak benzer markalama her iğnenin aynı görünmesi gerektiği anlamına gelmez Kesinlikle aynısı. Bu, raptiyelerinizin fotoğrafın kenarlarındaki beyaz kenarlık gibi aynı yazı tipini, benzer stilleri ve formatı kullandığı anlamına gelir; böylece hayranlar raptiyenin sizden olduğunu anlayabilir.

Ispanak sosu örneğine geri dönelim. Diyelim ki birisi Pinterest’te ıspanaklı sos tarifi pininizi buldu, yaptı ve bunun şu ana kadar denediği en iyi ıspanaklı sos tarifi olduğunu düşündü. Artık markanızı lezzetli dip sos tarifleri için çok güvenilir bir kaynak olarak görüyorlar.

Şimdi Pinterest’te soğan sosu tarifi aradıklarını varsayalım. Araştırıp birçok seçenek buluyorlar ama birdenbire sizin pin tarzınızı görüyorlar. Muhtemelen hemen o iğneye yönelecekler ve diğer iğnelerden herhangi birine tıklamadan önce soğan sosunuzu deneyecekler.

Pinlerinizin benzer görünmesini sağlamak marka bilinirliğini artırır ve markanızı zaten beğenen kişilerin tıklamasını teşvik eder.

Bonus ipucu

Logonuzu pin’e ekleyip eklememek isteğe bağlıdır. Bazı web tabanlı işletmeler URL’lerini ekler ancak logolarını eklemez. Diğerleri her ikisini de kullanır.

Ne yapmayı seçerseniz seçin tutarlı olun.

#4: Pin açıklamanızda hashtag’leri kullanın

Bu doğru: hashtag’ler artık sadece Twitter için değil.

Facebook ve Instagram hashtag trendine katıldı ve Pinterest 2017 ortasında da aynı şeyi yaptı.

Hashtag’ler deneyimli Pinterest kullanıcıları tarafından karışık incelemelerle karşılansa da, aslında özellikle yeni hesaplar için büyük bir değerdir.

Şimdi geriye dönüp PIN’inizin hesabınıza eklendikten sonra Pinterest’te nasıl göründüğü hakkında konuşalım:

İlk olarak Pinterest bunu bazı takipçilerinize gösterecek. Yeni bir görseli sabitlediğinizde, Pinterest, onu bir avuç takipçinize veya pin açıklamanızda görünen bir anahtar kelimeyi arayan kişilere göstererek görselin alaka düzeyini ve ilgisini test edebilir. Pinterest, aldığı etkileşim miktarına (kaydedilenler, repin adı verilenler ve orijinal siteye yapılan tıklamalar) bağlı olarak pinin ne kadar değerli olduğunu belirleyecektir.

İkincisi, Pinterest bunu takipçilerinizin takipçilerine gösterecek. Pininiz takipçilerinizin onu yeniden pinlemesini sağlayacak kadar ilgi çekiciyse, Pinterest bu görseli takipçilerinizin (onu yeniden pinleyen) takipçilerinin akışlarına yerleştirecektir. Tekrar pinlerlerse süreç devam eder.

Üçüncüsü, PIN’iniz viral hale gelebilir. Bu, temel olarak pininizin, takipçilerinin takipçilerinin takipçilerine gösterilmeye ve onlar tarafından yeniden pinlenmeye devam ettiği anlamına gelir. Peki, fikri anladınız. Eğer pininizi sabitlerseniz ve 5 kişi tekrar replerse, ardından onların 5 takipçisi de rep’ler atarsa ​​ve bu şekilde devam ederse, pininiz çok geçmeden binlerce kişi tarafından görülebilir.

Pininiz, sizi takip eden veya etmeyen kişilerin arama sonuçlarında veya kategori yayınlarında görünür. Pinterest, belirli bir pinin ne kadar değerli olduğunu belirlemek için etkileşim etkinliğini kullanacak ve daha alakalı (yani daha popüler) bir pin olduğunu düşünüyorsa, bunu ilgili arama sonuçlarında ve kategori/göz atma koleksiyonlarında en üstte sunacaktır.

