2023’te 8+ En İyi Instagram Etkileyen Pazarlama Platformu

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: 2023’te 8+ En İyi Instagram Etkileyen Pazarlama Platformu

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Influencer pazarlama endüstrisi büyüdükçe, pazarlamacılar pazarlama çabalarını en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olacak en etkili platformları ararlar. Örneğin, 2023’te en iyi sekiz Instagram etkileyici pazarlama platformu öne çıkacak.

Bu platformlar, etkileyici pazarı, etkileyici keşfi ve kampanya yönetimi gibi araçlar sağlayarak bir şirketin kampanyaları için doğru etkileyicileri ve içerik oluşturucuları bulmayı kolaylaştırır.

En iyi yanı, bu platformların, pazarlamacıların etkileyici kampanyaları için sonuçları izlemesini ve yatırım getirisini değerlendirmesini de kolaylaştırmasıdır. Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi sosyal medyada pazarlamanın en iyi yolunu arayan bir pazarlamacı veya ajans olun, bu en iyi sekiz Instagram etkileyici pazarlama platformu, doğru etkileyicileri bulmanıza ve pazarlama çabalarınızı optimize etmenize yardımcı olabilir.

Bununla birlikte, şimdi makalenin derinliklerine inelim!

Influencer Pazaryeri Ne Sunar?

Influencer pazaryerleri, işletmelerin hedef kitlelerine ulaşması için harika bir yol sunar. Ürün ve hizmetleri etkili bir şekilde tanıtma potansiyeline sahip, geniş takipçilere sahip etkileyicilere erişim sağlarlar. Influencer pazar yerleri, işletmelerin marka bilinirliğini artırmasına, güven ve sadakat oluşturmasına ve olası satışlar oluşturmasına yardımcı olabilir.

Ayrıca içerik oluşturma, kampanyalar, analizler, performans takibi ve bütçe yönetimi gibi çeşitli hizmetler sunarlar. Influencer pazaryerleri ile işletmeler, markalarının amaç ve hedeflerine uyan doğru influencerları bulabilirler.

Sektördeki etkili kişilerle ilişkiler kurarken potansiyel müşterilere ulaşmanın etkili bir yoludur.

En İyi 7 Instagram Etkileyen Pazarlama Platformu.

Aşağıdaki en iyi yedi Instagram etkileyici pazarlama platformunun temel çıkarımlarını görün.

Sr. Hayır. Instagram Influencer pazarlama platformu Temel Çıkarımlar
1. Yükseliş Her açıdan en iyisi.
2. Yaratıcı. ortak Küçük ve orta ölçekli işletmeler için en iyisi
3. Sırıtış Her büyüklükteki e-ticaret işletmesi için en iyisi.
4. Mavrck Büyük e-ticaret markaları için en iyisi.
5. Choley Yaratıcıya en iyi alternatif. ortak
6. nüfuz Uygun fiyatlı influencer pazarlama platformu.
7. Yaratıcı IQ Büyük ajanslar veya markalar için en iyisi.

En İyi Instagram Etkileyen Pazarlama Platformları

İşte en iyi sekiz Instagram etkileyici pazarlama platformunun bir listesi. Her platformun, iş ihtiyaçlarınız için hangisinin en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olabilecek kendine özgü özellikleri, avantajları ve dezavantajları vardır.

1. Yükseliş

yükseliş yetkilisi
Derecelendirmeler 5 üzerinden 4,8
Fiyat Özelleştirilmiş.

Upfluence, etkileyici rakip pazarlama platformuna kıyasla düşük maliyetle hizmet sunan hepsi bir arada bir bağlı kuruluş ve etkileyici pazarlama platformudur. Esas olarak Instagram, Youtube, Facebook, TikTok, Twitter, Pinterest, twitch ve Blogları hedefler. Upfluence, PayPal, Microsoft, AXA, vb. gibi birçok üst düzey markanın tercihi olmuştur. Upfluence, etkileyicileri aramanız için size harika bir hizmet yazılımı sağlar.

Tavsiye Edilen:  Bir İsmin İçinde Ne Var? Dünya Çapında 6 Popüler Markaya Ne Deniyor?

Ayrıca, çeşitli etkileyicilerin kişisel iletişim bilgilerini ve tüm parçaları birlikte dışa aktararak onlarla bir ölçekte iletişim kurma seçeneği de sağlar. Ek olarak, içerik incelemesi, kitle analizi, ödeme işleme, sosyal dinleme, kampanya raporlaması vb. sunar.

