2023’ün Sosyal Medya için En İyi 9 İçerik Takvimi Aracı

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:2023’ün Sosyal Medya için En İyi 9 İçerik Takvimi Aracı

Simplified’ın içerik takvimiyle sosyal medya stratejinizi ve paylaşımlarınızı nasıl basitleştireceğinizi öğrenin. Üstteki araç çubuğundaki sosyal medya sekmesine erişin, birden fazla hesabı bağlayın, gönderileri liste veya tablo formatında görüntüleyin, ilham almak için yeşil noktalar kullanın ve SEO’nun başlık ve niş odağına dayalı olarak başlıklar ve hashtag’ler için gönderileri AI asistanıyla kolayca planlayın. Gönderinin köşesindeki üç nokta simgesini kullanarak planlanmış gönderileri düzenleyin. Tüm aylık gönderileri PDF veya PNG dosyaları olarak dışa aktarın.

Sosyal Medya Yöneticileri ve Yaratıcıları için Sosyal Medya Zamanlayıcı

 1. Konuşmacı, gününü gelecek hafta için içerik takviminin haritasını çıkarmakla geçirdi.
 2. Stratejilerini bilgilendirmek için analitiği ve trendleri kullanıyorlar.
 3. “Latasha” koduyla 30 günlük ücretsiz deneme sunan Metricool’u kullanmanızı tavsiye ediyorlar.
 4. Metricool, birden fazla sosyal hesabı bağlamanıza ve bireysel gönderi performansını görüntülemenize olanak tanır.
 5. Ayrıca ele alınacak konuları belirlemek için hashtag’lere veya sektör haberlerine bakarak manuel araştırma da yapabilirsiniz.
 6. Bir sonraki adım, oluşturulması gereken içeriğin bir listesini yazmaktır.
 7. İçerik oluşturma çoğu zamanı alır ancak Metricool’un planlama özelliği planlamayı kolaylaştırır.
 8. Gönderileri takvim görünümünde sürükleyebilir ve en iyi gönderi zamanları için zaman önerileri alabilirsiniz.
 9. Ek ekip üyeleri, tam düzenleyiciler veya salt okunur üyeler olarak eklenebilir ve Metricool’da birden fazla marka yönetilebilir.

Sosyal İçerik Takvimi Nedir?

 1. Simplified’ın içerik takvimi, sosyal medya stratejisini ve paylaşımını basitleştirir.
 2. Takvime erişmek için üst araç çubuğundaki sosyal medya sekmesine erişin.
 3. Instagram iş, Instagram kişisel, Facebook, Twitter, Pinterest, TikTok, LinkedIn, Google Benim İşletmem ve YouTube hesaplarını bağlayın.
 4. Gönderileri takvim listesi akışında veya tablo biçiminde görüntüleyin.
 5. Gönderilere ilham vermek için bazı günlerde yanlarında tatiller bulunan yeşil noktalar kullanın.
 6. Tercih edilen bir günde yeni gönderi düğmesini veya artı simgesini kullanarak bir gönderi planlayın.
 7. Başlık ve nişin SEO odağına dayalı olarak başlıklar ve hashtag’ler için AI asistanını kullanın.
 8. Ekip üyeleri tarafından tekrar tekrar kullanılan kayıtlı yanıtlar için parçacıklar oluşturun.
 9. Gönderinin köşesindeki üç nokta simgesini kullanarak planlanmış gönderileri düzenleyin.
 10. Gönderiyi dışa aktar düğmesi, tüm aylık gönderilerin PDF veya PNG dosyaları olarak indirilmesine olanak tanır.

Instagram İçerik Takviminizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?

