2023’te Instagram Beğenileri Nasıl Kapatılır (Nihai Kılavuz)

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: 2023’te Instagram Beğenileri Nasıl Kapatılır (Nihai Kılavuz)

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Instagram gönderilerinizin ne kadar beğeni aldığını görmekten bıktınız mı? Profilinizdeki beğeni sayısını gizlemek ve çok sayıda beğeni oluşturma baskısından kendinizi kurtarmak ister misiniz?

Korkma; Bu yazıda, beraberinde gelen tüm stresten kaçınmak için Instagram Beğenilerini kapatma adımlarında size rehberlik edeceğiz. Instagram gönderilerinizdeki beğeni sayısını gizleme seçeneklerini ve bunun kullanıcılar için neden bu kadar önemli bir seçenek olduğunu size öğreteceğiz.

Bu makalenin sonunda, Instagram profilinizde ve gönderilerinizde beğenileri nasıl gizleyeceğinizi tam olarak öğreneceksiniz. Daha fazlasını öğrenmeye hazırsanız, okumaya devam edin!

O halde daha fazla oyalanmadan başlayalım!

Neden Instagram’da Beğenileri Kapatmak İstiyorsunuz?

Instagram beğenilerini gizlemek istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. Bu, sizin veya diğer kişilerin gönderilerindeki beğeni sayısını görmek istemiyorsanız yardımcı olabilir.

Instagram uygulamasında beğenileri kapatmak, bu ayarı değiştirmenize ve beğeni sayısını görünümden gizlemeyi öğrenmenize olanak tanır. Bu beğeni gizleme seçeneği, başkalarının kendi Instagram hesabınızdaki beğeni sayısını görmesini istemiyorsanız veya başkalarının beğeni sayılarını görerek etkilenmek istemiyorsanız da yararlı olabilir.

Genel olarak, Instagram beğenilerini gizlemek, kullanıcıların deneyimlerinin kontrolünü yeniden kazanmaları ve kamuoyundan etkilenmemeleri için harika bir yoldur.

Instagram’da Beğenileri Nasıl Gizleyebilirsiniz?

Platform, kullanıcılarının beğeni sayılarını kapatmasına olanak tanır. Yapmanız gereken tek şey bu basit adımları takip etmek ve beğeni sayısını yalnızca siz mevcutsanız görebileceksiniz.

1. Başkalarının Gönderilerinin Beğeni Sayısını Gizleme:

Sayfayı kaydırırken diğer kullanıcıların gönderilerindeki beğeni sayılarını görmek istemiyorsanız şu adımları izleyebilirsiniz:

Aşama 1: Instagram profilinize dokunun ve sağ üst köşedeki hamburger gibi görünen simgeye tıklayın.

Tavsiye Edilen:  'Yapılmayacaklar' Listesi Nasıl Oluşturulur: Gerçekten Önemli Olanlara Odaklanmak için Bir Verimlilik Hilesi [Infographic]

Adım 2: Menüden Ayarlar’a tıklayın.

Ayarlara tıklayın

Aşama 3: Bu menüde, Gizlilik’e ve ardından Gönderiler’e tıklayın.

Ayarlara tıklayın

Adım 4: Beğeniler ve Görüntülemelerin ilk bölümünde, Beğeni ve Görüntüleme Sayılarını Gizle seçim düğmesini açın. Açtığınızda, mavi görünüyor.

Beğenme ve Görüntüleme Sayılarını Gizle

Artık Instagram’da gezinirken hiçbir gönderideki beğeni ve görüntülenme sayısını göremeyeceksiniz!

2. Gönderileriniz için Beğenme Sayısını Kapatma:

Gönderilerinizin beğeni sayısını diğer kullanıcıların görmesini istemiyorsanız, aşağıda verilen adımları izleyerek tek tek gönderiler için beğenileri kapatabilirsiniz.

Henüz göndermediğiniz gönderilerin beğenilerini kapatmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

Aşama 1: Gönderi düğmesine basmadan hemen önce Gelişmiş Ayarlar’a tıklayın.

Gelişmiş Ayar'a tıklayın

Adım 2: Bu gönderinin Beğenme ve Görüntüleme sayılarını gizle özelliğini açın. Bu da maviye döner.

