2023’te Takip Edilecek En İyi 21 Instagram Etkileyen Kişi

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: 2023’te Takip Edilecek En İyi 21 Instagram Etkileyen Kişi

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Sürekli büyüyen etkileyici dünyasında kalabalığın arasından sıyrılmak kolay bir başarı değil. Ancak, bazı Instagram etkileyicileri tam da bunu yapmayı başardı. Benzersiz içerikleri ve yaratıcı kampanyalarıyla milyonlarca takipçi topladılar ve sadık bir hayran kitlesi oluşturdular.

2023’te dikkat etmeniz gereken en iyi Instagram Etkileyenlerini arıyorsanız, başka yere bakmayın. Bu makale, gelecek yıl dalga yaratacak yükselen sosyal medya yıldızlarını tartışacak.

Moda gurularından yaşam tarzı blog yazarlarına kadar, bu etkileyiciler platformda zaten bir isim yaptılar ve platform ancak 2023’te daha da büyüyecek. yeni yıla taşın. Öyleyse başlayalım!

Sosyal Medya Etkileyici Nedir?

Bir sosyal medya etkileyicisi, çeşitli sosyal medya ağlarındaki varlıklarıyla itibar kazanmış bir kişidir. Sadık hayranlarından ve takipçilerinden oluşan büyük bir takipleri var, bu da onları çevrimiçi topluluklarında son derece etkili kılıyor. Kamuoyunu şekillendirebilir ve insanların ürün, hizmet ve marka kararlarını etkileyebilirler.

Influencer’lar kendi alanlarında uzman olarak görülür ve genellikle ürün veya hizmetleri tanıtmak için markalarla işbirliği yapar. İçerikleri genellikle marka bilincini yaymak ve binlerce potansiyel müşteriye ulaşan etkili bir pazarlama kampanyası oluşturmak için kullanılır.

Sosyal medya etkileyicileri, platformlarını izleyicileriyle etkileşim kurmak, ilginç içerikler oluşturmak, takipçileri arasında güven oluşturmak ve değerli tavsiyeler vermek için kullanır.

Birini En İyi Influencer Yapan Nedir?

En iyi etkileyen kişi, başkalarının görüş ve davranışlarını etkileyebilen kişidir. Büyük bir takipçi kitlesine ve ilgili bir izleyici kitlesine sahipler ve genellikle belirli bir alanda uzmanlaşıyorlar. Kendi alanlarında uzmandırlar ve hedef kitlelerini derinden anlarlar. En iyi etkileyiciler ayrıca takipçileri arasında yankı uyandıran ve güven oluşturan yüksek kaliteli içerik oluşturur.

Kitleleriyle etkileşim kurmak, yorumlara yanıt vermek, takipçilerle etkileşim kurmak ve değerli bilgiler sağlamak için birden çok platform kullanırlar. Son olarak, en iyi etkileyenler, etkilerinden yararlanabilecek ve çalışmalarından para kazanmalarına olanak tanıyan markalar veya kuruluşlarla güçlü ilişkilere sahiptir.

Tüm bu nitelikler birleştiğinde, birisini kendi alanında en iyi etkileyen kişi yapar.

En İyi 21 Instagram Etkileyen Kişi Listesi (2023)

İşte takip etmeniz gereken en iyi 21 Instagram Etkileyeni listeledik. Hadi içine dalalım.

1. Khaby Lame (79.3 milyon)

Instagram kolu: Khaby00

Khaby Topal

Khaby Lame, Senegalli-İtalyan bir TikToker ve sosyal medya kişiliğidir. En çok, aşırı karmaşık hayat hilelerine basit ama etkili bir çözümle tepki gösterdiği sessiz komedi videoları ile tanınır. Şimdi Khaby Lame’nin TikTok’ta 144 milyondan fazla takipçisi ve Instagram’da 79 milyondan fazla takipçisi var. Charli D’Amelio’nun ardından TikTok’ta en çok takip edilen ikinci kişidir. Khaby Lame, 2020’de COVID-19 salgını sırasında TikTok’ta videolar yayınlamaya başladı.

