2023’te Ücretsiz Blog Nasıl Başlatılır ve Para Kazanılır – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:2023’te Ücretsiz Blog Nasıl Başlatılır ve Para Kazanılır – Showeblogin

2023’te blog yazmaya nasıl başlanır? Para olmadan bir blog nasıl başlatılır? Ücretsiz bir blog nasıl başlatılır? Nasıl bir blog başlatmak ve para kazanmak için pdf. Yeni başlayanlar için bir blog ile nasıl para kazanılır? Blog yazarak nasıl para kazanılır?

2023’te kimseye ödeme yapmayacaksın, birçok kaynaktan ödeme alacaksın. Evet! Doğru duydun. Hayatınızda ne yapıyor olursanız olun, gelecek nesiller için bu deneyimlere ihtiyaç vardır.

Uzmanlığınızı ve fikirlerinizi metin formatı, video formatı, ses formatı, resim formatı ve PDF formatı ve daha birçok çevrimiçi kaynak dahil olmak üzere çeşitli şekillerde paylaşın.

Genişbant internet hızınızı çoktan artırdığınızı ve artık bilginizi dünyayla paylaşmak için bir platform aradığınızı düşünüyorum. Eşsiz düşüncelerinizi sergilemek ve paylaşmak için doğru yeri seçmek konusunda kafanızın karıştığını biliyorum. Parmaklarınızın ucunda pek çok seçenek var, yani. blogger.comWordPress.com, Wix.com, Weebly.com, Webnode.com, Thoughts.com, Edublogs.org ve daha birçok temayı daha sonra tartışacağız.

2023’te Para Olmadan Bir Blog Nasıl Başlatılır?

Ücretsiz bir blog nasıl başlatılır: Hepimiz biliyoruz ki her insan kendine has bir nitelik ve kimlikle doğar ama onlar bu biyosferde doğru insana nasıl ulaşacaklarını, duygu ve düşüncelerini çok heyecan verici konularda nasıl paylaşacaklarını veya tartışacaklarını bile bilmezler. onlara.

Başka bir deyişle, zihniniz yaratıcıysa ve bilginizi bu gezegendeki herkesle paylaşmak istiyorsanız, o zaman başlamak ve ilginç bulduğunuz düşüncelerinizi milyarlarca insanla paylaşmak için doğru bir platforma sahip olmalısınız.

Pek çok kişi “” kelimesini yeni duydu.Blog” ya arkadaşlarından ve diğer iletişim araçlarından. Bugün size, ilk blogger web günlüğünüzü oluşturmak için temel planlamanın yanı sıra kısa ama net bir açıklayıcı öğreticinin yardımıyla Blog’tan bahsedeceğim.

Blog nedir?

Weblog’un kısa bir biçimi olan Blog terimi, insanların düşüncelerini, görüşlerini, uzmanlıklarını, deneyimlerini ve bilgili bilgilerini düzenli olarak blog yazıları şeklinde paylaştığı bir web sitesi türünden başka bir şey değildir.

Blog gönderileri bağlamsal formatta olmalıdır, yani resimler, infografikler ve videolar içeren makaleler veya öğreticiler. Blogunuzu genel olarak halk için oluşturabilir veya kendi blogunuza sahip olabilirsiniz. özel blog arkadaşlar ve aile üyeleri için.

Blog gönderileri genellikle ters kronolojik sırada görüntülenir, böylece en son gönderi ilk olarak web sayfasının en üstünde, temelde blogunuzun Ana Sayfasında görünür.

Tavsiye Edilen:  5 strategii dotyczących treści, dzięki którym staniesz się profesjonalistą w pisaniu

Blogger Blogu nedir?

Bir blog yayınlama hizmeti olan Blogger, 2013 yılında Google tarafından satın alınan Pyra Labs tarafından 23 Ağustos 1999 Pazartesi günü hayata geçirildi.

Blogger.com yıl içinde pek çok değişiklik yaptı 2020 duyarlı tasarım, mobil uyumlu, masa desteği ve tüm kontrollerinizi tek bir yerden yönetmek için ayarlar vb.

Blogger blog oluşturmak tamamen ücretsiz mi?

Evet, kimseye hiçbir ücret ödemeden Blogger.com’da kişisel çevrimiçi günlüğünüzü, Not Defterinizi veya kendi topluluğunuzu oluşturmanıza yardımcı olur. Bu nedenle, Blogger Blog, metin yazarak, fotoğraf ve video yükleyerek vb. düşüncelerinizi ve bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmak için ücretsiz bir web sitesinden başka bir şey değildir.

