2023’te Sürdürülebilir SEO Stratejisine Nasıl Odaklanılır – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:2023’te Sürdürülebilir SEO Stratejisine Nasıl Odaklanılır – Showeblogin

Sürdürülebilir bir şekilde SEO yapmaya nasıl devam edersiniz? AI’nın ortaya çıkışında SEO çabalarınızda nasıl sürdürülebilir olunur? Bu makalede öğrenin

2023’te Sürdürülebilir SEO: Son birkaç makalede Arama Motoru Optimizasyonları ile ilgili çeşitli konuları zaten tartıştık. Bugün, yeni oluşturduğumuz WordPress web sitemiz için sürdürülebilir SEO stratejisine odaklanacağız.

Muhtemelen SEO’ya aşinasınızdır, ancak sürdürülebilir SEO ile ne demek istiyoruz? Arama motorlarında rakiplerinizi geride bırakmak için zamanınızı doğru şeylere harcamakla ilgili! Ancak SEO’yu verimli ve başarılı bir şekilde yapmaya nasıl devam edersiniz? Uzun vadede sıralamanızı nasıl koruyorsunuz? Kısa vadeli başarı için değil, uzun mesafe için içindeyseniz. Yapay Zeka (AI) sürdürülebilir bir SEO çözümü mü? Bu blog gönderisinde sürdürülebilir SEO hakkında her şeyi okuyun!

Sürdürülebilir SEO nedir?

Arama motorlarında sıralama genellikle bir gecede olmaz. Bu zor iş. Dolayısıyla, Google’da üst sıralarda yer almayı başarırsanız, Google’da bu üst sıralarda yer almaya devam etmek istersiniz. İyi bir SEO stratejisi zaman ve çaba gerektirir ve her zaman uzun vadeli sonuçlara odaklanır. Sürdürülebilir bir SEO stratejisine sahip olmak için Google’ın misyonuna uymanız gerekir. Google’ın misyonu, dünyadaki bilgileri organize etmek ve evrensel olarak erişilebilir ve kullanışlı hale getirmektir. Google, insanlara erişilebilir ve yararlı buldukları bilgileri vermek istiyor. Bu, web sitenizin tam da bunu sağladığından emin olmanız gerektiği anlamına gelir.

Oyun yok ve numara yok

Eski günlerde, SEO tamamen hilelerle ilgiliydi. O zamanlar, bir metin yazabilir ve anahtar kelimenizi her cümlede belirtebilirsiniz. Bu, sıralamanıza yardımcı olacaktır. Beyaz bir arka plan üzerine beyaz metin yazmak Google’ı kandırabilir. Ancak Google, metinleri anlama konusunda inanılmaz derecede akıllı hale geldi. Google’ın algoritması bir insanı taklit etmeye çalışıyor. Metinleri insan gibi okumaya çalışır. Bu nedenle, yazınızı anahtar kelimelerle doldurmak iyi bir fikir değildir, çünkü bu tür metinleri okumak korkunçtur. Neredeyse her satırında “araba lastikleri” ibaresinin bulunduğu, araba lastikleriyle ilgili bir makale okuduğunuzu hayal edin, büyük olasılıkla sinirlenecek ve okumayı bırakacaksınız.

Tavsiye Edilen:  2023'in En İyi 5 Dijital Pazarlama Trendi

SEO bir oyun olmamalı. SEO hileler hakkında olmamalıdır. SEO’nun kısaltmasının aslında Ciddi Derecede Zahmetli Optimizasyon anlamına geldiği konusunda sık sık şaka yaparız. Bunun nedeni, SEO’nun başarılı olmak için çaba gerektirmesidir. Yüksek kaliteli içerik yazmak, iyi bir kullanıcı deneyimi (UX) sağlamak ve güzel ve erişilebilir bir web sitesi oluşturmak çok iş. Kısayollar genellikle yetersiz sonuçlara yol açar. Oyunlar ve hileler, kötü bir kullanıcı deneyimine ve Google tarafından cezalara yol açar.