2. Whindersson Nunes (59,2 milyon)

Instagram kolu: Whinderssonnunes

Tavsiye Edilen:  2023'ün En İyi 12 Yapay Zeka İçerik Oluşturucusu
Whindersson Nunes

Whindersson Nunes Batista, 2013’ten beri Youtube’da komedi videoları çeken Brezilyalı bir komedyen ve şarkıcıdır. En çok abone olunan YouTuber’lardan biridir ve Instagram’da 58 milyon takipçisi vardır. Ayrıca komedi skeçleriyle de tanınıyor ve şimdi bir Netflix özel bölümü var.

3. Charli D’Amelio(48.1 milyon)

Instagram kolu: charlidamelio

Charli D'Amelio

Charli D’Amelio’nun internetteki en popüler genç olduğunu söylemek haksızlık olmaz. Tiktok’ta 139 milyonun üzerinde ve Instagram’da 47,9 milyonun üzerinde takipçisi olan bu on yedi yaşındaki çocuk internette fırtına gibi esiyor. Şöhret kazanmadan önce, Charlie rekabetçi bir dansçıydı ve Instagram’da dans dersleri yayınlardı. Koreografisi viral hale geldiğinde 2019’da internette bir sansasyon haline geldi. Dans koreografilerinin yanı sıra özel hayatı hakkında vloglar yayınlıyor.

4. Nusret Gökçe (44.4 milyon)

Instagram kolu: nusr_et

Nusret Gökçe

Halk arasında Salt Bae olarak bilinen Nusret, şüphesiz en popüler yemek pişirme fenomenidir. Şebekeden uzakta yaşamıyorsanız, bu Türk kasap, şef ve restoran işletmecisinin benzersiz et çeşnilendirme tekniklerine aşina olmalısınız. O bir yemek şovmeni ve Instagram’da yemek pişirme tekniklerini ve gösterişli yaşam tarzını sergiliyor.

5. Dan Bilzerian (32,7 milyon)

Instagram kolu: danbilzerian

Dan Bilzerian

Dan, Instagram’ın Kralı veya Instagram Playboy olarak da anılır. Amerikalı iş adamı ve amatör poker oyuncusu, tartışmalı ama göz alıcı yaşam tarzı sayesinde Instagram’da büyük bir takipçi kitlesi kazandı. Abartılı partilerini ve silahlara olan sevgisini göstermesiyle tanınır.

6. Chiara Ferragni (26,8 milyon)

Instagram kolu: chiaraferragni

chiara ferragni

Chiara, yolculuğuna bir blog yazarı olarak başladı. Moda blogu “The Blond Salad” birçok ödül kazandı. En büyük moda etkileyicilerinden biridir ve genellikle etkili moda markalarıyla işbirliği yapar; Chiara, muazzam Instagram takipçisi ile moda evi ve ailesi hakkında https://www.oriellaprnetwork.com/coupons/how-to-use-helium-10-black-box/t gönderileri paylaşıyor.

7. Sommer Ray (26,6 milyon)

Instagram kolu: yaz ışını

 Sommer Ray

Sommer Ray, köklü bir fitness modelidir ve bir aktif giyim etiketine sahiptir. Birden fazla vücut geliştirme ödülü kazandı ve Instagram’ı insanları, özellikle kadınları zindeliğe motive etmeye yönelik. Fitness ve vücut geliştirme ile ilgili içerikler yayınlıyor ve bitki bazlı sakızlı takviye markası “imaraisbeauty”nin kurucusu.

8. Carlinhos Maia (25 milyon)

Instagram kolu: Doğrulanmış

carlinhos maia

Carlinhos Maia, komik videolar çekmeye başlayan Brezilyalı bir aktör ve girişimcidir. Kendi ülkesindeki kamu refahı programlarıyla tanınır ve Instagram’ı, seyahat sevgisine ve sevgilisine bir övgü niteliğindedir.

