2023’te e-Ticaret Satışlarınızı Artırmak için Amazon Video Reklamlarını Nasıl Kullanabilirsiniz?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: 2023’te e-Ticaret Satışlarınızı Artırmak için Amazon Video Reklamlarını Nasıl Kullanabilirsiniz?

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Video reklamlar, potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek için önemli bir araçtır. Çoğunlukla statik resimlerle dolu bir sayfada bir video öne çıkacak ve görüntüleyenlerin ilgisini çekme ve tıklama olasılığı daha yüksek olacaktır.

Amazon’da video reklamlar daha da büyük bir avantaj olabilir. Şirket, çok fazla satıcının kullanmadığı Amazon Sponsorlu Markalar Video Reklamlarını 2020 yılında piyasaya sürdü. Bu nedenle, hala çok fazla kullanılmayan potansiyele sahiptir ve rakiplerinize karşı size önemli bir avantaj sağlayabilir.

Bu kılavuz, rakiplerinize üstünlük sağlamak ve e-Ticaret işinizi geliştirmek için Amazon Sponsorlu Markalar Video Reklamlarını kullanmak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri size sağlayacaktır. Amazon’da başarılı bir video kampanyası başlatmak için ihtiyaç duyacağınız ipuçlarına ve püf noktalarına geçelim.

Amazon Sponsorlu Markalar Video Reklamları nedir?

Amazon Sponsorlu Markalar Video Reklamları, Amazon tarafından 2020’de oluşturulan nispeten yeni bir hizmettir. Bu reklamlar, genellikle Amazon’daki arama sonuçlarının ilk sayfasının yarısında görünür. Sayfada daha fazla yer kaplıyorlar, böylece müşteriler onları kaçıramıyor ve ayrıca Sponsorlu Ürün Reklamlarının aksine organik arama sonuçlarına benzemiyorlar.

Bu iki özellik, onlara normal statik resim reklamlara göre önemli bir avantaj sağlar. Çevrimiçi video reklamların ortalama TO’su 7,5 kat daha yüksek Bu nedenle, iyi yapılmış bir video reklam sizi tipik, statik bir reklamdan çok daha uzağa götürebilir.

Bu reklamların bir başka benzersiz avantajı da, müşterilerinizin ürününüzü nasıl kullanabileceklerini gösterebilmenizdir, bu da onları satın alma olasılıklarını artıracaktır. Ayrıca diğer önemli ayrıntıları da ekleyebilirsiniz, bu da potansiyel alıcılarınızın tüm bilgileri dikkatlerini çekecek bir ısırık boyutunda alacakları anlamına gelir.

[Banner][Looking for an Amazon Ads Expert?][Find them on Mayple. Hand-picked marketers with proven experience, hire in 72 hours.][Get Started][https://www.mayple.com/welcome-v4/?utm_content=blog-banner-amazon-video-ads][orange]

Sponsorlu Markalar Video Reklamlarını kimler kullanabilir?

Marka Tescili programının bir parçasıysanız, bu reklamlara erişebilirsiniz. Ayrıca aktif bir Seller Central hesabına ihtiyacınız var ve aktif bir Amazon satıcısı olmalısınız. Bunlar temel gereksinimlerdir, ancak akılda tutulması gereken birkaç şey daha vardır.

Marka Tescili programına üye olmak için, WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü) veya EUIPO’da (Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi) kayıtlı metin tabanlı bir ticari markanızın olması gerekir. Alternatif olarak, aşağıdakilerden birinde bekleyen bir ticari markanız olması gerekir. bu ülkeler.

Ayrıca Amazon’dan onay almanız gerekir. Onay almak genellikle 72 saat sürer. Videonuzun Marka Tescilinde listelediğiniz kategorilere ait olması da önemlidir. Aksi takdirde, özel izin istemeniz gerekir.

Son olarak, yalnızca markanızın videolarını yayınlayabilirsiniz. Başka markaların videolarını yayınlamanıza izin verilmiyor.

