2023’ün En İyi 20 Ücretsiz Dijital Varlık Yönetimi Yazılımı ve Aracı

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:2023’ün En İyi 20 Ücretsiz Dijital Varlık Yönetimi Yazılımı ve Aracı

Dijital varlık yönetimi sistemleri, işletmelerin görseller, videolar ve belgeler gibi büyük hacimli dijital varlıkları organize etmesine ve yönetmesine yardımcı olur. Örnekler arasında Media Vale, Brand Folder, Binder Eagle ve Media Beacon yer alır. Bir sistem seçerken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun ve her planın neler sunduğunu karşılaştırın. DAM yazılımı, pazarlama ve yaratıcı ekiplerin varlıklarını düzenli ve erişilebilir tutması için gereklidir.

Startup’lar/ölçek büyütmeler için piyasada Filecamp veya Widen gibi birçok seçenek mevcuttur. Aynı zamanda Adobe Experience Manager veya Binder, Kurumsal şirketler için farklı sektörlerin özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere özelleştirilmiş, ölçeklenebilir çözümler sunar. Ücretsiz proje yönetimi yazılımı, ClickUp veya Trello gibi sınırlı bütçelere sahip küçük ekiplerin zamanlamayı, zaman takibini ve ekip üyeleri arasında görev organizasyonunu otomatikleştirmesine, zamandan tasarruf etmesine ve projeleri yönetmede verimliliği artırmasına yardımcı olabilir.

2023’ün En İyi 5 Dijital Varlık Yönetimi (DAM) Aracı

 1. Dijital varlık yönetimi sistemleri, işletmelerin büyük hacimli dijital varlıkları yönetmesine yardımcı olur.
 2. Bu sistemler dosyaları düzenleyerek görevi daha verimli hale getirir.
 3. Dijital varlık yönetimi sistemlerine örnek olarak Media Valet, Brand Folder, Binder Eagle ve Media Beacon verilebilir.
 4. Pazarlama ekipleri, bu araçları kullanarak dijital varlıklarını düzenlemek ve bunlara erişmek için merkezi bir veritabanı oluşturabilir.
 5. Bir sistem seçerken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun ve her planın neler sunduğunu karşılaştırın.
 6. Kendinize sormanız gereken sorular şunlardır: Bu sistemin hangi sorunu çözmesine ihtiyacımız var? Kullanıcı arayüzü açık ve sezgisel mi? Ekibimin tekniği öğrenmesi ne kadar sürer?
 7. Sistemin ekibinizin ihtiyaç duyduğu tüm özelliklere sahip olup olmadığını ve mevcut araçlarla entegre olup olmadığını değerlendirin.
 8. MediaValet, Binder veya Brand Folder gibi çözümler, kullanıcıların filtreleri kullanarak hızla dosya aramasına olanak tanıdığından, dosyaları düzenlemesi gereken pazarlama ekipleri için iyi seçeneklerdir.
 9. Promax Platformu, yaratıcıların gerekli dosyalara verimli bir şekilde erişmesine ve paylaşmasına olanak tanıdığından, video projeleri üzerinde işbirliği yapan yaratıcı ekipler için mükemmel bir seçenektir.
 10. Doğru dijital varlık yönetimi sistemini seçmek, dünya çapındaki işletmeler için büyük hacimli dijital varlıkların yönetilmesinde verimliliği önemli ölçüde artırabilir.

Neden Dijital Varlık Yönetim Sistemine (DAM) İhtiyacımız Var?