9. Zach King (24,5 milyon)

Instagram kolu: zachking

zach kral

Eski Vine yıldızı Zach King, dijital büyüsüyle ünlü. O, dijital sihrin komediyle buluştuğu mükemmel bir kombinasyon. Şakacı optik illüzyonları ve eğlenceli videoları, ona Instagram’ın en iyi etkileyicileri arasında bir yer kazandırdı. Zach, büyük markalar tarafından çok rağbet görüyor ve BMW gibi pek çok ünlü markayla işbirliği yaptı.

Tavsiye Edilen:  Siber Savaş Nedir? Türler, Amaç ve Örnekler

10. James Charles (23,1 milyon)

BENnstagram tanıtıcısı: jamescharles

James Charles

Etkileyici güzellik, canlı makyaj görünümleri ve tartışmalarıyla ünlüdür. o

yetenekli bir makyaj sanatçısı ve kişiliğinden güven sızıyor. Şakacı kişiliği ve kendini fazla ciddiye almama yeteneği onu diğerlerinden ayırdı. Morphe gibi makyaj markalarıyla çeşitli işbirlikleri yaptı.

11. Felix Kjellberg (21,8 milyon)

Instagram kolu: pewdiepie

Felix Kjellberg

Daha önce Youtube’a girdiyseniz, muhtemelen bu adamı duymuşsunuzdur. Felix, 111 milyon abonesiyle Youtube’daki en popüler içerik oluşturuculardan biridir. Bir oyun kanalı olarak başladı, ancak hedef kitlesiyle alakalı kalmak için içeriğini değiştirmeye devam etti. Instagram gönderileri yaşam tarzı, seyahatleri, karısı ve köpekleri etrafında dönüyor ve genellikle G-fuel gibi oyun markalarıyla iş birliği yapıyor.

12. Raúl Álvarez Genes (17,8 milyon)

Instagram kolu: auron oyunu

Raúl Álvarez Genleri

Auron Play, hiciv içeriğiyle tanınan İspanyol bir Youtuber. Sosyal meselelere esprili yaklaşımı ve pişmanlık duymayan tavrı, satış noktalarıdır. Instagram’da mizah anlayışını görebiliyoruz ve ayrıca yemekle ilgili birçok markalı içerik yapıyor.

13. Barbara Palvin (17.5 milyon)

Instagram kolu: gerçekbarbarapalvin

Barbara Palvin

Barbara, Victoria’s Secret meleği olmakla ünlü bir modeldir. Instagram’daki içeriği moda ve güzellik etrafında dönüyor. Ayrıca Instagram’da Dylan Spouse ile birlikte “Ground with Dylan & Barbara” adlı bir dizisi var.

14. Nikkie De Jager (15,7 milyon)

Instagram kolu: nikkietutorials

Nikkie De Jager

Nikkie De Jager, sevgiyle Nikkie Tutorials olarak adlandırılan Hollandalı bir makyaj sanatçısıdır. Bir Youtuber olarak ün kazanmasına rağmen, Nikkie’nin Instagram’da eğlenceli makaralar ve makyaj eğitimleri yayınladığı 15 milyondan fazla takipçisi var. Nikkie, duygusal makyajı ve otantik kişiliği ile tanınır ve ayrıca Eurovision 20201’e ev sahipliği yaptı ve “Nimya” adlı bir güzellik markasına sahipti.

15. Ajey Nagar (15.1 milyon)

Instagram kolu: taşıma

Ajey Nagar

Carryminati olarak da bilinen Ajey, esprili mizahıyla popüler olan Hintli bir Youtuber. Youtube kanalı öncelikle Hintçe’dir. Ajey, Instagram’da izleyicilerine kişisel hayatından bir kesit ve videolarından kısa klipler sunuyor ve “Arctic Fox”un marka elçisi.

