2023’te E-posta Pazarlama Stratejinizi Nasıl Geliştirirsiniz?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:2023’te E-posta Pazarlama Stratejinizi Nasıl Geliştirirsiniz?

E-posta pazarlaması 2023 için en iyi B2C ve B2B pazarlama stratejilerinden biridir. Etkili bir e-posta pazarlama stratejisinin gücüyle markanız için daha fazla gelir yaratabilir, yeni müşteriler çekebilir ve onlarla sağlam ilişkiler kurabilirsiniz.

Yüksek yatırım getirisine sahip olması, onu piyasadaki en ödüllendirici pazarlama stratejilerinden biri haline getirir. Oyunda öne geçmek için aşağıdaki e-posta pazarlama adımlarından yararlanın ve markanızın 2023’te hızla yükselişini izleyin.

Zor olabilir ama doğru rehberlikle en başından itibaren güçlü bir temel oluşturabiliriz. Öyleyse 2023’te e-posta pazarlamasında nasıl başarılı olabileceğimizi keşfedelim.

Dönüşümleri Artırmak için 9 E-posta Pazarlama İpucu

Her pazarlama kampanyası farklıdır ve başarılı olmak için uygulanması gereken bazı benzersiz unsurlara sahiptir. Performansa dayalı e-posta pazarlaması için bunlar her pazarlamacının bilmesi gereken en önemli ipuçlarıdır.

 1. E-posta Pazarlama Stratejisi Oluşturun
 2. İlgi Çekici Bir Konu Satırı Yazın
 3. Kalıcı ol
 4. Ön Başlığa Dikkat Edin
 5. Bağlamsal CTA’lar Yapın
 6. Web için yazın
 7. Spam yapmayın
 8. Kişiselleştirmeyi Kullan
 9. A/B Testini Kullanın

Bu dokuz adım, kısa sürede etkili bir şekilde e-posta pazarlamasını nasıl yapacağınızı öğrenmenize yardımcı olacaktır.

1. Bir E-posta Pazarlama Stratejisi Oluşturun

Başarılı e-posta pazarlama stratejileri ancak markanızın ulaşmak istediği amaç ve hedefleri belirledikten sonra oluşturulabilir. Dijital pazarlamada e-posta pazarlaması genel yapbozun yalnızca bir parçasıdır, dolayısıyla bir silo halinde hareket edemez.

Hedef kitlenizi tanımlayın ve onları potansiyel ve mevcut müşterilere ayırın. Her gruba farklı e-postalar göndereceksiniz, dolayısıyla bu, sürecin çok önemli bir parçasıdır.

Hedef kitlenizi belirlediğinizde listenizi oluşturmanız gerekecektir. Bunu sosyal medya kanallarınızdan, web sitenizdeki katılım formlarından veya hatta mevcut bir müşteri listesini kullanarak yapabilirsiniz.

Etkili bir e-posta pazarlama stratejisi oluşturmanın son adımı, dönüşümleri artıracak bir içerik pazarlama stratejisi oluşturmaktır. Bu bir haber bülteni, hoş geldiniz dizisi veya sepetten vazgeçme e-postası olabilir.

Hikayenin ana fikri, planınızı oluşturmak ve hedeflerinizi ilgili içeriği göz önünde bulundurarak belirlemektir.

Tavsiye Edilen:  Yerel SEO: Yerel arama trafiğinden en iyi şekilde nasıl yararlanılır & Google Benim İşletmem

2. İlgi Çekici Bir Konu Satırı Yazın

Konu satırı, alıcınızın gelen kutularında göreceği bir numaralı öğedir. Zayıf (veya spam içerikli) bir konu satırına sahip olmak, e-postanızı anında çöp kutusuna taşıyacaktır.

Bu 60 karakterlik alana koyduğunuz şey, birinin mesajınızı açması, silmesi ve hatta spam olarak bildirmesi arasındaki fark olabilir. Çok fazla alıcı mesajınızı spam olarak işaretlerse, bunun e-posta stratejiniz üzerinde kalıcı olumsuz etkileri olabilir.

Bir tüketici aşağıdaki durumlarda e-postanızı açacaktır:

 1. Başlığınızda değer bulun
 2. Önemli bir şeyi kaçıracakları korkusunu yaşayın (FOMO)
 3. En sevdikleri emojileri görün

Konu satırları söz konusu olduğunda bu üç unsur muhtemelen en önemli unsurlardır.

3. Kalıcı Olun

E-postalarınızı ne kadar çok kişi açarsa, işletmeniz o kadar fazla potansiyel dönüşüm elde eder. Bu sonucu sağlamanın harika bir yolu “çifte açılma stratejisinden” yararlanmaktır.

Hangi e-postaların açılmadığını takip etmek ve aynı e-postayı farklı bir konu satırıyla göndermek için e-posta otomasyon hizmetinizi kullanın.

İnsanlar her gün çok sayıda e-posta alıyor, dolayısıyla dikkatlerini çekmemiş ya da sadece meşgul olabilirler. Sonucu değiştirmek için bazı küçük değişiklikler yapın.

 • Farklı bir konu satırı ve ön başlık kullanın
 • Gönderme zamanınızı değiştirin
 • Mesajınızı tekrar göndermeden önce 3-5 gün bekleyin

Bu az bilinen numarayı e-posta kampanya stratejinize eklemek, etkileşimi daha önce hiç deneyimlemediğiniz bir düzeyde teşvik edebilir.

4. Ön Başlığınıza Dikkat Edin

Konu satırı hayati öneme sahiptir ancak ön başlık metnini unutmayın! Bu, alıcının e-postanıza tıklayıp tıklamamaya karar vermeden önce görebileceği önizleme metnidir. Açık oranınızı ve etkileşim sayılarınızı artırmak için bu alanı kullanmak en etkili e-posta pazarlama tekniklerinden biridir.

Mesajınızı, tıklama olasılığını en üst düzeye çıkaracak şekilde tasarlayın ve 35 ila 150 karakterlik önizleme metniniz olabileceğini unutmayın.

5. CTA Düğmelerini Bağlamsal Hale Getirin

Bir e-postanın her parçası kampanyanızın başarısı için eşit derecede önemlidir. E-posta pazarlama yaklaşımınızda güçlü bir CTA olmazsa önemli ölçüde daha az dönüşüm elde edersiniz. Bunun nedeni, bir CTA’nın okuyucunuzun harekete geçmesine yardımcı olmasıdır.

Tavsiye Edilen:  Iowa Dijital Pazarlama 101: SEO, Web Tasarımı, PPC

En iyi e-posta pazarlama stratejileri, aboneyi istenen eylemi gerçekleştirmeye yönlendiren harekete geçirici mesajları kullanır. CTA’ları mümkün olduğunca yaratıcı ve açıklayıcı hale getirmeye odaklanın ve genel metinlerden kaçının.

Aktif fiilleri zaman duygusuyla birleştirmeyi unutmayın. Harika bir örnek “Bu E-Kitabı Şimdi Alın” olabilir.

6. Web için yazın

Çoğu dijital pazarlamacı karmaşık e-posta mesajları oluşturur. Web’deki makalelerin tarzına benzer e-postalar için kopyanızı oluşturun. İlgi çekici, konuşkan ve organize olmalıdır. İşe yarayan e-posta stratejileri genellikle karmaşık iş jargonundan kaçınır ve hedef kitleniz için uygun açılış cümlesi.

Hayatınızı kolaylaştırmak için çoğu e-posta pazarlama hizmeti size aşağıdakileri sağlar: E-posta Şablonları. Bu e-posta pazarlama stratejisi örnekleri harika bir başlangıç ​​noktası olabilir.

E-postanız:

 • Kısa paragraflara sahip olun (bol miktarda beyaz alan)
 • Net bir yapıyı takip edin
 • Uygun olduğunda görselleri kullanın
 • E-postaları taranabilir hale getirmek için madde işaretleri ve alt başlıklar uygulayın

Mümkün olan en fazla değeri sağlamaya odaklanın ve hedef kitlenizin sorularını yanıtlayın.

7. Spam Olmayın

Size e-posta pazarlamanın satış odaklı olduğunu ve alıcı için can sıkıcı olabileceğini söyleyen insanlar var. Her pazarlama aracı gibi bu da onu kullanan profesyonele bağlıdır.

Spam gönderen biri olmaktan ve markanız için kötü bir itibar oluşturmaktan kaçınmak için, ünlem işaretlerinden ve büyük harflerle yazmaktan kaçının ve normal bir konuşmada yaptığınız gibi markanızın değerlerini ifade etmeye çalışın. Aşırı agresif olmayan bir marka geliştirme stratejisi kullanmak, e-postalarınızı uzun vadeli başarıya hazırlayacaktır.

8. Kişiselleştirmeyi Kullanın

Bu makaledeki ipuçlarından birini uygulamanız gerekiyorsa, bu kesinlikle kişiselleştirme olmalıdır. E-posta pazarlama stratejinizi yükseltmenin en etkili yoludur.

Yüksek dönüşüm sağlayan açılış sayfalarınızdan, katılım formlarınızdan yararlanın ve kullanıcılarınız için olabildiğince fazla bilgi toplayın. Listenizin bölümlerini oluşturun ve her potansiyel müşteriye kişiselleştirilmiş içerik gönderin.

Tavsiye Edilen:  Küçük İşletme Sahipleri için 15 Ucuz Pazarlama Fikri

Bunu bir adım daha ileri götürebilir ve 2023’te de trend olan ve olmaya devam edecek olan dinamik kişiselleştirmeyi kullanabilirsiniz.

Dinamik kişiselleştirme her müşteriye uyum sağlar ve onların satın alma alışkanlıklarını ve müşteri yolculuğunu anlar. Daha fazla iş fırsatı yaratabilmeniz için deneyimlerini uygun şekilde değiştirir.

9. A/B Testinden Yararlanın

“Gönder”e basmak ve e-postanızın dönüşeceğini ummak uzun vadede etkili bir şekilde çalışmayacaktır. En iyi e-posta stratejileri, e-posta sağlayıcılarının sunduğu tüm özellikleri kullanarak e-postaları test eden stratejilerdir.

En iyi performansı gösteren kombinasyonunuzu belirlemek amacıyla mesajınızın ve açılış sayfalarınızın farklı varyasyonlarının performansına ilişkin verileri toplamak için analitiği kullanın. Çok değişkenli test değerli bir tekniktir.

2023’te E-posta Pazarlama Kampanyalarınızı Yükseltin

E-posta pazarlaması cephaneliğinize ekleyebileceğiniz başka bir strateji değildir. Piyasadaki en ödüllendirici pazarlama araçlarından biridir ve gelirinizi benzeri görülmemiş seviyelere çıkarma potansiyeline sahiptir.

Bu makalede tartıştığımız tüm ipuçlarından yararlanın ve bunlardan bazıları kulağa çok basit geliyorsa bunun nedeni Çoğu hata bildiğimizi sandığımız şeylerin başına gelir. Kayıtlarınızı takip edin ve en iyi performans gösteren taktiklere yönelin.

Houston, Austin veya DFW’de e-posta pazarlama konusunda yardıma ihtiyacınız varsa WIX ekibine güvenin. WIX Entegre Pazarlama 40 yıldır Teksas işletmelerine hizmet vermektedir. Sektörden bağımsız olarak işletmenize etkili pazarlama sağlamak için geliştik.