 1. Tasarımcılar genellikle bir proje sırasında logo gibi dijital varlıkları bulma konusunda yardıma ihtiyaç duyarlar.
 2. Dijital Varlık Yönetimi (DAM) sistemi, tüm dijital dosyaları tek bir yerde düzenleyip merkezileştirerek bu sorunu önleyebilir.
 3. DAM sistemleri, özel yazılım veya Google Drive veya Dropbox gibi bulut tabanlı klasör sistemleri kullanılarak kurulabilir.
 4. DAM, medya dosyalarıyla çalışan ekipler arasında tutarlılık yaratan bir iş süreci ve bilgi yönetimi teknolojisidir.
 5. DAM, gerçek tasarım çalışmalarından uzaklaşan, varlık bulma konusunda sürekli yardım isteyen meslektaşların sorununu çözüyor.
 6. Bir DAM oluşturmak, “marka varlıkları” adı verilen üst düzey bir klasör ve şirket logoları, yazı tipleri, resimler, grafikler vb. için alt klasörler oluşturmayı içerir.
 7. Şirket logonuzun olası her varyasyonunu birden fazla dosya türüne, marka rengine ve gerçek yazı formatında (TTF) yazı tiplerine ekleyin.
 8. Önceden hazırlanmış resimli varlıklar/görseller, slayt desteleri, sosyal medya grafikleri, e-posta şablonları vb. için proje şablonlarının yanı sıra PNG ve SVG gibi birden fazla dosya formatında da dahil edilmelidir.
 9. Video pazarlama, hareketli grafik şablonlarının/proje dosyası şablonlarının/müzik/ses efektleri/hazır videoların gelecekteki projeler için yeniden tasarlanmasını gerektirir.
 10. Super Side, barajınızda kritik parçalar eksikse hızlı ve sorunsuz bir şekilde markalı slayt sunumları/dijital reklamlar/videolar oluşturan birinci sınıf tasarımcılara sahiptir.
Tavsiye Edilen:  Eğitim Web Sitesi İçin İçerik Yazma: En İyi 7 Uygulama

Dijital Varlık Yönetim Sistemini Nasıl Seçerim?

 1. Dijital varlık yönetimi yazılımı (DAM), pazarlama ve yaratıcı ekiplerin varlıklarını düzenli ve erişilebilir tutması için gereklidir.
 2. DAM yazılımı görüntüleri, videoları, tasarım dosyalarını ve belgeleri saklayabilir ve paylaşabilir.
 3. Piyasada aralarından seçim yapılması zor olabilecek birçok DAM yazılım seçeneği bulunmaktadır.
 4. En iyi DAM yazılım seçenekleri iki kategoriye ayrılmıştır: yeni kurulan/ölçeklenen şirketler ve kurumsal şirketler.
 5. Yeni başlayanlar/büyüyen şirketler için Filecamp, Image Relay ve Dash, özelleştirilebilir marka portalları, kullanıcı izinleri, arama yetenekleri ve Adobe Creative Cloud ve Microsoft Office gibi diğer araçlarla entegrasyonlar ile en iyi seçeneklerden bazılarıdır.
 6. Widen teknik olarak Kurumsal için daha uygundur ancak küçük işletmeler/yeni kurulan şirketler ve büyük işletmeler için meta veri etiketleme ve otomatik iş akışları gibi özelliklere sahip fiyatlandırma planları vardır.
 7. Adobe Experience Manager, halihazırda Adobe Creative Suite kullanan ve CMS veya LMS entegrasyonu gibi ek merkezler arayan Kurumsal şirketler için harika bir seçenektir. Yine de yıllık 50 bin gibi yüksek bir fiyat etiketiyle geliyor.
 8. Adobe Experience Manager’ın alternatifleri arasında, farklı sektörlerin özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere özelleştirilmiş ölçeklenebilir çözümler sunan Binder; Kullanım kolaylığı/erişilebilirliğe odaklanan Brandfolder; Anında erişilebilirliğe odaklanan yapay zeka tabanlı bir platforma sahip olan Media Valet; Yüz tanıma yazılımı da dahil olmak üzere gelişmiş videoya özgü özelliklere sahip Kanto.
 9. Her DAM yazılımının, onu piyasadaki diğerlerinden benzersiz kılan belirli özellikleri/iş akışları/entegrasyonları vardır.
 10. Doğru DAM yazılımına yatırım yapmak, ekip verimliliğini dönüştürerek daha verimli/etkili pazarlama/yaratıcı projelere yol açabilir.

