2023’ün En İyi 10 Ücretsiz SEO Chrome Uzantısı

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:2023’ün En İyi 10 Ücretsiz SEO Chrome Uzantısı

Google Chrome, en etkileyici SEO uzantıları koleksiyonunu barındıran tarayıcıdır. Google Chrome yalnızca iyi çalışmakla kalmaz, aynı zamanda bu SEO Chrome uzantıları, Google’ın arama motorunun çalışma şekli hakkında ayrıntılı bilgiler sunar. Henüz SEO uzantılarının iş akışınızı nasıl iyileştirdiğini keşfetmemiş bir Chrome kullanıcısıysanız, şimdi tam zamanı! Aşağıda listelenen SEO Chrome uzantıları, SEO önerilerinizi geliştirmek için çok çeşitli uygulamalar sunar. Teknik SEO Ajansı olarak bunların ekibimiz, web geliştiricileri ve genel dijital pazarlamacılar için mükemmel olduğunu gördük.

En İyi SEO Chrome Uzantıları Nelerdir?

En iyi SEO Chrome uzantıları şunlardır:

SEO İçin Chrome Uzantıları Nelerdir?

SEO için Google Chrome uzantıları, kullanıcıların genel göz atma deneyimlerini iyileştirmek için yükleyebilecekleri entegre yazılım programlarıdır. Bunlar, her bir kullanıcı ve ihtiyaçları için en iyi kurulumu oluşturmak üzere özelleştirilebilir – tarama için bir çakı gibi! Başvuru için, Chrome uzantıları, Chrome arayüzünün sağ tarafındaki adres çubuğunda görünür. Ayrıca, bu araçların çoğu şu adreste bulunabilir: Google Web Mağazası.

Burada ayrıntıları verilen SEO Chrome uzantıları, işim için en yararlı bulduğum uzantılardır, ancak günlük hayatta da bana yardımcı olan birkaç tane var. Bir uzantı yüklemek hiç zaman almaz ve verimliliğinizi on kat artırabilir. Tarama oyununuzu geliştirmek için aşağıdaki en iyi SEO Chrome uzantılarına göz atın!

Bu, sahip olduğum açık ara en çok kullanılan SEO uzantısı ve SEO incelemesini çok kolaylaştırıyor. Bu araç, bireysel sayfa değerlendirmeleri söz konusu olduğunda her şeye sahiptir. Bu uzantılar, temel SEO öğelerini kontrol etmenize olanak tanır ve hatta sorunlu alanlar için yararlı uyarılar sağlar. Görüntülediği bileşenlerden yalnızca birkaçı meta verileri, başlıkları, alternatif metni ve kanonikleri içerir. SEO uzmanıysanız, bu kesinlikle sahip olunması gereken bir Chrome uzantısıdır.

Bu krom uzantısı, her SEO veya web geliştiricisi için paha biçilmezdir. Sunucu yanıt kodlarının ve kopyalanabilen ilişkili URL’lerin açılır listesini görüntüler. Bu, sitede tam bir tarama yapmadan her yönlendirmeden ve 404 hatasından haberdar olmanızı sağlar. Yönlendirme zincirlerini veya çok fazla atlamalı yönlendirmeleri belirlerken ve çözerken özellikle yararlıdır. Bunların hepsi, Teknik SEO incelemeleri için kritik veri noktalarıdır.

Tavsiye Edilen:  İşletmeler için En İyi SaaS. B2B Hizmet Olarak Sunulan Yazılımlar

Yönlendirme Yolu ekran görüntüsü örneği

Bu gerçekten her şeyi yapıyor. Bu uzantı için en sevdiğim kullanım, Javascript veya CSS olmadan bir sayfayı görüntüleyebilmektir. Bu, bir web gezgininin nasıl görünebileceğini görmemi ve çözülmesi gereken sorunları hızlı bir şekilde tanımamı kolaylaştırıyor. Bu uzantı ayrıca başlık etiketlerini, alternatif metni görüntüleyerek ve diğer şeylerin yanı sıra sayfadaki bağlantıları yazdırarak Meta SEO Denetçisi (bu listedeki ilk araç) ile örtüşür.

