2023’te TikTok’ta Daha Fazla Görüntülenme Almak İçin Kanıtlanmış 8 Strateji

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: 2023’te TikTok’ta Daha Fazla Görüntülenme Almak İçin Kanıtlanmış 8 Strateji

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

TikTok görüntülemelerinizi ve takipçilerinizi artırmanın bir yolunu mu arıyorsunuz? Dünyanın en hızlı büyüyen sosyal medya platformu olan TikTok, popülaritesinde inanılmaz bir artış ve içerik yaratıcıları için rekabet avantajı gördü. 2021 itibariyle, uygulamanın dünya çapında 800 milyondan fazla kullanıcısı vardı ve 2023 yılına kadar 1,2 milyara ulaşması bekleniyor.

Bu fırsattan yararlanmak ve 2023’te TikTok hakkında daha fazla görüntüleme almak istiyorsanız işte başarılı olmanıza yardımcı olacak kanıtlanmış sekiz strateji!

Bu stratejiler arasında TikTok algoritmasını anlamak, etkileşim oranı için en iyi zamanlarda TikTok’ta gönderi paylaşmak, daha fazla erişim için etkileyicilerden yararlanmak, kullanıcılarda yankı uyandıran kaliteli içerik oluşturmak, ilerlemeyi ve performansı izlemek için analitik kullanmak, güvenilir kaynaklardan görüş satın almak ve son olarak planlama yer alır. güvenilir bir TikTok zamanlayıcı ile önceden gönderiler.

TikTok içeriğinizden daha fazla yararlanmanıza ve TikTok kullanıcıları arasındaki görünürlüğü en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak şekilde uyarlanmış her bir stratejiyle, bu ipuçları kesinlikle önümüzdeki yıl TikTok hesabınızı güçlendirecektir!

Tiktok’ta Görüntüleme Neleri Sayar?

TikTok’ta nasıl daha fazla görüntüleme elde edeceğinize dalmadan önce, neyin “görüntüleme” olarak sınıflandırıldığına bir bakalım.

Tüm sosyal medya platformlarının “görüşleri” ölçmek için farklı kriterleri vardır. TikTok’ta videonuz oynamaya başladığı an izlenme olarak sayılır. Bu nedenle, videonuz tekrar tekrar oynatılırsa veya tekrar oynatılırsa veya bir izleyici videoyu yeniden izlemek için geri gelirse, tüm bu görüntülemeler yeni görüntülemeler olarak sayılır.

Ancak, videonuzu izlemek sayılmaz. Bu nedenle, videonuzu hesabınızdan on kez tekrar oynatarak izlemek, toplam görüntüleme sayısını etkilemez. TikTok’ta “görüntüleme” olarak sayılan duvardan girişe çok düşük olduğundan, büyük sayıları rafa kaldırmak o kadar da zor değil.

Tiktok’ta İzlenme Nasıl Alınır?

TikTok’un algoritmasında “görünüm” kraldır. Algoritma, beğeniler veya takipçiler yerine yüksek görüntüleme sayısını tercih eder. Böylece, hesabınız ne kadar küçük veya büyük olursa olsun, herkes onu büyütebilir.

İzlenme sayınızı artırmanıza yardımcı olacak kanıtlanmış 8 stratejiden oluşan bir liste oluşturduk.

Tavsiye Edilen:  Çevrimiçi pazarlama için yapay zeka tarafından oluşturulan içerik

1. İlgili Etiketleri Kullanın

Hashtag’ler akıllıca kullanılırsa çok güçlüdür. TikTok’un algoritması, ne yayınladığınızı ve hashtag’leriniz aracılığıyla kimin izlemekle ilgileneceğini belirler. Hashtag’ler, videolarınızı tek bir kategoride sıralamanıza yardımcı olur. Ayrıca izleyicilerin videolarınızı arama yoluyla keşfetmesine olanak tanır.

Halihazırda trend olan hashtag’leri kullanmak, “Sizin İçin” sayfasında yer alma şansınızı artıracaktır. Trend olan hashtag’leri keşfetmek için Keşfet sayfasına ve ardından ekranınızın üst kısmındaki Trendler’e dokunun.

Başlık etiketi

Hashtag’lerin aşırı kullanımı muhtemelen yarardan çok zarar verecektir. Bu nedenle, içeriğinize ve hesabınıza uygun hashtag’leri kullanmak önemlidir.

2. Trend Olan Sesi veya Ses efektlerini kullanın.

Bir trende atlamak, platformda viral olmanın en iyi yollarından biridir. TikTok’un algoritması, kullanıcılara daha önce izlediklerine benzer içerikler gösteriyor. Bu nedenle, trend olan ses efektlerini veya görsel efektleri kullanarak içerik oluşturmak, daha fazla görüntüleme elde etmenin kesin bir yoludur.

ses efektleri

Platformda dolaşan ses klipleri için her zaman gözünüz veya kulağınız dışarıda olsun.

Trend olan ses kliplerini bulmanın başka bir yolu da Oluştur düğmesine ve ardından Ses Ekle’ye dokunmaktır. TikTok, tüm popüler ses kliplerini burada sergileyecek. Hashtag’ler gibi, yalnızca içeriğiniz için anlamlı olan trend olan ses veya görsel efektleri tercih etmeniz önemlidir.

3. Nişinizi Bulun

BookTok’tan Makeup topluluğuna kadar herkes için bir TikTok nişi veya alt türü vardır. Nişinizi keşfetmek ve bununla ilgili ilgi çekici içerik oluşturmak, daha ilgili bir kitleyi çekmenize yardımcı olacaktır. Ek olarak, bu, yalnızca kaydırmak yerine daha fazla içerik için geri dönecek bir topluluk oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

 Nişinizi Bulun

Nişiniz, içeriğinizi gerçekten seven benzer düşünen izleyicileri çekecektir. Bu aynı zamanda uzun vadede hedef kitlenizi büyütmenize de yardımcı olacaktır. TikTok’taki birçok alt tür, önemli topluluklara dönüştü. Aynı niş içinde başarılı olan diğer içerik oluşturucuları da bulabilir ve içeriklerinden ilham alabilirsiniz.

4. Videolarınızı Kısa Tutun

 Videolar Kısa

Şu anda, TikTok videoları 10 dakika kadar uzun olabilir, ancak 30 saniyenin altındaki videoların ForYouPage’e girme olasılığı daha yüksektir. İzleyicilerin dikkatini uzun süre tutmak zordur. Bu nedenle, videonuz 30 saniyenin altındaysa sonuna kadar izlenme olasılığı daha yüksektir. Daha kısa videoların birden çok kez yeniden izlenme şansı da daha yüksektir. Kitlenizi ilk 3 saniyede çekmenin çok önemli olduğunu unutmayın.

Tavsiye Edilen:  Sayfa Dışı SEO: Yeni Başlayanlar İçin E-Ticaret İçin Optimizasyon Rehberi

5. Diğer Platformlarda Çapraz Tanıtım Yapın

Instagram, Twitter veya Facebook gibi diğer platformlarda zaten özel bir hedef kitleniz olabilir. Videolarınızın parçalarını veya teaser’larını bu platformlarda paylaşarak kitlenizi TikTok’a çekebilirsiniz. Bunu yapmak, izleyicileriniz arasında bir eksiklik veya FOMO duygusu yaratacaktır. Bu, onları videolarınızı izlemek ve TikTok hesabınızdan haberi olmayan kişilere içeriğinizin reklamını yapmak için TikTok’a gitmeye teşvik edecektir.

6. Değerli İçerik Yayınlayın

Değerli İçerik Yayınlayın

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, TikTok’ta görüş almanın en etkili yollarından biri ilgi çekici ve değerli içerik yayınlamaktır. Nasıl yapılır videolarının, öğreticilerin ve eğitici içeriklerin TikTok’ta başarılı olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Birinin tüketebileceği çok fazla dudak senkronizasyonu içeriği var; izleyiciler kendileriyle alakalı bilgilendirici içeriği sever. O yüzden her şeyi bilen gözlüklerinizi takın ve bilgeliğinizi paylaşın.

7. Popüler Hesaplarla Düet

Popüler hesaplarla düet yapmak, TikTok’ta daha fazla görüntüleme almanın mükemmel bir yoludur. Hayran kitlesinden faydalanabilir ve büyük bir takipçiye sahip biriyle düet yaparak yeni takipçiler kazanabilirsiniz. Düet yapmak için “Sizin İçin” sayfasına göz atın, ilgili videoları içeren bir hesap bulun, onu takip edin ve videonun sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunarak açılan menüden “Düet Oluştur” seçeneğini seçin.

