2023’te AdSense TBM Oranları Nasıl Artırılır – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:2023’te AdSense TBM Oranları Nasıl Artırılır – Showeblogin

TBM oranlarınızı 2023’te artırabilirsiniz. TBM, bazen tıklama başına ödeme (PPC) olarak bilinen Tıklama Başına Maliyet anlamına gelir; yani, reklamverenlerin sizin belirli bir cihazınızda yayınlanan Reklamlarına tek bir tıklama için ödemesi gereken tutardır. web sayfası. Sonuç olarak bu bir yandan reklamverenlerin yaptığı masraflardan, diğer yandan Google AdSense Yayıncıları için bir gelirden başka bir şey değildir.

AdSense TBM (tıklama başına maliyet) oranlarının, siteniz/blogunuz için teklif veren reklamverenlere (Otomatik ve Manuel) bağlı olacağını söyleyebilirsiniz. Buna göre, TBM oranları üzerinde doğrudan kontrolünüz yoktur ve bu nedenle, TBM oranlarını artırmaya dolaylı olarak yardımcı olan bazı alanları önemsemeniz gerekir.

AdSense TBM’sini İyileştirmenin 15 Yolu

Ayrıca, AdSense performans raporunuzda gördüğünüz TBM oranlarının, reklamverenlerin tek bir tıklama için ödediği gerçek TBM oranları olmadığını da unutmamalısınız. Aslında, gerçek tıklama başına maliyet oranının yalnızca yüzde 68’ine eşittir. Bunun nedeni Google AdSense gelir paylaşımı (Ödemeler) yani Google, İçerik için AdSense ile reklam görüntülemek için kazandığınız gerçek gelirin %32’sini elinde tuttu. Benzer şekilde, arama için AdSense için yayıncılar, Google tarafından tanınan gelirin yalnızca %51’ini alır.

Şimdi, AdSense reklamlarının gelir getirebilmesi için TBM oranlarını artırmak üzere AdSense yayıncılarının ne yapması gerektiği sorusu ortaya çıkıyor. Kişisel deneyimime dayanarak, Google AdSense’ten daha fazla kazanmak için AdSense TBM oranlarınızı artırmanıza yardımcı olabilecek bazı pratik ve daha gerçek yönergeleri hepiniz için paylaşıyorum.

Kanaatimce, nihai hedefimiz, daha fazla reklamcıyı çekmek ve aralarındaki zorlu rekabeti artırmak, bunun sonucunda sitelerimizde/bloglarımızda görünmek için ödemek zorunda oldukları daha fazla TBM oranı sağlamak olmalıdır. Ancak, AdSense TBM oranlarınızı artırmanıza doğrudan veya dolaylı olarak yardımcı olabilecek aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurabilirsiniz:

Daha yüksek TBM Oranları için AdSense Hesabınızı Google Analytics’e Bağlayın. Evet, bu geçen ay uyguladığım en son basit numara ve AdSense performans raporuma yansıyan artan bir TBM oranları elde ettim. Google Analytics AdSense raporunda, siteniz için daha fazla gelir sağlayan kaynaklar dışında, daha fazla tıklama alan belirli bir web sayfasını bulacaksınız.

Bu, MS Excel kullanan diğer sayfalara kıyasla hangi web sayfasının daha yüksek TBM oranlarına sahip olduğunu bulmak için raporu filtreleyebileceğiniz anlamına gelir. Bu nedenle, o belirli web sayfası konusuyla ilgili daha yüksek TBM oranlarına sahip daha fazla içerik yazmalısınız. Ancak, MS-Excel’e aşina değilseniz, makul bir ücret karşılığında beni işe alın.

Reklam Birimleri İçin Özel Kanal Oluşturun

TBM Oranlarını artırmak için Reklam Birimleri için Özel Kanal oluşturun. Bu, AdSense TBM’mi artırmak için tercih ettiğim ipuçlarından biridir. Özel kanal oluşturmanın ana nedeni, sitelerinizin/bloglarınızın web sayfası için daha hedefli reklamlar elde etmektir. Daha fazla hedeflenmiş reklam, daha fazla teklif veren/reklamveren anlamına gelir ve bu da belirli bir web sayfasında görünmek için onlar tarafından yapılan tıklama başı maliyeti ödemek için bütçelemeleri gereken daha fazla miktarda para anlamına gelir.

