2023’de Çevrimiçi İtibarınızı İzlemek İçin Gözden Kaçan 5 Yer

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:2020’de Çevrimiçi İtibarınızı İzlemek İçin Gözden Kaçan 5 Yer

Çevrimiçi İtibar Yönetimi, Yeni Yıl kararınızın bir parçası mı? 2020’de, olumlu bir çevrimiçi varlığı teşvik ederek potansiyel müşteriler, ortaklar ve çalışanlar için elinizden gelenin en iyisini yapmak her zamankinden daha önemli.

Markanız için iyi bir ORM, arama sonuçları ve çevrimiçi inceleme siteleriyle başlar. Go Fish Digital’deki dijital itibar yönetimi projelerimizin çoğu, olumsuz arama sonuçlarını bastırmak ve site derecelendirme iyileştirmesini incelemek etrafında dönüyor. Bu alanları optimize etmek, markanızın nasıl algılandığını kontrol altına almak için iyi bir başlangıçtır.

Ancak markanız hakkında olumsuz duyguların ortaya çıkabileceği başka yerler de var. ORM, 2020’de sizin veya işletmenizin odak noktası olacaksa, genellikle gözden kaçan bu kanallar için bir strateji geliştirmek önemlidir.

1. Otomatik Tamamlama ve İlgili Arama

Bir arama yapan kişi SERP’lerinize ulaşmadan önce, bir arama motorunun Otomatik Tamamlama tahminleri tarafından karşılanır. Burada yer alan “şikayet”, “dolandırıcılık” veya “dava” gibi olumsuz bir ifadenin markanızın itibarını hemen etkileyeceğinden emin olabilirsiniz.

“İlgili Arama” bölümünü de gözden kaçırmayın. Bu tahminler, Google ve Bing’de SERP’nin altında görünse de, meraklı bir kullanıcı, genellikle Otomatik Tamamlama ifadelerinden farklı olan bu terimlerle karşılaşacaktır.

Bu tahminlerin nasıl çekildiğine ilişkin kesin algoritmayı açmak zordur. Ancak, arama hacmi, aramaların güncelliği ve arayanın konumu gibi faktörlerin denklemin bir parçası olduğunu biliyoruz. Otomatik Tamamlama’da gördüğümüz pozitif kelime öbeklerinin sıklığını artırmak için müşterilerle bir içerik ve optimizasyon planı geliştirmek için çalışıyoruz ve negatif anahtar kelimeleri değiştirmek için tahminleri mümkün olduğunca etkiliyoruz.

2. İnsanlar Kutulara da Soruyor

İnsanlar Ayrıca Soruyor, son birkaç yıldır SEO dünyasında sıcak bir konu olmuştur, ancak genellikle bir itibar göstergesi olarak göz ardı edilir. Tıpkı Otomatik Tamamlama gibi, buradaki tahminler de genel algıyı şekillendirmeye yardımcı olabilir. Ürün geri çağırma, iş yeri güvenliği, kötü haber ve aradaki her şeyle ilgili sorular gördük. Bu SERP özelliği giderek daha sık ortaya çıkıyor, ancak marka yöneticileri çevrimiçi duyarlılığı izlerken genellikle geçmişi gözden kaçırıyor.

Tavsiye Edilen:  Anadili İngilizce Olmayanlar İçin Blog Yazma Rehberi

Şema ve üçüncü taraf içeriğiyle negatif Kişiler de Sorar sorularını dönüştürmek veya bastırmak için birkaç yararlı strateji bulduk. ORM kontrol panelinizin bir parçası olarak, ilgili SERP’lerin bu bölümünde görünenleri takip etmekte fayda var.

İnsanlar Ayrıca SEO veya ORM açısından Soru Soranlar hakkında bir sorunuz mu var? Bu yazının sonundaki bağlantıyı takip ederek ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.

