2023’te Denemeniz Gereken En İyi 16 Sosyal Medya Platformu

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: 2023’te Denemeniz Gereken En İyi 16 Sosyal Medya Platformu

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Ancak, sadece bir sosyal medya hesabına sahip olmak yeterli değildir.

Günümüzün rekabetçi pazarında başarılı olmak için, iş hedeflerinizle uyumlu ve pazarlamanın gücünden yararlanan bir pazara açılma stratejisi oluşturmak önemlidir. sosyal medya pazarlamacılığı e-posta pazarlaması gibi diğer stratejik araçlarla birlikte. Start-up’lar tanınmak ve müşterilere ulaşmak için güçlü bir çevrimiçi varlığa sahip olmalıdır.

Bu yazıda, 2023’te denemeniz gereken en iyi 16 sosyal medya platformuna göz atacağız ve e-Ticaret işinizi büyütmek için bunları nasıl etkili bir şekilde kullanabileceğinizi keşfedeceğiz.

Lafı daha fazla uzatmadan konuya girelim.

Karşılaştırılan En İyi 16 Sosyal Medya Platformu

Hangi sosyal medya platformlarının ilginize değer olduğuna ve hangilerinin olmadığına karar verirken birçok faktör vardır. Bu zirve için ana kriter olarak aylık kullanıcılara baktık, ancak her platformun çektiği ana kitleye ve her kanalı özel kılan ana özelliklere de biraz değindik.

İşte öğrendiklerimiz.

Facebook – 2,9 milyar aylık aktif kullanıcı

Şirket: Meta

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Lansman yılı: 2004

Aylık 2,9 milyar gibi şaşırtıcı bir aktif kullanıcıya sahip olan Facebook, en popüler sosyal medya platformudur. Sosyal medya devi, bir üniversite ağ sitesi olarak mütevazi başlangıcından çok uzaklaştı. Bugün, hayatın her kesiminden insanları birbirine bağlayan küresel bir fenomen.

Facebook’u kim kullanıyor?

Her yaştan ve geçmişten yetişkin, Facebook’u kullanıyor ve kullanıcılarının %70,8’i 18 ila 44 yaşları arasında. Ancak, Ocak 2023 itibariyle, Facebook’taki en büyük kitle 25 ila 34 yaşları arasındaki erkeklerden oluşuyor – veya küresel kullanıcıların yaklaşık %17,6’sı .

Facebook’ta ne tür içerikler paylaşmalıyım?

Facebook kullanıcıları ortalama olarak Her gün 100 milyon saat video. İster komik bir klip, ister nasıl yapılır öğreticisi veya iç açıcı bir hikaye olsun, videolar dikkat çekme ve dikkat çekme gücüne sahiptir. Ancak Facebook gönderileriniz için test etmeniz gereken tonlarca başka biçim vardır – döngüler, hikayeler, anketler ve daha fazlası.

Zamanlama aracıyla gönderilerinizi önceden planlayarak ve gönderi etkileşimi ve erişim için Analizleri izleyerek işletmeniz için Facebook’tan en iyi şekilde yararlanın. Sosyal medya reklamcılığı Facebook reklamları, daha geniş bir kitleye ulaşmanıza ve içeriğinizi tanıtmanıza da yardımcı olabilir.

Kaynak

WhatsApp – 2 milyar aylık aktif kullanıcı

Şirket: Meta

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Lansman yılı: 2009

WhatsApp, özellikle Hindistan ve Brezilya gibi ülkelerde dünya çapında popüler bir mesajlaşma uygulamasıdır. Platform, kullanıcıların ücretsiz olarak metin ve sesli mesaj göndermesine ve sesli ve görüntülü görüşme yapmasına olanak tanır.

WhatsApp’ı kim kullanıyor?

Platformun kullanıcı tabanı çeşitlidir ve her yaştan ve geçmişe sahip insanlar onu bağlantıda kalmak için kullanır. WhatsApp, uygulamayı düzenli olarak kullanan 26-35 yaş arası kullanıcıların %26’sı ve 36-45 yaş arası kullanıcıların %20’si ile genç kullanıcılar arasında popüler.

WhatsApp’ta ne tür içerikler paylaşmalıyım?

