2023’un Sahip Olması Gereken Shopify Plus Uygulamaları

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:2019’un Sahip Olması Gereken Shopify Plus Uygulamaları

Doğru Shopify Plus uygulamaları, müşteri alışveriş deneyimini geliştiren, güven oluşturan ve hedef kitleniz arasında sadakati geliştiren işlevler ekleyebilir.

Büyüyen her perakende kuruluşunun bir parçası olması gereken, 2019’un olmazsa olmaz Shopify Plus uygulamalarının listesini burada bulabilirsiniz.

Shogun Sayfa Oluşturucu

Shogun Sayfa Oluşturucu uygulaması, Shopify mağazanızdaki sayfaların tasarımını, düzenini ve içeriğini kolayca düzenlemenize olanak tanır. Bu uygulamanın yardımıyla güzelce özelleştirilmiş açılış sayfaları oluşturmak için HTML, CSS veya Shopify’ın Liquid kodunu bilmenize gerek yok.

Smile.io

Müşteriler, sadık bir müşteri olarak elde edecekleri faydalar için sadakat programlarına katılmayı severler. Bir perakendeci olarak sadakat programı, güven ve bağlılık oluşturmanın, müşterilerin ilgisini canlı tutmanın, geliri artırmanın ve hatta müşteri yönlendirmeleri oluşturmanın en iyi yollarından biridir.

Bir sadakat programınızın olup olmaması, müşterinin satın alma işlemi üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Aslında, Tüketicilerin %69’u Nereden alışveriş yapacaklarına ilişkin kararın, sadakat ve ödül puanlarını nereden kazanabileceklerinin büyük ölçüde etkilendiğini söylüyorlar.

Ödül programı entegrasyonu için çok sayıda Shopify ve Shopify Plus uygulaması bulunmaktadır. Listenin en üstünde Smile.io’yu bulacaksınız. Farklı etkinlikleri teşvik edebilmeniz için müşterilere birden fazla kişiselleştirilmiş ödül sunmak için ideal bir seçimdir. Yerleşik işlevlerden bazıları şunları içerir:

• Misafirlerin ödeme yapmasını ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için kaydolduğunuzda bonus puanlar

• Ödül programınızı markalamanıza yardımcı olacak gelişmiş görsel özelleştirme

• Müşteri sadakatini teşvik eden ve müşteri segmentasyonunu kolaylaştıran VIP programları

• Hedef kitlenizin ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılamanıza yardımcı olacak özelleştirilebilir puan seviyeleri ve ödüller

KullanıcıGemleri

Etkileyici pazarlama, geliri artırırken çok sayıda yeni müşteri yaratmanın uygun maliyetli bir yöntemi olmaya devam ediyor. Bu çok iyi çalışıyor çünkü tüketiciler, markalar yerine akranlarının tavsiyelerine değer veriyor ve güveniyor.

Bir etkileyici özgün olduğunda ve markanız veya ürünleriniz hakkında konuştuğunda, kitlelerin satın alma zamanı geldiğinde sizinle etkileşim kurma ve size dönme olasılığı daha yüksektir.

Linqia’nın bir raporuna göre markalar, etkileşimi influencer kampanyalarının en önemli hedefi olarak görüyor. Etkileyici pazarlamanın daha düşük maliyetinin yanı sıra getirisi de önemli ölçüde daha yüksek olabilir. Bazı çalışmalar Etkileyici pazarlamanın harcanan her dolar için 6,50 dolara kadar getiri sağladığını gösteriyor.

UserGems, yalnızca yeni bir hedef kitleye ulaşmak için kullanmayı umduğunuz rastgele yabancılarla değil, etkileyicilerle bağlantı kurmak için önde gelen uygulamalardan biridir. Bunun yerine, bu Shopify uygulaması, müşterileriniz arasında sizi ve ürünlerinizi aktif olarak tanıtan etkileyicileri bulmanızı sağlar.

Uygulama aracılığıyla etkili müşterilerinizle bağlantı kurarak daha derin bir ilişki kurabilir ve onları marka elçilerine dönüştürebilirsiniz.

