2023’te Düşünmeniz Gereken En İyi 19 PPC Platformu

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: 2023’te Düşünmeniz Gereken En İyi 19 PPC Platformu

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

neredeyse olduğunu biliyor muydunuz? 5 milyar insan internette – ve işletmelerin şundan daha fazla harcama yaptığı 600 milyar dolar 2022’de tüm bu insanlara ürünlerinin reklamını yapmak için mi?

Elbette büyük rakamlar – ama hiç de şok edici değil. PPC ağları, şirketlere yeni kitlelere ulaşmak ve onlara ürün ve hizmetlerini sergilemek için net ve ölçülebilir bir yol sağlar.

Bu nedenle, giderek daha fazla kuruluşun tıklama başına ödeme trenine atlamak ve tüm avantajlarından yararlanmak istemesi mantıklı.

Piyasadaki en iyi ve en popüler PPC platformlarından bazıları nelerdir?

Derin bir dalış yapalım ve daha fazlasını öğrenelim.

paketler

  • Google Reklamları dünyadaki en popüler TBÖ platformu olabilir, ancak tek platform değildir ve birçok durumda en uygun maliyetli seçenek de değildir.
  • Dikkate alınması gereken diğer popüler platformlar arasında (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) Facebook ve Instagram Reklamları, Pinterest Reklamları, Taboola, Twitter Reklamları, Reddit Reklamları ve Outbrain yer alır.
  • Doğru PPC platformunu seçmek için kampanya türü, kitleniz (muhtemelen hangi PPC reklam ağında olacakları) ve markanız gibi faktörleri göz önünde bulundurmalısınız.

PPC platformu nedir?

PPC platformu, tıklama başına ödemeli reklam kampanyaları oluşturmak, yönetmek ve ölçmek için kullanılan bir dijital pazarlama kanalıdır. Bu kampanya türü, belirli kitleleri ilgi alanlarına ve tercihlerine göre uyarlanmış reklamlarla hedeflemenize olanak tanır.

PPC platformları, anahtar kelime araştırması, reklam oluşturma, bütçe yönetimi ve optimizasyonu, kampanya analitiği ve raporlama için güçlü araçlar sağlar. Her büyüklükteki işletmenin mesajlarını dağıtması, markaları/ürünleri hakkında farkındalık yaratması, daha fazla trafik alması ve dönüşüm oranlarını artırması için verimli bir yol sunarlar.

[Banner][Looking for a PPC Expert?][Find them on Mayple. Hand-picked marketers with proven experience, Hire in 72 hours.][Get Started][https://www.mayple.com/welcome-v4/?utm_content=blog-banner-ppc-platforms][blue]

PPC platformlarının türleri

Her birinin avantajları ve özellikleri olan farklı PPC platformları mevcuttur. PPC reklam platformlarının en sık kullanılan kategorileri, arama, görüntüleme ve sosyal medya kampanyaları sunar.

Aramak

Arama PPC platformları, bir arama motorunda ilgili anahtar kelimeleri veya kelime öbeklerini arayan müşterileri hedefleyen kampanyalar oluşturmak için kullanılır. Bu platformlar, alakalı terimleri belirlemenize ve teklif vermenize ve ayrıca her bir anahtar kelimenin/ifadenin performansını izlemenize olanak tanır.

Bu tür bir platform, sitelerine daha nitelikli trafik çekmek ve dönüşümleri artırmak isteyen işletmeler için idealdir. Örneğin, Google Arama Ağı kampanyaları, “koşu ayakkabıları” veya “spor malzemeleri” gibi belirli terimleri arayan müşterileri hedeflemenize olanak tanır.

Görüntülemek

Görüntülü reklam kampanyaları, platformların yayıncı ağına dahil olan çeşitli web sitelerinde gösterilen reklamlardan oluşur. Bu reklam biçimi, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi aktif olarak araması gerekebilecek müşterileri hedefleyerek marka bilinirliğini ve etkileşimi artırmak için tasarlanmıştır.

Görüntülü reklam kampanyaları, daha geniş bir kitleye ulaşmak veya sitelerine daha fazla trafik çekmek isteyen işletmeler için idealdir.

Örneğin, Google Görüntülü Reklam Ağı (GDN), web sitenizi daha önce ziyaret etmiş müşterilere ve belirli bir demografik veya ilgi grubuna uyan kişilere gösterilen reklamlar oluşturmanıza olanak tanır.

Sosyal medya

Sosyal platformlar, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya ağlarında reklam vermek için kullanılır. Sosyal PPC kampanyaları, marka bilinirliğini artırmak, bir kitle oluşturmak ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için kullanılabilir. Bu kampanyalar, ilgi alanlarına, demografik özelliklerine, konumlarına vb. dayalı olarak belirli bir kitleyi hedeflemek üzere uyarlanabilir.

Örneğin, Facebook Reklamları, yaş, cinsiyet, ilgi alanları ve konum gibi çeşitli faktörlere dayalı olarak yüksek oranda hedeflenmiş kampanyalar oluşturmanıza olanak tanır. Hedef pazarınızla ilgili değerli bilgiler edinmek için bu platformun hedef kitle içgörüleri aracını da kullanabilirsiniz.

(Bonus) Videosu

Video reklamlar, belirli platformlarda (örneğin YouTube veya TikTok gibi), görüntülü reklamlarda veya sosyal medya reklam kampanyalarında görünebildikleri için kendi başına bir tür PPC platformu değildir.

Bununla birlikte, video reklamlar statik reklamlardan daha ilgi çekici olabileceğinden, video pazarlama önemli bir kanaldır (%87 Videonun trafiği artırmalarına yardımcı olduğunu söyleyen pazarlamacıların oranı).

PPC platformlarından yararlanmanın faydaları

2021’de şirketler 2021’den fazla harcadı 244 milyar dolar görüntülü reklamlarda (video ve sosyal medya dahil) ve arama ağı reklamcılığında yaklaşık 153 milyar dolar. Bu şaşırtıcı rakamlar pazarlamacılara gösteriyor inanmak PPC’de (ve buna yatırım yapmaya hazır). İşte stratejinizde PPC platformlarını kullanmanın bazı avantajları.

1. PPC ölçülebilir ve izlenebilir

PPC platformları, daha bilinçli kararlar verebilmeniz için kampanyalarınızın performansını izlemenizi ve ölçmenizi sağlayan analiz araçlarıyla birlikte gelir.

Kullanıcıları reklamınızı tıkladıkları andan satın alma yaptıkları ana kadar sanal olarak takip edebilirsiniz – böylece işletmeniz için en uygun olanı ikiye katlayabilirsiniz.

2. Gelişmiş hedefleme seçenekleri

PPC platformları, kullanıcıları, kullanıcı demografik özelliklerine, ilgi alanlarına, konuma ve daha fazlasına dayalı hedefleme ölçütlerini seçmek gibi çeşitli şekillerde hedeflemenize olanak tanır. Bu, reklamlarınızı doğru zamanda doğru kişilere gösterebileceğiniz anlamına gelir.

3. Mevcut müşterileri yeniden hedefleme

PPC platformları, önceki müşterilerle ve markanızla halihazırda etkileşim kurmuş olan kullanıcılarla bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir. Bu, potansiyel müşterileri her seferinde sıfırdan başlamak zorunda kalmadan yeni ürünler, hizmetler veya promosyonlar hakkında bilgilendirmenin harika bir yoludur.

4. İstediğiniz zaman başlatabilir ve durdurabilirsiniz.

PPC kampanyalarında, gerektiğinde başlatmanıza ve durdurmanıza izin veren bir açma/kapama “düğmesi” bulunur. Bu, bütçenizi ve stratejilerinizi gerektiği gibi ayarlama esnekliği sağlar. Sözleşmeniz iki aylıksa, birinden reklam panonuzu bir binadan indirmesini isteyemezsiniz, ancak başlangıçta iki ay boyunca yürütmeyi planlamış olsanız bile bir PPC kampanyasını durdurabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Google Adwords Kullanmanın 6 Faydası

5. Yeni kitlelere erişin.

PPC platformları, aksi takdirde ulaşılması zor olacak yeni kitlelere erişmenizi sağlar. Bu, özellikle müşteri tabanını genişletmek ve pazar payını artırmak isteyen şirketler için kullanışlıdır.

Sanki herkesin nerede olduğunu gösteren sihirli bir haritanız var – haritanın tamamını göremezsiniz, ancak doğru “büyüleri” (ör. hedefleme) kullanırsanız, çevrimiçi olarak yeni ideal hedef kitleleri ortaya çıkarabilir ve onlara ürününüzü gösterebilirsiniz. .

Dikkate Alınması Gereken En İyi PPC Platformları

Pekala, şimdi temelleri ele aldığımıza göre, göz önünde bulundurmanız gereken en popüler PPC platformlarından bazılarına bakalım.

Google Reklamları

Google Ads (önceden Google AdWords olarak biliniyordu), %100 pazar payı ile dünyanın en büyük PPC platformudur. %28

Dünyanın en büyük arama ağına sahipler Ve reklamverenlerin yeni kitleler bulmasını ve onları doğru bir şekilde hedeflemesini kolaylaştıran etkileyici bir görüntülü ağdan daha fazlası.

yerleşimler

Google Reklamları temel olarak aramada (yani, Google’daki belirli arama sorgularını hedefleyerek), Google AdSense web sitelerinde ve YouTube’da (ve diğer Arama Ortağı ağlarında) görünebilir.

Mobil

Google Ads, kullanıcıları akıllı telefonlarından ve tabletlerinden hedefleyebilmeniz için mobil cihazlara özel kampanyalar da sunar.

reklam biçimleri

Google Ads, reklamverenlerin kampanyaları için farklı reklam biçimleri seçmesine olanak tanır. Alakalı anahtar kelimeler için metin tabanlı arama ağı reklamları, resimler, video reklamlar, uygulama yükleme reklamları ve daha fazlası gibi çok çeşitli reklam türleri sunar.

Fiyatlandırma

Google Ads fiyatlandırması, sektörünüz, yayınladığınız reklamların türü ve diğer hususlar gibi birçok faktöre bağlıdır. Arama ağı reklamları için ortalama TBM, 2 dolar ve 4 dolarGörüntülü Reklam Ağı’ndaki reklamlar için ortalama TBM ise ortalama 1 ABD dolarıdır.

Microsoft Reklamları

Microsoft Ads (Bing Ads), özellikle bazı pazar segmentlerinde en popüler platformlardan biri olmaya devam ediyor. Örneğin, 50 yaşın üzerindeki kişilerin web’de arama yapmak için Bing’i kullanma olasılığı daha yüksektir, bu da bu platformu bu belirli demografik bilgilere ulaşmak için ilginç bir seçenek haline getirir.

yerleşimler

Microsoft Ads, Bing platformunda, Yahoo’da (bir zamanlar ayrı bir reklamveren platformuydu) ve onun Arama Ortağı Ağında görünür.

Mobil

Microsoft Ads ayrıca, kullanıcıları akıllı telefonlarında ve tabletlerinde hedefleyebilmeniz için mobile özel kampanyalar sunar.

Reklam Biçimleri

Google AdWords’te olduğu gibi, Microsoft Ads, reklamverenlerin dinamik arama ağı reklamları, resim ve video reklamlar, uygulama reklamları vb. gibi farklı biçimler arasından seçim yapmasına olanak tanır.

Fiyatlandırma

Bing Ads, şu kadar bir TBM ile birlikte gelir: 1,54 dolar tüm sektörlerde. Bazı sektörler genellikle bundan daha ucuzdur (Kariyer ve İstihdam veya Giyim ve Aksesuarlar gibi), diğerleri ise biraz daha pahalıdır. Bing Ads’de en yüksek TBM’ye sahip sektörler arasında Eğitim, Emlak ve Ev Geliştirme ve Onarım yer alır).

Facebook Reklamları

Kaynak

Dünyanın en popüler sosyal medya sitesini besleyen PPC platformu olarak Facebook Reklamları, pazarlamacılar için mükemmel bir seçim olmaya devam ediyor. 2021’de toplam reklam geliri elde ettiler. 115 milyar dolarreklamverenler arasında hala popüler olduklarını gösteriyor.

yerleşimler

Facebook Reklamları, Facebook Haber Kaynağına, Facebook Marketplace’e ve hatta Facebook Gruplarına veya Messenger gelen kutusuna reklam yerleştirmenize olanak tanır. Kullanılabilir yerleşimler, Facebook Reklamları kampanyanız için hedefinize bağlıdır.

Mobil

Facebook ayrıca belirli cihazları (mobil cihazlar gibi) hedeflemenizi sağlar. Bunu reklam ayarlarından (“Ayrıntılı Hedefleme” seçeneği altında) yapabilirsiniz.

Reklam Biçimleri

Facebook Reklamları, dönen reklamlar, video reklamlar, resim reklamlar, potansiyel müşteri reklamları, Hızlı Deneyim Reklamları ve daha fazlası gibi birçok biçimde gelir.

Fiyatlandırma

Facebook Reklamlarının ortalama tıklama başı maliyeti 0,94 dolarBu, Facebook’taki reklamları diğer sosyal medya ağlarındaki (örneğin, LinkedIn, Instagram veya YouTube gibi) reklamlardan daha ucuz hale getirir.

Instagram Reklamları

Kaynak

Instagram Reklamları, yeni kitlelere ulaşmanın ve onlarla etkileşime geçmenin, marka bilinirliği oluşturmanın ve satışları artırmanın harika bir yoludur. Çalışmalar tahmin ediyor 1.44 milyar insan Instagram’ı kullanmak, onu birçok pazarlamacı için, özellikle de (Moda, Fitness veya Yaşam Tarzı gibi) belirli nişlerdekiler için vazgeçilmez bir platform haline getiriyor, ancak bununla sınırlı değil.

yerleşimler

Instagram Reklamları, çoğunlukla Instagram Haber Kaynağına (sponsorlu gönderiler olarak) ve Hikayelere yerleştirilir. IGTV’de içeriği tanıtmak için reklamları da kullanabilirsiniz.

Mobil

Facebook Reklamlarıyla aynı şekilde Instagram Reklamları da cep telefonları veya tabletler gibi belirli cihazları hedefleyecek şekilde yapılandırılabilir.

Reklam Biçimleri

Instagram Reklamları, fotoğraf, video, karusel ve hikaye reklamları dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde gelir.

Fiyatlandırma

Son verilere göre Instagram reklamları ortalama 0,40 ABD Doları – 0,90 ABD Doları etkileşim başına (tıklamalar, yorumlar veya beğeniler). Ayrıca, Instagram Reklamlarındaki ortalama TBM, 0,5 ABD Doları ile 0,95 ABD Doları arasındadır.

YouTube Reklamları

YouTube Reklamları, yararlanabileceğiniz çok büyük bir kitleye sahip olduklarından, her pazarlamacının dikkate alması gereken sağlam bir reklamcılık kanalıdır. Örneğin, birden fazla var 368,7 milyon YouTube’u düzenli olarak kullanan 18 ila 24 yaşındakiler.

yerleşimler

YouTube Reklamları birçok yerleşim seçeneğiyle sunulur: yayın içi (atlanabilir veya atlanamayan), özet akışı içi, tampon, yayın dışı ve masthead.

Mobil

YouTube Reklamları mobil uyumludur ve kullanıcıları akıllı telefonlarından veya tabletlerinden hedefleyebilirsiniz.

Reklam Biçimleri

Video discovery reklamları, tampon reklamlar ve hatta yer paylaşımlı reklamlar (YouTube videolarının üstünde görünen) gibi farklı türde YouTube Reklamları kullanabilirsiniz.

Fiyatlandırma

YouTube Reklamlarında ortalama görüntüleme başına maliyet 0,010 – 0,030 ABD Dolarıdır ve 100.000 izleyiciye ulaşmak genellikle yaklaşık 2.000 ABD Dolarına mal olur.

Pinterest Reklamları

Kaynak

Pinterest Reklamları, diğer platformlardaki reklamlardan daha az popüler olsa da, doğru alandaysanız iyi bir seçim olabilir. Platformun etrafında 431 milyon aktif kullanıcıçoğu kadın.

Tavsiye Edilen:  Harika İçerik Yazmak İçin 4 İpucu

yerleşimler

Pinterest Reklamları, reklamlarınızı organik arama sonuçlarına/ilgili Pinler olarak veya insanlar Pinterest’te gezinirken yerleştirmenize olanak tanır.

Mobil

Pinterest Reklamları mobil uyumludur ve insanları akıllı telefonlarından veya tabletlerinden hedefleyebilirsiniz.

Reklam Biçimleri

Pinterest, standart, döngü, video, alışveriş veya uygulama yükleme reklamları gibi çok çeşitli reklam biçimleri sunar.

Fiyatlandırma

Pinterest Ads fiyatlandırması büyük ölçüde hedefinize bağlıdır. Örneğin, etkileşimi artırmak istiyorsanız, harcama yapmayı beklemelisiniz. Tıklama başına 0,10-1,50 ABD doları. Marka bilinirliğini artırmak için bin gösterim başına 2-5 dolar harcamayı beklemelisiniz. Ve sitenize kaliteli trafik için tıklama başına 0,10-1,50 ABD doları ödemeniz gerekir.

Twitter Reklamları

Kaynak

Hedef kitlenize hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmak istiyorsanız Twitter Reklamları iyi bir seçimdir. Twitter’da 450 milyon aktif kullanıcılar özellikle bazı endüstriler (B2B, teknoloji veya medya gibi) için mükemmel bir seçimdir.

yerleşimler

Twitter Reklamları beslemelerde görünür, ancak “Kimleri Takip Etmeli” bölümünde veya arama sonuçlarında, tanıtılan hesaplarda da kullanabilirsiniz.

Mobil

Twitter, mobile özel reklamlar oluşturmanıza ve insanları akıllı telefonlarında veya tabletlerinde hedeflemenize olanak tanır.

Reklam Biçimleri

Twitter Reklamları, metin, resim, video, döngü, Canlı veya “An” Reklamları (tanıtmak istediğiniz Tweet koleksiyonunu göstermenize olanak tanıyan) gibi çeşitli biçimlerde gelir.

Fiyatlandırma

Twitter Reklamlarında ortalama tıklama başına maliyet (TBM) yaklaşık 0,33 ABD dolarıdır, ancak sektörünüze, oluşturduğunuz reklamın türüne ve hedef kitlenize göre de değişebilir.

LinkedIn Reklamları

LinkedIn Reklamları, profesyonellere ve karar vericilere ulaşmanın harika bir yoludur. Platformun etrafında olduğu tahmin ediliyor 875 milyon kullanıcı toplamda, LinkedIn’i özellikle B2B çevrimiçi reklamcılık için harika bir seçenek haline getiriyor.

yerleşimler

LinkedIn Reklamları, kampanyalarınızla hedeflediğiniz kişilerin ana sayfa akışlarında görünür.

Mobil

LinkedIn Reklamları çoğu mobil cihazda gösterilebilir.

Reklam Biçimleri

Platform, tek görsel, dönen, video, metin, dinamik ve hatta sponsorlu mesaj reklamları dahil olmak üzere çeşitli reklam biçimleri sunar.

Fiyatlandırma

Platformdaki ortalama TBM yaklaşık civarında olduğundan, LinkedIn daha pahalı bir dijital reklamcılık seçeneğidir. 5,39 dolar. Ancak karar vericilere ve üst düzey profesyonellere ulaşmak istiyorsanız buna değer.

Amazon Reklamları

Kaynak

Amazon’da e-Ticaret alışverişi yapanları hedeflemek için tartışmasız en iyi seçeneklerden biri olduğu için Amazon Reklamları son birkaç yılda popülaritesini artırdı.

yerleşimler

Amazon reklamları, Amazon ana sayfasına, aramaya, ürün detay sayfalarına, Twitch’e veya üçüncü taraf web sitelerine ve belirli pazarlardaki uygulamalara yerleştirilebilir.

Mobil

Amacınız mobil kullanıcılara ulaşmaksa, Amazon Reklamları mükemmel bir seçim olabilir.

Reklam Biçimleri

Amazon Reklamları, ürün görüntülü reklamlar, Sponsorlu Ürün Reklamları, video reklamlar ve daha fazlası gibi çeşitli biçimlerde gelir.

Fiyatlandırma

ABD’de Amazon Reklamları için ortalama TBM 0,89 dolar (2022 verilerine göre).

İşletmeler için TikTok

TikTok, en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biridir. 1 milyar aktif 150’den fazla ülkedeki kullanıcılar. Etkileyici bir katılım oranına sahip olması, onu reklamverenler için mükemmel bir seçenek haline getiriyor.

yerleşimler

TikTok Reklamları, insanlar “Sizin İçin” sayfasında veya markanızın profil sayfasında gezinirken yerleştirilebilir.

Mobil

TikTok öncelikle cep telefonları için oluşturulmuş bir platform olduğundan, akıllı telefon ve tablet kullanıcılarına ulaşmak istiyorsanız harika bir seçimdir.

Reklam Biçimleri

TikTok Reklamları, akış içi video reklamlar, markalı lensler, filtreler ve hashtag meydan okumaları gibi çeşitli biçimlerde gelir.

Fiyatlandırma

TikTok, küresel reklam alanında oldukça yeni bir katılımcı olduğundan, TikTok reklamlarının maliyetine ilişkin veriler hala farklı. Ancak çoğu kaynağa göre TikTok’taki ortalama TBM, Tıklama başına 0,19 ABD doları ve 1 ABD doları.

İşletmeler için Snapchat

Snapchat artık altın çağında olmayabilir, ancak yine de daha genç bir demografiye ulaşmak isteyen reklamverenler için mükemmel bir seçim.

yerleşimler

Snapchat Reklamları, Keşfet bölümüne yerleştirilebileceği gibi, kişilerin Hikayeleri ve Snap’lerine de yerleştirilebilir.

Mobil

Snapchat öncelikle mobil cihazlar için tasarlandığından, akıllı telefon ve tablet kullanıcılarını hedeflemenize olanak tanır.

Reklam Biçimleri

Snapchat Reklamları, video reklamlar, sponsorlu lensler, filtreler ve markalı coğrafi filtreler gibi çeşitli biçimlerde gelir.

Fiyatlandırma

Snapchat Reklamlarının maliyeti yaklaşık Bin gösterim başına 2,95 ABD doları ortalama olarak, ancak diğer reklamlarda olduğu gibi, gerçek fiyatları içeriğinize, hedeflemenize ve hedef kitlenize bağlıdır.

Reddit Reklamları

Reddit, son derece ilgili bir kitleye ulaşmak için mükemmel bir platformdur ve sosyal ağın yaklaşık 1,5-1,6 milyar ziyaret 2022 boyunca tutarlı bir şekilde.

yerleşimler

Reddit Reklamları, SubReddit’lerde görünür (geleneksel bir çevrimiçi forumdaki dar alt başlıklar gibi).

Mobil

Evet, Reddit Reklamlarını mobil kitlelere gösterebilirsiniz.

Reklam Biçimleri

Platform, üç ana reklam türü sunar: tanıtılan gönderiler, videolar ve karuseller,

Fiyatlandırma

Reddit, diğer birçok platformdan ortalama olarak daha düşük bir TBM sunar. 0,44 USD/tıklama.

Twitch Reklamları

Twitch, Amazon’a ait bir canlı yayın video platformudur ve tahmini 140 milyon kullanıcı. İlgili ürün ve hizmetlerle daha genç bir kitleyi hedeflemek isteyen oyuncular, oyun şirketleri ve tüm markalar için harika bir fırsat sunuyor.

yerleşimler

Twitch Reklamları ana sayfada, akışlarda, kanallarda ve videolarda görünebilir. Unutulmaması gereken önemli bir nokta, Twitch reklamlarının yayıncıları veya içeriklerini kesintiye uğratmaması.

Mobil

Twitch, Twitch uygulamasını bir mobil cihazda kullanan kullanıcılar için reklamlar oluşturmanıza ve hedeflemenize olanak tanır.

Reklam Biçimleri

Twitch’te bulunan başlıca reklam türlerinden bazıları dönen reklamları, resim reklamları ve video reklamları içerir.

Fiyatlandırma

Twitch’te reklam yayınlamanın ortalama maliyeti hakkında kesin bir veri yok. Ancak, diğer platformlarda olduğu gibi, Twitch Reklamları da kampanya türüne, hedeflemenize ve hedef kitlenize bağlı olacaktır.

tabu

Kaynak

Taboola, web genelinde kitlelere ulaşmanıza yardımcı olan bir PPC platformudur. Şirkete göre, birden fazlasına ulaşmanıza yardımcı olabilirler. Günlük 500 milyon kullanıcı.

Tavsiye Edilen:  İçerik Yazma Ajansı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Şey

yerleşimler

Taboola Reklamları, üzerlerinde Taboola içerik önerisi widget’ının yüklü olduğu bloglara veya web sitelerine yerleştirilir. Reklamlar, blog yazısı içinde veya blog sayfasının üstünde, altında veya yanında görünür.

Mobil

Taboola, PPC pazarlamacılarının Yerel Reklamcılık sistemlerini kullanarak reklamlarını mobil cihazlarda hedeflemesine olanak tanır.

Reklam Biçimleri

Taboola, farklı biçimlerdeki (örneğin afişler gibi) resim reklamlara odaklanır.

Fiyatlandırma

Taboola’da tek bir tıklama için ödediğiniz ücret birçok faktöre bağlı olacaktır, ancak bazı kaynaklar ortalama TBM’nin şu kadar düşük olabileceğini söylüyor: 0,02 ABD Doları- 0,05 ABD Doları.

beyin dışı

Outbrain, yerel reklamların gücüyle daha geniş bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olan bir görsel içerik öneri platformudur.

yerleşimler

Outbrain Reklamları, Outbrain içerik önerisi widget’ının yüklü olduğu web sitelerine ve bloglara yerleştirilir.

Mobil

Outbrain Reklamları, Outbrain Native Ads sistemi kullanılarak mobil cihazlara hedeflenebilir.

Reklam Biçimleri

Outbrain, afişler ve yerel reklamlar dahil olmak üzere çeşitli reklam biçimleri kullanır.

Fiyatlandırma

Outbrain TBM, sektörünüze ve reklam hedeflemenize bağlıdır, ancak ortalama olarak, 0,10 ABD Doları ve 1,5 ABD Doları her tıklama için.

reklam rulosu

AdRoll, reklamlar oluşturmanıza ve bunları ağlarının bir parçası olan web sitelerinde görüntülemenize izin veren başka bir dijital reklamcılık platformudur.

yerleşimler

AdRoll Reklamları, AdRoll içerik önerisi widget’ının yüklü olduğu web sitelerine ve bloglara, ayrıca uygulamalara, Facebook’a, Instagram’a ve e-postalara yerleştirilir.

Mobil

Diğer benzer PPC platformları gibi, AdRoll da reklamları mobil cihazlarda hedeflemenize olanak tanır.

Reklam Biçimleri

AdRoll reklamları, örneğin yerel ve dinamik banner’lar gibi çeşitli biçimlerde mevcuttur.

Fiyatlandırma

AdRoll, kullanıcılarına hedeflerine bağlı olarak belirli reklam bütçesi aralıkları önerir. Örneğin, web sitenize 10.000 ila 25.000 ziyaretçi çekmek istiyorsanız, 55-110$ günlük bütçe.

Gelir İçeriği

RevContent, kişiselleştirilmiş reklamlar kullanarak web’de hedeflenen kullanıcılara ulaşmanıza yardımcı olan programatik bir reklamcılık platformudur.

yerleşimler

RevAds, reklamlarınız için doğru yerleşimi ve doğru zamanlamayı bulmak üzere bir AI/makine öğrenimi algoritması kullanmayı vaat eder (reklamınızın müşteriler satın almaya hazır olduğunda gösterilme olasılığını artırmak için)

Mobil

RevContent ayrıca mobil ve masaüstü kullanıcılarını kitle hedefleme platformları aracılığıyla hedeflemenize olanak tanır.

Reklam Biçimleri

RevContent Reklamları genellikle web sitesinin içeriğiyle uyumlu yerel reklamlar olarak görüntülenir.

Fiyatlandırma

RevContent fiyatlandırması, hedeflemenize ve kitlenize bağlı olarak değişir.

Apple Arama Reklamları

Apple Search Ads, Apple’ın App Store’larında hedeflenen kullanıcılara ulaşmak isteyen PPC reklamverenlerine yönelik platformudur.

yerleşimler

Apple Arama Ağı Reklamları, App Store’a yerleştirilir.

Mobil

Mobil kullanıcılara ulaşmak için bu PPC platformunu kullanmak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz.

Reklam Biçimleri

Apple Arama Ağı Reklamları, App Store’da metin ve resim reklamlar olarak görünür.

Fiyatlandırma

Apple Arama Ağı Reklamları için ortalama dokunma başına maliyet (CPT) 0,84 dolar.

Spotify Reklamları

Spotify Ads, milyonlarca Spotify kullanıcısına ulaşmanıza yardımcı olan bir sesli reklam platformudur.

yerleşimler

Spotify Reklamları, ücretli Spotify aboneliği olmayan üyeler için Spotify’da oynatılır.

yerleşimler

Spotify Reklamlarını parçaların arasına, podcast’ler sırasında ve hatta bir şarkının içine yerleştirebilirsiniz.

Mobil

Spotify Reklamlarını hem mobil kullanıcılara hem de masaüstü kullanıcılarına ulaşmak için kullanabilirsiniz.

Reklam Biçimleri

Spotify’da seçebileceğin birkaç reklam biçimi vardır: ses, video, podcast veya özel deneyimler.

Fiyatlandırma

Genel olarak, Spotify Reklamlarında 1.000 gösterim için ödeyeceğiniz ortalama fiyat, 10$ ve 25$.

özet

Reklam kampanyalarınız için kullanabileceğiniz birçok farklı PPC platformu vardır. Her biri benzersiz avantajlar sunar ve nihayetinde seçmeniz gereken markanıza, ürününüze ve hedef kitlenizin en çok nerede takıldığına bağlıdır.

Fitness meraklıları ve moda tutkunları Instagram’da başarılı olabilirken, oyuncular ve teknoloji meraklıları Google Ads, Apple Search Ads ve Twitch’e bakmalıdır. Bing Ads daha yaşlı bir kitle için daha iyi olabilirken, blog yazarları ve etkileyiciler Outbrain ve RevContent kullanmaktan yararlanabilir.

Farklı platformları test ettikten ve neler sunabileceklerini gördükten sonra tek yapmanız gereken, kazananları ikiye katlamak ve mükemmel reklam platformu ve hedef kitle kombinasyonunu bulana kadar test etmeye devam etmektir.

Size yardımcı olacak bir PPC uzmanı veya PPC ajansı mı arıyorsunuz? Endişelenme, seni yakaladık. PPC kampanyalarınızı sıfırdan başlatmanıza yardımcı olabilecek 600’den fazla incelenmiş deneyimli pazarlamacımız var. Bu gün başlayacağım!

[Banner][Looking for a PPC Expert?][Find them on Mayple. Hand-picked marketers with proven experience, Hire in 72 hours.][Get Started][https://www.mayple.com/welcome-v4/?utm_content=blog-banner-ppc-platforms][blue]

Table of Contents