2023’ün En Çok Para Kazanan Reklam Şirketleri

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: 2023’ün En Çok Para Kazanan Reklam Şirketleri

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Ücretli reklam şirketleri ne yapar?

Ücretli reklam şirketleri, işletmelerin ücretli kampanyalarını Google Reklamları, Facebook Reklamları ve Google Alışveriş gibi çeşitli platformlarda yönetmelerine yardımcı olur. Ayrıca organik arama (arama motoru optimizasyonu) ve sosyal medya pazarlaması konusunda da deneyim sahibi olabilirler. Potansiyel müşterilere ulaşmanıza ve iş hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olurlar.

Ücretli reklam buna değer mi?

Çevrimiçi ücretli reklamcılık, işletmelerin trafik oluşturmasına, olası satışları artırmasına, marka bilinirliğini artırmasına ve iş hedeflerine ulaşmasına yardımcı olduğu için son derece değerlidir. Reklam kampanyaları, farklı sosyal medya platformlarında ve çevrimiçi pazarlarda değişiklik gösterebilir.

En önemlisi, işletmelerin hedef kitlelerine ulaşmalarına ve alakalı trafik elde etmelerine yardımcı olan çok verimli bir dijital pazarlama stratejisidir. Bazı işletme sahipleri kendi reklam kampanyalarını oluştururken, diğerleri kampanyaları onlar adına yönetmek için bir dijital pazarlama ajansı veya özel bir reklam ajansı kullanır.

En büyük reklam biçimi nedir?

En büyük reklam şekli Google Reklamlarıdır. Google Alışveriş, geleneksel Google Reklam kampanyaları (Google Adwords), yerel reklamcılık ve programatik reklamlar dahil olmak üzere çeşitli biçimler alır.

İkinci en büyüğü, aşağıdakileri içeren açık ara tüm çeşitli sosyal medya reklamlarıdır:

 • Facebook Reklamları
 • Instagram Reklamları
 • Pinterest Reklamları
 • TikTok Reklamları
 • Twitter Reklamları
 • LinkedIn Reklamları
 • Snapchat Reklamları

Kampanyalarınızı yürütmek için neden ücretli bir reklam şirketi kullanmalısınız?

Reklam kampanyalarınızı yönetmek için bir dijital ajans kullanmanın pek çok faydası vardır. İşte en iyilerinden birkaçı:

Tavsiye Edilen:  Dlaczego warto inwestować w ekonomię twórców?

Nişe özgü uzmanlık

Çoğu reklam yönetimi şirketi, belirli nişlerde özel uzmanlığa sahiptir. Örneğin, Mayple aracılığıyla, nişinizdeki diğer markalarla çalışmış ve benzer ürünlerin reklamını yapmış bir reklam yönetimi ajansı bulabilirsiniz. Bir ayakkabı şirketiyseniz, giyimi avucunun içi gibi bilen PPC uzmanlarıyla çalışmak istersiniz.

Trendler hakkında kapsamlı bilgi

Profesyonel dijital pazarlama şirketleri, en son trendler ve sürekli değişen reklam taktikleri ile güncel kalır. Pazarlama kampanyalarınızı geliştirmek için çok çeşitli teknikler kullanabilecekler.

Kanıtlanmış deneyim

Deneyimli bir reklam ajansı, başlatmanız gereken reklam kampanyalarının türünü ve bunları optimize etmek için kullanmanız gereken en iyi taktikleri bilir. Size daha fazla tıklama sağlamak için dönüşüm oranınızı nasıl artıracağınızı, hangi anahtar kelimeleri kullanmanız gerektiğini ve yüksek dönüşüm sağlayan müşterileri nasıl çekeceğinizi biliyorlar.

İşletmeniz için en iyi çevrimiçi reklamcılık şirketini nasıl seçersiniz?

Portföylerini ve sonuçlarını sorun

Onlara hangi işletmelerle çalıştıklarını ve ne tür sonuçlar aldıklarını sorun. Kararlarınızı her zaman verilere dayandırın, süslü incelemelerine, satış sunumlarına veya slayt destelerine güvenmeyin. Geçmişte yönettikleri kampanya türlerini mutlaka görün.

Nişinizde deneyime sahip olduklarından emin olun

Niş alanınızdaki benzer işletmelerle çalıştıklarından ve hedeflediğiniz kitle türünü bildiklerinden emin olun. Onlarca yıllık deneyime sahip olmaları gerekmiyor ama endüstri deneyimine sahip olmak çok önemli.

Bir pazarlama planı edinin

Görüşme yaptığınız PPC ajansına bir test görevi vermek her zaman iyi bir fikirdir. Hesabınız için bir pazarlama planı yazmalarını tavsiye ederiz. İşletmeniz için kullanacakları bazı reklam stratejilerini, dönüşüm oranınızı nasıl artırmayı planladıklarını ve teklifi potansiyel müşterilerinizin ihtiyaçlarıyla nasıl daha iyi eşleştirmeyi planladıklarını özetlemelerini isteyin.

Ücretli reklam şirketinize sorulacak sorular

 • Kaç müşteriniz var?
 • Başka hangi dijital pazarlama hizmetlerini sunuyorsunuz?
 • Pazarlama hedeflerimize ulaşmamıza nasıl yardımcı olacaksınız?
 • En çok hangi reklam platformlarında deneyimlisiniz?
 • En çok hangi tür reklamlara aşinasınız? Google Reklamları? Google Alışveriş? Facebook Reklamları?
 • Açılış sayfalarımızda, reklam öğelerimizde ve kopyamızda neyi değiştirirsiniz?
 • Önümüzdeki 3 ila 6 ayda ne tür bir büyümeye ulaştığımızı görüyorsunuz?
 • Pazarlama ekibiniz ne kadar büyük?
 • İrtibat noktamız kim olacak?
Tavsiye Edilen:  Web Sitenizin Google'da Görünmemesinin Nedenleri

Ücretli reklam şirketleri ne kadar ücret alıyor?

Reklam şirketleri, sundukları hizmet yelpazesine göre ücret alır. Genellikle sabit bir ücret artı reklam harcamasıdır (kullandıkları belirli reklam platformuna ödenir). Bir konsültasyona ihtiyacınız varsa, sizden bir saatlik ücret veya bir konsültasyon ücreti talep ederler.