2023’ün En İyi E-posta Pazarlama Ajansları

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: 2023’ün En İyi E-posta Pazarlama Ajansları

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

E-posta pazarlaması markanız için neden önemlidir?

iOS 14 sonrası ve veri gizliliği çağında, müşteri verilerini tutmanın tek yolu e-posta pazarlamasıdır. Birinci taraf verilerini tutabileceğiniz ve müşteri tabanınızla gerçekten etkileşim kurabileceğiniz tek kanaldır. E-posta, potansiyel müşterilerinizi diğer tüm kanallarınızdan (ücretli medya, gelen pazarlama veya sosyal medya platformlarındaki reklamlar gibi) alan ve onları farkındalık aşamasından değerlendirme aşamasına ve satın almaya kadar taşımaya yardımcı olan pazarlama kanalıdır.

E-posta pazarlaması, gelirin büyük kısmının e-posta pazarlama kampanyalarından (promosyon e-postaları, e-posta bültenleri, terk edilmiş alışveriş sepeti e-postaları ve karşılama serisi) geldiği e-ticaret markaları için özellikle güçlüdür. Belirli e-posta kampanyaları ve bunları işletmeniz için nasıl kuracağınız hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, nihai e-Ticaret e-posta pazarlaması kılavuzumuza göz atın.

Bir e-posta pazarlama ajansı ne yapar?

Bir e-posta pazarlama danışmanı veya ajansı, çeşitli e-posta pazarlama hizmetleri sağlar. Halihazırda oluşturduğunuz e-postaların türüne ve dahili ekibinizin boyutuna bağlı olarak işletmeniz için çok sayıda şey yapabilirler.

E-posta pazarlama stratejisi

İşletmenizin kapsamlı bir e-posta stratejisi yoksa, iyi bir pazarlama ajansının önceliği oradan başlamak olacaktır. İlk adım, bir e-posta pazarlama planı oluşturmak ve gerçekten hangi e-posta segmentlerine sahip olduğunuzu ve hangi e-posta kampanyalarına sahip olmanız gerektiğini (bu ister promosyon ister işlem e-postaları olsun) belirlemek olacaktır.

E-posta kampanyası yönetimi

E-posta pazarlamasında uzmanlaşmış herhangi bir dijital ajans, kampanyalarınızı genellikle sıfırdan oluşturur. Bu, grafik tasarımları, içerik oluşturmayı ve hatta sıfırdan özel şablonlar tasarlamayı içerebilir. Tam hizmet veren bir e-posta pazarlama ajansının kadrosunda genellikle bir metin yazarı, grafik tasarımcı, e-posta stratejisti ve proje yöneticisi bulunur. Bir e-Ticaret işletmesiyseniz, uzman bir Klaviyo ajansı kampanyalarınızı yönetmek için.

Tavsiye Edilen:  B2B Kurşun Oluşturma Randevu Ayarı Inbound Pazarlama

E-posta otomasyonu

İşlerinin bir başka süper önemli unsuru da, e-posta listenizin belirli bölümlerini hedeflemek için çeşitli e-posta akışlarını, kişiselleştirilmiş e-postaları ve promosyon kampanyalarını ayarlayarak pazarlama otomasyonu olacaktır. E-posta pazarlama bilimi, potansiyel müşterilerinize doğru zamanda doğru e-posta mesajlarını nasıl göndereceğinizi bilmektir ve e-posta hedef kitlenizi en iyi şekilde nasıl hedefleyeceğinizi bilmek için profesyonel bir e-posta pazarlama firmasına ihtiyacınız olan yer burasıdır.

A/B testi

Sonra çok önemli olan A/B testi var. Başarılı bir e-posta kampanyasının anahtarıdır. E-postanın gövdesindeki farklı konu satırlarını, promosyonları, CTA metnini ve içeriği test etmek anlamına gelen müşteri katılımınızı en üst düzeye çıkarmak istiyorsunuz. Profesyonel e-posta ajansları, e-postaların tıklama oranlarını, dönüşüm oranlarını ve açılma oranlarını optimize etmek için testler yapar.

E-posta teslim edilebilirliği

Son olarak, profesyonel bir e-posta pazarlama şirketinin sağlayabileceği bir başka hizmet de e-posta teslim edilebilirliğidir. Bazı işletme sahipleri hata yapar ve ya kuralları çiğner (CAN-SPAM Yasası gibi) ya da posta listeleri satın alır (büyük bir hayır-hayır) ve e-posta servis sağlayıcıları (ESP) ile itibarları düşer.

Böylece e-postaları müşterilerinin gelen kutularına girmeyi bırakır ve bunun yerine ya geri döner ya da spam klasörüne düşer. Profesyonel bir e-posta pazarlamacısı, etki alanınızı ısıtabilir ve ESP’lerle itibarınızı artırmanıza ve teslim edilebilirlik oranlarınızı iyileştirmenize yardımcı olabilir.

Mayple’ın 600’den fazla pazarlama uzmanı vardır ve birlikte çalışmak için mükemmel e-posta pazarlama ajansını bulmanıza yardımcı olabilir. Platformu, bu kanalın her yönünü sizin için ele alacak bir e-posta pazarlama uzmanları ekibi oluşturmak için de kullanabilirsiniz. E-posta pazarlama çabalarınızı artırmak mı istiyorsunuz? Mükemmel ajansınızı bugün Mayple’da bulun!