3. Video Döngüleri

SERP özelliklerinden bahsetmişken video carousels’den bahsetmemiz gerekiyor. Markanızın YouTube kanalı, halihazırda ürün/hizmetlere genel bakış, öne çıkan iş yeri kültürü, müşteri referansları ve diğer itibar artırıcı içeriklerle dolu olabilir. Ancak bu videoların hepsinin bir döngüde görüneceği garanti edilmez. İyi bir üne sahip işletmelerin, hayal kırıklıklarını bir videoda dile getiren öfkeli bir YouTuber veya eski bir müşteri tarafından mağdur edildiğini gördük. Doğru başlık veya görüntüleme sayısı ile bu videolar, sahip olduğunuz içeriğin önüne geçebilir ve arama sonuçlarının ilk sayfasında görünebilir.

Buradaki stratejimiz, mevcut videoları tanıtmak veya en sonunda bir döngüdeki en azından ilk üç videonun dışındaki negatif bir hedefi bastırabilecek yeni videolar oluşturmaktır. Bu, dikkat çekici ve anahtar kelime için optimize edilmiş bir başlık, görüntüleyen için yararlı bilgiler ve maksimum görüntüleme toplayacak bir dağıtım gerektirir.

4. Sosyal ve Web Bahisleri

Tamam, arama sıralamalarınızı, otomatik tamamlamanızı, inceleme sitelerinizi ve diğer benzersiz SERP özelliklerini çivilediniz. Geçmişteki, şimdiki ve gelecekteki müşterilerin sohbetlerini çevrimiçi olarak izlemeye ne dersiniz? Sonuçta, sosyal kanallarınızdaki herhangi bir diyalog, insanların markanıza ağırlık vermesi için başka bir fırsattır. Belki zaten ekipte Facebook veya Twitter’daki tüm soruları yanıtlayabilecek bir sosyal medya kişisine sahipsiniz, peki ya sahip olduğunuz sosyal kanallar dışında gerçekleşen sohbetler?

Etiketlenmemiş marka sözlerini veya kendi sayfalarınızın görüş alanı dışındaki her şeyi izlemek önemlidir. gibi araçlar Awario Ve BuzzSumo Facebook gruplarında, alt dizinlerde, çevrimiçi mesaj panolarında ve aradaki her şeyde markanızdan bahsedenleri almak için harikadır. Başka herhangi bir şey için, Google Alerts gibi eski beklemeler veya benzeri bir sayfa izleme aracı Görsel Ping bir itibar tehdidini kötüleşmeden yakalamanın ve ele almanın basit ve ücretsiz yollarıdır.

Tavsiye Edilen:  Canlı AdSense Reklamlarını Kontrol Etmek İçin Google Yayıncı Araç Çubuğu – Showeblogin

5. Cam Kapı/Gerçekten

Glassdoor ve Indeed gibi çalışan inceleme siteleri, şirketinizin itibarını kontrol etmeye çalışmak için bariz yerler gibi görünüyor. Ancak, bir iş arayan kişi iş arayan olmadığı sürece, bu sitelerdeki yıldız derecelendirmelerinin ve incelemelerin gerçekten önemli olmadığına inanan birçok kuruluş gördük. Gerçek şu ki, bir arama yapan kişinin çevrimiçi olarak gördüğü her şey, marka algısına etki eder ve Glassdoor ve Indeed, işletme adları aramalarında neredeyse her zaman üst sıralarda yer alır. Çalışanlarına değer veren bir şirket muhtemelen müşterilerine de değer verecektir.

Burada yıldız derecelendirmelerini iyileştirmenin birkaç farklı yolu vardır. Hem Glassdoor hem de Indeed, işverenleri inceleme talep etmeye teşvik ediyor ve hatta Glassdoor, farklı çalışan gruplarından yeni incelemeler almak için ücretsiz e-posta şablonları sağlıyor. Belirli olumsuz yorumları yeniden doğrulamak veya kaldırmak için bu sitelerin inceleme yönergelerine ilişkin bilgimizi de kullanırız.

Radarınızdaki bu gözden kaçan alanlar ile ORM stratejiniz yeni yılda çok daha kapsamlı olacak. Daha fazla ipucu ve püf noktası için veya Go Fish Digital’in markanızın itibarını artırmasına nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.