Tavsiye Edilen:  Markanız Dijital Pazarlama Çabalarını Geliştirmek İçin Isı Haritalarını Nasıl Kullanabilir?

Amazon Video Reklamları ile ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Markanız için mükemmel Amazon Pazarlama Ajansını bulun.

Sponsorlu Markalar Video Reklamları nasıl çalışır?

Bu reklam türü, başka bir reklam biçimidir. Amazon’da tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığı, insanlar bu anahtar kelimeleri aradığında ürünlerinizin görüntülenmesini sağlamak için belirli anahtar kelimelere teklif verdiğiniz yer. Ve yalnızca kullanıcı reklamınızı tıkladığında ödeme yaparsınız.

Teklifi kazanırsanız, Amazon reklamınızı anahtar kelimenizi arayan kullanıcılara gösterir. Videonuz otomatik olarak ancak sessiz olarak oynatılacaktır. İzleyiciler sesi açabilir, ancak yine de etkileşimi en üst düzeye çıkarmak için video içeriğinizi sessiz oynatmak üzere optimize etmeniz gerekir.

Bu reklamların avantajı, videonuzun kullanıcı ekranının büyük bir bölümünü kaplayacak olması, bu nedenle gözden kaçırmanın zor olması ve bu da kesinlikle diğer reklam formatlarına göre ürünlerinize daha fazla dikkat çekmesidir.

İdeal olarak, reklamlarınızı 30 saniyenin altında tutmalısınız çünkü hedef kitleniz ürününüzle ilgilenseler bile muhtemelen uzun bir videoda oturmak istemeyecektir. En fazla 60 saniyelik videolar oluşturun, ancak yalnızca gerekliyse. Daha uzun videoların izleyicilerin dikkatini çekme olasılığı daha düşüktür ve yüklenemeyecek kadar büyük olabilir.

Sponsorlu Markaların Video Reklamları buna değer mi?

Evet, Sponsorlu Markalar kampanyası başlatmak kesinlikle buna değer.

Her şeyden önce videolar, standart Amazon reklamlarından daha fazla bilgi eklemenizi sağlar ve markanızı daha ilgi çekici ve ilgi çekici bir şekilde sunmanıza yardımcı olur.

İkincisi, bu reklamlar Amazon’daki tipik reklamlardan daha fazla gözünüzün önünde olduğundan, göz ardı edilme olasılıkları daha düşüktür. Kullanıcıları bir sonraki eylemi yapmaya ikna etmede çok daha etkilidirler ve size daha iyi sonuçlar verebilirler.

Elbette, potansiyellerinden sonuna kadar yararlanmak için yüksek kaliteli video içeriği oluşturmaya yatırım yapmanız gerekir, ancak bu reklam formatı gerçekten umut vericidir.

Amazon’daki video yerleştirme türleri

Amazon, alıcılarınızın kullandığı cihaza bağlı olarak farklı video yerleşimleri arasından seçim yapmanıza olanak tanır. Farklı yerleşimler ayrıca farklı video boyutları gerektirir.

Olası video boyutları şunları içerir:

 • Masaüstünde ana sayfa: 300 x 250
 • Cep telefonunda ana sayfa: 300 x 250
 • Tablet alışveriş uygulamasındaki ana sayfa: 300 x 250
 • Akıllı telefonlarda detay sayfası: 414 x 125
 • Masaüstünde detay sayfası: 970 x 250
 • Yangın tableti (beta)

Fire tablet yerleşiminin hâlâ beta sürümde olduğunu ve yalnızca Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Almanya’da kullanılabildiğini unutmayın. Bu yerleşim ayrıca özel bir arka plan gerektirir.

Video yönergeleri

Video dosyalarınızı oluştururken izlemeniz gereken nispeten katı yönergeler vardır. Videonuzun reddedilmemesi ve bu tür reklamları sonuna kadar kullandığınızdan emin olmak için bu yönergeleri izlemeniz gerekir.

