2023’te Dinlenecek En İyi Reklam Ajansı Podcast’leri

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: 2023’te Dinlenecek En İyi Reklam Ajansı Podcast’leri

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Bazı insanların pazarlama ajansı kitaplarını okumaya ya da sesli veya görüntülü materyallerle daha iyi öğrenmeye vakti yoktur. Bu insanlardan biriyseniz ve bir dijital pazarlama ajansına sahipseniz veya orada çalışıyorsanız, bu gönderi tam size göre. Ajans sahipleri için mutlaka dinlenmesi gereken bazı podcast’leri bir araya getirdik.

Bu podcast’ler, ajans yaşamının yönlerinden sosyal medya pazarlaması ve içerik oluşturma gibi çeşitli pazarlama stratejilerine kadar çeşitli konuları ele alır. Bazıları, etkili pazarlama ajansı liderleri ve pazarlama yazarlarıyla yapılan röportajlar ve bazıları da ajans stratejileri üzerine ustalık sınıfları.

En önemlisi, bu podcast’ler başarılı bir ajans kurmanıza ve kazanan bir iş zihniyeti geliştirmenize yardımcı olabilir.

Yaratıcı Ajans Podcast’i

Yaratıcı Ajans Podcast’i web ajansları, tasarım ajansları ve pazarlama ajanslarına odaklanır ve pazarlama ve girişimcilik hakkında birçok ders verir. Her bölümde bir ajans sahibinin hikayesi, yaptığı hatalar, çıkardığı dersler ve nasıl başarıya ulaştığı anlatılıyor.

Gerçekten harika olan şey, her bölümün, dinleyicilerin kendi işlerine uygulayabilecekleri 3 çıkarımla bitmesi. Podcast’in yapımcılığını, çok sayıda ajans deneyimine sahip bir dijital strateji direktörü olan Chris Bolton yapıyor.

dinle Apple Podcast’leri, spotifyVe dikiş makinesi.

Daha İyi Bir Ajans Podcast’i Oluşturun

Build a Better Agency Podcast, adının hakkını veriyor. Ajansınızı nasıl ölçeklendireceğiniz, daha iyi müşteriler elde edeceğiniz, çalışanların elde tutulmasını nasıl iyileştireceğiniz ve daha güçlü bir kar hanesi oluşturacağınız hakkında pek çok ayrıntılı pratik bilgi paylaşıyor.

İşte en sevdiğimiz 3 bölüm:

dinle Apple Podcast’leri, sesliVe dikiş makinesi.

Pazarlama Ajansı Liderliği

Bu, ajans sahiplerinin dinlemesi gereken başka bir harika podcast. Rob Kischuk, pazarlama ajansı dünyasında kıdemli bir kişidir ve çok çeşitli pazarlama ajansı liderleri ve kurucularıyla röportaj yapar.

Biraz daha rahat, gerçekten sakin ve samimi bir havası var ve konular çok çeşitli işletmelerle gerçekten alakalı. Tartışılan konulardan bazıları etkileyici pazarlama, genZ, web3, AI, SEO, PR ve daha fazlasını içerir.

İşte en sevdiğimiz 3 bölüm:

dinle Apple Podcast’leri, fasulyeVe dikiş makinesi.

Ajans Dealmasters Podcast’i

Agency Dealmasters Podcast, dünyanın en büyük markalarından bazılarıyla çalışan daha büyük kurumsal düzeydeki ajanslara içeriden bir bakış sağlar. Nathan Anibaba, Netflix, Salesforce, Google, IBM veBenzerweb gibi şirketler için çalışmış veya onlara danışmanlık yapmış liderlerle röportaj yapıyor. Bunlar en etkili, ödüllü ajanslardan bazılarının hikayeleri.

İşte en sevdiğimiz 3 bölüm:

dinle Apple Podcast’leri, spotify, sesliVe dikiş makinesi.

Ajans Liderliği Podcast’i

Ajans Liderliği Podcast’i, röportajlardan uzaklaşan nispeten daha yeni bir podcast’tir. Yaklaşık 100 podcast bölümü vardır ve her bölüm, iki yardımcı sunucu olan Chip Griffin ve Gini Dietrich’ten pratik tavsiyeler içerir.