Ardından yeni açılan sayfada sürümünüzü kaydedin. Yaratıcı ve alakalı bir düet oluşturun. Komik veya benzersizse, orijinal hesabı da görebilmeleri için etiketleyin. Düeti oluşturduktan sonra, görünürlüğü artırmak için bir başlık ve ilgili hashtag’ler ekleyin.

8. İçeriğinizi ‘Sizin İçin’ Sayfası İçin Geliştirin

TikTok’ta viral olmanın en iyi yolu Sizin İçin Sayfasında yer almaktır. FYP, TikTok’un algoritması tarafından küratörlüğünü yapılan ve kullanıcının ilgi alanlarına uyacak şekilde özelleştirilmiş içerikle dolu TikTok’un ana sayfasıdır. En güzel tarafı da bu sayfada herkesin öne çıkabilmesi, yani bu sayfada yer almak için binlerce takipçinizin olması gerekmiyor.

İçeriğinizi sınıflandırması ve tanıtması kolay bir şekilde optimize ederseniz, algoritma tarafından seçilme şansınızı artırır. Bunu yapmak için aşağıdakileri yapabilirsiniz:

  1. Popüler ses kliplerini kullanın
  2. Popüler içerik oluşturucularla düet
  3. Daha kısa videolar oluşturun
  4. Hashtag’lerde veya altyazılarınızda alakalı anahtar kelimeler kullanın
  5. İçeriğinizi ideal zamanlarda yayınlayın
Tavsiye Edilen:  Açılış Sayfalarının Türleri ve Ne Zaman Kullanılacağı

TikTok görünümlerini satın almalı mısınız?

TikTok’ta popülaritenizi artırmak söz konusu olduğunda, görüntüleme satın almak cazip bir seçenektir. Ancak, görüntüleme satın almayla ilişkili riskleri bilmek önemlidir. İlk olarak, muhtemelen içeriğinizle etkileşime girmeyen veya gerçek bir hedef kitle oluşturmanıza yardımcı olmayan botlardan sahte görünümler satın alacaksınız.

Ayrıca, satın alınan görüntülemelerin yapay olarak öne çıkan videolara sahip olduğunu algoritmalar algılayabildiğinden, görüntüleme satın almak videolarınızın organik olarak keşfedilmesini zorlaştırabilir.

Nihayetinde, TikTok’a katılımı artırmak istiyorsunuz. Bu durumda, TikTok görüntülemeleri satın almaya yatırım yapmaktansa kaliteli içerik oluşturmaya ve diğer kullanıcılarla etkileşime geçmeye odaklanmak daha iyi olabilir.

Son Düşünceler: Tiktok’ta Görüntülenme Nasıl Alınır?

Her içerik oluşturucunun farklı bir yolculuğu vardır. TikTok gibi bir platformda başarıya giden sabit bir yol yoktur. Görüntülenme elde etmenin anahtarı, orijinal, ilgi çekici ve ilişkilendirilebilir içerik oluşturmaktır. Ancak stratejilerimiz, içeriğinizi TikTok’un algoritmasıyla şansınızı artıracak şekilde optimize etmenize yardımcı olacaktır! Bu nedenle, TikTok videolarınızda daha yüksek görüntüleme elde etmek için yukarıda belirtilen yöntemleri deneyin.

Tiktok’ta Nasıl İzlenme Alınacağına İlişkin SSS

TikTok görüntüleme başına ne kadar ödüyor?

Creator’s Fund’da ödeme, izleyiciliğinize bağlıdır. Standartlaştırılmış bir ödeme planı olması gerekir ve tutar sık ​​sık değişir. Ortalama ödeme bin görüntüleme başına 2-4 sent civarındadır.

TikTok’taki altyazılar ne kadar uzun olabilir?

Kelime sayısı 300 karakterle sınırlıdır ve bu hem altyazılar hem de hashtag’ler içindir, bu yüzden bunları akıllıca kullanın.

Bir TikTok Videosu ne kadar uzun olabilir?

TikTok videoları 10 dakika kadar uzun olabilir. Ancak TikTok’un biçimi ve algoritması daha kısa videoları tercih eder, bu nedenle 30 saniyeden uzun bir video yapmanız önerilmez.