Seçilecek En İyi Varlık Yönetimi Yazılımı Nedir?

 1. Varlık yönetimi, herhangi bir işletmenin mali kayıplardan ve yasal sorunlardan kaçınması açısından önemlidir.
 2. İnternette birçok varlık yönetimi yazılımı bulunmaktadır.
 3. GoCodes, varlıkları takip etmek için fiziksel çıkartmalar kullanan çok yönlü ve uygun fiyatlı bir varlık yönetimi yazılımıdır.
 4. Pulseway, kullanımı kolay bir arayüze, mobil uyumlu özelliklere ve şeffaf fiyatlandırmaya sahip, bulut tabanlı bir uzaktan izleme aracıdır.
 5. Invgate Assets gelişmiş özelliklere, uygun fiyata sahiptir ve Mac, Windows ve Linux dahil tüm önemli işletim sistemlerinde çalışır.
 6. Asset Panda, dijital ve fiziksel varlıkları bir web veya mobil uygulama üzerinden basit bir düzen ile barkodlar aracılığıyla takip edebilir.
 7. Manage Engine Asset Explorer, diğer özelliklerin yanı sıra envanter yönetimi yazılımı ve lisans yönetimi satın alma siparişi yönetimini içeren, maddi ve maddi olmayan varlıklar için yüksek kaliteli raporlama sunan bulut tabanlı bir araçtır.
 8. Tüm bu araçlar abonelik modelini takip eder ancak satın almadan önce test etmek için 30 günlük ücretsiz denemeler sunar.
 9. Bu araçlar küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler için uygundur.
 10. Bu araçlar, işletmelerin zamandan ve paradan tasarruf ederken varlıklarını verimli bir şekilde yönetmelerini kolaylaştırır

Medya Varlık Yönetimi Yazılımı Önerisi: Eagle

 1. Konuşmacı, hayatı kolaylaştıran ve üretkenliği artıran araçlardan hoşlanıyor.
 2. Yakın zamanda Mac ve PC için bir medya yöneticisi olan Eagle adlı bir uygulamayı keşfettiler.
 3. Eagle, medya kitaplıklarını cihazlar arasında senkronize etmek için iCloud gibi bulut hizmetleriyle entegre edilebilir.
 4. Eagle, günlük gezinmeye kolay entegrasyon için tarayıcı uzantılarına sahiptir.
 5. Eagle’ın fiyatlandırması uygun maliyetlidir; iki koltuk için 30 dolardan başlar ve ek koltukların her biri yaklaşık 14 dolardan mevcuttur.
 6. Uygulamada kullanıcılar, medyalarını klasörlere sürükleyerek ve ayrı ayrı dosyalara etiketler veya notlar ekleyerek düzenleyebilirler.
 7. Kullanıcılar dosyaları çeşitli formatlarda dışa aktarabilir veya Eagle’ın seçeneklerini kullanarak dönüştürebilir.
 8. Filtreleme seçenekleri, kullanıcıların kitaplıklarındaki resimlere veya videolara uygulanan etiketlere, klasörlere, derecelendirmelere, türlere, URL’lere veya notlara göre arama yapmasına olanak tanır.
 9. Tarayıcı uzantıları, kullanıcıların web sitelerindeki görselleri doğrudan Eagle kitaplıklarına toplu olarak kaydetmelerine veya web sayfalarının ve videoların belirli alanlarını kolayca yakalamalarına olanak tanır.
 10. Eagle, iş akışını katlanarak hızlandırmaya yardımcı olan klavye kısayolları ve özel eylem oluşturma özellikleri sunar.
Tavsiye Edilen:  Kullanıcı Rolleri ve İzin Sistemi Tasarlamak İçin En İyi Uygulama