Chip, halkla ilişkiler (PR) ve pazarlama ajansları için bir yönetim danışmanı ve işletme koçudur. Gini, pazarlama iletişimi için PESO modelinin ve Spin Sucks adlı çevrimiçi topluluğun yazarı ve yaratıcısıdır.

Tavsiye Edilen:  Sticker Guru'dan Lisa ve Lucy Zhou ile Soru-Cevap

İşte en sevdiğimiz 3 bölüm:

dinle Apple Podcast’leri, spotifyVe dikiş makinesi.

Evet, Bu Muhtemelen Bir Reklam

Bu, Adweek ekibi tarafından sunulan gerçekten harika bir podcast. En yeni reklamcılık trendlerine odaklanır ve en iyi Super Bowl reklamları, ‘I’m Lovin’ It’in başlangıç ​​mağazası ve en son video akışı gibi konuları tartışır. Bu podcast, dijital ajanslarda veya yaratıcı endüstrilerdeki şirketlerde çalışan kişiler için idealdir.

İşte en sevdiğimiz 3 bölüm:

dinle Apple Podcast’leri, TakipçiVe dikiş makinesi.

Ücretli Arama Podcast’i

Bu podcast, Google Ads’e odaklanır ve bu kanalı öğrenmek isteyen tüm işletme sahipleri veya bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen bir PPC uzmanı için mükemmeldir. Yardımcı sunucular Chris Schaeffer ve Jason Rothman her hafta kampanya kurulumu soruları, teknik Google Ads soruları ve ajansların bu ücretli arama pazarlamacılığında karşılaştığı daha geniş pazarlama stratejisi zorlukları hakkındaki sorularını yanıtlıyor.

İşte en sevdiğimiz 3 bölüm:

dinle Apple Podcast’leri, fasulyeVe dikiş makinesi.

Sürekli Trafik

Perpetual Traffic, başarılı performans reklam ajanslarını yönetme konusunda onlarca yıllık deneyime sahip iki deneyimli ajans olan Ralph Burns ve Kasim Aslam tarafından sunulan ücretli bir reklam podcast’idir. tarafından üretildi Dijital Pazarlamacı ve gerçekten her türlü reklamcılığa odaklanır – Linkedin reklamları, YouTube reklamları, Twitter reklamları, adını siz koyun.

Süper pratik ve her bölüm belirli bir stratejinin derinliklerine iniyor. Buradan öğrenebileceğiniz bir ton bilgi var.

İşte en sevdiğimiz 3 bölüm:

dinle Apple Podcast’leri, spotifyVe dikiş makinesi.

Gerçek Gösteri Ol

Bu gerçekten harika bir podcast. Programın sunuculuğunu, hayatın her kesiminden çok çeşitli girişimcilerle röportaj yapan Travis Huff yapıyor. Daha çok motive edici bir havası var ve performans pazarlamasına daha az odaklanıyor ancak danışmanlık, içerik pazarlaması, satış, ortaklıklar ve hatta franchise pazarlama gibi bir dizi konuyu kapsıyor.

İşte en sevdiğimiz 3 bölüm:

dinle Apple Podcast’leri, TakipçiVe dikiş makinesi.

CPG İçerdekiler

İşte paketlenmiş tüketici ürünlerine (CPG’ler) odaklanan bir podcast. CPG meydan okuyucu markalarına hizmet veren Florida merkezli Jekyll & Hyde ajansından iki lider ev sahipliği yapıyor.

Ajansın daha fazla müşteri kazanmak ve alanda otorite oluşturmak için oynadığı gerçekten güzel bir içerik ama aynı zamanda bir ajans sahibi veya pazarlamacı olarak CPG markalarının nasıl düşündüğünü öğrenmeniz için harika bir fırsat.

İşte en sevdiğimiz 3 bölüm:

dinle Apple Podcast’leri, TakipçiVe PodBean.

Değişim Ajansı

Her şey parayla ilgili değil, bazı markalar dünyayı değiştirmek için değerli amaçlara bağış yapmak, bir miras bırakmak istiyor. Agency for Change podcast’i, size iş dünyasının değişim inisiyatiflerine öncülük eden önde gelen isimlerinden bazılarıyla röportajlar sunar.