 1. Instagram içerik takvimi oluşturmak için birçok araç bulunmaktadır.
 2. Doğru aracı bulmak görsel tercihlerinize, hedeflerinize ve takım boyutunuza bağlıdır.
 3. Later, Planoly, Hootsuite ve Metricool gibi sosyal medya planlayıcıları, sosyal medya içeriğinin hızla planlanmasına yardımcı olur.
 4. Notion, Trello, Evernote, Milanote ve Airtable gibi Solopreneur araçları, her şeye kolayca erişmek için markalama veya bağlantıları tek bir yerde düzenlemek için mükemmeldir.
 5. ClickUp, Asana ve Monday.com gibi proje yönetimi ekibi araçları, her şeyi barındıracak daha büyük platformlarla tüm işletmelerin yönetilmesine ve organize edilmesine yardımcı olur.
 6. Girişimcilerin bir işletmeyi yürütmenin getirdiği yoğun işleri otomatikleştirmesine ve aynı zamanda paradan tasarruf etmesine yardımcı olduğu için AppSumo adlı bir bonus aracı önerilir.
 7. Her içerik takviminde, fikirlerin daha sonra planlanmadan önce listelenebileceği bir beyin dökümü bölümü bulunmalıdır.
 8. Etiketlemenin iki yolu arasında renk kodlaması veya YouTube videoları veya Instagram karuselleri gibi farklı platformların etiketlenmesi yer alır ve gerektiğinde filtrelemeyi kolaylaştırır.
 9. Takipçilere her zaman yeni bir şeyler sunulabilmesi için eğitim değeri veya eğlence değeri gibi değer sütunları da dönüşümlü olarak değiştirilmelidir.
 10. ClickUp, yazarın ekibi tarafından ana içerik takvimi ve günlük görevleri markalayan kurs başlatma hunisi ürünleri vb. dahil olmak üzere diğer şeyler için kullanıldı ve bu da onu düzenli kalmak isteyen proje yönetimi ekipleri için mükemmel bir seçenek haline getiriyor.
Tavsiye Edilen:  Google Ads Yeniden Pazarlama için Nihai Kılavuz

Bu Ücretsiz Araçla Tüm Sosyal Medya İçeriğinizi Nasıl Planlayabilirsiniz?

 1. Metricool, çeşitli platformlarla entegre olabilen bir sosyal medya zamanlayıcıdır.
 2. Ücretsiz platformda ayda 50’ye kadar gönderi yayınlama olanağı sunan ücretsiz ve premium özellikler sunar.
 3. Görsel planlayıcı, hesabınızın geçmiş performans analizine dayanarak Twitter, Facebook ve Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi zamanları gösterir.
 4. İçeriği tüm platformlarda yeniden kullanmak yerine her platform için içeriği özelleştirmek önemlidir.
 5. Metricool’u kullanarak Facebook, Twitter, Instagram (hikayeler ve makaralar dahil), TikTok, LinkedIn ve Google My Business için gönderileri planlayabilirsiniz.
 6. Hashtag araştırması, mükemmel platformlarında Instagram ve TikTok hashtag’leri için mevcuttur.
 7. Metricool’un planlama özelliği kullanılarak farklı platformlar arasında çapraz gönderim mümkündür.
 8. Metricool gibi bir sosyal medya zamanlayıcı kullanmak, her platform için özel olarak neyin işe yarayıp yaramadığını analiz etmeden yeniden tasarlanmış içeriği tüm platformlara dağıtmak yerine her platform için özelleştirilmiş içerik oluşturulursa erişimi azaltmaz.
 9. Rachel Peterson, Metricool’un ABD elçisi olarak görev yapan bir sosyal medya stratejistidir.
 10. Metricool, kullanıcıların sosyal medyalarını zahmetsizce planlamalarını ve planlamalarını destekleyen iş akışlarına sahiptir.

Trello Sosyal Medya İçerik Takvimi Kılavuzu

 1. Trello, sosyal medya içerik planlama ve yönetimi için kullanılabilecek bir proje yönetimi yazılımıdır.
 2. Trello’yu kullanmak için trello.com’da ücretsiz bir plana kaydolun.
 3. “Oluştur”a tıklayarak ve panoya bir ad vererek aylık içerik planlaması için yeni bir pano oluşturun.
 4. Yeni fikirler, içerik yazma, tasarlama, yüklenen videoları düzenleme, sunumları gözden geçirme ve tamamlama gibi farklı listeleri panonuza ekleyin.
 5. Her listeye görevler eklemek ve onlara ad/açıklama vermek için “Kart ekle”ye tıklayın.
 6. Belirli sosyal medya platformları/hesaplarıyla ilgili görevleri daha iyi organize etmek için her göreve üyeler atayın ve etiketler (örneğin Instagram) oluşturun.
 7. Başlangıç ​​tarihlerini, bitiş tarihlerini ve hatırlatıcıları ayarlayın ve gerekirse her görev kartındaki ek seçeneğini kullanarak bağlantılar veya belgeler ekleyin.
 8. Her görev kartını kapaklarla veya otomasyonla özelleştirin (örneğin, kartları bir listeden/panodan diğerine taşıyın).
 9. Görev kartlarını ekip üyeleriyle QR kodları aracılığıyla veya her kartın üzerindeki paylaşım seçeneği sekmesi altındaki yazdırma seçeneklerini kullanarak paylaşın.
 10. Panolar/listeler/kartlar vb. içinde fikirleri/görevleri paylaşarak ekip üyeleriyle sosyal medya pazarlama stratejileri/içerik oluşturma planları konusunda etkili bir şekilde işbirliği yapmak için Trello’nun çalışma alanı özelliklerini kullanın.
Tavsiye Edilen:  Web sitesi tasarımı için yapay zeka tarafından oluşturulan içerik

Canva’yı Kullanarak Instagram Akışınızı Nasıl Planlayabilirsiniz?