16. Kayla Itsines (14.2 milyon)

Instagram kolu: kayla_itsines

kayla itsines

Kayla, Avustralyalı bir kişisel antrenör ve fitness fenomenidir ve Instagram’da tanıttığı birden fazla fitness programı vardır. Ek olarak, Kayle beslenmenin yanı sıra sağlıklı yaşam tarzı seçimlerini de teşvik ediyor ve Instagram’ı, fitness endüstrisindeki kadınları güçlendirmeye odaklanıyor.

17. Simeon Panda (8 milyon)

Instagram kolu: simeonpanda

simeon panda

Kesen bir başka fitness etkileyicisi de Simeon Panda. Birçok vücut geliştirme yarışmasını kazandı ve fitness yolculuğunu sergileyen içerikler yayınlıyor. Egzersiz rutinleri hakkında paylaşımlarda bulunuyor ve bir giyim markasına sahip. Sayfası, fitness alanındaki herkes için çok ilham verici.

18. Aimee Şarkısı (6,3 milyon)

Instagram kolu: amaç şarkısı

Aimee Şarkısı

Aimee Song, NY Times’ın en çok satan yazarı ve bir moda etkileyicisidir. “Song Of Style” adlı bir mücevher serisi yarattı. Instagram sayfasında birçok tasarımcı markasının ve moda markalarıyla işbirliklerinin moda elçisi olmuştur.

Tavsiye Edilen:  2023'te Eksiksiz Bir Pazarlama Stratejisi Oluşturmanın 7 Adımı

19. Rosanna Pansino (4.4 milyon)

Instagram kolu: rosannapansino

Rosanna Pansino

Rosanna, aynı zamanda en yüksek puan alan bir youtube kanalına sahip olan bir yaşam tarzı etkileyicisidir. Usta bir fırıncıdır ve tarifler ve eğitimler paylaşır. Instagram’da yaşam tarzı, fitness ve evcil hayvanları hakkında paylaşımlarda bulunuyor. Rosanna’nın şen şakrak kişiliği onun cazibesine katkıda bulunuyor.

20. Jack Morris (2,5 milyon)

Instagram kolu: jackmorris

Jack Morris

Jack Morris, bir İngiliz seyahat etkileyicisi ve çok yetenekli bir fotoğrafçı. Jack, egzotik yerlerin nefes kesen fotoğraflarını çeker ve bu fotoğraflar size bir tatil için can atmanızı sağlar.

Seyahat etmeyi çok seviyor ve sayfasında harika fotoğraflar ve kişisel yaşamına dair küçük bir bakış bulacaksınız.

21. Cassie Ho (2.3 milyon)

Instagram kolu: bloglar

cassie ho

Cassie Ho sadece bir fitness fenomeni değil, aynı zamanda bir aktif giyim ve spor salonu aksesuarları markası olan “Popflex”in CEO’su ve baş tasarımcısıdır. Feed’inde izleyicilerine ürünlerini nasıl tasarladığının perde arkasını veriyor. Cassie, yeni bir ürün tasarlamanın her aşamasını gösterir ve genellikle hedef kitlesinden geri bildirim alarak içeriğini daha ilgi çekici hale getirirken ürünlerle ilgili bir hiper oluşturur.

İlgili Okuma:

Tamamlanıyor!

Instagram, en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biridir ve bunun büyük bir nedeni, 2023’te Takip Edilmeye Değer En İyi 21 Instagram Etkileyenler listemizde yer alan etkileyicilerdir. Hızla büyüyen kullanıcı tabanı ile sponsorlu gönderiler sürekli artmaktadır. Instagram Etkileyenler sektörü muazzam bir büyüme kaydetti ve önümüzdeki yıllarda yeni zirvelere ulaşması bekleniyor.

Umarız bu makale, Instagram’daki en iyi etkileyicileri bulmanıza yardımcı olmuştur. Listede en sevdiğiniz ünlüyü gördünüz mü? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.