Çoğu kişi platformu mesajlaşma ve iletişim için kullanır, bu nedenle WhatsApp’ta paylaşılan içerik genellikle diğer sosyal medya platformlarından daha kişiseldir.

Deneyiminizi optimize etmek için, kişiselleştirilmiş mesajlarla konuşmaları başlatmak üzere WhatsApp for Business’ı kullanın. İster bir doğum günü mesajı, ister bir tatil tebriki veya basit bir “seni düşünüyorum” notu olsun, kişiselleştirilmiş mesajlar bir bağlantı duygusunu güçlendirmeye yardımcı olabilir.

Birden çok izleyici segmentiyle bağlantıda kalmak için belirli gruplar oluşturarak veya birden çok kişiye mesaj göndermek için yayın özelliğini kullanarak müşterilerle kolayca iletişim halinde kalın.

YouTube – 2,2 milyar aylık aktif kullanıcı

Şirket: Alfabe

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Lansman yılı: 2005

YouTube, kitlelerine ulaşmak için ilgi çekici video içeriği oluşturmak isteyen işletmeler, içerik oluşturucular ve etkileyiciler için bir video paylaşım platformudur.

YouTube’u kim kullanıyor?

Platformun kullanıcı tabanı çeşitlidir; her yaştan ve geçmişten insan onu video izlemek ve paylaşmak için kullanır. YouTube, uygulamayı düzenli olarak kullanan 18-44 yaş arası kullanıcıların %52,4’ü ile daha genç bir kitle arasında popülerdir.

YouTube’da ne tür içerikler yayınlamalıyım?

YouTube içeriği ile olasılıklar sonsuzdur. Eğitim videoları veya nasıl yapılır videoları, izleyicilere yararlı bir şeyler sundukları ve sizi kendi alanınızda uzmanlaştırdıkları için talep görmektedir.

Eğlenceli videolar ayrıca daha fazla etkileşim ve paylaşım sağlayabilir. Ancak her iki seçenek de işinize uygun değilse, izleyicilerinizle daha derin bağlantılar kurmak için vlog’lar veya kişisel hikayeler paylaşabilirsiniz.

iyi sosyal medya Yöneticisi Ayrıca, erişiminizi genişletmek ve kaliteli içerik oluşturmak için nişinizdeki diğer içerik oluşturucular veya işletmelerle işbirliği yapmanıza yardımcı olabilir.

Kaynak

Instagram – 2 milyar aylık aktif kullanıcı

Şirket: Meta

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Lansman yılı: 2010

Instagram, takipçileriyle fotoğraf ve video paylaşmak için en yaygın kullanılan sosyal medya platformlarından biridir.

Instagram’ı kim kullanıyor?

Instagram kullanıcılarının çoğu (%31,7) 25-34 yaş arasındadır, bunu 18-24 yaş arası kullanıcılar takip etmektedir. Daha yaşlı yetişkinlerin kullanıcı olma olasılığı daha düşüktür – kullanıcıların yalnızca %5,8’i 55 yaşın üzerindedir.

Instagram’da ne tür içerikler paylaşmalıyım?

Instagram için görsel çekicilik çok önemlidir. Ürünlerinizi sergilerken, ilham verici veya motive edici içerikler paylaşırken veya takipçileri sahne arkasına çekerken, estetik açıdan hoş fotoğraflar ve videolar, güçlü bir görsel kimlik oluşturmanıza, hedef kitlenizde özgünlük duygusu oluşturmanıza ve daha fazla takipçi çekmenize yardımcı olabilir. .

Instagram’daki erişiminizi genişletmek istiyorsanız, sosyal medya Yöneticisi kurmak için Yaratıcı veya Profesyonel işletmeniz için hesap – platformun ücretli için çeşitli seçenekleri vardır sosyal medya reklamları erişiminizi artırmak için.

Tavsiye Edilen:  Müşteri edinimi için sosyal medya etkileyici pazarlamanın gücü

TikTok – 1 milyar aylık aktif kullanıcı

Şirket: ByteDance

Ülke: Çin

Lansman yılı: 2016

Son derece popüler olan TikTok uygulaması, kullanıcıların genellikle müzik olarak ayarlanmış kısa videolar oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanır.

TikTok’u kim kullanıyor?