Fotoğrafı Yeniden Boyutlandır

Müşterilerin bir ürünü satın almasını sağlamak için iyi bir ürün açıklamasından daha fazlası gerekir. Bir ürünü fiziksel olarak tutup inceleyemedikleri için, yüksek kaliteli görsellere sahip olmak, ürüne olan güvenlerini kazanmanın en iyi yoludur.

Bu görselleri nasıl sunduğunuz da önemlidir.

Aslında, Tüketicilerin %93’ü Bir satın alma kararında görsel görünümün temel belirleyici faktör olduğunu düşünün.

İşletmenizin ömrü boyunca fotoğrafları düzenli olarak güncellediğinizde muhtemelen farklı boyutlarda görsellerle karşılaşacaksınız. Tek tip bir görüntü sağlamak için görsellerinizi manuel olarak düzenlemekle zaman kaybetmek yerine, Fotoğrafı Yeniden Boyutlandırma uygulamasını edinin.

Fotoğrafı Yeniden Boyutlandır doğru boyutta olduklarından emin olmak için tüm görsellerinizi kontrol eder. Yeniden boyutlandırılması gereken görsellerden herhangi biri, otomatik olarak doğru boyuttaki yeni görselle değiştirilecektir. Mağazanızda yüzlerce (veya daha fazla) ürünle uğraşırken bu büyük bir tasarruf sağlayabilir.

Tavsiye Edilen:  2023'te AWS Çözüm Mimarı Maaşı [Experience & Locations]

Vitrin Alışverişçilerini Dönüştür

Satış yapmak için indirim kampanyaları yürütme döngüsüne kapılmak kolaydır, ancak bu, müşterilerinizi bir sonraki promosyonu beklemeleri konusunda eğitmektir. Gelir elde etmenin bir başka yolu da halihazırda sahip olduğunuz müşterileri alışveriş ve göz atma davranışlarına göre hedeflemektir.

Halihazırda terkedilmiş bir sepet kampanyası kurulumunuz olabilir, ancak muhtemelen sadece göz atan vitrinlere yönelik bir kampanyanız yoktur.

Vitrin Alışverişçilerini Dönüştür Sumo tarafından, en çok görüntüledikleri ürünlere göre otomatik olarak bir e-postayı tetikleyecek şekilde tasarlanan, Shopify ve Shopify Plus mağazaları için harika bir uygulamadır.

Bir ürünü iki veya üç kez teslim alan ancak sipariş vermeyen bir müşteriniz varsa, Vitrin Alışverişçilerini Dönüştür otomatik olarak onlara görüntüledikleri ürünü gösteren dinamik bir e-posta oluşturacaktır.

E-postalar otomatik olarak gönderilir, dolayısıyla bu, pazarlama işlerinin bir kısmını omuzlarınızdan alan ve müşteri edinme harcamalarının bir kısmını azaltmanıza yardımcı olabilecek bir uygulama daha demektir.

Haberci

E-Ticaret sitenizde canlı sohbet sunmak, müşteri hizmetlerini genişletmenin harika bir yoludur. Müşteriler bir soruları veya endişeleri olduğunda birine hızlı bir şekilde ulaşabilmeyi severler.

Ancak canlı sohbetin satışlarınızı da artırabileceğini biliyor muydunuz?

Kayako’ya göreİşletmelerin %79’u canlı sohbet sunmanın satış, gelir ve müşteri sadakati üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu söylüyor. Benzer şekilde, tüketicilerin %38’inin canlı sohbet desteği sunan e-ticaret perakendecilerinden satın alma olasılığı daha yüksek.

Intuit sitelerine canlı sohbeti ekledikten sonra, ortalama sipariş değerlerini %43 artırdılar.

Haberci Facebook’un Messenger programını kullanarak müşterilerinizle doğrudan bağlantı oluşturan bir Shopify Uygulamasıdır (hatta Shopify tarafından geliştirilmiştir). Hepsinden iyisi, tamamen ücretsizdir. Mevcut ve potansiyel müşterilerle gerçek zamanlı iletişim kurmanın daha iyi bir yolunu bulamazsınız.