Blogumun Düzenini düzenleyebilir miyim?

Hiper Metin İşaretleme Dili (HTML) kodunu, görünümü ve biçimlendirmeyi açıklamak için Basamaklı Stil Sayfalarını (CSS) ve daha fazlasını düzenleyerek blog şablonunuzu istediğiniz şekilde düzenlemek/özelleştirmek için blogunuzun düzenini kolayca değiştirebilirsiniz. Gadget’lar ekleme.

Blogum İnternetteki herkes tarafından görülebilir mi?

En ilginç yanı, blogunuzun ziyaretçilerini kontrol edebilmeniz ve blogunuzu kimlerin okuyup yazabileceğine karar verebilmenizdir. Buna göre, ücretsiz bataklığınızı ister birkaç arkadaşınız/grup üyeniz için bir topluluk olarak oluşturabilir, isterseniz de söyleyeceklerinizi tüm dünyanın görmesini sağlayabilirsiniz!

Varsayılan olarak, blogunuz tamamen herkese açık olacaktır, yani web’deki herkes tarafından görülebilir. Blogunuzun konusunu arayan herkes SERP’lerde web sayfası bağlantıları bulabilir ve tamamen ücretsiz olarak organik trafik elde edersiniz.

Blogumla para kazanacak mıyım?

Şimdi, sizinle bilginizi ve düşüncelerinizi çevrimiçi olarak paylaşmanın yanı sıra, kendi ücretsiz blogger blogunuzdan güzel paralar kazanabileceğiniz ilginç bir şey daha paylaşmak istiyorum.

Blog yazarak para kazanmak çok virajlı bir konu ve bunu daha sonra diğer ayrı derslerimde tartışacağım. Şu anda, ücretsiz blogger blogunuzdan sayısız yoldan para kazanabileceğinizi garanti edebilirim.

Yeni başlayanlar için bir blog ile nasıl para kazanılır? Blogunuzu kullanarak para kazanmanın en popüler yolları şunlardır:

  1. AdSense: Blog yazarları veya web sitesi sahipleri tarafından para kazanmak için Google tarafından yürütülen bir platformdur.
  2. Bağlı pazarlama: Birçok ürün ve hizmet sağlayıcı, bağlı kuruluş bağlantıları kullanılarak hizmetleri satın alındığında veya ürünleri satıldığında komisyon kazanabileceğiniz bağlı kuruluş bağlantıları sunar.
  3. Doğrudan Reklam: Doğrudan reklam göstererek de para kazanabilirsiniz.
Tavsiye Edilen:  10 najlepszych marketerów, których warto śledzić na LinkedIn już teraz

Blogger Blog’un diğer bazı sessiz özellikleri

  1. Gizlilik ayarları: Blogunuzun hiçbir arama motoru tarafından görülmemesi için gizliliği ayarlayabilirsiniz.
  2. Herkese Açık: Google, Bing, Ask, yahoo vb. arama motorları yardımıyla blogunuzun dünyanın her yerinden bulunabilmesi için SEO’sunu artıran, herkese açık ve blog listeleme fırsatını tercih edebilirsiniz.
  3. Mobil Dostu: Blogunuzu bir mobil cihazdan okuyanlar için blog düzeninizi ayarlayabilirsiniz.
  4. E-posta Gönderme: Ayrıca e-posta yoluyla doğrudan blogunuza metin, fotoğraf ve hatta video gönderebilirsiniz.
  5. Yorumlar: Okuyucuların görüşlerini veya geri bildirimlerini yorumlar yoluyla paylaşıp paylaşmamalarına siz karar verebilirsiniz. Blog gönderilerinize kimlerin yorum yapabileceğine de karar verebilirsiniz.
  6. HTTPS Desteği: Blog URL’niz, aşağıdaki gibi güvenli web adresi olarak sunulacaktır: https://blogunuz.blogspot.com
  7. Özel alan: Artık özel alan adınızı blogger blog yerine kullanabilirsiniz BlogSpot blog adresinizden, yani https://yourblog’unuzdan.blogspot.com’dan https://yourblog.com’a

Diyelim ki bir öğretmensiniz, o zaman dünyanın herhangi bir yerinden birçok öğrenciye aynı anda ders verebilir ve notları elektronik ortamda paylaşabilirsiniz.