Beğenileri ve Görüntülemeleri Gizle

3. Gönderdiğiniz Gönderilerdeki Beğenileri Kapatın:

Daha önce gönderdiğiniz gönderilerin beğenilerini kapatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Aşama 1: Beğenileri kapatmak istediğiniz gönderiye gidin.

Adım 2: Sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun.

Aşama 3: Gizleme beğeni sayısını tıklayın ve beğenileriniz artık kapatıldı.

Beğenileri ve görüntülemeleri gizle

Beğeni Sayısını Gizlemek Hesabınızın Performansını Etkiler mi?

Şimdi, hesabınızın performansının gönderilerin beğeni sayısını gizlemesinden etkilenip etkilenmeyeceği sorusu ortaya çıkıyor. Kullanıcılar beğeni sayısını göremese de, Instagram’ın algoritması beğenileri takip etmeye devam ederek sıralamalarını sağlar.

Algoritmayı bilmiyorsanız merak etmeyin, kullanıcıların Keşfet sayfasında, Akışta ve Hikayelerde ilk olarak hangi içeriği göreceğine o karar verir.

Bununla birlikte, ticari düzeyde, benzer sayımlar sosyal kanıt işlevi görebilir. Kullanıcılar bir işletmenin Instagram hesabını ilk kez kontrol ettiklerinde, hesabın sayı ve takipçi sayısına göre ne kadar büyük veya küçük olduğunu bilmek isterler. Bu nedenle, bir işletme hesabınız varsa, tüm gönderileriniz için beğeni sayınızı koruyun.

Gizli Beğenileri Takip Etme: Kolay Kılavuz

Gönderiniz için beğeni sayısını kapattığınız için, gerçek beğeni sayısı yerine “… ve diğerleri tarafından beğenildi” ifadesini göreceksiniz. Peki Instagram beğenilerinizi nasıl takip edebilirsiniz?

Tavsiye Edilen:  Jasper AI Ücretsiz Deneme Sürümü Nasıl Edinilir: Tam Kılavuz

Bunun bir yolu “diğerleri”ne tıklamaktır. Burada, gönderinizi beğenen tüm kişilerin bir listesini alacaksınız. Beğeni sayısı, ekranınızın üst orta kısmında görüntülenecektir.

Bir işletme hesabınız varsa, Analizleri Görüntüle’ye tıklayabilirsiniz. Burada, genel bakış bölümünü görebileceksiniz. Üstünde beğeni, yorum, paylaşım ve kaydetme sayıları görülebilir.

Gönderiler için beğeni sayınızı gizlediğinizde, onları görebilen tek kişi sizsiniz. Bunları daha sonra diğer kullanıcılar için de açabilirsiniz.

İlgili Okuma:

Özetle: Instagram Beğenilerini Kapatın

Bu yazımızda, Instagram’ın beğeni sayısını gizleme ile ilgili en son özelliğini açıkladık. Görüntülediğiniz tüm gönderiler için yalnızca beğeni ve görüntüleme sayısını kapatmakla kalmaz, aynı zamanda diğer kullanıcıların gönderilerindeki beğeni sayınızı da gizleyebilirsiniz.

Bu özelliğin çeşitli avantajları olsa da, benzer sayının potansiyel müşteriler için sosyal kanıt görevi gördüğü işletme hesaplarıyla ilgili önemli bir dezavantajı vardır.

Sıkça Sorulan Sorular:

Instagram beğenileri kapatmalı mıyım?

Diğer kullanıcıların gönderileri için Instagram beğenilerini kapatarak, aksi halde ruh sağlığınız üzerinde yaratabileceği etkiyi sınırlayabilirsiniz. Beğeni ve görüntüleme sayılarını fark etmeyerek etkileşiminizi veya sosyal kabulünüzü diğer kullanıcılarla karşılaştırmayı bırakacaksınız.

Diğer kullanıcılar beğeni sayımı görebilir mi?

Mart ayından bu yana Instagram, kullanıcılarına bireysel gönderilerdeki beğeni sayısını gizleme seçeneği sunuyor. Bunu yaptığınızda, başkaları gizlediğiniz gönderilerdeki beğeni sayısını göremez.