 1. Canva, Planoly, Unum Later veya Preview gibi uygulamalar tasarlamak yerine Instagram akışlarını planlayabilir.
 2. Modern Millie, markanızı büyütmenize yardımcı olmak için her Çarşamba sosyal medyadaki en son stratejiler ve trendler hakkında videolar yayınlayan bir sosyal medya fenomenidir.
 3. Instagram akışını planlamak için Canva’yı kullanıyor çünkü bunu telefonunu kullanmaktan daha erişilebilir buluyor ve akışında daha fazla grafik kullanıldığı için dizüstü bilgisayarında kalması onun için mantıklı oluyor.
 4. Canva’da “Planlama Akışı Şablonum” adında bir şablon oluşturdu ve fotoğrafları yükleyerek bunları kendi akışında nasıl görüntülenmesini istediğine göre düzenledi.
 5. Diğer planlama uygulamalarında makaraları yalnızca biraz planlayabilirsiniz, ancak Canva’da bir makara kapağı resmine sahip olabilirsiniz, böylece onu akışa taktığınızda nasıl kırpılmış görüneceğini görebilirsiniz.
 6. Millie ayrıca Pazartesi’den Cuma’ya kadar haftanın her günü için başlıklar ve fotoğraflar ekleyerek içerik takvimini planlamak için Trello’yu kullanıyor.
 7. Millie’nin Canva’yı diğer planlama uygulamalarına tercih etmesinin nedeni, fotoğraf ve fotoğrafların otomatik olarak planlanmasına olanak tanıyan Facebook içerik oluşturucu stüdyosuna bağlı bir işletme hesabı olmadığı sürece, atlıkarınca gönderilerini planlamak veya otomatik yayınlama gibi belirli özellikler için ödeme veya yükseltme gerektirmesidir. Carousel yalnızca gönderi yayınlıyor ancak henüz Reels gibi video içeriği bulunmuyor.
 8. Dollar 80, on farklı hashtag için dokuz gönderiye anlamlı yorumlar bırakarak etkileşimi artırmak ve yorum yapmayı yalnızca cep telefonları aracılığıyla yapılan manuel işler yerine organize hale getirmek için tasarlanmış bir uygulamadır.

Günlük Program Uygulaması: Hareket

 1. Videonun sponsorluğunu, gününüzü planlamak için yapay zekayı kullanan Motion adlı bir uygulama üstleniyor.
 2. Uygulama, üretkenliği %25 artırdığını iddia ediyor ve günlük 0,62 dolar veya ayda neredeyse 19 dolar maliyete sahip.
 3. İçerik oluşturucu, uygulamanın planlama özelliklerini sahte bir görev, etkinlik, mola ve rutin programıyla test eder.
 4. Motion, yapılacaklar listenizi ve takviminizi tek bir yerde birleştirirken görevleri son teslim tarihlerine, toplantılara ve çalışma saatlerine göre önceliklendirmeyi vaat ediyor.
 5. Tamamlanmamış görevleri, son tarihlerine göre yeni zamanlar ve günler için planlar, böylece onları zamanında bitirme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.
 6. Hareket, her gün kişisel bakım için takviminizde zamanı engeller.
 7. İçerik oluşturucu bazı harika planlama özellikleri buluyor ancak genel olarak daha fazla etkilenmesi gerekiyor çünkü uygulama, daha önemli projelerin video oluşturma veya işle ilgili belirli iş akışları ile daha küçük alt görevlere bölünmesini gerektiren projeleri planlarken görevler arasında farklı öncelik düzeylerine izin vermiyor görevler.
 8. Uygulamanın, takvimlerinde bloke edilen yoğun zamanları nasıl ele aldığını, çalışma saatleri sırasında planlanan 1’den 5’e kadar derslerle ve bunu kullanıcı tarafından daha önce parçalara bölünmüş başka bir çalışmayla değiştiren bir görevi uyutarak test ediyorlar.
 9. İçerik oluşturucu, aylık 20 ABD doları tutarındaki bu fiyat noktasında Google Takvim engelleme sistemini manuel olarak kullanmaktansa, işleri yeniden planlamak için daha fazla zaman harcadıklarını düşünüyor.
 10. Brilliant, Motion gibi uygulamalarda kullanılan makine öğrenimi de dahil olmak üzere diğer konuların yanı sıra matematik bilimi ve bilgisayar bilimlerini öğreten etkileşimli bir öğrenme platformu olarak önerilmektedir.