Bunun hashtag’lerle ne alakası var?

Bir hashtag’e tıklamak tek adımlı bir arama sorgusudur. Bu nedenle, arandığında pininizin sonuçlarda görünebileceği daha fazla anahtar kelimeyi hashtag olarak düşünün. Başka bir deyişle, çok fazla takipçisi olmayan veya viralliği olmayan yeni bir hesapsanız, hashtag kullanmak, sizin ürettiğiniz içeriği arayan takipçi olmayanlar tarafından görülmeniz için size daha fazla fırsat verir.

Pin açıklamanıza hashtag eklemek, pininizin fikir ve çözüm arayan kullanıcılar tarafından bulunma şansını artırır.

Bonus ipucu

Hashtag’ler şu anda oldukça az kullanılıyor, bu nedenle özellikle pinler ve repinler aracılığıyla çok fazla organik görünürlüğe sahip olmayabilecek yeni pinler ve hesaplar için BÜYÜK bir fırsat sunuyorlar.

Pinterest, 2018 sonu itibarıyla pin başına 20’ye kadar hashtag kullanmanıza izin veriyor. Kesinlikle bu kadar çok kullanmanıza gerek yok, ancak pininizle alakalı en alakalı anahtar kelimeler için hashtag’ler eklediğinizden emin olun.

#5: Raptiyelerinize ve panolarınıza ayrıntılı, anahtar kelime açısından zengin açıklamalar ekleyin

Kuruluşundan bu yana geçen yıllar boyunca Pinterest, kullanıcılara içerik sunma biçiminde yüzlerce artımlı değişiklik yaptı ve bu da onu yavaş yavaş basit bir sosyal medya platformundan (bir kullanıcının çoğunlukla takip ettiği kişiler tarafından paylaşılan içeriği gördüğü) dönüştürdü. , kronolojik sırayla) sağlam bir görsel arama motoruna aktarın.

Tavsiye Edilen:  Diş Hekimleri İçin En İyi 8 Dijital Pazarlama Stratejisi

Evet, bu noktada bozuk bir plak gibi ses çıkardığımı biliyorum. Ancak Facebook veya Twitter’dan farklı olarak takipçi sayınızın içeriğinizin (potansiyel) görünürlüğü üzerinde çok fazla etkisi yoktur. Ne işe yarar biliyor musun? Evet: anahtar kelimeler.

Tıpkı web sitenizdeki bir gönderi veya sayfa için ayrıntılı bir meta açıklama ve anahtar kelime açısından zengin açılış paragrafları oluşturduğunuz gibi, pinleriniz ve panolarınız da ayrıntılı, anahtar kelime açısından zengin bir açıklama içeriyorsa kullanıcılar tarafından çok daha görünür olacaktır.

Dolayısıyla, tıpkı Google SEO’da olduğu gibi, alakalı anahtar kelimeleri pin açıklamaları ve pano açıklamalarında kullanarak pinlerinizin ve panolarınızın bulunma şansını artırabilirsiniz (daha fazlası için #4’e bakın). Sadece bir cümle parçası eklemeyin ve iyilik adına, bir pin açıklamasını veya pano açıklama alanını ASLA boş bırakmayın.

Hesabınızdaki her raptiye ve pano için ayrıntılı bir açıklama yazmak için fazladan birkaç saniye ayırmanız, içeriğinizin Pinterest içeriğinin kara deliğinde görünmeden kaybolmasıyla viral hale gelmesi arasındaki fark anlamına gelebilir.

Bonus ipucu

Açıklamalarınıza hangi anahtar kelimeleri ekleyeceğinizi bulmakta sorun mu yaşıyorsunuz? Pinterest’teki ilgili anahtar kelimeleri belirlemek için bu basit yöntemi deneyin: ana anahtar kelimenizi feed’inizin üst kısmındaki arama alanına yazarak başlayın.

Sonuçlar göründüğünde, arama kutusu ile sonuçlar arasında listelenen ilgili anahtar kelimelerin yatay bir listesini göreceksiniz:

Tüm listeyi kaydırıp görmek için ilgili anahtar kelimelerin sağındaki küçük oku kullanın. Raptiye veya panoya ilişkin açıklamanızda organik olarak çalışmak için 3-4 anahtar kelime (veya daha fazla) seçin; bu, içeriğinizin arama sonuçlarında görülme şansını artıracaktır.

#6: Pimlerinizi doğru şekilde boyutlandırın

Bu, özellikle hesabınızı sıfırdan büyütüyorsanız, büyük fark yaratan küçük bir ayrıntıdır.

Pinterest, 600 piksel genişlik x 900 piksel yükseklik boyutlarında dikey görselleri tercih ediyor. İnsanların akışlarında görünmesine karar verdikleri boyutlar budur.

Dolayısıyla, daha küçük veya yatay raptiyeler oluşturursanız, takipçilerinizin akışlarındaki değerli görsel alanı kaybedersiniz, bu da onların baktıkları binlerce görsel arasında öne çıkmayı biraz daha zorlaştırır.

Ancak pinleriniz daha büyükse, görselin görülme olasılığı daha az olacak ve kullanıcıların akışlarında (özellikle mobilde; Pinterest kullanıcılarının %80’e kadarı mobil cihaz kullanıyor).

Bu nedenle, raptiyelerinizin tamamen görüntülenebilmesi için en iyi şansı elde etmek için dikey 600×900 piksel resimlere bağlı kalın!

Bonus ipucu

Sahip olduğunuz tüm fotoğraflar yatay (manzara) odaklıysa, aşağıdaki gibi bir fotoğraf düzenleme programı kullanın: Photoshop, PicMonkeyveya Canva bunları dikey olarak birbirine dikmek, tahmin ettiğiniz gibi dikey bir pim oluşturmak.

#7: Profilinizi İyileştirin

Bu biraz tartışmalı bir tavsiye. Bazı Pinterest uzmanları size profilinizin nasıl göründüğünün önemli olmadığını, çünkü Pinterest kullanıcılarının onu nadiren gördüğünü, pinlerinizi yalnızca akışlarında gördüklerini söyleyecektir.

Biz anlaşamadık.

Görsel olarak çekici (düzenli, iyi etiketlenmiş ve gezinmesi kolay) bir Pinterest profili oluşturmak, özellikle sıfırdan başlıyorsanız veya buna neredeyse sıfırdan başlıyorsanız çok fazla zaman ve çaba gerektirmez ve organizasyonu işinizin bir parçası olarak kurabilirseniz Başlangıçtan itibaren Pinterest SOP’leri.

Evet, çok daha fazla kullanıcının kendi akışlarındaki bireysel pinlerinizi, hatta panolarınızdan birini göreceği ve onlarla etkileşimde bulunacağı doğrudur, ancak asla profil sayfanızın tamamını (yani görünen sayfayı) göremeyebilirler. www.pinterest.com/kullanıcıadınız adresine gittiğinizde).

Ancak sıfırdan etkileşim oluşturuyorsanız her izleyici önemlidir. İyi organize edilmiş, açıkça etiketlenmiş ve görsel olarak çekici bir pano düzeni, ziyaretçilerin ne tür içerik paylaştığınızı hızlı bir şekilde belirlemesine ve gördüklerini beğendikleri takdirde daha fazla içeriğinize göz atmasına, yeniden pinlemesine ve takip etmesine olanak tanır!

Bonus ipucu

Pinterest panoları profilinizde, panodaki bir resmin “kapak” resmi olarak belirgin bir şekilde görüntülenmesine olanak tanıyan bir formatta görüntülenir.

Pinterest, izin verirseniz her pano için rastgele bir kapak resmi seçecektir, ancak panonun içeriğini en iyi gösteren kapak resmini manuel olarak seçebilirsiniz (ve seçmelisiniz!) ve izleyicinin daha fazlasını görmek ve sabitlemek istemesini sağlar.

Kapak görseli belirlemek için öncelikle istediğiniz görselin belirlenen panoya eklendiğini onaylayın. Daha sonra tahtayı açın (www.pinterest.com/kullanıcı adınız/panonuzun-adı) ve pano başlığının hemen üzerindeki kurşun kalem gibi görünen düzenle simgesini tıklayın.

Düzenleme bölmesi açıldığında Kapak adlı seçeneği bulun, “değiştir” düğmesini tıklayın ve kapağınız olmasını istediğiniz görseli seçinceye kadar sağa bakan oku kullanın.

Son olarak, görüntülenmesini istediğiniz şekilde görünene kadar görüntünün çerçevesini ayarlayın, değişiklikleri kaydet’i tıklayın ve ardından düzenleme bölmesinde kaydet’i tıklayın.

Şimdi geri dönüp profilinizi görüntülerseniz, o pano için yeni kapak resminin görüntülenmesi gerekir.

#8: Mantıklı olduğunda sayfa başına birden fazla pin oluşturun

Yeni başladığınızda paylaşacak çok fazla içeriğiniz olmayabilir.

Bu iyi; Daha azıyla daha fazlasını yapmak, konu Pinterest hesabınızı hayata geçirmek olduğunda oyunun adıdır.

Ancak bu, lansmandan önce çok sayıda Pinterest dostu içerik üretmeye çabalamak anlamına gelmiyor. Bu, şu anda sahip olduğunuz Pinterest potansiyelini stratejik olarak en üst düzeye çıkarmak anlamına gelir.

Tavsiye Edilen:  Snapchat'te Yapay Zekadan Nasıl Kurtulunur?

Hiç kimse sitenizdeki belirli bir sayfa için yalnızca bir pin üzerinde durmanız gerektiğini söylemiyor. Çok sayıda farklı bilgi sunan ve birden fazla kullanıcı sorusunu yanıtlayan karmaşık bir makaleniz varsa, her yanıtı veya bilgi türünü sergilemek için bir raptiye oluşturun.

Örneğin: Bizim için birçok makale yazıyoruz. Fincan ve Yaprak Belirli bir çay türüne ilişkin bütünsel bir bakış açısının paylaşılmasına yönelik blog. Makalede çayın kullanım geçmişi, çayın nasıl yetiştirildiği ve içmek için kurutulduğu ve çayı uygun şekilde hazırlamak için bir tarif bulunabilir.

Bu, üç farklı pin potansiyeli anlamına gelir:

  1. “Yeşil çayın tam tarihi”
  2. “Yeşil çay yetiştirmek (ve en iyisini nasıl belirleyeceğiniz) hakkında bilmeniz gereken her şey”
  3. “Mükemmel bir fincan yeşil çay nasıl yapılır?”

Bir gönderi için pin sayısının üç katı, sitenize gelen potansiyel görünürlük, tekrarlama ve trafiğin üç katı anlamına gelir!

Bonus ipucu

Aynı sayfa için hem fotoğraf raptiyesi hem de grafik veya infografik raptiyesi oluşturmayı düşünün.

Bu, özellikle içeriğinizin aynı sayfa için birden fazla raptiyeye uygun farklı bölümlere sahip olmadığı durumlarda faydalıdır. Bunun yerine, aynı bilgiyi fotoğraf, illüstrasyon veya infografik gibi farklı şekilde nasıl sunabileceğinizi düşünün.

#9: Açıkça kendini tanıtıcı sabitlemelerden kaçının

Pinterest etkileşim ve paylaşımla ilgilidir; haftada bir veya daha fazla içeriğinizi yayınlayacağınız, bir sonraki içerik dökümüne kadar asla görülmeyeceğiniz veya ondan haber alınamayacağınız bir yer değil.

Size ait olmayan içeriği organik bir şekilde sabitleyerek ve yeniden sabitleyerek başkalarıyla etkileşime girerseniz daha özgün bir Pinterest hesabı oluşturacaksınız.

Unutmayın: Pinterest, diğer kullanıcılarla ve platformla etkileşime giren kullanıcıları ister (ve dolayısıyla muhtemelen algoritmik olarak ödüllendirir).

Pratik açıdan bunun anlamı:

  • Başkalarının pinlerini kendi pinleriniz kadar veya daha fazla pinleyin. Pek çok Pinterest uzmanı, %80’e kadar başkalarının içeriğini ve yalnızca %20’sini kendi içeriğinizi sabitlemenizi önerir. Evet, bu kısa vadede daha az potansiyel trafik ve görünürlük anlamına gelir, ancak uzun vadede daha özgün ve başarılı bir hesap anlamına gelir!
  • Gün boyunca sabitle (neredeyse) her gün, günde bir kez veya haftada bir kez bir sürü iğne atmak yerine.
  • Canlı pin – diğer bir deyişle manuel olarak sabitleme – gibi bir zamanlayıcı kullanmaya ek olarak veya bunun yerine Arka rüzgar.

Bonus ipucu

Bu, içeriğinizin gün boyunca stratejik zamanlarda ve aralıklarla sabitlendiğinden emin olmak için canlı sabitlemeye ek olarak bir planlama uygulaması kullanmamanız gerektiği anlamına gelmez.

Ancak bir araç seçmeden önce biraz araştırma yapın. Pinterest belirli uygulamaları iş ortağı olarak doğrular ve doğrulanmayan uygulamalar genellikle büyük bir dezavantaja sahiptir. Sertifikasız bir üçüncü taraf aracı seçmek, o araç tarafından paylaşılan içeriğinizin engellenmesi ve bunun sonucunda erişiminizin büyük ölçüde etkilenmesi riskiyle karşı karşıya olduğunuz anlamına gelir.

#10: Sitenizi doğrulayın ve bir işletme hesabı oluşturun

Pinterest iki tür hesap sunar: varsayılan seçenek olan kişisel hesap ve analizler gibi bonus özellikler ve markanızı Pinterest’te tanıtmak için reklam yayınlama fırsatı sunan bir işletme hesabı.

Henüz bir Pinterest hesabınız yoksa pinterest.com/business/create adresinde oluşturduğunuzdan emin olun. İşletmenizle ilgili bilgileri (isim, web sitesi, sektör) doldurun ve Oluştur’a tıklayın.

Zaten bir hesabınız varsa, bunu ticari hesaba dönüştürebilirsiniz (ücretsiz). Hesabınızda oturum açtığınızdan emin olun ve ardından şu adresi ziyaret edin: pinterest.com/business/convert/. İşletmenizle ilgili bilgileri (isim, web sitesi, sektör) doldurun ve Oluştur’a tıklayın.

Her iki durumda da (oluştururken veya dönüştürürken), söylediğiniz kişi olduğunuzu doğrulamak için web sitenize bir kod satırı eklemeniz de gerekecektir.

Kaydolduktan ve işletme hesabı olarak doğrulandıktan sonra, daha etkili ve ilgi çekici pinler oluşturmanıza ve paylaşmanıza olanak tanıyan bonus özelliklere ve değerli analizlere erişebileceksiniz.

Mutlu Pinlemeler!

Not: Bizi takip etmeyi unutmayın pinterest.com/cupandleaf!

Ocak 2019’da güncellendi.

Bu yazıdaki tüm görseller Pinterest.com’dan alınmıştır.