3 Yıldızlı İncelemeler, Güvende -%70 Düşüşle Sonuçlandı [Data Study]

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:3 Yıldızlı İncelemeler, Güvende -%70 Düşüşle Sonuçlandı [Data Study]

Çevrimiçi incelemelerin tüketiciler için bir işletme, ürün veya hizmet araştırırken birincil kaynak haline geldiği bir sır değil. Bununla birlikte, bazıları, çevrimiçi incelemelerin bir tüketicinin satın alma kararlarını gerçekte ne kadar etkilediğini merak edebilir, bu nedenle, çevrimiçi incelemelerin sahip olduğu gerçek değeri belirlemek için bir çalışma yürüttük. 1000’den fazla tüketicinin yanıtlarını toplamak için bir çevrimiçi itibar yönetimi anketi derledik ve çevrimiçi incelemelerin gücüyle ilgili 5 temel çıkarım keşfettik.

Satın alma kararı vermeden önce kaç tüketici çevrimiçi incelemelere yöneliyor?

Tüketicilerin yaklaşık %98’i, satın alma kararı verirken çevrimiçi incelemelerden faydalanabileceklerini söyledi. Yanıt verenlerin yarısından fazlası, çevrimiçi incelemeleri kullanma olasılıklarının “son derece yüksek” olduğunu belirtti.

paket servis #1: Çevrimiçi incelemeler, tüketicilerin satın alma kararı vermeye istekli olup olmadıklarına karar vermelerine yardımcı olan büyük bir faktör haline geldi.

Çevrimiçi incelemelerin tüketicilerin satın alma kararları üzerinde herhangi bir etkisi var mı?

Tüketicilerin %99’undan biraz fazlası, satın alma kararı verirken çevrimiçi incelemelerin en azından “biraz önemli” olduğunu söylerken, tüketicilerin %84’ü çevrimiçi incelemelerin genel kararları için “çok” veya “son derece” önemli olduğunu belirtti.

Paket servis #2: Tüketiciler, bir ürün veya hizmeti araştırırken çevrimiçi incelemelerdeki geri bildirimlere değer verir ve nihai kararlarını vermeden önce bu geri bildirimleri ciddi şekilde dikkate alır.

Yıldız derecelendirmesine dayalı olarak tüketiciler bir ürün veya hizmet hakkında ne kadar rahat hissediyor?

Ankete katılan 1025 kişi, 4 yıldızlı bir ürün veya hizmete güveneceklerini söyledi. Ancak sadece 307 kişi 3 yıldızlı birine güveneceğini söyledi. Bu, 4 yıldızdan 3 yıldıza geçerken güvenin -%70 azalmasına neden olur. Bu sayı, 1 ila 2 yıldızlı derecelendirme ile %1’in altına düşmektedir.

Tavsiye Edilen:  Google Web Sitenizin Spam Olduğunu mu Düşünüyor?

Paket servis #3: Bir ürün veya hizmette yalnızca bir yıldızı 4’ten 3’e düşürmek, konu satın alma kararı vermeye geldiğinde tüketicinin konfor düzeyini önemli ölçüde etkileyebilir. Tüketiciler, müşteri geri bildirimlerine değer veriyor ve bir ürün veya hizmetle ilgili genel duygunun 4 yıldızdan daha düşük olduğunu görünce kararlarını sorgulamaya başlıyor.

Yaş, bir tüketicinin bir ürünü veya hizmeti satın almadan önce araştırma olasılığını etkileyebilir mi?

Anketimizden elde edilen verilere göre, bir satın alma işlemi yapmadan önce araştırma kararında yaş önemli bir rol oynamaktadır. 18-40 yaş arası tüketiciler, satın alma kararı vermeden önce herhangi bir fiyat noktasında bir ürün veya hizmeti araştıracaklarını söylediler. Tersine, 57 yaş ve üzerindeki tüketicilerin yarısından fazlası, fiyatı ne olursa olsun satın alma kararı vermeden önce araştırma yapmayacaklarını söyledi.

Paket servis #4: Bazı yaşlı tüketiciler, bir ürünü veya hizmeti satın almadan önce çevrimiçi olarak araştırmak için zaman ayırmasalar da, tüketicilerin çoğunluğunun karar vermeye yardımcı olması için hâlâ çevrimiçi incelemelere güvendiği açıktır. Anketimize katılan birçok tüketici için, bir ürün veya hizmet ne kadar pahalı olursa olsun, çevrimiçi incelemeleri okumakla ilgilendikleri için fiyat noktası o kadar önemli değil.

Bir tüketicinin bir ürün veya hizmet araştırması sırasında satın almasını engellemek için kaç tane olumsuz makale gerekir?

Tüketicilerin %55’i, belirli bir ürün veya hizmeti satın almamaya karar vermeleri için arama sonuçlarında yalnızca 2-3 olumsuz makalenin yeterli olduğunu söylerken, %2,6’sı onları durdurmak için yalnızca 1 olumsuz makalenin yeterli olduğunu söyledi.

Paket servis #5: İncelemeler yalnızca yıldız derecelendirmeleri veya Yelp listeleri şeklinde değildir. tüketiciler, bir ürün veya hizmet için araştırma yaparken en üst sıralarda yer alan makalelere de bakarlar ve çok sayıda olumsuz makale görmek, araştırmalarını durdurabilir ve sonunda satın alma işlemlerini tamamlamamaya karar verebilir.

Tavsiye Edilen:  Azure Data Factory, SSIS ve Azure Databricks karşılaştırması

Metodoloji

Çevrimiçi incelemeler hakkındaki görüşlerini ve satın alma kararlarını ne kadar etkilediklerini sormak için 1.070 kişiyle anket yaptık. Anket yanıtlarına ve temel demografik bilgilere dayalı temel tüketici içgörülerini bulmak için bu verileri analiz ettik.

Bu verilerin de doğruladığı gibi, çevrimiçi incelemeler, bir ürün veya hizmet satın almayı düşünürken tüketicinin nihai kararını büyük ölçüde etkileyebilir. Bu, çevrimiçi inceleme sitelerinizin iyi yönetilmesini ve optimize edilmesini sağlamanın artık her zamankinden daha önemli olduğu anlamına gelir. Bu, tüm düşüncelerin incelemelerine yanıt vermeyi, her inceleme sitesinin yönergelerini anlamayı, bir inceleme isteği stratejisi oluşturmayı ve daha fazlasını içerir. Go Fish Digital’de Çevrimiçi İtibar Yönetimi ekibimiz, çevrimiçi inceleme yönetimi konusunda oldukça bilgilidir. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bize ulaşın!