En İyi 11 Dijital Varlık Yönetimi Yazılımı

 1. Çoklu şirketlerde yaratıcı varlıkları verimli bir şekilde yönetmek için dijital varlık yönetimi çok önemlidir.
 2. Dijital varlık yönetimi yazılımını kullanmak bu sürece yardımcı olabilir.
 3. Primo, orta ve büyük ölçekli işletmelere uygun merkezi bir DAM platformu sunar.
 4. Widen, dosyaların kolay dağıtımını kolaylaştırır, içerik analizi verileri oluşturur ve iş akışını otomatikleştirir.
 5. Netix bulut tabanlıdır ve içerik üretim maliyetlerini ve süresini azaltarak yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur.
 6. Picket, iş akışı üzerinde tam kontrole sahip olurken medya dosyalarını yönetmeye ve paylaşmaya olanak tanır.
 7. Pics.io, dijital varlıkları verimli bir şekilde yönetmek için uygun maliyetli bir dijital kitaplık sunar.
 8. Cloudinary, yüklemeden depolamaya, gerçek zamanlı düzenlemeye ve kişiselleştirilmiş teslimata kadar daha iyi müşteri katılımını teşvik etmek için dijital medya veya varlık yönetimini kolaylaştırır.
 9. Canto, resimler ve video dosyaları gibi görsel varlıkları yönetme konusunda uzmanlaşmıştır.
 10. Filecamp, ayrıntılı izin yapılandırma seçenekleriyle sınırsız kişinin varlıklarınıza erişmesine olanak tanır.
 11. Box, tüm içerik arama etiketlemesini birleştirir ve varlıkların paylaşılması zahmetsiz hale gelir.

En İyi 5 Ücretsiz Proje Yönetimi Yazılımı ve Aracı

 1. Proje yönetimi eskiden kağıt üzerinde yapılıyordu ama artık yazılımlar da mevcut.
 2. Ücretsiz proje yönetimi yazılımı, sınırlı bütçeye sahip küçük ekiplere yardımcı olabilir.
 3. ClickUp, özelleştirme için 15’ten fazla görev görünümü türü ve 35’ten fazla uygulama sunar.
 4. Jira, yazılım geliştirme ekipleri için özel olarak tasarlanmış bir proje yönetimi uygulamasıdır.
 5. Basecamp, projelerin tek bir yerde düzenlenmesine ve işin ekipler arasında bölünmesine yardımcı olur.
 6. Trello, kullanımı kolay ve Butler gibi otomasyon özelliklerine sahip Kanban tarzı bir düzen kullanıyor.
 7. Asana, farklı düzenler ve mesaj dizileri gibi ekstralara sahip, kullanımı kolay başka bir proje yönetimi uygulamasıdır.
 8. Beş uygulamanın da temel özelliklere sahip ücretsiz sürümleri vardır ancak daha fazla işlevsellik veya daha büyük işletmeler/ekipler için ücretli planlar sunar.
 9. Bu uygulamalar planlamayı, zaman takibini, görev organizasyonunu, ekip üyeleri arasındaki iletişimi vb. otomatikleştirerek zamandan tasarruf sağlar ve proje yönetimi verimliliğini artırır.
 10. Bu uygulamalar, projelerini kağıda dayalı yöntemler yerine teknolojiyi kullanarak sorunsuz ve verimli bir şekilde yönetmek isteyen herkese önerilir.
Tavsiye Edilen:  Ücretsiz SEO Analizi Sağlayan Beş Araç

En Değerli Dijital Varlık Nedir?

