2023’te kullanılacak En İyi 7 Ücretsiz Yapay Zeka Sanat Üreticisi

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:2023’te kullanılacak En İyi 7 Ücretsiz Yapay Zeka Sanat Üreticisi

AI sanat üreteçleri, metin istemlerine dayalı görüntüler oluşturmak için yapay zekayı kullanan araçlardır. Özgün içerik üretmek, sanatsal stiller uygulamak veya yaratıcılıkla eğlenmek gibi çeşitli amaçlar için kullanılabilirler. Bu blog gönderisinde, 2023’te kullanılabilecek en iyi ücretsiz AI sanat oluşturucularından bazılarını göreceğiz ve neler yapabildiklerini göreceğiz.

OpenAI tarafından DALL-E 2

DALL-E 2, piyasadaki en popüler ve gelişmiş AI sanat üreticilerinden biridir. Herhangi bir metin girişine göre saniyeler içinde yüksek kaliteli görüntüler üretebilir. Ayrıca, kullanıcıların sonuçlara ince ayar yapmasına izin veren bir resim düzenleme aracının beta sürümünü kullanarak görüntüleri düzenleyebilir. DALL-E 2, karmaşık, ayrıntılı istemleri işleyebilir ve gerçekçi veya gerçeküstü görüntüler üretebilir. Örneğin, DALL-E 2’nin “NYC silüetinin önünde rahat bir kanepede oturan bir bebek Yorkie” istemi için oluşturduğu şey:

DALL-E 2, ayda 15 krediye kadar ücretsizdir, bu da ayda 60 adede kadar görüntü oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Her kredi size aralarından seçim yapabileceğiniz dört resim varyasyonu verir. Daha fazla görsele ihtiyacınız varsa daha fazla kredi de satın alabilirsiniz. DALL-E 2, AI sanat üretiminin olanaklarını kolaylıkla ve esneklikle keşfetmek isteyen yeni başlayanlar için en iyisidir.

Jasper Sanatı

Jasper Art, yazılı metninizi benzersiz dijital sanata dönüştüren bir AI görüntü oluşturucudur. AI görüntü oluşturma teknolojisindeki en son gelişmeleri kullanan Jasper Art, hayal gücünüze dayalı olarak çarpıcı, türünün tek örneği sanat eserleri üretebilir. Jasper’s Art ile farklı sanat stillerini denemek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Sonuçlar son derece öngörülemez olduğundan, makul sonuçlar elde etmek için istemlerinizi akıllıca oluşturmanın önemli olduğunu unutmayın.

Jasper Art inanılmaz derecede kullanıcı dostudur. Sadece birkaç tıklama ile fotogerçekçi görüntüler, çizgi film tarzı fotoğraflar ve hayal edebileceğiniz diğer sanat türlerini oluşturabilirsiniz. Blog gönderilerinizde veya makalelerinizde genel stok görselleri kullanmaktan sıkıldıysanız, Jasper Art mükemmel bir çözüm. Elbette sadece bununla sınırlı değil; örneğin tişörtünüz için bir sonraki tasarımı oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  2023'te küçük işletmeler için en iyi iletişim yönetimi yazılımı

WOMBO’dan Rüya

Dream by WOMBO, telefonunuzda çarpıcı görüntüler oluşturmanıza izin veren bir AI sanat oluşturma uygulamasıdır. Bir metin istemi yazabilir veya ne görmek istediğinizi açıklamak için sesinizi kullanabilirsiniz. Dream daha sonra açıklamanızla eşleşen bir görüntü oluşturacaktır. Kaydırıcıları kullanarak görüntünün stilini, havasını ve rengini de ayarlayabilirsiniz. Dream, tercihinize bağlı olarak gerçekçi veya soyut görüntüler oluşturabilir. Örneğin, Dream’in yukarıdaki istem için oluşturduğu şey:

Dream’i indirmek ve kullanmak ücretsizdir, ancak bazı sınırlamaları vardır. İstem başına yalnızca bir görüntü oluşturabilirsiniz ve premium aboneliğe yükseltmediğiniz sürece görüntüyü düzenleyemez veya kaydedemezsiniz. Premium abonelik aylık 4,99 ABD doları veya yıllık 29,99 ABD dolarıdır ve size tüm özelliklere ve içeriğe sınırsız erişim sağlar. Dream, telefonlarında minimum çaba ve maksimum rahatlıkla AI sanatı oluşturmak isteyen kullanıcılar için en iyisidir.