Sponsorlu Markalar Video Reklamı nasıl oluşturulur (adım adım)

1. Adım: İlham alın

Video içeriği oluşturmak yaratıcı, neredeyse sanatsal bir iştir. Dolayısıyla bir yerlerden ilham almadan bunu yapmak mümkün değil.

Tavsiye Edilen:  İçerik Pazarlama ROI'sini En Üst Düzeye Çıkarma: Başarı Stratejileri

Yaratıcılığı harekete geçirmenin iyi bir yolu, rakiplerinizin ne yaptığını görmek için etrafa bakmaktır. Elbette bu, onları kopyalayıp tam olarak yaptıklarını yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Ancak başkalarının ne yaptığına dair bir fikir edinmek size fikir verebilir, düşüncelerinizi yönlendirebilir ve neyi daha iyi yapabileceğinizi ve yapmanız gerektiğini size gösterebilir.

2. Adım: Videoyu oluşturun

İlhamınızı aldıktan ve videonuzla nereye gideceğinize dair iyi bir fikir edindikten sonra, videonun üretimine odaklanmalısınız. Deneyimsizseniz, bu zor olabilir. Fakat, Amazon, sağlam bir Video Kreatif Oluşturucu sunar.

Bu şık araç, ön ayarlarını kullanarak çekici bir ürün videosu oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca bunları istediğiniz şekilde düzenleyebilir ve videolarınızı tercihlerinize uyana kadar düzenleyebilirsiniz. Bu zaman alabilir, ancak özellikle zor değildir ve hatta eğlenceli olabilir.

Bir profesyonel kiralamak başka bir seçenektir. Fiverr veya Upwork gibi platformlarda çok sayıda video oluşturucu ve düzenleyici bulabilirsiniz. Bu seçenek biraz daha pahalı olabilir, ancak profesyonel videolar elde etmek istiyorsanız gidilecek yol budur.

3. Adım: Reklamı ayarlayın

Sonraki, kampanyanızı oluşturmaktır. Amazon bu süreci son derece kolaylaştırdı, işte yapmanız gerekenler.

1. Seller Central hesabınızda oturum açın.

2. Şuraya gidin: reklam sekmesi ve tıklayın Kampanya müdürü. Oradan şuraya git: Kampanya Oluştur.

3. Sponsorlu Markalar kampanya türü seçim ekranındaki seçenek.

4. Ardından, bütçeyi, kampanya adını, portföyü, başlangıç ​​tarihini ve bitiş tarihini seçin.

5. Seç Video reklam formatı seçim ekranında.

6. Hedef ürününüzü seçin.

7. Videoyu yükleyin.

8. Hedef anahtar kelimelerinizi, filtreleme stilinizi ve teklif tutarını belirtin.

Ardından kampanyanızı teslim edecek ve Amazon’un onayını bekleyeceksiniz. Video kampanyanızın onaylanması 72 saati bulabilir. Onay, Amazon’un gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığınıza bağlıdır.

Amazon video reklamları için en iyi uygulamalar

Amazon Sponsorlu Markalar video reklamı oluşturmanın ve yayınlamanın temellerini ele aldık ancak bu reklamların potansiyelinden sonuna kadar yararlanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken başka şeyler de var.

1. Videonuzu kısa tutun

Amazon, videolarınızın üç dakikaya kadar uzun olmasına izin verse de, bu durumda daha azının daha fazla olduğunu söylemek güvenlidir. Çevrimiçi video reklamların amacı, ürününüzle ilgili bilgileri erişilebilir ve ilginç bir biçimde sunmaktır. Bunu yapmak için birkaç dakikaya ihtiyacınız varsa, biçimi doğru kullanmıyorsunuz demektir.

Video çok uzunsa, izleyiciler büyük ihtimalle videoyu görmezden gelir veya atlar. Öyleyse videolarını yap kısa ve doğrudan konuya, böylece daha fazla insan dikkatini çekecek ve onunla ilgilenecek, daha fazla dönüşüme yol açar.

İdeal olarak, videolarınızı 15 ila 30 saniye arasında tutmalısınız, ancak ani düzenlemeler yapmadığınızdan emin olun. Eksik bir video, kullanıcı deneyimine zarar verebilir ve reklamınızın performansını etkileyebilir.

2. Ürününüz hakkında eğitici bir video oluşturun

Ürününüzün ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını, herhangi bir tüy veya gereksiz ayrıntı olmadan gösterin. Potansiyel müşterileriniz ürününüzün tam olarak ne işe yaradığını ve onu nasıl kullanabileceklerini bilirlerse, onu satın alma olasılıkları daha yüksek olacaktır.

Tavsiye Edilen:  2023'te Uygulanacak En İyi 9 WordPress SEO Uygulaması

3. Videoyu ses olmaması için optimize edin

Kullanıcı sayfayı aşağı kaydırdığında Amazon videonuzu otomatik olarak oynatır, ancak ses açma düğmesine basmadıkça ses kapatılır. Bu, ses yerine videonun görsel yönüne güvenmeniz gerektiği anlamına gelir. Çarpıcı resimler kullanın ve altyazıları görüntüleyin.

4. Süslü girişi atlayın

Ürününüzü izleyiciye göstermek için çok sınırlı bir zamanınız var, bu yüzden onu bir intro ile boşa harcamayın. Doğrudan konuya girin ve mesajınızı olabildiğince doğrudan iletin.

5. Amazon kurallarına uyun

Amazon’un, reddedilmeyecek ilgi çekici videolar oluşturmak için izlemeniz gereken bir dizi yönergesi vardır.

İşte kullanmamanız gerekenler:

 • Düşük kaliteli veya bulanık görüntüler
 • Amazon’dan olsalar bile müşteri yorumları
 • İndirim ve tasarruf promosyonları
 • Titreşen, dönen, yanıp sönen veya yanıp sönen nesneler veya metin gibi dikkat dağıtan görüntüler
 • Ses seviyesindeki ani değişiklikler ve dikkat dağıtıcı sesler
 • Okunması zor metin
 • Reklamın başında veya sonunda boş veya siyah çerçeveler veya kenarlarda çubuklar (sütun kutusu veya posta kutusu biçimine izin verilmez)
 • Düşük çözünürlük ve düşük video kalitesi
 • Yüksek basınçlı satış taktikleri

Videoların Amazon tarafından reddedilmesinin en önemli nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • Siyah çubuklar içerirler
 • Kötü bir müşteri deneyimi yaratan ani düzenlemeler var
 • Reklam, Amazon ticari markalarını veya Amazon ürünlerine veya hizmetlerine yapılan atıfları içeriyor
 • Müşteri yorumları ve/veya yıldız puanları var

Ayrıca, satışlarınızı artırmak ve kârlılığınızı artırmak için üçüncü taraf Amazon PPC yazılımını kontrol ettiğinizden emin olun.

paketler

Amazon’da bir video kampanyası başlatmak uzun bir yol kat edebilir ve e-Ticaret çabalarınızı gerçekten artırabilir. Üç paket servisimiz:

 • Sponsorlu markaların video reklamları güçlüdür
 • İlgi çekici videolar + altyazılar + akılda kalıcı küçük resimler yapın
 • Amazon’un kurallarına ve politikalarına uyun

Fazladan yardıma ihtiyacınız varsa, Mayple sizi kampanyanız için harika video içeriği oluşturabilecek harika Amazon reklam uzmanlarıyla buluşturabilir. Birinci sınıf Amazon PPC uzmanlarımızdan birini işe alın.

[Banner][Looking for an Amazon Ads Expert?][Find them on Mayple. Hand-picked marketers with proven experience, hire in 72 hours.][Get Started][https://www.mayple.com/welcome-v4/?utm_content=blog-banner-amazon-video-ads][blue]