 1. Videoda finansal özgürlük sağlayabilecek on dijital varlık tartışılıyor.
 2. Varlıklar parayı cebinize sokar, borçlar ise parayı çeker.
 3. Dijital varlıklar, üzerinde aktif olarak çalışmadığınız zamanlarda bile sizin için çalışır.
 4. On dijital varlık; bir blog/web sitesi, açılış sayfası, e-posta listesi, sosyal takipçiler, huniler, e-posta dizisi, içerik, YouTube kanalı, dijital ürünler ve bağlantılar/işbirliklerinden oluşur.
 5. Kişisel markalaşma, varlıklarınızı kopyalayabilecek diğerlerinden kendinizi farklı kılmak için gereklidir.
 6. Sağlam bir kişisel marka, kaliteli trafiği çekerek doğru türden müşterilere ve dönüşümlere yol açar.
 7. Videoda üç hediye sunuluyor: Tartışılan on dijital varlığın zihin haritası, çevrimiçi bir para makinesi oluşturma konusunda ücretsiz bir web seminerine davet ve 60 dakika içinde potansiyel müşteri yaratma hunileri oluşturma konusunda canlı bir gösteri.

Ücretsiz dijital varlık yönetimi (DAM) yazılımı, kuruluşların görüntüler, videolar, belgeler ve diğer medya dosyaları gibi dijital varlıklarını depolamasına, düzenlemesine, almasına ve dağıtmasına olanak tanıyan yazılım çözümlerini ifade eder. Bu araçlar, varlıkları yönetmek ve paylaşmak, işbirliği yapmak, sürüm kontrolünü sürdürmek ve iş akışlarını kolaylaştırmak için merkezi bir depo sağlar. Ücretsiz DAM yazılım seçeneklerine birkaç örnek:

 1. ResourceSpace: ResourceSpace, temel özelliklere sahip ücretsiz bir sürüm sunan açık kaynaklı bir DAM yazılımıdır. Dijital varlıkları yüklemek, düzenlemek ve paylaşmak için kullanıcı dostu bir arayüz sağlar. Ayrıca kullanıcı izinlerine göre varlıkları etiketleme, arama ve bunlara erişme seçenekleri de sağlar.
 2. Pimcore: Pimcore, DAM işlevselliği, ürün bilgi yönetimi (PIM), içerik yönetim sistemi (CMS) ve e-ticaret yeteneklerine sahip açık kaynaklı bir dijital platformdur. DAM modülü, kullanıcıların dijital varlıklarını verimli bir şekilde yönetmelerine ve dağıtmalarına olanak tanır.
 3. Bynder Orbit: Bynder Orbit, önde gelen DAM sağlayıcısı Bynder tarafından sunulan ücretsiz bir DAM çözümüdür. Meta veri etiketleme, arama yetenekleri ve sınırlı kullanıcı erişim hakları gibi temel özelliklerle kullanıcıların 100 GB’a kadar dijital varlıkları depolamasına ve paylaşmasına olanak tanır.
 4. Daminion: Daminion, kullanıcıların 15.000’e kadar dijital varlığı yönetmesine olanak tanıyan DAM yazılımının ücretsiz bir sürümünü sunuyor. Varlıkların düzenlenmesi, etiketlenmesi ve aranması için özellikler ve ekip işbirliği ve paylaşım için işbirliği yetenekleri sağlar.
 5. Widen Collective (Ücretsiz Deneme): Tamamen ücretsiz olmasa da Widen Collective, DAM yazılımının 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü sunuyor. Varlık yönetimi, meta veri etiketleme, arama, sürüm kontrolü ve diğer sistemlerle entegrasyon dahil olmak üzere güçlü DAM yetenekleri sağlar.

Bu yazılım seçenekleri ücretsiz sürümler veya denemeler sunsa da depolama kapasitesi, kullanıcı erişimi veya gelişmiş özelliklerle ilgili sınırlamalar getirebileceğini unutmamak önemlidir. Kuruluşunuzun özel gereksinimleri varsa veya daha kapsamlı işlevselliğe ihtiyaç duyuyorsa, ek özellikler ve destek sunan ücretli DAM çözümlerini keşfetmeyi düşünün.