mum boya

Craiyon, sınırsız istemlerle sınırsız görüntü oluşturmanıza izin veren tamamen ücretsiz bir yapay zeka sanat oluşturucusudur. Metin girişinizi yazmanıza ve sonuçları anında görmenize olanak tanıyan basit ve anlaşılır bir arayüze sahiptir. Craiyon, girdilerinize bağlı olarak gerçekçi veya karikatürize görüntüler oluşturabilir. Ayrıca, tek bir bilgi isteminde birden çok nesneyi ve niteliği işleyebilir. Örneğin, Craiyon’un yukarıdakiyle aynı bilgi istemi için oluşturduğu şey:

Craiyon, kullanmak için herhangi bir kayıt veya oturum açma gerektirmez. Ayrıca resimlerinizi kolayca indirebilir veya başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Craiyon, koşulsuz, tamamen ücretsiz ve sınırsız bir yapay zeka sanat üreteci isteyen kullanıcılar için en iyisidir.

yolculuk ortası

Midjourney, metin istemlerine dayalı olarak yüksek kaliteli ve fotogerçekçi görüntüler üreten bir AI sanat üretecidir. 4K çözünürlüğe kadar görüntüler oluşturabilen, Stable Diffusion adlı son teknoloji yapay zeka modelini kullanır. Midjourney, hayal edebileceğiniz herhangi bir sahnenin, nesnenin veya kişinin görüntülerini oluşturabilir. Ayrıca, farklı stilleri ve öğeleri tek bir görüntüde karıştırabilir. Örneğin, Midjourney’in yukarıdakiyle aynı bilgi istemi için oluşturduğu şey:

Tavsiye Edilen:  Barbie Yapay Zeka Filtresi Nasıl Oluşturulur?

Midjourney, ayda 10 krediye kadar ücretsizdir, bu da ayda 10 adede kadar görüntü oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Her kredi size 1K çözünürlükte bir görüntü verir. Daha fazla görüntüye veya daha yüksek çözünürlüğe ihtiyacınız varsa, daha fazla kredi satın alabilir veya premium aboneliğe yükseltebilirsiniz. Premium abonelik, aylık 9,99 ABD Doları veya yıllık 99 ABD Doları tutarındadır ve size tüm özelliklere ve içeriğe sınırsız erişim sağlar. Midjourney, mevcut en yüksek kaliteli ve en gerçekçi AI sanat üretecini isteyen kullanıcılar için en iyisidir.

Ayrıca okuyun: Midjourney Ücretsiz Deneme Limiti Nasıl Kullanılır?

MyHeritage’ın AI Zaman Makinesi

MyHeritage’ın AI Time Machine, fotoğraflarınızı farklı stillere ve dönemlere dönüştürmenizi sağlayan bir AI sanat oluşturucusudur. Kendinizin veya bir başkasının herhangi bir fotoğrafını yükleyebilir ve Rönesans, Klasik, Modern, Anime, Çizgi Film, Eskiz, Tablo ve daha fazlası gibi çeşitli seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. AI daha sonra seçilen stili fotoğrafınıza uygulayacak ve o döneme veya türe ait gibi görünen yeni bir görüntü oluşturacaktır.

FotoSonik

Photosonic, hayal gücünüzü dijital biçimde hayata geçirebilen güçlü bir yapay zeka sanat üretecidir. Araç, görüntü oluşturmak için iki yöntem sunar: oluşturmak istediğiniz dijital sanatı açıklayan bir metin istemi girmek veya mevcut bir görüntüyü yapay zeka tarafından oluşturulmuş bir sanat eserine dönüştürmek. Çok çeşitli sanat stilleriyle Photosonic, projeniz için mükemmel olana sahip olacaktır. İster fotogerçekçi görüntüler, ister daha tuhaf ve karikatürize bir şey isteyin, yaratıcılığınızın çılgına dönmesine izin verebilirsiniz.

Photosonic, çıktı görüntüsünün kalitesini, stilini ve çeşitliliğini kontrol etmenizi sağlayan çok yönlü bir araçtır. Öne çıkan özelliklerden biri, mevcut resimlerinize benzersiz ve sanatsal bir dokunuş ekleyerek bir resmi resme dönüştürme yeteneğidir.

Tavsiye Edilen:  5 Ustalaşmanız Gerekiyor