Artıları:

 • Kullanıcı dostu arayüz.
 • Müşterileri elçilere dönüştürmek için çeşitli pasif işe alma araçları.

Eksileri:

 • Ayrıntılı izleyici analizi yok.
 • Mutlak yeni başlayanlar için değil.

2. Creator.co

Yaratıcı. ortak
Derecelendirmeler 5 üzerinden 4,5
Fiyat Kullanım dışı.

Creator.Co, Colgate ve Walmart gibi markaların kullandığı Instagram, Youtube ve Tiktok’a odaklanan etkileyici bir pazarlama platformudur. Bilgileri ve izleyici analizleriyle birlikte 500 milyon etkileyiciden oluşan bir veritabanı içerir. Creator.co’yu kullanırken kampanyanızı oluşturmanız ve açıklamanız çok önemlidir. Ayrıca kısayol kampanyası ve eşantiyonlar ile kampanyalarınızı özelleştirme seçeneği sunulur.

Ayrıca, kampanya uzmanlarından alınan analizler ve veriler, kolaylaştırılmış eşantiyonlar, etkileyici analizi, kampanya raporlaması vb., creator.co tarafından küçük işletmelere sunulan ve onu harika bir küçük işletme etkileyici pazarlama platformu yapan büyük işletme özelliklerinden bazılarıdır.

Artıları:

 • Nispeten daha iyi bir fiyata derin ve ayrıntılı analizler ve bilgiler.
 • Hızlı içerik, Facebook reklam entegrasyonu aracılığıyla yeniden tasarlanır.

Eksileri:

 • Kampanya raporlama özelliği, temel ölçümler ve bilgiler sunar.

3. Sırıtış

resmi sırıtış
Derecelendirmeler 5 üzerinden 5.
Fiyat Özelleştirilmiş.

Grin, bir etkileyici olarak ihtiyacınız olan her şeydir. Etkileyici pazarlama platformunuzu, ihtiyaç duyduğunuzu asla bilmediğiniz özellikleri ortaya çıkaran e-Ticaret platformunuzla bütünleştirir. Instagram, Facebook, TikTok, Twitter, YouTube ve Twitch dahil olmak üzere çeşitli medyaya etkileyici pazarlama sunar. Ayrıca, Shopify ve WooCommerce gibi e-ticaret platformlarıyla entegre olur.

Grin’in en iyi yanı, içerik Kitaplığı, içerik incelemesi, etkileyici ilişkileri yönetimi, etkileyici yaşam döngüsü yönetimi ve etkileyici ve hedef kitle analizi gibi karmaşık özelliklere rağmen kullanımı kolay arayüzüdür. Posta alanınızdan mesaj göndermek için Grin’i Outlook ve Gmail ile entegre edebilirsiniz.

Artıları:

 • Yeni etkileyiciler bulur.
 • Yatırım getirisini daha iyi anlamak için gerçek zamanlı satış takibi.
 • Influencer tarafından oluşturulan İçerik Kitaplığını entegre eder.

Eksileri:

 • Her bir influencer ile iletişimi takip etmek zor.
 • Ödeme seçeneği otomatik değildir.
 • Fiyatlandırma şeffaflığından yoksundur.

4. Mavrck

Mavrck yetkilisi
Derecelendirmeler 5 üzerinden 4,6.
Fiyat Özelleştirilmiş.

Mavrck, Mavrck’in pazarlama için ana hatlarını çizdiği kampanya türlerini ve adımları seçmek için seçenekler sunan bir etkileyici pazarlama platformudur. Mavrck, etkileyici pazarlama kampanyalarını geniş ölçekte yürütmenize yardımcı olacak birçok otomatikleştirilmiş çalışma seçeneği sunar. 600’den fazla pazarlamacı, başarılı iş akışı otomasyonu, uçtan uca ilişki yönetimi vb. için ona güveniyor. Oreo, Netflix, Disney, Reebok vb. dahil olmak üzere en iyi markalar bunu kullanıyor.

