2023’nin En İyi TikTok Ajansları TikTok’taki varlığınızı büyütmek mi istiyorsunuz? Doğru TikTok etkileyicileriyle çalışmak ister misiniz? TikTok reklamları başlatılsın mı? İşte en iyi TikTok ajansları listemiz.Rakefet Yacoby From· dk. okuma·Güncelleme 23 Mart 2023

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: 2022’nin En İyi TikTok Ajansları TikTok’taki varlığınızı büyütmek mi istiyorsunuz? Doğru TikTok etkileyicileriyle çalışmak ister misiniz? TikTok reklamları başlatılsın mı? İşte en iyi TikTok ajansları listemiz.Rakefet Yacoby From· dk. okuma·Güncelleme 23 Mart 2023

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

TikTok neden önemli?

TikTok, dünyanın en çok indirilen üçüncü uygulaması ve markaların müşterilerle yeni bir şekilde etkileşim kurmasının yolunu açtı. E-ticaret markaları, kısa videolar aracılığıyla içerik oluşturuculara ve milyonlarca aktif kullanıcıya benzeri görülmemiş bir erişime sahiptir.

Sosyal medya platformu ulaştı 1 milyar aktif kullanıcı 2022’de ve hızla dünyanın en hızlı büyüyen sosyal platformu haline geldi. TikTok, özellikle Y Kuşağı ve X Kuşağı arasında gerçekten yüksek bir etkileşime sahip.

Bir TikTok pazarlama ajansı ne yapar?

İçerik pazarlamasından video üretimine ve hatta etkileyici yönetimine kadar TikTok pazarlamasının pek çok parçası vardır. Dolayısıyla, bir TikTok pazarlama ajansı, geleneksel bir sosyal medya ajansı ile tam hizmet etkileyici pazarlama ajansı arasında bir melezdir.

Yanınızda bir TikTok pazarlama ajansına sahip olmak, işletmenizin hedef pazarınıza çok daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olabilecek bir etkileyici ağına erişebileceği anlamına gelir. Her içerik oluşturucuyu kendi başınıza kovalamanız gerekmez.

İşte bir TikTok ajansının sizin için yapacağı sosyal stratejinizin çeşitli unsurları.

içerik üretimi

Bazı TikTok ajansları yalnızca etkileyicilerle çalışır ve bazıları aslında sizin için video içerikleri çeker. Harika bir ajans, daha sonra diğer sosyal medya kanallarında dijital reklamcılık olarak yeniden amaçlandırabileceğiniz kısa videolar biçiminde özgün içerikler oluşturabilir. Uzman bir TikTok ekibi, müşterilerinizin gönderdiği videolardan kullanıcı tarafından oluşturulan içerik oluşturmanıza da yardımcı olabilir.

Tavsiye Edilen:  2023'de TikTok Reklam Yöneticisini Kullanmaya İlişkin İpuçları

Influencer yönetimi

İyi bir ajansın genellikle her sektörde büyük markalarla çalışma deneyimine sahip TikTok içerik oluşturucularından oluşan kendi etkileyici havuzu vardır. Bu, kendi başına birçok iş fırsatının kilidini açabilecek süper değerli bir varlıktır.

Ajans, markanızın birlikte çalışması gereken TikTok etkileyicilerinin türü, oluşturmanız gereken pazarlama kampanyalarının türü ve hedef kitlenizde en iyi yankı uyandıracak yaratıcı içerik türü hakkında derin bir anlayışa sahip olmalıdır.

Kanal yönetimi

İyi bir ajans, aşağıdakileri içeren A’dan Z’ye kanalı ele almalıdır:

 • Müşteriler için yeni kampanyaları yönetme
 • İçerik oluşturmanın ele alınması (video prodüksiyonu ve grafik tasarım)
 • TikTok’ta sosyal reklamcılığı yönetme
 • Dış yetenekleri yönetme

TikTok pazarlama ajansınıza sorulacak sorular

 1. Kaç müşteriniz var?
 2. Kaç çalışanınız var?
 3. Müşteriler için performansı nasıl ölçersiniz?
 4. Nişimde/sektörümde başka markalarla çalıştınız mı? veya benzer pazarlama bütçelerine sahip diğer şirketler?
 5. TikTok Reklamları ile deneyiminiz var mı?
 6. Hedef kitleme pazarlama deneyiminiz var mı?
 7. TikTok’ta kullanıcı tarafından oluşturulan içerik oluşturma ve/veya tanıtma konusunda deneyiminiz var mı?
 8. Diğer sosyal ağlarda etkileyici pazarlama kampanyaları yürütme deneyiminiz var mı?
 9. Diğer TikTok yetenek ajanslarından nasıl farklısınız?
 10. Her bir influencer pazarlama kampanyası ne kadar sürer? İlk 3 ayda kaç içerik bekleyebilirim? veya 6 ay?
 11. İş hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olacak bir TikTok stratejisi oluşturmaya ne dersiniz?

En büyük markalardan bazılarının TikTok ajanslarıyla çalışmasının bir nedeni var. Fırsatını kaçırma. Mayple, birçoğunun TikTok’ta başarılı olduğu kanıtlanmış 600’den fazla pazarlama uzmanına sahip bir pazarlama platformudur. Mayple ile bugün mükemmel ajansı bulun.