Aslında, belirli nedenlere odaklanan, değişim yaratan müşterilerle veya markalarla çalışan bir reklam ajansı olan KidGlov tarafından üretilmiştir. Bu niş alandaki müşterilere ulaşmak isteyen tüm ajans işletmeleri için mutlaka dinlenmesi gereken bir podcast.

Tavsiye Edilen:  Hemen Kullanmaya Başlamanız Gereken 5 Dijital Reklam Platformu

dinle Apple Podcast’leri, spotifyVe Amazon.

Lanet Ücretsiz GaryVee

Bunun olacağını hiç düşünmemiştim ama Gary Vaynerchuk sonunda başardı. Kendi lanetsiz podcast’ini yarattı. GaryVee, en tanınmış pazarlama gurularından veya etkileyicilerinden biridir. 8 rakamlı bir dijital pazarlama ajansı olan VaynerMedia’nın kurucusu, motivasyon konuşmacısı ve çok satan birçok kitabın yazarıdır.

Bu, Gary’nin güneş altındaki her şeyden bahsettiği tamamen sansürlü podcast’i (okuma: bomba yok). Pazarlamadan NFT’lere ve başarılı bir iş yürütmek için gerekenlere kadar. Beğendiğini al ve gerisini bırak. Bu podcast, herhangi bir ajans sahibinin veya yöneticisinin öğrenebileceği değerli taşlarla dolu.

İşte en sevdiğimiz 3 bölüm:

dinle Apple Podcast’leri, spotifyVe Çapa.

Dijital Ajans Gösterisi

İşte ajans sahiplerinin endüstrinin neredeyse her alanında gezinmesine yardımcı olan gerçekten harika bir podcast daha. Bu podcast her şeyi kapsar ve biz her şeyi kastediyoruz – dış kaynak kullanımı, nasıl karar alınır, nasıl müşteri adayı olunur, pazar araştırması, adını siz koyun. Sunuculuğunu, 10 milyon dolardan fazla kazanan ve başkalarının başarıya ulaşmasına yardımcı olmak için bir koçluk şirketi kuran tanınmış bir girişimci olan Brent Weaver yapıyor.

İşte en sevdiğimiz 3 bölüm:

dinle Apple Podcast’leri, ses bulutuVe iHeart Radyo.

Ajans Yolculuğu

İşte operasyonlarını geliştirmek isteyen tüm ajans sahipleri için harika bir podcast. Ajans Yolculuğu’nun sunuculuğunu, bir operasyon ajansı olan ZenPilot’un iki kurucu ortağı Andrew Dymski ve Gray MacKenzie yapıyor. Ajansların büyümeyi artırmak için operasyonlarını kolaylaştırmasına yardımcı olurlar.

İşte en sevdiğimiz 3 bölüm:

dinle Apple Podcast’leri, spotifyVe Podtail.

Pazarlama Okulu

Pazarlama Okulu, dijital pazarlamadaki en uzun süredir devam eden podcast’lerden biridir. Neil Patel ve Eric Siu adlı ünlü pazarlama fenomenlerinden ikisi tarafından barındırılıyor. Her ikisi de 7’den fazla gelir elde eden kendi pazarlama ajanslarını yönetiyor. İki binin üzerinde bölüm yaptılar ve günlük 3-5 dakikalık bir snippet gönderiyorlar.

İşte en sevdiğimiz 3 bölüm:

dinle Apple Podcast’leri, spotifyVe Ses bulutu.

Yapışır mı?

İşte tarihin en çılgın halkla ilişkiler ve reklam gösterileri hakkında başka bir harika podcast. Pazarlamanın en çılgın anlarından bahseden iki reklam ajansı sahibi Melissa DiGianfilippo ve Alexis Krisay sunuculuğunu yapıyor. Gerçekten eğlenceli ve eğlendirici ve bir sonraki reklam kampanyanız için enerjinizin akmasına yardımcı olabilir.

İşte en sevdiğimiz 3 bölüm:

dinle Apple Podcast’leri Ve sesli.

Akıllı Ajans Masterclass

Bir ajans gazisinden bir başka harika podcast – Jason Swenk. Bu gerçekten büyüleyici ve iyi bir ustalık sınıfının yapması gerektiği gibi doğrudan konuya giriyor.

İşte en sevdiğimiz 3 bölüm:

dinle Apple Podcast’leri, dikiş makinesiVe Takipçi.