Kahramana Güven

Müşterilerin bir satın alma işlemini tamamlamadan önce sepetlerini terk etmelerinin çeşitli nedenleri vardır. Çoğu durumda bunun gizli suçlamalarla ilgisi vardır, ancak vazgeçmenin ana nedeni güvenle ilgilidir.

Daha doğrusu eksikliği.

Müşteriler verilerinin güvende olduğuna güvenmezse paralarını başka bir perakendeciye götüreceklerdir.

Baymard Enstitüsü’nün araştırması şunu ortaya çıkardı: Müşterilerin %48’i Gizli ücretler nedeniyle sepetlerini terk ederken, %18’i siteye güvenmezlerse ayrılacak.

Kahramana Güven Desteklenen tüm ödeme yöntemlerinizi görüntüleyen bir Güven Panelini mağazanıza entegre etmenize olanak tanır. Visa ve American Express gibi marka logolarıyla birlikte gelen ödünç alınan güvenden faydalanırken aynı zamanda müşterilerinize alışverişleri için güvenli bir şekilde ödeme yapabilecekleri tüm farklı yolları gösterirsiniz.

İstek Listesi Artı

Bir müşteri bir ürünü alması gerektiğini bildiğinde ancak henüz buna ihtiyacı olmadığında en iyi seçenek, daha sonra tekrar gelebilmeleri için o ürünü istek listesine eklemektir.

İstek listelerine eklenen öğelerin unutulduğunu varsaymayın. Veriler tam tersini gösteriyor.

Metrilo, istek listelerinin uygulanmasından önce ve sonra 50 mağazadaki tüketici satın alma davranışını inceledi.

O mağazalar gördü satışlarda ortalama %19,3 artış İstek listesi işlevselliğini ekledikten sonra.

İstek Listesi Artı İstek listelerinin görünümü ve tarzı konusunda zengin özelleştirmeler sunan önde gelen Shopify Plus uygulamalarından biridir. İstek listesi işlevi yalnızca mobil alışveriş yapanlar için optimize edilmekle kalmıyor, aynı zamanda oturum açmalarını da gerektirmiyor.

İşin iyi tarafı, eğer mağaza hesaplarına giriş yapmışlarsa, Wishlist Plus e-postayla entegre olduğundan kişiselleştirilmiş kampanyalar ve hatırlatıcılar oluşturabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Denemeniz Gereken 12 Araç

Ücretsiz Kargo Çubuğu

RetailDive’a göre“Ankete katılan 1.400 tüketicinin yaklaşık %91’i, bir satıcıdan ücretsiz gönderim teklif edilmesinin onların tekrar müşteri olma olasılığını artıracağını söylerken, %90’ı ücretsiz iade olanağının önemli veya çok önemli olduğunu bulduğunu söyledi.”

Sürpriz nakliye maliyetleri de sepeti terk etmenin en önemli nedenlerinden biridir.

Gibi bir araç kullandığınızda Ücretsiz Kargo Çubuğu, yüksek görünürlüğe sahip kayar çubukta “ücretsiz kargo” mesajını görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda, eğer varsa ücretsiz gönderim eşiğine ne kadar yaklaştıklarını onlara bildirmek gibi, müşterileri satın almaya teşvik etmeye yardımcı olan aşamalı mesajlar da içerir.

Mağaza kodları

QR kod kullanımı her geçen yıl artmaya devam ediyor. Aslında Statista, QR kod kullanımının 2018’de 9,76 milyon haneden 2020’de 11 milyon haneye ulaşacağını ve bu haneler tarafından taranacağını tahmin ediyor.

Müşterilerin sitenize geri dönmesini, arkadaşlarına yönlendirmesini ve daha fazlasını kolaylaştırmak için bu kodları pazarlama materyalinizde kullanmanın büyük potansiyeli vardır.

İle Mağaza kodları Shopify ve Shopify Plus mağazalarına yönelik uygulama sayesinde müşteriler, satın alma işlemi gerçekleştirmek için kodu mobil cihazlarıyla kolayca tarayabilir. QR kodlarının en iyi yanı, pazarlama materyalinize kolayca dahil edilebilmeleridir.