Tavsiye Edilen:  Siber Güvenliğin Avantajları ve Dezavantajları[2023]

Ek olarak, influencer pazarlama kampanyanızda mükemmelleşmek için ihtiyacınız olan her şeyi sağlamak için veri API erişimi, influencer marka güvenliği, platform koltukları ve kullanımı, beyaz etiket kapasitesi ve diğer birçok özelliğe sahip olursunuz. Mavrck’ın en iyi yanı, müşterileri etkileyicilere ulaştırması ve onları etkileyicilere dönüştürmesidir.

Artıları:

 • Kullanıcı dostu arayüz.
 • Etkileyicileri isteğinize göre listelemek ve gruplandırmak kolaydır.
 • Yararlı müşteri desteği.
 • Kampanyalar, ayarlandıktan sonra kendi kendine çalışır.

Eksileri:

 • TikTok ve Snapchat raporlaması yok.
 • Etkileyenleri filtrelemek ve sıralamak için pek fazla seçenek yok.

5. Cohley

Derecelendirmeler 5 üzerinden 5 yıldız.
Fiyat Özelleştirilmiş.

Cohley, etkileyicilerden çok içeriğe odaklanır; markaları fotoğrafçılar, videoGrapher, profesyoneller vb. ile bağlayarak daha iyi içerik oluşturmak için çalışır. Hem yeni hem de ileri düzey etkileyiciler için yararlıdır.

Ayrıca, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik oluşturmanıza yardımcı olur ve Shopify ile entegre olur ve sipariş karşılama için ticareti teşvik eder. Cohley’nin en iyi yanı, her müşterinin gereksinimlerine bağlı olan fiyatlandırmasıdır. Böylece, örneğin, içeriği her kampanya için farklı klasörlerde düzenlemek için içerik Kitaplığı da dahil olmak üzere Cohely’nin çeşitli özelliklerine erişim elde edersiniz.

Ek olarak, hediye verme ve e-ticaret araçları, kampanya raporlama, etkileyici içerik güçlendirme, otomatik işe alma ve daha fazlasını elde edersiniz.

Artıları:

 • E-ticaret entegrasyonu, içeriği çeşitli şekillerde yeniden kullanmak için tasarlanmıştır.
 • Her ölçekteki etkileyiciyi bulmak için devasa bir pazar.
 • Ürün inceleme siteleri ile entegre çalışır.

Eksileri:

 • Kütüphaneyi yönetmek zor.

6. Yaratıcı IQ

CreatorIQ yetkilisi - Instagram Etkileyen Pazarlama Platformları
Derecelendirmeler 5 üzerinden 5.
Fiyat Özelleştirilmiş.

CreatorIQ, özellikle büyük işletmeler için yapılmış bir etkileyici pazarlama platformudur. Kurumsal etkileyici pazarlama bulutu olarak bilinir. CreatorIQ, müşterilerine kaliteli kampanyalar sunmak için her özelliği en iyi şekilde içermektedir. Diğer birçok etkileyici pazarlama platformunu geride bırakan CreatorIQ, basitleştirilmiş pazarlama süreçleri ve problem çözme için teknoloji ile birlikte çalışır.

Etkileyenin orijinalliğini bulmak için bir “Dürüstlük katsayısı” verir. Görsel içerik için görüntü tanıma teknolojisi adı verilen benzersiz bir özelliğe sahiptir. CreatorIQ tarafından sağlanan veriler, genel API’lerden uzak olan özel veriler sağlar.

Ek olarak, formlar ve uygunluk, dolandırıcılık tespiti, ödeme işleme, ürün araçları ve daha pek çok değerli özellik sağlar. CreatorIQ, istediğiniz öğeleri kolayca dahil etmenize ve hariç tutmanıza yardımcı olan, tamamen pencere öğesi tabanlı bir araçtır.

Artıları:

 • Özel bir portal, etkileyicilerinizle çalışmanıza yardımcı olur.
 • İlgili etkileyicileri sağlar.
 • Herhangi bir etkileyiciyle çalışmadan önce tüm formları ve bilgileri sağlar.
Tavsiye Edilen:  13 sposobów projektowania infografik [+Examples]

Eksileri:

 • Keşif araçlarının karmaşık işleyişi.
 • Alt ürün adları, planlarda ve fiyatlandırmada kafa karışıklığına neden olur.

7. Etki

Influencity yetkilisi - Instagram Influencer Pazarlama Platformları
Derecelendirmeler 5 üzerinden 4,5
Fiyat 398$/ay.