Yenilikçi Ajans

Yenilikçi Ajans Podcast’i, ajans dünyasının en son uygulamalarına ve stratejilerine odaklanan çok daha ciddi bir podcast’tir. Pazarlama hukuku ve fikri mülkiyet avukatı olan Sharon Toerek sunuculuğunu yaptı ve ajanslarla büyüme, yatırım getirisi ve yenilik hakkında konuştu.

İşte en sevdiğimiz 3 bölüm:

Tavsiye Edilen:  19 niesamowitych porad i wskazówek dotyczących blogowania dla początkujących blogerów

dinle Apple Podcast’leri, iKalpVe dikiş makinesi.

Reklam Hikayeleri

Reklam Hikayeleri, başarılarını ve yaşadıkları en komik başarısızlıklardan bazılarını paylaşan girişimciler ve pazarlama liderleriyle röportaj yaptığı Peter Levitan tarafından sunuluyor. Dinlemesi gerçekten eğlenceli ve bazı gerçekten değerli bilgiler içeriyor.

Örneğin, bu podcast’te dijital pazarlama ajansı sahiplerinin Zoom üzerinden sanal bir satış konuşması kazanma stratejilerinden bahsettiği “sanal satış konuşması” adı verilen birkaç bölüm vardır.

İşte en sevdiğimiz 3 bölüm:

dinle Apple Podcast’leri, spotifyVe Takipçi.

Kreatif Ajansı Hesap Yöneticisi Podcast’i

Bu podcast, bir kreatif veya tasarım ajansında günlük müşteri ilişkilerini yöneten kişiler içindir. Ekipleri yöneten ve müşterilerle iletişim kuran kişiler için gerçekten yararlıdır. Konular, kültürel sorunlarda gezinme, hesap yönetimi ve uzak bir kurumda çalışma gibi konuları içerir.

İşte en sevdiğimiz 3 bölüm:

dinle Apple Podcast’leri, spotifyVe dikiş makinesi.

Pazarlama Kitabı Podcast’i

Hayır, bu podcast kitabınızı nasıl daha iyi pazarlayacağınız ve daha fazla kitap satışı elde edeceğiniz ile ilgili değil. Yeni pazarlama ve satış kitaplarının yazarlarıyla haftalık bir röportajdır. LinkedIn ve Forbes tarafından en iyi pazarlama ve satış podcast’lerinden biri olarak seçildi. Bir ajans sahibi olan Douglas Burdett ve bir Madison Avenue reklamcısı tarafından sunulur.

İşte en sevdiğimiz 3 bölüm:

dinle Apple Podcast’leri, AmazonVe oyuncu kadrosu.

Sevgili Sanat Yapımcısı

Son olarak, bir sonraki ajans işini bulmak veya kendi kreatif ajanslarını kurmak isteyen kreatifler için bir pazarlama podcast’i burada. Bu podcast, fotoğrafçılık, video pazarlama ve reklamcılığın kesiştiği noktada duruyor ve bunları birbirine bağlamayı amaçlıyor.

Her röportaj, büyük bir ajansta farklı bir içerik yönetmeni veya yapımcı ile gerçekleştirilir ve içgörüler ve büyüleyici yaşam deneyimleriyle doludur.

dinle Apple Podcast’leri, spotifyVe Podbay.

özet

Podcast’ler, gerçekten başarılı insanlardan fikir edinmenin harika bir yoludur. Bu podcast’lerin çoğu, dijital pazarlama endüstrisindeki en tanınmış uzmanlardan bazılarıyla yapılan röportajları içeriyor.

Büyük olasılıkla, bu sektör uzmanları büyümenizin bir sonraki aşamasına geçmenize, üretim kapasitenizi geliştirmenize, hedef kitlenizi büyütmenize ve daha fazla mutlu müşteri edinmenize yardımcı olabilir.

Yani, ister ajans yolculuğuna yeni başlıyor olun ve ilk müşterinizi elde etmeye çalışıyor olun, ister bir süredir bu işin içinde olun, bu podcast’ler ajansınızın büyümesini artırmaya yardımcı olacaktır.

Pazarlama bilginizi yükseltmek istiyor ve canınız podcast dinlemek istemiyor mu? Sadece iyi bir okumaya ihtiyacınız olabilir. listemize göz atın en iyi dijital pazarlama kitapları okumak.