• Bunları sosyal medyada paylaşın

• Bunları müşteri paketlerine ekleyin

• Bunları kuponlara yazdırın

• Bunları e-postalara ekleyin ve görüntüleyin

• Bunları basılı pazarlamada ve fiziksel mağaza vitrinlerinde kullanın.

Pusula

Shopify’da sevdiğimiz şeylerden biri de mevcut veriler ve raporlamadır. Mağazanızın durumunu kontrol etmek için müşteri geçmişini, satış raporlarını ve daha fazlasını derinlemesine inceleyebilirsiniz. Bu, gelişmenize ve büyümenize yardımcı olacak veriye dayalı kararlar almak için önemlidir.

İşin zor kısmı verilere hakim olmak ve bunları hızlı bir şekilde sıralamaktır. Compass’ın yardımcı olabileceği yer burasıdır.

Compass, mağazanız için iki düzineden fazla farklı ölçümü analiz etmenize yardımcı olur. Ayrıca performansınızı rekabete göre karşılaştırır, böylece performansınızın nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Compass, verilere dayanarak işinizi sürekli olarak geliştirmenize yardımcı olacak özel öneriler bile sunacaktır, böylece tamamen anlamadığınız verileri kafanıza takmanıza gerek kalmaz.

Loox

Ürün incelemeleri defalarca kanıtlanmıştır dönüşümleri artırmak için Sosyal kanıtın faydası sayesinde. İncelemeler ayrıca Organik arama sonuçlarında görünürlüğü artırın. Ürün incelemelerinizi görsel medyaya yer vererek daha da etkili hale getirebilirsiniz.

Loox Uygulama, otomatik inceleme isteği e-postalarıyla otomatik pilotta yorumları toplayarak yorumlarıyla birlikte fotoğraf paylaşmalarını sağlıyor.

Fotoğraf göndermek için ürün ve iade müşteri indirimlerini bile entegre edebilirsiniz.

Bu uygulama, sosyal kanıtı güçlendiren ve sahte veya şüpheli incelemelerle ilgili endişeyi ortadan kaldıran ek pop-up’larla incelemelerinizi güzel bir galeride sergilemenizi kolaylaştırır.

Gorgias

Vonage tarafından paylaşılan veriler şunu gösteriyor: ABD şirketleri yılda ortalama 62 milyar dolar kaybediyor yalnızca zayıf müşteri hizmetleri nedeniyle. Bu durumda, önemli olan müşteri hizmetleri performansınızı nasıl gördüğünüz değil, müşterinizin algısı ve kendisiyle ne kadar iyi ilgilenildiğini hissettiğidir.

Gorgias mükemmel hizmet sunma yolunda ilerlemenizi sağlayacak bir Shopify uygulamasıdır. Shopify için özel olarak tasarlanan bu yardım masası uygulaması, tek bir uygulama üzerinden tüm kanallardaki müşterilerle iletişim kurmanıza olanak tanır. Hatta sitenizde müşterilerle aktif olarak çalışabilmeniz ve daha fazla satış gerçekleştirebilmeniz için canlı sohbeti de içerir.

Ayakkabı bağı

Ne kadar çabalarsanız çabalayın, müşteri hizmetleriniz ne kadar mükemmel olursa olsun, mesajlarınız ne kadar mükemmel olursa olsun müşteri kaybedeceksiniz. Sepeti terk etmek doğal bir olaydır ve her e-Ticaret mağazası sahibinin başına gelir.

Tavsiye Edilen:  Müşteri edinme stratejilerini bilgilendirmek için veri analitiğini kullanma

En büyük ve en güvenilir markalar arasında bile ortalama alışveriş sepetini terk etme oranı aynı seviyede yıldan yıla neredeyse %70 oranında.

Ancak bu müşterilerin ayrılması, sonsuza kadar kaybolacakları anlamına gelmez. Bazı müşterilerin dikkati dağılıyor ya da sadece vitrinlere bakıyor ve daha sonraki bir satın alma işlemi için bilgi topluyor. Markanızı akıllarında tutmak için yeniden hedeflemeyi kullanın.