Platform, kullanıcılarının %92,4’ünün 13 ila 34 yaşları arasında olmasıyla daha genç bir izleyici kitlesi arasında popüler.

TikTok’ta ne tür içerikler paylaşmalıyım?

TikTok tamamen yaratıcı, eğlenceli ve ilgi çekici kısa biçimli video içeriği ile ilgilidir. Kitlenizle en son dans yarışmaları veya dudak senkronizasyonu videoları aracılığıyla etkileşim kurmanın yanı sıra, eğitim videoları veya nasıl yapılır videoları (örneğin, yemek pişirme gösterileri veya ürününüzü kullanan bir Kendin Yap projesi) platformda başarılı olur.

Benzer fikirlere sahip ortak çalışanlarla bağlantı kurmak için uygulamayı kullanmak, işletmenizden daha fazla yararlanmanıza da yardımcı olacaktır. sosyal medya bütçesi.

Kaynak

Telegram – 500 milyon aylık aktif kullanıcı

Şirket: Telgraf

Ülke: Dubai

Lansman yılı: 2013

Telegram, dünyayı kasıp kavuran bir başka popüler mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama, onu işletmeler için ideal kılan birçok özellik sunar; örneğin, tüm iletiler için uçtan uca şifreleme, böylece yalnızca gönderen ve alıcı bunları okuyabilir.

Telegram’ı kim kullanıyor?

Telegram, gizlilik ve güvenliğe odaklanması nedeniyle İran ve Rusya gibi ülkelerde popülerdir.

Telegram’da ne tür içerikler paylaşmalıyım?

Tek bir grupta 200.000’e kadar üyeye izin verilen kanallar ve gruplar, Telegram deneyiminin büyük bir bölümünü oluşturur. Sektörünüz veya nişinizle ilgili gruplar oluşturmak veya gruplara katılmak, geniş bir kitleyle bağlantı kurmanın ve alakalı içeriği paylaşmanın harika bir yolu olabilir.

Snapchat – 538 milyon aylık aktif kullanıcı

Şirket: Patlatmak

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Lansman yılı: 2011

Snapchat, kullanıcıların birkaç saniye sonra otomatik olarak kendi kendini imha eden resim ve videolar göndermesine izin vererek onları özel anları paylaşmak için mükemmel kılar. Uygulama ayrıca filtreler ve lensler dahil olmak üzere çeşitli eğlenceli özelliklere sahiptir.

Snapchat’i kim kullanıyor?

TikTok gibi, Snapchat de en çok genç izleyiciler arasında popülerdir. Platformun kullanıcı tabanının en az %48’ini gençler ve 15 ile 25 yaş arasındaki genç yetişkinler oluşturuyor.

Snapchat’te ne tür içerikler paylaşmalıyım?

Birkaç saniye içinde kaybolan Snap’leri kullanmak, takipçilerin harekete geçmesine neden olacak bir aciliyet duygusu yaratabilir. Bu fırsattan yararlanın ve zamana duyarlı özel fırsatlar ve promosyonlar sunun.

Bu platformdan yararlanmak ve takipçilerinizle etkileşim kurmak için, markalı filtreler veya hashtag’ler kullanarak kendi Snap’lerinizi oluşturmaya ve paylaşmaya teşvik ettiğinizden emin olun ve daha iyi etkileşim için bunları yeniden yayınlayın. Snapchat Reklamları zemin kazanıyor, bu yüzden bunları da test ettiğinizden emin olun.

Pinterest – 444 milyon aylık aktif kullanıcı

Şirket: Pinterest

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Lansman yılı: 2009

Pinterest, görsel içeriğe odaklanarak kullanıcıların çeşitli projeler ve ilgi alanları için fikirleri keşfetmesine ve kaydetmesine olanak tanır – ilham ve yaratıcılık için başvurulacak bir platformdur.

Pinterest’i kim kullanıyor?

Y kuşağındaki kadınların %80’i platformu bir arama motoru olarak kullanıyor ve tüm Pinterest kullanıcılarının %77,1’ini kadınlar oluşturuyor.

Pinterest’te ne tür içerikler paylaşmalıyım?

Pinterest, DIY ilhamı ve eğitimleri, karmaşık konular veya veriler üzerine infografikler, ilham verici alıntılar ve duvar kağıdı grafikleri gibi aranabilir içerikler için idealdir.