Yararlı içerik, gidilecek yoldur

Google’ın birçok farklı güncellemesi – Panda, Hummingbird, BERT – bize Google’ın okunması kolay metinleri sıraladığını gösterdi. Her şeyden önce Google, kullanıcılarına erişilebilir ve faydalı bilgiler sunmak istiyor. Bu nedenle, algoritmayı kandırmaya çalışarak değil, kaliteli içerik üreterek bu sıralamaları kazanmaya çalışmak önemlidir.

Aslında, Google’ın en son güncellemesine “yardımcı içerik güncellemesi” adı verildi, çünkü kullanıcılara sunmak istedikleri içerik türü bu. Amacı, arama sonuçlarını daha orijinal, faydalı içerikle daha iyi hale getirmektir – insanlar tarafından insanlar için yapılmış içerik. Bundan sonra, okuyuculara tatmin edici bir deneyim sunan ve yalnızca arama motorlarını memnun etmek için yazılan içeriğin sıralamasını düşüren Google’ın ödüllendirici içeriği görmeyi (her zamankinden daha fazla) görmeyi bekliyoruz.

Sürdürülebilir SEO’nun nasıl yapılacağına dair bazı ipuçları

Uzun vadede Google’da sıralamaya odaklanırsanız ne yapmalısınız? En iyi üç ipucumuza göz atalım!

Bazı harika mihenk taşı içeriği yazın

Her şeyden önce, web sitenize gerçekten iyi makaleler yazdığınızdan emin olun. Gelecek yıllar için unutulmayacak ve değerli içeriklere sahip makaleler yazmak için çaba sarf etmeniz büyük önem taşımaktadır. Bu makaleler uzun, iyi optimize edilmiş, okunabilir küçük taşlar olmalıdır. Ayrıca, biraz SEO sevgisi eklediğinizden ve bu tür makaleleri düzenli olarak güncellediğinizden emin olun.

Tavsiye Edilen:  Öğrenciler Neden Çevrimiçi Kursumu Tamamlamıyor? + Nasıl Düzeltilir

Dahili bağlantı yapınızı iyi durumda tutun

Google, hangi içeriğin en önemli olduğunu bulmakta zorlanıyor. Dahili bağlantı yapınız, Google’ın web sitenizdeki en önemli içeriğin nerede olduğunu anlamasına yardımcı olmak için gerçekten önemlidir. Dahili bağlantı, düzenli olarak sürdürmeniz ve güncellemeniz gereken bir şeydir.

Düzenli olarak anahtar kelime araştırması yapın

Kitlenizin okumak istediği konular hakkında yazdığınızdan emin olmanız gerekir. Ve bu zamanla çok iyi değişebilir. Yani, ara sıra okuyucularınızın kafalarının içine tekrar girmeniz gerekir. Hangi konuları seviyorlar, içeriğinizi aramak ve bulmak için hangi kelimeleri kullanıyorlar? Anahtar kelime stratejiniz hala güncel mi yoksa iyileştirmeye mi ihtiyacı var?

Sonuç: Sürdürülebilir SEO rutininizin bir parçası olmalı!

Gerçekten sürdürülebilir bir SEO stratejisine sahip olmak için bir rutine sahip olmanız gerekir. Sadece ne yaptığınızı düzenli olarak değerlendirdiğinizden emin olmanız gerekir. Anahtar kelime araştırmanız için Semrush gibi araçları, hatta içeriğiniz için bir AI aracını kesinlikle kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, sürdürülebilir SEO, hangi içeriğin kullanıcınıza en çok fayda sağlayacağını dikkatlice düşünmekle ilgili olduğundan, kendinizi düşünmekten ve değerlendirmekten asla vazgeçmemelisiniz. Kitlenizi aklınızda tutarsanız, her zaman doğru yolda olacaksınız. Yeşil trafik ışıklarını hedeflemeye devam edin ve harika bir kullanıcı deneyimi yaratın; bu, her zaman zamanın testine dayanacak bir stratejidir.