Tavsiye Edilen:  Jak planować i budżetować SEO

Resim ve Metin Reklam türlerini etkinleştirmek için Görüntülü Reklamlar

Yüksek TBM Oranları elde etmek için hem Resim hem de Metin Reklam türlerini etkinleştirin. Genel olarak, beş tür AdSense Reklamı vardır, yani. Metin, Resim, Hareketli resim, Zengin medya ve Flash. Tüm bu Reklam türleri, biri Metin Reklamlar ve diğeri Görüntülü Reklamlar olmak üzere iki türe ayrılır.

Tüm AdSense Reklam Birimleriniz için hem Metin hem de Görüntülü Reklam türlerini etkinleştirmenizi şiddetle tavsiye ederim. Sitenize gelen reklamverenlerin sayısını artıracak ve onlar için daha yüksek TBM oranları sağlayacaktır.

Daha Yüksek Performanslı Reklam Biçimi

TBM oranlarını artırmak için Daha Yüksek Performanslı Reklam Formatını kullanın. AdSense gelirimizi artırmak için blogumuzda/sitemizde kullanılacak reklam boyutlarını hep karıştırıyoruz. Aslında bu, web sitenizin düzenine ve AdSense Reklamlarını göstermek için önceden oluşturduğunuz Reklam alanlarına bağlıdır. Ancak hepinize Leaderboard (728 x 90), Medium (300 x 250) ve Large (336 x 280) dikdörtgen, Büyük gökdelen (300 x 600) ve mobil web sayfası için mobile banner (320×50) kullanmanızı tavsiye edeceğim. ).

Ancak, siteniz veya blogger blogunuz için Duyarlı Şablon/Tema kullanıyorsanız, ziyaretçinizin cihazından bağımsız olarak web sayfanızdaki tüm Reklam alanlarına uyan duyarlı AdSense Reklam biçimini deneyebilirsiniz.

AdSense Reklamlarını doğru yerde gösterin

TBM Oranlarını artırmak için AdSense Reklamlarını doğru yerde gösterin. Kuyu! Daha yüksek TBM ile sonuçlanan AdSense Reklamlarını görüntülemek için hangi yerin kullanılacağını bulmak çok zordur. En az bir AdSense Reklam Birimi kodunu ekranın üst kısmına ve ikincisini yazının/makalelerin sonundan hemen sonrasına/altına ve sonuncusunu kenar çubuğuna veya altbilgiye yerleştirmeniz gerektiğini düşünüyorum. Üç Reklam birimi kodunuzu asla tek bir yere yerleştirmemeniz gerektiğini lütfen unutmayın. AdSense Reklamlarını göstermek için doğru yeri bulmanıza yardımcı olabilecek bu öğreticiyi okuyun: AdSense Reklam Birimi kodlarını Blogunuzun doğru yerine ekleyin.

Yalnızca bir Reklam Ağı kullanın

TBM Oranlarını artırmak için yalnızca bir Reklam Ağı kullanın. Yahoo! gibi birçok çevrimiçi reklam ağı vardır. Media.net, Infolinks, Clicksor, BuySell Ads vb. Tarafından desteklenen Bing Network Bağlamsal Reklamlar programı. Ancak, daha iyi AdSense TBM oranları için diğer reklam ağlarından kaçınmalısınız. Bunun nedeni, reklamverenlerin sitenizde görünmeleri için daha az maliyetli olan ağı seçmeleridir.

Ziyaretçi Konumu ve TBM oranları

Ziyaretçi Konumu ve TBM oranları. Bana göre TBM oranları, site kullanıcılarınızın konumuna da bağlıdır. AdSense, kullanıcılarla ilgili Reklamları gösterdiğinden, yani alakalı reklamlar, kendi ülkelerinde yerleşik reklamverenlerden gelmelidir. Ve son bir yıllık TBM oranlarımı analiz ettikten sonra, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Almanya, Avustralya, Hollanda, Suudi Arabistan, Birleşik Krallık, İspanya, Arnavutluk ve Irak gibi ülkelerden gelen reklamverenlerin tek bir tıklama için daha fazla para ödediği sonucuna varabilirim. Tayland, Bangladeş, Kolombiya, Fransa, Tanzanya, Türkiye, Pakistan, Sri Lanka, Nepal ve Hindistan gibi diğer ülkelerle karşılaştırın.

Tavsiye Edilen:  9 najważniejszych trendów wizualnych w projektowaniu e-maili w 2023 r

AdSense Reklamlara İzin Ver ve Engelle tesisinden yararlanın

Daha yüksek TBM Oranları elde etmek için AdSense Reklamlara İzin Ver ve Engelle tesisinden yararlanın. Şimdi, AdSense ekibi, yayıncıları için ‘Reklamlara İzin Ver ve Engelle’ adlı harika bir olanak sağladı. Buna göre, artık sitenizde hangi belirli Reklamın gösterileceğini seçme seçeneğine sahipsiniz. Reklamları Engelleme, bir saat içinde etkili olacaktır.

Aslında, belirli bir Reklam ağını veya Reklamları her engellediğinizde, teklif verenler/reklamverenler web sitenizde görmek istemediğiniz reklam türleri hakkında derhal bilgilendirilir, böylece yalnızca web sayfanızla alakalı reklamlar sağlarlar. Bu, envanteriniz için gerçek zamanlı olarak teklif sayısını artıracak ve daha yüksek TBM oranları sağlayacaktır. Reklamları engellemenin nihai AdSense gelirinizi de olumsuz yönde etkileyebileceğini unutmayın.

Sitenizin Düzenini Değiştirin

TBM Oranlarını artırmak için Sitenizin Düzenini değiştirin. Her web sitesi sahibi, diğer siteden tamamen farklı görünen bir site oluşturmak ister, yani blog/site benzersiz olmalıdır. Ayrıca, AdSense Reklamları için kendi tercih ettikleri alana göre farklı alan tahsis ederler. Birçoğu, bloglarının Google AdSense’e uyan düzeninin ne olması gerektiği konusunda kafa karıştırıyor. Google AdSense, reklam göstermek için standart bir düzen sağlamıştır ve bu nedenle sitenizin düzenini buna göre değiştirebilirsiniz.

AdSense tarafından öngörülen en iyi reklam yerleşimi uygulamasına göre, içeriği ekranın alt kısmına iten site düzeni yerine içeriği vurgulayan site düzenleri iyi bir örnek olarak kabul edilmelidir. Bu nedenle, üç AdSense reklamınızı da ekranın üst kısmına yerleştirmemelisiniz. Bu uygulama, site ziyaretçilerinizin/kullanıcılarınızın ilgilendiği içeriğe yakın yerleştirilmiş Reklamlar için TBM oranlarını artırabilir.

Müşterini tanı

Daha Yüksek TBM oranları elde etmek için Müşterinizi Tanıyın. Müşterilerinizi/ziyaretçilerinizi tanıyın, yani aradıkları şeyleri sitenizde/blogunuzda bulup bulmadıklarını sorun. TBM’yi artırmanın gerçek anahtarıdır, çünkü daha fazla ziyaretçi, daha fazla sayfa görüntüleme, daha fazla gösterim ve AdSense Reklamlarınızın TBM oranlarını nihai olarak artıran teklif fiyatıyla sonuçlanır.

Nişler ve Anahtar Kelimeler

TBM Oranlarını Etkileyen Nişler ve Anahtar Kelimeler. Google AdSense’in ağırlıklı olarak içerik reklamları için olduğunu ve bu nedenle sitenizin niş ve konularının AdSense Reklamlarının TBM oranlarını etkileyebileceğini göz ardı edemezsiniz. Endişelenmeyin, en yüksek ödeme yapan anahtar kelimeleri aramanıza ve satın almanıza gerek yok. Google AdSense hesabınızdan bağlanan Google Analytics hesabınızı ziyaret edin ve kullanıcıların blogunuza/sitenize ulaşmak için kullandıkları organik anahtar kelimeleri görmek için Edinme menüsü altında Anahtar Kelime’ye tıklayın. Şimdi, tüm anahtar kelime raporunu MS-Excel belgesine aktardıktan sonra en yüksek TBM anahtar kelimelerini filtreleyebilirsiniz.

Kaliteli İçerikler Yazın

TBM Oranlarını Yükseltmek için Kaliteli İçerikler Yazın. Çok sayıda gönderiye ve çok sayıda ziyaretçiye sahip olan bir sitenin, çok fazla ziyaretçisi ve web sayfası olmayan diğer sitelere kıyasla AdSense Reklamları için en düşük TBM oranlarını aldığını varsayalım. TBM’nin en düşük olmasının nedeni, ilk sitenin kendi özgün/yaratıcı içerikleri yerine diğer blog/sitelerden kopyala yapıştır içerikler yapmasıdır.

Tavsiye Edilen:  Definiowanie postów na blogu i ich prawidłowej struktury

Aslında, makalenizi veya içeriğinizi çevrimiçi olarak ne zaman yayınlarsanız, bunlar Google, Bing/Yahoo ve Ask vb.

Buna göre arama motorlarının çoğu içeriklerini indekslemeyi tercih etmemekte veya kalitesiz içerik olarak değerlendirilebilmektedir. Ve bir reklamveren olarak, yinelenen içerikler için neden teklif vermelisiniz ve bu, AdSense yayıncıları için en düşük TBM oranlarına neden olur. Bu nedenle, blogunuz/siteniz için orijinal ve kaliteli içerik yazmak için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın, böylece reklamverenler en yüksek TBM oranlarını ödeyerek web sayfanızda bir Reklam alanı almak için teklif verir.

TBM Oranları ve Alan Adı

TBM Oranları, sitenizin Alan Adına bağlıdır. Bir sitenin alan adı, TBM oranlarının bağlı olabileceği temel faktörlerden biridir. Bunun nedeni, alan adının web sitenizin içeriği hakkında bilgi vermesidir. Bu nedenle, lütfen site içeriğiniz ve anahtar kelimelerinizle ilgili alan adını akıllıca seçin. Ancak sitenizin kaliteli içerikleri ve nişi gibi diğer faktörlere kıyasla TBM oranlarını çok fazla etkilemez.

Duyarlı Tema Kullan

TBM oranlarını artırmak için Duyarlı Şablon/Tema kullanın. Evet, günümüzde internet kullanıcılarının çoğunun ilgi duydukları şeyleri aramak ve taramak için PC (Kişisel Bilgisayar) yerine mobil/cep/akıllı telefonlarını ve sekmelerini kullandıklarını kabul etmelisiniz. Ve bildiğimiz gibi daha fazla kullanıcı daha fazla reklam gösterimi elde eder ve bu da yüksek TBM oranlarının ödenmesiyle sonuçlanır. Bu nedenle, blogunuz veya web siteniz için duyarlı şablon kullanmalısınız.

Deneysel A/B Testi

Bazen Google AdSense TBM oranını artırmak için, etkisini bilmeden uygun olduğunu düşündüğünüz yeni bir şey yapın. Son olarak, siteleriniz, AdSense Reklamları ve TBM oranlarını olumlu yönde etkileyen diğer faktörlerle A/B testi yapmak size kalmış.

Böylece, daha düşük TBM oranları nedeniyle gelirinizi düşürmekten korkmanıza gerek kalmaz. Sadece yukarıdaki yönergeleri izleyin ve TBM oranlarınızı artırın. Lütfen kendi kişisel deneyiminizi benimle paylaşmayı unutmayın ve yukarıdaki ipuçlarından herhangi birinin daha yüksek AdSense TBM oranları elde etmenize yardımcı olup olmadığını bana bildirin.