2023’de Denenecek 6 Basit Google Ads Hack’i

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:2022’de Denenecek 6 Basit Google Ads Hack’i

AdWords çabalarınızın neden gerçekleşmediğini hiç merak ettiniz mi? Cevabınız evet ise, reklam kampanyalarınızı akıcı ve kârlı tutmak için mücadele eden tek kişi siz değilsiniz. Ancak, Google reklamlarınızın performansını artırabilecek birkaç basit hile olduğunu bilmiyor musunuz? Bu tüyoları 2022’de denemelisiniz.

resim kaynağı: advalyze

1. Hesap Yapısını Optimize Edin

Hesap yapınızı planlarken akılda tutulması gereken bazı noktalar vardır.

# Kampanyaları markalara, karma ve ürün/hizmetlere ayırmak, harcamalarınız ve performansınız üzerinde daha iyi kontrol sağlar çünkü markalar ve karma kampanyalar, ürün/hizmet kampanyalarından daha iyi çalışır.

# Kampanya ve reklam grubu yapınızı oluştururken web site yapınızı ve ürünlerin/hizmetlerin sitede nasıl listelendiğini göz önünde bulundurun.

# Her kampanya için daha yüksek bir bütçe elde etmek üzere kampanya sayısını küçük tutun. Ayrıca, seçilen dili anahtar kelime, reklam metni ve açılış sayfasıyla eşleştirmek için farklı kampanyaları farklı dillere atayın.

# Bir kampanya hedefi belirleyin ve her kampanya için bir hedef atayın. Örneğin, müşteri adayı oluşturmak için kullandığınız tüm formları tek bir grupta toplayın ve kampanyanızı bu grupla optimize edin.

# Dönüşüm hunisinin çok uzun olup olmadığını kontrol edin. Cevabınız evet ise, daha kısa sürede daha fazla dönüşüm elde etmek için reklam gruplarınızı daha az kampanyada oluşturun. Ayrıca, dönüşümleri artırmak, Google’ın kampanyalarınızı daha iyi optimize etmesine yardımcı olacaktır.

# Anahtar kelimelerinizi 30 gün içinde en az 30-50 dönüşüm elde edecek şekilde bölmek için tıklama ve dönüşümlerinizi ve TBM verilerinizi hesaplayın.

2. Teklif Ayarlamaları İçin Gözlem Modunu Kullanın

Kitlelerde teklif ayarlamalarını kullanmak, Google reklamları için harika bir hiledir çünkü İnternet kullanıcıları davranışlarına ve ilgi alanlarına göre farklı kitleler halinde gruplandırılabilir. Google Ads kampanyalarınızın kitle sekmesinde toplanan veriler, seçtiğiniz kitlelere göre segmentlere ayrılacaktır. Ve yeterli veriye sahip olduğunuzda, kitleler için teklifleri performanslarına göre ayarlayabilirsiniz.

Hedefleme ve Gözlem kullanılabilirliği

Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarında

Önerilen kullanım: “Hedefleme”

“Hedefleme”yi aşağıdakiler için kullanabilirsiniz:

 • İzleyiciler
 • yerleşimler
 • Konular

Demografi ve Görüntülü Anahtar Kelimeler yalnızca standart “Hedefleme” ayarını kullanır. Değişiklik yapmadığınız sürece varsayılan olarak tüm demografik grupların hedeflendiğini unutmayın.

Tavsiye Edilen:  E-posta Pazarlama ile Para Kazanmak İçin Basit İpuçları

Arama Ağı ve Alışveriş kampanyalarında

Önerilen kullanım: “Gözlem”

Kitleler için “Gözlem”i kullanabilirsiniz (bu, ARYPL).

3. Müşteri Eşleştirmeyi Kullanın

Müşteri eşleştirmenin avantajı, potansiyel müşterileri dönüşüm hunisinde aşağıya taşımasıdır. Ayrıca, yeniden pazarlama etiketi yükleme ihtiyacını ortadan kaldırır ve kişiselleştirilmiş reklamların planlanmasına yardımcı olur. Genel olarak, olası trafiğe kıyasla CR’nizi artırmak için etkili bir araçtır. Bir müşteri eşleştirme hilesi ile müşterilerinizin sizden daha fazla satın almasını sağlayabilirsiniz.