İşletme Pinterest hesabınızı optimize etmek için:

 • Nişinizi veya markanızı yansıtan panolar oluşturun.
 • Pano başlıklarınızda ve açıklamalarınızda anahtar sözcükleri kullanarak onları daha keşfedilebilir hale getirin.
 • Satışları ve trafiği artırmak için ürünleriniz için yüksek kaliteli resimler ve videolar sabitleyin.
 • Pinlerine yorum yaparak ve panolarını takip ederek diğer kullanıcılarla etkileşime geçin.

Pinterest hesabınızı büyütmek mi istiyorsunuz? En iyi Pinterest büyüme ajansları listemize göz atın.

Twitter – 217 milyon aylık aktif kullanıcı

Şirket: twitter

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Lansman yılı: 2006

Twitter, haberler, eğlence ve kişisel ifade için popüler bir platformdur. Site, kullanıcıların takipçileriyle 240 karakterlik kısa mesajlar veya “tweetler” paylaşmalarına olanak tanır.

Twitter’ı kim kullanıyor?

Platformun kullanıcı tabanı, dünyanın dört bir yanından ve çeşitli geçmişlerden gelen kullanıcılarla çeşitlidir. Twitter kullanıcılarının çoğu 18 ile 49 arasındadır ve 25-34 yaş aralığında daha yüksek bir konsantrasyona sahiptir.

Twitter’da ne tür içerikler paylaşmalıyım?

Twitter, gerçek zamanlı güncellemeleri ve son dakika haberleriyle tanınır. Kendinizi sektörünüzde veya nişinizde bir otorite olarak kurmak istiyorsanız, zamanında haber ve içgörüler paylaşmak, takipçilerinizi etkili bir şekilde oluşturabilir.

Öncelikle metin tabanlı bir platform olmasına rağmen, resimler ve videolar gibi yüksek kaliteli görseller, tweet’lerinizin kullanıcıların akışlarında öne çıkmasına yardımcı olabilir. Görünürlüğü artırmak ve tweet’lerine yanıt vererek, içeriklerini retweet ederek ve ilgili Twitter sohbetlerine katılarak diğer kullanıcılarla etkileşim kurmak için ilgili hashtag’leri kullandığınızdan emin olun.

Reddit – 430 milyon aylık aktif kullanıcı

Şirket: reddit

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Lansman yılı: 2005

Reddit, çeşitli konuları ve ilgi alanlarını kapsayan çeşitli topluluklara (veya alt dizinlere) sahiptir.

Reddit’i kim kullanıyor?

ABD’deki erkek yetişkinlerin en az %23’ü Reddit kullanıcısıdır. Platformun kullanıcı tabanı daha genç ve kullanıcıların %58’i 18 ile 49 yaşları arasında.

Reddit’te ne tür içerikler paylaşmalıyım?

Reddit’in benzersiz bir yönü, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik ve tartışmaya odaklanmasıdır. Kullanıcılar, bir topluluk duygusu yaratan yorumlar ve olumlu/olumsuz oylar aracılığıyla gönderiler gönderebilir ve başkalarıyla sohbet edebilir.

Reddit’i iş için kullanmak için, nişinizdeki diğer kullanıcılara katılmak ve onlarla etkileşim kurmak için ilgili alt dizinleri bulun – ancak aşırı kendi kendini tanıtmaktan kaçının ve bilgilendirici gönderiler ve yardımcı yorumlar yoluyla topluluğa değer sağlamaya odaklanın. İşletmenizi bir endüstri otoritesi olarak kurmak için AMA (Bana Her Şeyi Sor) oturumlarına da katılabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Öğrenciler Neden Çevrimiçi Kursumu Tamamlamıyor? + Nasıl Düzeltilir
Kaynak

Quora – 300 milyon aylık aktif kullanıcı

Şirket: Quora

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Lansman yılı: 2009

Quora, çok çeşitli tartışma konuları ve kullanıcıları çeşitli alanlardaki uzmanlar ve profesyonellerle buluşturma becerisiyle tanınan bir soru-cevap platformudur. Kullanıcılar soru gönderebilir, diğer kullanıcılardan yanıtlar alabilir ve kaliteye göre yanıtları olumlu veya olumsuz oylayabilir.