Benzer şekilde, bir sporcu da hayranlarıyla paylaşımda bulunabilir ve etkileşimde bulunabilir. Ayrıca, kendi barındırdığı web sitesi olmayan küçük bir işadamı olsanız bile, blogger blogunun yardımıyla ücretsiz web sitesi oluşturarak işletmenizi dünya çapında büyütebilirsiniz.

Pİlk Ücretsiz blog yazarı blogu oluşturmak için prosedür?

Bir fare tıklaması kadar basit. Bir web günlüğü olan First Blogger Blog’unuzu oluşturmak için gerekli ön adımları aşağıda bulabilirsiniz:

1. Adım (Google Hesabı):

Blogger blog ile başlamak için bir Google Hesabınız (Gmail Kimliği) olmalıdır, yoksa lütfen Üye olmak senin almak için Gmail hesabı ücretsiz.

2. Adım (Blogger.com):

Resmi web sitesini ziyaret edin blogger.com ve ilk blogger blogunuzu oluşturmak için blogunuzu oluşturun düğmesine tıklayın. Şimdi, Google hesabınızı kullanarak oturum açın.

Ancak, doğrudan buraya tıklayın blogspot.com blogunuzu oluşturmak için.

Adım-3 (Blog Adı):

Başarılı bir şekilde oturum açtıktan sonra Blogger HesabıGirin Yeni Blog isim. Blog adınız, blogger blogunuzun üst kısmında görüntülenecektir.

Blog adı, blog başlığınızdır. Yapabilirsin atlamak bu ve tıklayın Sonraki Yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi düğme.

Blog Başlığı olarak gösterilmesini istediğiniz gibi blogunuzun adını (yeni doğmuş bir bebek gibi) girin. Seçtiğiniz blog başlığının, internetteki diğer milyonlarca blog veya web sitesi ile benzer veya aynı olabileceğini hatırlatın.

Tavsiye Edilen:  Müşterilerinizin Satın Alma Kalıplarını Nasıl Tahmin Edebilir ve Analiz Edebilirsiniz?

Buna göre, bir seçim yapmanızı şiddetle tavsiye ederim. benzersiz isim (benimki gibi Showeblogin, AUBSP vb.) ve bunun için oluşturmak istediğiniz blogunuzun adını herhangi bir arama motorunda (Google, Bing, Yahoo, Ask vb.) aratmanız yeterli. aynı isim.

Ayrıca, blog başlığınızın uzunluğuyla ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bir şey daha var ki, insanların hatırlayamayacağı çok uzun bir isim yerine tek bir kelimeye, yani kısa bir isme sahip olmanız daha iyi olacaktır.

Adım-4 (Blog URL’si):

Blog Adresi blogunuzun URL’sidir (Tekdüzen Kaynak Bulucu), yani web’de herhangi biri blogunuzu ziyaret etmek isterse, blog URL’nizi (adresinizi) tarayıcı adres çubuğuna yazmaları gerekir.

Blog başlığınızı, insanların kolayca tanıyacağı ve ziyaretçilerinizin blog sitenize tekrar gelmelerine yardımcı olacak bir adrese yazabilirsiniz.

Ancak URL, blog başlığından farklı olarak benzersiz olmalıdır. Blog adresinizi girdikten hemen sonra, sistem blog adresinizin kullanılabilirliğini kontrol edecek ve yalnızca benzersizse, yalnızca “Bu blog adresi kullanılabilir” mesajını göreceksiniz, aksi takdirde mesaj “Üzgünüz, bu blog adresi mevcut değil.”

Blog adresinizin alan adıyla biteceğini unutmayın. blogspot.com ancak endişelenmeyin, istediğiniz zaman özel bir alan adı ekleyebilirsiniz. Alan Adınızı neden, nasıl ve nereden satın almanız gerektiği konusunda size daha sonra rehberlik edeceğiz.

Adım-5 (Blog Adı):

Şimdi, herkese görünür olacak blog görünen adınızı girebilirsiniz. Adınızın blogunuzun okuyucularına nasıl gösterilmesini istersiniz?

Görünen ad, blog adınızdan sonra başlık olarak görüntülenecek olan blog etiket satırınızdır. Blogunuzu 200 karakter içinde tanımlayabilirsiniz.

Şimdi, “ üzerine tıklayınSONA ERMEK”. Milyarlarca diğer blog yazarıyla birlikte kendi blog yazarı blogunuzun keyfini çıkarmak harika.

Blogger blogspot.com bloguyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bana tweet atmaktan çekinmeyin @SuperWebTricks.