Web Developer uzantısı yetenekleri

Geçmişe bakmanıza izin veren bir SEO Chrome Uzantısı, The Wayback Machine’dir. Web sayfalarının arşivlenmiş sürümlerini görüntülemenizi sağlar. Bu işlev, sayfada yapılan değişikliklerle ilgili olarak bir sayfanın arama sonuçlarında neden belirli bir şekilde performans gösterdiğine dair değerli bilgiler sağlayabilir. Ek olarak, nereden geldiğini görebilmek size site hakkında çok daha geniş bir bakış açısı sağlar. Bu arka plan bilgisini göz önünde bulundurarak, SEO stratejinizi ilerletmek için almanız gereken yönü düşünceli bir şekilde strateji haline getirebilirsiniz.

Wayback uzantısı kullanımda

Bir SEO uzmanı olarak yeni bir site ile karşılaştığımda ne ile çalıştığımı görmek isterim. Bu, kontrol etmek istediğim ilk şeylerin kullanılan sistemler olduğu anlamına geliyor. Wappalyzer, site tarafından kullanılan çeşitli teknolojileri anında göstererek bunu kolaylaştıran bir Chrome uzantısıdır. CMS’den SEO eklentisine kadar, Wappalyzer size arka uca bir göz atabilir.

Wappalyzer eklenti arayüzü

SERP Sayacı çok basit ama etkili bir SEO Chrome Uzantısıdır. Özellikle sorgular, bağlantıların sayfanın aşağısına doğru itilmesiyle sonuçlandığında, SERP’leri perspektif haline getirmeye yardımcı olur. Ayrıca, sitenin SEO performansı ile nerede durduğunu bilmeleri için başkalarıyla paylaşmak için harika bir görsel. Arama Motoru Sonuç Sayfaları geliştikçe, SERP Sayacı bunların anlaşılmasını kolaylaştırır.

SERP Sayaç uzantısı kullanımda

Bağlantılarımı Kontrol Et uzantısıyla, tek tek sayfalardaki bağlantıların durumuna hızlı bir şekilde göz atabilirsiniz. Bu araç, geçerli bağlantıları, yönlendirmeleri, geçersiz bağlantıları ve daha fazlasını vurgulayarak optimizasyonları çok daha kolaylaştırır. Meta SEO Müfettişi (listelenen ilk araç), her bir bağlantı için bağlantı metnini de görüntüler; bu, bu araçların uyum içinde nasıl çalıştığına dair başka bir örnektir.

Kullanımdaki Bağlantılarımı Kontrol Et uzantısının ekran görüntüsü

NoFollow Yönlendiren uzantısı, SEO girişimlerinizi olumsuz yönde etkileyebilecek potansiyel olarak sorunlu bağlantıları belirlemek istediğinizde de yararlıdır. Bu Chrome uzantısı, takip edilmeyen ve takip edilen bağlantıların ana hatlarını çizerek çalışır, böylece hangi bağlantıların tarandığını ve taranmayabileceğini bilirsiniz. Ayrıca, dizin HTML etiketlerini de işaret etmeyerek sizi Google Search Console’a gitmekten kurtarır.

Tavsiye Edilen:  Blogger Blogunuzun Başlığını ve URL'sini Nasıl Değiştirirsiniz – Showeblogin

Yönlendireni İzle uzantısı seçeneği yok

Bir tarayıcının bir sayfayı nasıl işlediğini görebilmek, arama motorlarının içeriği nasıl gördüğünü anlamaya çalışan SEO’lar için çok önemlidir. Bu kullanışlı SEO uzantısı, ham kaynak kodunu, işlenen kaynak kodunu ve ikisi arasındaki farkların karşılaştırmasını görüntüler.

Rendered Source tarayıcısını görüntüle karşılaştırmayı görüntüleyin

Son olarak, ama kesinlikle en az değil, mütevazi Word Counter benim SEO Chrome Uzantısı. Olası kesilmelerden kaçınırken mevcut tüm karakter sayısını kullandığımdan emin olmak için meta verileri yazarken veya değerlendirirken sık sık bu araçtan yararlanıyorum. Sayfa uzunluğunun üst düzey URL’ler arasında bir ortak nokta olup olmadığını belirlemek için rakip karşılaştırmalarında da kullanmayı seviyorum.

kullanımda olan kelime sayacı uzantısının ekran görüntüsü

Arka cebinizdeki bu Chrome uzantılarının her biri ile yeni SEO keşifleri yapacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu araçların günlük çalışmalarımızı büyük ölçüde etkilediğini ve bulgularımızı daha verimli bir şekilde iletmemizi sağladığını söylediğimde kendim ve SEO ekibi üyelerim adına konuşuyorum. Bunlar en değerli SEO uzantıları olsa da, daha genel kullanım için önermek istediğim birkaç tane daha var. Bunlar daha az teknik ama daha az kullanışlı değil!