Quora’yı kim kullanıyor?

Quora kullanıcılarının çoğu erkektir ve tüm kullanıcıların %61,4’ünü erkekler oluşturur. Yaş açısından, platformun kullanıcı tabanı ağırlıklı olarak daha genç bir kalabalığa eğilimlidir ve kullanıcıların %77,9’u 18 ile 44 yaş arasındadır.

Quora’da ne tür içerikler paylaşmalıyım?

Quora, kullanıcı sorularına yüksek kaliteli yanıtlar verdiğinden, bilgilendirici içerik oluşturmaya ve anlamlı tartışmalar başlatmak için özenle hazırlanmış sorular sormaya odaklanmak önemlidir.

Quora kullanıcıları, bir konuyu kapsamlı bir şekilde gözden geçiren ayrıntılı, iyi araştırılmış yanıtları takdir eder. Bu kapsamlı çıktı, sektörünüzdeki en iyi kaynakları veya araçları derlemek, sektör trendlerine veya haberlerine ilişkin ayrıntılı analizler veya içgörüler sağlamak veya adım adım talimatlar veya yardımcı ipuçları sağlamak anlamına gelebilir.

Kişisel hikayeleri paylaşmak, markanızı insancıllaştırmanıza ve hedef kitlenizle daha ilişkilendirilebilir olmanıza da yardımcı olabilir. Sadece soruyla alakalı şeyleri sakladığınızdan emin olun!

Skype – 300 milyon aylık aktif kullanıcı

Şirket: Microsoft

Ülke: Lüksemburg

Lansman yılı: 2003

Skype, köklü bir görüntülü ve sesli arama platformudur. İşletmeler, uzaktan toplantılar ve işbirliği için Skype kullanıyor. Platformun özellikleri arasında görüntülü ve sesli aramalar, anlık mesajlaşma, ekran paylaşımı, dosya paylaşımı, takvim entegrasyonu ve daha fazlası yer alır.

Skype’ı kim kullanır?

Skype izleyicileri, çeşitli yaş ve geçmişlere sahip kullanıcılarla çeşitlidir. Son istatistikler, her yaş grubundan (75 yaş üstü olanlar dışında) nüfusun en az %25’inin Skype kullanıcısı olduğunu gösteriyor.

Skype’ta ne tür içerikler yayınlamalıyım?

Skype öncelikle bir iletişim platformudur, bu nedenle stratejiniz başkalarıyla bağlantı kurmaya odaklanmalıdır. Skype, kişisel güncellemeleri paylaşarak ve ilişkilerinizi aktif tutmak için konuşmalar başlatarak potansiyel müşteriler ve müşterilerle iletişimde kalmanın harika bir yoludur.

LinkedIn – 250 milyon aylık aktif kullanıcı

Şirket: Microsoft

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Lansman yılı: 2003

LinkedIn, kariyer geliştirme, iş arama, işe alma ve profesyonel ağ oluşturmaya odaklanmasıyla tanınan profesyonel bir sosyal ağ platformudur. Platformun özellikleri iş ilanlarını, şirket sayfalarını, profesyonel profilleri, grupları ve daha fazlasını içerir.

LinkedIn’i kim kullanıyor?

LinkedIn kitlesi öncelikle profesyonelleri, iş arayanları ve işe alım uzmanlarını içerir ve kullanıcıların %60’ı 25 ila 34 yaş arasındadır.

LinkedIn’de ne tür içerikler paylaşmalıyım?

LinkedIn öncelikle profesyonel ağ oluşturma ve kariyer gelişimi içindir, bu nedenle bilgilendirici, eğitici ve sektörle ilgili içerik en iyi performansı gösterir. İnfografikler ve videolar gibi görsel içerikler, özellikle değerli içgörüler sunuyorsa harika bir ektir.