Nasıl çalışır

Diyelim ki mevcut müşterilerinize Google reklamlarıyla yeni bir sadakat programının reklamını yapmak istiyorsunuz. İşte nasıl çalıştığı:

Google’ın Müşteri Eşleştirme için yüklediğiniz veri dosyalarını nasıl kullandığı ve eşleştirme sürecinin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi için şu makaleyi okuyun: Google, Müşteri Eşleştirme verilerini nasıl kullanır?.

Müşteri Eşleştirme şu anda Arama’da, Alışveriş sekmesinde, YouTube’da, Gmail’de ve Görüntülü Reklam Ağı’nda kullanılabilmektedir.

Kullanıcı seçimi ve kontrolü

Google kullanıcıları, Müşteri Eşleştirme reklamları da dahil olmak üzere Google hizmetlerinde gördükleri reklamları kendi hesaplarında kontrol edebilir. Google Reklam Ayarları.

4. Duyarlı Arama Ağı Reklamları (RSA) kullanın

Bilgin olsun, Google zaten Haziran 2022’de ETA’yı devre dışı bırakmaya karar verdiği için Genişletilebilir Metin Reklamlar (ETA) formatı artık bir seçenek değil. Ayrıca, RSA’da olmak için daha iyi nedenler var.

İlk olarak, RSA’nın gösterim sayısı ETA’nınkinden çok daha yüksektir. Hatta RSA ile %8-60 daha fazla gösterim elde edebilirsiniz

İkincisi, RSA için daha yüksek reklam gücü, dönüşümleri %74-400 oranında artırabilirken, edinme başına maliyet (EBM) %3-37 oranında daha düşük olabilir.

Duyarlı arama ağı reklamı oluşturun

 1. Soldaki sayfa menüsünden Reklamlar ve öğeler.
 2. Artı düğmesine tıklayın ve seçin Duyarlı arama ağı reklamı.
 3. Nihai URL’yi girin ve yol metnini görüntüleyin. Siz yazarken, sağda reklamınızın bir önizlemesi görünür.
  • Not: Önizleme, öğeleriniz kullanılarak oluşturulmuş potansiyel reklamları gösterir. Tüm kombinasyonlar gösterilmez ve bazı biçimlerde bazı kısaltmalar olabilir.
 4. Başlıklarınızı girin. En az 3 başlık girmeniz gerekecek, ancak en fazla 15 başlık girebilirsiniz.
 5. Açıklamalarınızı girin. En az 2 açıklama girmeniz gerekecek, ancak en fazla 4 tane girebilirsiniz.
 6. Tıklamak Kaydetmek.
Tavsiye Edilen:  Yerel Görünürlüğün Kilidini Açmak: İşletmenizi Google Haritalar ve Arama'ya Eklemek

Duyarlı arama ağı reklamını düzenleme

 1. Soldaki sayfa menüsünden Reklamlar ve öğeler.
 2. Bir filtre eklemek için sonuçlar tablosunun üzerindeki çubuğa tıklayın.
 3. Görünen açılır menüde, ÖznitelliklerDaha sonra reklam türü.
 4. “Duyarlı arama ağı reklamı”nın yanındaki kutuyu işaretleyin.
 5. Sonuçlar tablosunda, düzenlemek istediğiniz reklamın üzerine gelin ve ardından düzenle simgesini tıklayın.
 6. Seçme Düzenlemek.
 7. Reklamın URL’sinde, nihai URL’sinde, başlıklarında, açıklamalarında veya URL seçeneklerinde istediğiniz değişiklikleri yapın.
 8. Tıklamak Kaydetmek.

5. Google Reklamlarınızdan Yinelenen Anahtar Kelimeleri Kaldırın

Farklı reklam grupları için tek bir anahtar kelime kullanmazsınız ancak bu, aşağıdaki nedenlerle olabilir.