Shoelace, unutulmaz marka deneyimleri oluşturmanıza, daha fazla terkedilmiş alışveriş sepetini geri kazanmanıza ve satışları artırmaya devam etmenize yardımcı olmak için müşteri yeniden hedefleme üzerinde size daha fazla kontrol sağlayan popüler bir Shopify uygulamasıdır. Markanızdaki etkinlik ve etkileşime dayalı yeniden hedefleme reklamları oluşturmak için otomatik tetikleyiciler bile ayarlayabilirsiniz.

Carson

Shopify pazarındaki birçok uygulama, mağaza operasyonlarını kolaylaştırmaya yardımcı olmak için mağazaya işlevsellik ekler. Ancak Shopify’daki en iyi uygulamalardan bazıları iş yükünüzü azaltan uygulamalardır.

Otomasyon uygulamaları yararlı olabilir, ancak fiziksel olarak şirket içi veya serbest çalışan yüklenicileri işe almadan daha fazlasını yapabilmeniz ve daha fazla projeyle baş edebilmeniz için ekibinizin boyutunu gerçekten genişleten bir uygulamaya ne dersiniz?

İşte bu noktada Carson işinizi ölçeklendirmeyi çok daha kolay hale getirebilir.

İle Carson Shopify için kontrol panelinden küçük görevleri gönderebilir ve yönetebilirsiniz. Bu görev yaratımları, ne yapmanız gerektiğini açıklamanıza ve bunu sizin için halletmeleri için Carson’daki çalışanlara göndermenize olanak tanır.

Tamamlandığında, bitmiş çalışmayı sonlandırmadan ve yayınlamadan veya kullanmadan önce, memnun olduğunuzdan emin olmak için tüm çalışmaları gözden geçirebilirsiniz. Carson’daki ekip, uygun fiyatlı göreve dayalı fiyatlandırmanın yanı sıra eksiksiz bir görev kataloğuna sahiptir, böylece yalnızca gerçekten yaptığınız iş için ödeme yaparsınız.

Görev Husky

Daha gelişmiş veya kapsamlı çalışmalara mı ihtiyacınız var? Görev Husky İhtiyacınız olan işin hızlı bir şekilde tamamlanması için ölçeklenebilir, kurumsal düzeyde görev yönetimi ve dış kaynak desteği sunar.

Task Husky, hızlı ve profesyonel bir şekilde tamamlanan tüm Shopify mağazaları için uygun fiyatlı yardım sağlar. Avantajlar çok büyük ve uygun fiyatlandırmayla büyüyen Shopify markası için oyunun kurallarını değiştirebilirler. Entegrasyon hizmetleri şunları içerir:

• On yılı aşkın Shopify ve Shopify Plus deneyimine sahip geliştiricilere ve tasarımcılara erişim

• Hiçbir proje için minimum sınır yoktur; bu nedenle ihtiyaçlarınızın ölçeğini zorlamanıza gerek yok

• Projenizi şimdi tamamlamak için 24 saat çalışan, her zaman ulaşılabilir bir ekip

• Yaptıkları her şeyin sizi memnun edecek şekilde yapılmasını sağlamak için sınırsız revizyonlar.

Skubana

Skubana Operasyonlarınızın merkezi sinir sistemi olarak görev yapar. İşinizi yürütmek için ihtiyacınız olan tüm araçları birleştirir, tekrarlanan görevleri otomatikleştirir ve hatta kârlılık, tahmin ve talep planlaması konularında sizin yerinize düşünür.

Otomatik sipariş karşılama ve otomatik olarak oluşturulan satın alma siparişleri, gerçek birleştirilmiş çok kanallı envanter yönetimi ve ayrıntılı raporlardan oluşan bir koleksiyonla, merkezileştirilmiş ve halihazırda binlerce yüksek seviyeli veriyi desteklemek için kullanılan zengin miktarda veri sağlayan entegre bir platforma erişim kazanacaksınız. hacimli markalar ve perakendeciler.