Influence, Instagram, TikTok ve youtube’da influencer’larla çalışmak isteyen markalara odaklanan bir influencer pazarlama platformudur. Etki, gönderinizi gören ve gönderinizle etkileşim kuran hedef kitlenin net bir demografik görünümünü size sunarak etkileyici erişiminize ilişkin derin veriler ve analizler sağlar.

Ayrıca, kampanyanızın etkinliğini sürdürmek için dolandırıcılık tespiti, dışa aktarma araçları, etkileyici ilişkileri yönetimi, kampanya raporlaması ve ekip araçları sunar. Diğer etkileyici pazarlama platformlarının çoğu gibi, Influencity de kullanıcılarına özelleştirilmiş bir abonelik seçeneği sunar.

Bununla birlikte, mevcut sabit abonelik fiyatını da seçebilirsiniz. Örneğin, Influencity arama motoru, kullanıcılarına yaş, konum, cinsiyet, marka ve satış ortakları dahil olmak üzere çeşitli filtreler sağlar.

Artıları:

 • Keşif Araçları son derece alakalı sonuçlar sağlar.
 • Kampanya öncesi ve sonrası, hedef kitle analizi.
 • Etkileyenlerin bir listesini yapar ve kampanyanın performansını tahmin eder.

Eksileri:

 • Instagram hikayelerini desteklemiyor.
 • Influencer’larla doğrudan platform üzerinden bağlantı kurulamaz.

8. İnsanz

Humanz Resmi

Derecelendirmeler 5 üzerinden 4,5
Fiyat Özelleştirilmiş.

Humanz, Instagram için harika bir etkileyici pazarlama platformudur. Markaların platformda hedef kitlelerine ulaşmasına ve onlarla etkileşim kurmasına yardımcı olur. Humanz ile dünya çapında markanızın mesajını ve değerlerini paylaşan etkileyicileri kolayca bulabilir ve onlarla bağlantı kurabilirsiniz.

Ek olarak, hizmetleri kampanya performansını ölçmek için analitik içerir. Ayırt edici tekliflerinden biri, bireysel etkileyici performansları hakkında ayrıntılı raporlar olacaktır. Humanz, markaların marka bilinirliğini artırmasına ve daha fazla müşteriye ulaşmasına yardımcı olmak için uygun etkileyicileri belirlemesini ve onlarla bağlantı kurmasını kolaylaştırır.

Artıları:

 • İlgili etkileyiciler aracılığıyla kullanımı ve filtrelemesi kolaydır.
 • Ayrıntılı analitik ve raporlama mevcuttur.
 • Marka bilinirliğini artırmak için etkileyicilerle ilişkiler geliştirin.

Eksileri:

 • Tüm özellikler için bir hesap gerektirir.


İlgili Okuma;

Tamamlanıyor! Instagram Influencer Pazarlama Platformları

Bu sonuca vardık ve umarız hangi Instagram influencer pazarlama platformunun sizin için ideal olduğunu bulmuşsunuzdur. Önceki makale, her forumun tam bir açıklamasını sunar, ancak özetlemek gerekirse, Grin veya Choley’i öneririz. Ancak, büyük bir ajansınız veya markanız varsa, CreatorIQ ile devam edin.

Bu makaledeki bilgilerin, en iyi Instagram etkileyici pazarlama platformlarını anlamanıza yardımcı olduğunu umuyoruz. Yukarıda listelenen Instagram etkileyici pazarlama platformları hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

SSS: Instagram Etkileyen Pazarlama Platformları

En çok kullanılan influencer platformları nelerdir?

En çok kullanılan influencer platformları Instagram, Facebook, Youtube ve TikTok’tur.

Instagram neden etkileyiciler için en iyi platform?

Instagram, geniş kitle tabanı nedeniyle en iyi etkileyici platform olarak kabul edilir.

Etkileyenler marka anlaşmalarını nasıl elde eder?

Markalar çoğunlukla sosyal medya siteleri, e-postalar veya bir influencer tarafından sağlanan diğer iletişim bilgileri aracılığıyla marka fırsatları sunarken, bir influencer, marka anlaşmaları için soğuk DM veya posta yoluyla markalara ulaşır.

2023’te en çok kazandıran sosyal medya platformu hangisi?

Instagram 2023’te en çok parayı ödüyor.