# Anahtar kelimeleri tekrar kontrol etmeden Google önerilerini yeni anahtar kelimelerle uygulama

# Kampanyalarınızda yinelenen öğelerin değiştirilmesi eksik

# Toplu görevleri daha hızlı gerçekleştirme

# Tetiklemeyi artırmak için farklı reklam gruplarına veya kampanyalara anahtar kelimeler dahil etme

Yinelenen anahtar kelimeleri, bu anahtar kelimelerle ilgili tıklamalar ve dönüşümler alıyor olsanız bile kaldırmak daha iyidir, çünkü yinelenen anahtar kelimeler içeren kampanyalar yürütmek, emsallerinize ek olarak kendinizle rekabet etmek gibidir.

6. Google Ads Kalite Puanınızı (QS) Yükseltin

Google Ads’de yeni değilseniz, reklamlarınızın Google Ads’deki Kalite Puanının önemini bilirsiniz. Kalite Puanınızı artırmak, size daha fazla trafik sağlarken, dönüşüm başına maliyetiniz düşer.

1. Anahtar Kelimeler Genel veya Alakasız Reklamları Tetikliyor

Reklam kopyalarına alakalı anahtar kelimeler ekleyin. Başlıkta ve metin gövdesinde bir anahtar kelime bulunmalıdır. Anahtar kelimeleri doldurmaktan kaçının ve reklamı yapılan ürün/hizmet hakkında daha fazla bilgi sağlamak için kalan karakterleri kullanın. Tüm anahtar kelimeleri tek bir reklam grubunda gruplandırmak yerine, bunları farklı reklam gruplarına ayırmalısınız. Bu sayede her bir anahtar kelime için daha iyi bir reklam oluşturabilirsiniz.

2. Alakasız Açılış Sayfası

Anahtar kelimeler ve reklam kopyalarıyla alakalı açılış sayfaları oluşturun. Örneğin, Google Ads’de deri çanta reklamı yapıyorsanız ancak açılış sayfanız sitenizin ana sayfasıysa, ana sayfa deri çanta satmadığı için alakasız olarak kabul edilecektir. Benzer şekilde, sunmadığınız ürünler için sorgu oluşturmaktan kaçının. Erişiminizi artırabilir, ancak hayal kırıklığına uğramış müşteriler geri dönecek ve reklamlarınızın hemen çıkma oranını da artıracaktır.

Tavsiye Edilen:  Görsel Analitik için En İyi Sosyal Medya İstihbarat Araçları

3. Açılış Sayfasıyla İlgili Teknik Sorunlar

Ziyaretçilerinizi bir Hata 404 sayfasına yönlendirmek, uzun vadede reklam kampanyalarınız ve markanız için yıkıcıdır. Google, bu tür sorunlar hakkında sizi önceden bilgilendirecektir. Ayrıca, web sitenizin performansını izleyebilir ve PageSpeed ​​Insights gibi araçlarla öneriler alabilirsiniz.

4. Mobil Uyumlu Açılış Sayfası

Google Ads trafiğini incelerseniz, trafiğin masaüstü bilgisayarlardan mobil cihazlara kaydırıldığını göreceksiniz. Mobil platformlarda daha fazla gösterim ve tıklama elde edebilirsiniz. Ayrıca, mobil trafik masaüstü trafiğinden daha ucuzdur. Mobil, işletmenizle alakalıysa, Google Reklamlarınız için mobil uyumlu bir açılış sayfası elde edersiniz. Mobil uyumlu bir açılış sayfasının nasıl oluşturulacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için Google’ın Mobil Uyumluluk Testini kullanın.

Son düşünceler

Bu Google tüyolarını deneyin ve reklamlarınızın nasıl performans gösterdiğini görün veya tüm bu tüyoları uygulamak için bir Google Ads danışmanından yardım alabilirsiniz. Anlaşılması ve uygulanması basittir. Ayrıca, reklamlarınızı iyileştirmeye ve optimize etmeye başladığınızda, Google Reklamlarınızın performansında bir sıçrama göreceğiniz açıktır.

Hesap yapınızı optimize etmekten ziyaretçileriniz için açılış sayfaları oluşturmaya kadar, Google Reklamlarınızda yapmanız gereken yeni bir şey yok. Her şey önlem almak ve Google’ın içgörü ve önerilerini kullanmakla ilgilidir. Hata 404’ün harika bir açılış sayfası olmadığını kabul edeceksiniz. Ancak bunun Google Reklamlarınızın başına gelmesini önlemek için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız.