2023’ün En İyi Influencer Pazarlama Ajansları

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: 2023’ün En İyi Influencer Pazarlama Ajansları

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Influencer pazarlama ajansı nedir?

Influencer pazarlama ajansları, ürün veya hizmetinizi tanıtacak en iyi kişileri bulmak istediğinizde gidilecek yerlerdir. Bu şirketler, ilgi çekici içerik oluşturmak için farklı nişlerden ve sektörlerden en iyi sosyal medya etkileyicilerini bir araya getiriyor. Ayrıca bu içeriğin tüm sosyal medya platformlarında paylaşılmasını sağlarlar.

Sponsorlu Instagram gönderileri oluşturmaktan video çekimlerini yönetmeye kadar her şeyi yapmak için bu ajansları kiralayabilirsiniz. Sonuç olarak: İşinizi büyütmeye odaklanabilmeniz için zor işlerin icabına bakarlar.

Neden bir influencer pazarlama ajansıyla çalışmalısınız?

Bir influencer pazarlama ajansıyla çalışmayı düşünmenizin üç ana nedeni vardır.

İlk olarak, etkileyici pazarlama ajansları, ağır işlerin çoğunu yaparak size zaman kazandıracaktır. İlgili etkileyicileri bulmanıza, sosyal medya stratejinizi oluşturmanıza, grafik tasarımın bir kısmını oluşturmanıza ve hatta video düzenleme işini bile halletmenize yardımcı olacaklar. Bu, mesajınızı oraya ulaştırma konusunda strateji oluşturmak için daha fazla zaman harcamanız için size zaman kazandırır.

İkincisi, etkileyici pazarlama ajanslarının dünyadaki en güçlü sosyal etkileyicilerden bazılarına erişimi vardır. Genellikle birlikte çalıştıkları ve iyi olduklarını bildikleri bir etkileyiciler ağına sahiptirler. Pahalı bir etkileyici pazarlama platformuna çok fazla para harcamadan hedef kitlelerinden yararlanabilir ve yeni müşterilere ulaşabilirsiniz. Örneğin, bir TikTok ajansı birlikte çalışmanız için onlarca ve yüzlerce doğru etkileyiciye erişimi olacaktır.

Son olarak, etkileyici pazarlama ajansları, ihtiyaçlarınıza göre hızla büyüyebilir veya küçülebilir. Bir kampanya başlatmanız gerekirse, herhangi bir anda daha fazla kaynak ekleyebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Başsız E-ticaretin En Önemli 7 Faydası

Influencer ajansınıza sorulacak sorular

Etkileyici bir pazarlama ajansı arıyorsanız, kaydolmadan önce kendinize sormanız gereken dört soru burada.

1. Ne tür etkileyici pazarlama hizmetleri sunuyorsunuz?

Etkileyici pazarlamanın bir ajansın üstesinden gelebileceği birçok yönü vardır. Bazıları yalnızca içerik stratejisiyle ilgilenebilir ve doğru mikro etkileyicilerle bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir. Diğerleri, kreatif stratejiden içerik üretimine kadar tüm kampanyayı baştan sona yönetebilir. Bir tam hizmet etkileyici pazarlama ajansı, genellikle yukarıdakilerin tümünü yapar.

2. Etkileyici pazarlama konusunda ne kadar deneyiminiz var?

İyi bir etkileyici pazarlama ajansı, bu alanda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir. Neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bilir. Hedeflerinizi belirlemenize yardım edip edemeyeceklerini sorarak, onların sizin için doğru olup olmadığını anlayacaksınız.

3. Sadece stratejiyi mi oluşturuyorsunuz yoksa tüm süreci siz mi yönetiyorsunuz?

Etkileyici pazarlama ajanslarının çoğu bir dizi hizmet sunar. Ancak, kampanyanızı yürütmek için yalnızca bir kişiye ihtiyacınız varsa, yapbozun her bir parçası için ayrı ayrı ödeme yapmaya değer olabilir. Ayrıca, kullanacağınız sosyal medya kanallarına da bağlıdır, bazıları daha fazla planlama gerektirir ve bazıları yürütme açısından ağırdır.

4. İşletmem için hangi etkileyici pazarlama stratejilerini önerirsiniz?

Onlarla çalışmaya başlamadan önce ajansınızın izleyeceği strateji türü hakkında iyi bir fikir edinmelisiniz. Hangi sosyal kanalları önerirler? Ne tür içerik oluşturmalısınız? Influencer’larla hangi ilişkilerden yararlanacaklardı?

5. Ağınızda ne tür etkileyiciler var?

Pek çok içerik oluşturucu türü vardır ve hedef kitlelerinin boyutuna ve etkileşim oranlarına (mikro-etkileyiciler, makro-etkileyiciler, ünlü etkileyiciler vb.) göre değişirler. Ajansın ne tür etkileyicilerle çalıştığını ve işletmeniz için hangi türleri önereceklerini öğrenmek önemlidir. Bir ajansın telefon rehberinde milyonlarca nüfuz sahibi olması o kadar önemli değildir, ancak ürün veya hizmetinizi satmanıza yardımcı olabilecek belirli kişileri bilmeleri önemlidir.

Tavsiye Edilen:  2023'te Olması Gereken 40 E-Ticaret Pazarlama Aracı İşte sosyal medya yönetimi, operasyonlar, yerine getirme, SEO, CRO ve ücretli reklamlar, veri analitiği, e-posta pazarlaması için en iyi araçlar. Büyümenin kilidini açmak için ihtiyacınız olan her şey.Rakefet Yacoby Başlangıç·15 dk. okuma·Güncelleme tarihi: 15 Mayıs 2023

6. Projede başka kimler yer alıyor?

Kampanyanıza kimlerin dahil olacağını anlamak önemlidir. Sosyal medya uzmanı mı? Bu bir sosyal medya pazarlama ajansı Bulunduğunuz sosyal medya mecralarında yaşananlar? Halihazırda başka kaç müşterileri var? Şirket içi ekipleri ne kadar büyük?

7. Nişimdeki diğer markalarla çalıştınız mı?

Ajansın ana sayfasında gördüğünüz öne çıkan markaları unutun. Nişinizdeki veya sektörünüzdeki markalar için etkileyici pazarlama kampanyaları yürütme konusunda deneyimleri olup olmadığını sorun. Nişinizdeki diğer tüketici markalarıyla çalıştılar mı? Başka bir bölgeye açılıyorsanız, uluslararası markalarla çalıştılar mı?

8. Başka hangi dijital pazarlama hizmetlerini sunuyorsunuz?

Son olarak, sorulması gereken harika bir soru, sundukları diğer hizmetlerdir. Diğer pazarlama kanallarına açılmanıza veya dönüşüm oranlarınızı artırmanıza veya organik sosyal medya kampanyalarınızı yönetmenize yardımcı olabilirler. Etkileyici pazarlama ile değerlerini kanıtlarlarsa, ihtiyaç duyabileceğiniz başka bir alanda ihtiyaç duyduğunuz uzmanlığa sahip olabilirler.

Bu soruların yanıtlarını düşünmeye başladığınızda, influencer pazarlama ajanslarının neden bu kadar harika ortaklar olduğunu anlayacaksınız. Sonuç almaktan başka bir şey düşünmenize gerek kalmadığında, ürün veya hizmetinizi daha iyi hale getirmeye ve diğer kanallarınızı büyütmeye odaklanabilirsiniz.