LinkedIn’i iş için verimli bir şekilde kullanmak için:

 • Ağınızı genişletmek ve sektör haberleri ve trendlerinden haberdar olmak için sektörünüzdeki veya alanınızdaki diğer kişilerle bağlantı kurun.
 • Nişinizdeki diğer profesyonellerle tartışmalara katılmak ve uzmanlığınızı paylaşmak için ilgili gruplara katılın.
 • Sektörünüzle ilgili haber makalelerini veya düşünce parçalarını paylaşın
 • Becerilerinizi ve başarılarınızı sergilemek için promosyonlar, ödüller veya tamamlanan projeler gibi profesyonel dönüm noktalarını kutlayın.
Kaynak

Viber – 250 milyon aylık aktif kullanıcı

Şirket: Rakuten

Ülke: Japonya

Lansman yılı: 2001

Viber, masaüstü ve mobil cihazlarda kullanılabilen bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. İşletmeler, uygulamayı müşteri desteği ve pazarlama amaçları için kullanır. Uygulamanın özellikleri arasında ücretsiz mesajlaşma ve arama, grup sohbetleri, çıkartmalar, oyunlar ve daha fazlası bulunur.

Viber’ı kim kullanıyor?

Uygulama Doğu Avrupa, Rusya ve Orta Doğu’da popüler olduğundan, Viber’in kullanıcı tabanının çoğu ABD dışındadır.

Viber’de ne tür içerikler paylaşmalıyım?

WhatsApp ve Telegram gibi, Viber de öncelikle bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır, dolayısıyla en iyi performansı gösteren içerik müşteri deneyimi için geçerlidir. Örneğin, kaydolan müşterilere promosyon mesajları göndermek, mesajlaşma veya sesli aramalar yoluyla müşteri desteği sağlamak veya etkinlik ayrıntılarını ve iş güncellemelerini paylaşmak.

Discord – 154 milyon aylık aktif kullanıcı

Şirket: anlaşmazlık

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Lansman yılı: 2015

Discord, çoğunlukla oyun toplulukları tarafından kullanılan popüler bir iletişim platformudur. Ancak sanatçılar, yazarlar ve müzisyenler gibi diğer niş topluluklar arasında da popülerlik kazandı. Discord, sesli sohbet, görüntülü arama, yazılı mesajlaşma, dosya paylaşımı ve ekran paylaşımı gibi bir dizi özellik sunar. Topluluğunuzla bağlantı kurmak ve iletişim kurmak için belirli konulara yönelik sunucular oluşturmak için platformu kullanabilirsiniz.

Discord’u kim kullanıyor?

Discord’un izleyici kitlesi ağırlıklı olarak genç ve çoğu kullanıcı (yaklaşık %64,2) 16 ile 34 yaş arasındadır. Discord kullanıcılarının %65’inden fazlası erkektir.

Discord’da ne tür içerikler paylaşmalıyım?

Platform, planlanmış gönderiler yerine gerçek zamanlı konuşmalar için daha iyidir. Niş topluluğunuzda canlı gösteriler gerçekleştirin veya Soru-Cevap oturumları düzenleyin.

Twitch – 150 milyon aylık aktif kullanıcı

Şirket: Amazon

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Lansman yılı: 2011

Twitch bir canlı yayın platformudur. Discord gibi, oyun toplulukları da başlangıçta canlı maçlar için seğirmeyi kullandı ve o zamandan beri diğer nişler onu ortak olarak seçti.

Twitch’i kimler kullanır?

Kullanıcı tabanının %72’sini oluşturan Twitch’in izleyici kitlesinin çoğu 16 ila 34 yaş arasındadır. Aynı zamanda erkek egemendir ve tüm kullanıcıların %78,4’ünü erkekler oluşturur.

Twitch’te ne tür içerikler paylaşmalıyım?

Kullanıcılar genellikle canlı yayınları izlemek ve yayıncılarla gerçek zamanlı etkileşimde bulunmak için Twitch’i kullanır. Sohbet odaları aracılığıyla veya canlı yayınlar sırasında yorumlara yanıt vererek izleyicilerinizle etkileşim kurun. Ardından, performansınızı izlemek ve içerik stratejiniz hakkında bilinçli kararlar almak için Twitch’in analiz araçlarını kullanın. Platformda başarının anahtarı, tutarlı bir şekilde görünmek ve kanalınız çevresinde bir topluluk duygusu geliştirmektir.

Tavsiye Edilen:  Gelişmiş Müşteri Deneyimi için 5 Temel iletişim merkezi yeteneği

İşletmeniz için doğru platformu nasıl seçersiniz?

Tüm sosyal ağlarda olmak zorunda değilsin. Aslında, seçim Sağ sosyal medya platformları hayatınızın önemli bir parçasıdır. pazara açılma stratejisi e-ticaret pazarlaması için.

Genel pazarlama stratejinizin bir parçası olarak, hangi platformların işletmeniz için en önemli özelliklere sahip olduğunu düşünün ve rakiplerinizin bu platformlarda ne kadar başarılı olduğunu analiz edin. Ardından, bir platform seçtikten sonra, hangi içeriğin kitlenizde en iyi yankı uyandırdığını takip etmek için analiz araçlarını kullanın ve yaklaşımınızı gerektiği gibi ayarlayın.

Her sosyal medya platformunun sizin ve sizin için benzersiz özellikleri vardır. sosyal medya ajansı pazarlama stratejinizin farklı bölümleri için kaldıraç sağlayabilir. Örneğin, Facebook güçlü reklam yeniden hedefleme seçenekleri sunarken Instagram, e-posta adreslerini yakalamak için özel bir olası satış toplama düğmesi eklemenize izin verir. birleştirildiğinde, yapabilirsiniz bu e-postaları doğrula ve olası müşterilerle pazarlama görüşmelerine devam etmek için CRM’nize temiz veriler ekleyin.

özet

Sosyal medya, müşterilerinizle daha derin bir düzeyde bağlantı kurmanıza, marka sadakati oluşturmanıza ve işinizi büyütmenize yardımcı olabilecek güçlü bir pazarlama aracıdır.

Bu kılavuz, iş gereksinimlerinize en uygun olana karar vermenize yardımcı olmak için en iyi 16 sosyal medya platformunun güçlü yanlarını ve fırsatlarını kapsar. Ancak nihayetinde, sizin için en iyi platformlar, belirli hedef kitlenizin ihtiyaçlarına ve hedeflerine bağlı olacaktır.

Kullanımı kolay platformumuz, mükemmel olanı bulmanıza yardımcı olabilir sosyal medya danışmanı niş ve doğru alanda kanıtlanmış deneyim ile pazarlama çabalarınızı bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olmak için sosyal medya yöneticisi becerileri pazarlama stratejiniz için.

Bizimle temasa geçin başlamak.

Sosyal Medya Platformları: SSS

En iyi 10 sosyal platform hangileri?

Aylık aktif kullanıcı sayısına göre en iyi 10 sosyal platform şöyle:

 1. Facebook – 2,9 milyar aylık aktif kullanıcı
 2. YouTube – 2,2 milyar aylık aktif kullanıcı
 3. Instagram – 2 milyar aylık aktif kullanıcı
 4. WhatsApp – 2 milyar aylık aktif kullanıcı
 5. TikTok – 1 milyar aylık aktif kullanıcı
 6. Snapchat – 538 milyon aylık aktif kullanıcı
 7. Telegram – 500 milyon aylık aktif kullanıcı
 8. Pinterest – 444 milyon aylık aktif kullanıcı
 9. Reddit – 430 milyon aylık aktif kullanıcı
 10. Skype – 300 milyon aylık aktif kullanıcı

Altı tür sosyal medya platformu nelerdir?

Altı tür sosyal medya platformu, geleneksel sosyal ağ sitelerini (örneğin, Facebook veya LinkedIn), inceleme sitelerini (örneğin, Trustpilot), topluluk bloglarını (örneğin, Tumblr veya Medium), medya paylaşım ağlarını (örneğin, YouTube veya Instagram), tartışmayı içerir. forumlar (ör. Reddit) ve içerik düzenleme ağları (ör. Pinterest).

En iyi iki sosyal medya platformu hangisi?

Aylık aktif kullanıcılarına göre en iyi iki sosyal medya platformu, sırasıyla 2,9 milyar aktif kullanıcı ve 2,2 milyar aktif kullanıcı ile Facebook ve YouTube’dur.

ABD’de en popüler sosyal medya platformu hangisi?

Aktif kullanıcılarla ilgili son istatistiklere göre Facebook, ABD’nin en popüler sosyal medya platformudur.

En popüler sosyal medya platformu hangisi?

Göre son istatistiklerFacebook, aylık 2,9 milyar aktif kullanıcıyla 2023’ün en sıcak sosyal medya platformu olma tacını elinde tutuyor.

Table of Contents