Saygıdeğer Mansiyonlar:

Aşağıda belirtilen uzantıların her biri, genel olarak herhangi bir pazarlamacı veya web kullanıcısı için yararlı olabilir. Bunlar sizi kesinlikle birkaç baş ağrısından ve tıklamadan kurtarabilir, böylece daha fazlasını yapabilirsiniz!

Birden Çok Sekmede Arama

Bu harika SEO aracıyla, aynı anda birden fazla sorgu arayabilir ve tüm SERP’lerin farklı sekmelerde görünmesini sağlayabilirsiniz. Aynı anda birkaç sayfayı farklı sekmelerde de açabilirsiniz. Bu, çok sayıda rakip sayfasını incelerken rakip araştırması sırasında kritik bir araç oldu ve çeşitli SERP’lere göz atmak istediğimde anahtar kelime araştırması sırasında da yardımcı oluyor.

Tüm URL’leri Kopyala

Bu, yukarıda belirtilene benzer başka bir paha biçilmez araçtır. Tüm URL’leri Kopyala ile, “shift” tuşunu basılı tutarak birden fazla Chrome sekmesi seçebilir ve ardından uzantıyı tıklayabilirsiniz. Kopyalandıktan sonra, ilişkili tüm URL’leri gitmeleri için ihtiyaç duyduğunuz yere yapıştırabilirsiniz.

Resmi PNG olarak kaydet

SEO çabalarım site hızını artırmaya çalıştığımda, yeniden boyutlandırmak ve uygun şekilde sıkıştırmak için sık sık resimleri indiririm. Çoğu zaman, bu işlemi daha da zorlaştıran bir WebP dosyası indirdiğimi görüyorum. Bu küçük numara, herhangi bir görüntüyü PNG olarak indirmenize ve indirilenler klasörünüzde can sıkıcı bir WebP keşfinden kaçınmanıza olanak tanır.

Tavsiye Edilen:  Youtube Videolarını Hızlı ve Ücretsiz Olarak Planlayın

dilbilgisi

Dürüst olmak gerekirse, Grammarly kullanmıyorsanız ne yapıyorsunuz? Dilbilgisi, bu on yılın yazım denetimidir ve onsuz nasıl hayatta kaldığımdan emin değilim. “Yeni Belge” özelliği, kopya yazmak ve gözden geçirmek için de son derece değerlidir. Yazım ve dilbilgisi düzeltmelerine ek olarak kelime sayısını, okuma süresini ve okunabilirliği görmenizi sağlar; bir sayfanın güvenilir olarak görünmesini sağlamanın tüm önemli yönleri, önemli SEO EEAT sinyallerinden biridir.

Uzantıları Geçici Olarak Devre Dışı Bırak

Şimdi bu SEO Chrome uzantılarının her birini yüklediyseniz, muhtemelen tarayıcınızın üst kısmında çok şey oluyordur. Bu nedenle, sizi bu veda uzatma hediyesiyle baş başa bırakıyorum. Uzantılarınız garip davranıyorsa veya onlarsız bir sayfayı görüntülemeniz gerekiyorsa (burada reklam engelleyiciler yaygın suçlulardır), bu uzantı hepsini bir kerede kapatacaktır. Hepsini kolayca tekrar açabilirsiniz, ancak bunu yanlışlıkla tıklamayacağınız bir yere koyduğunuzdan emin olun.

Tüm bunlarla birlikte, uzantılar da Chrome’a ​​çok fazla ağırlık ekleyebilir. Tarayıcınızı aşırı derecede zorlamaktan kaçınmak için, uzantılarınızı birkaç ayda bir denetlediğinizden emin olun. Bunu yaparak, kullanmadıklarınızı kaldırabilir veya sık kullanılmayan uzantıları devre dışı bırakırken, ihtiyaç duyuldukları nadir durumlar için saklayabilirsiniz.

Artık en iyi SEO krom uzantılarını bildiğinize göre, devam edin ve daha iyi bir pazarlamacı, geliştirici veya SEO olun! Keşfedilmeyi bekleyen binlerce başka SEO Chrome uzantısı da var. Yararlı olan başka bir uzantı bulursanız aşağıdan bize bildirin. SEO uzmanlarından oluşan ekibimizin bugün bizimle iletişime geçerek teknik görüşlerinizi geliştirmenize nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin!