4 Yeni E-Ticaret Tasarım Trendi (ve Başsız Olmak Bunları Gerçekleştirmenize Nasıl Yardımcı Olur)

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:4 Yeni E-Ticaret Tasarım Trendi (ve Başsız Olmak Bunları Gerçekleştirmenize Nasıl Yardımcı Olur)

Sitenizde en yeni tasarım trendlerini denemek, yalnızca geleneksel e-ticaret platformları kullanıldığında zor olabilir.

Çoğu zaman, bu eğilimler görsel ağırlıklı olabilir ve oldukça fazla özelleştirme gerektirebilir; bunlar, bir web sitesinin oluşturulmasını yavaşlatabilecek ve karmaşık hale getirebilecek şeylerdir.

Hayallerinizdeki e-ticaret sitesi tasarımlarına ulaşmak veya aşağıda ele alacağımız tasarım trendlerini gerçekleştirmek istiyorsanız, mağazanızın kullanıma hazır özellikleri sayesinde bunların mümkün olmadığını görebilirsiniz.

Arka ucunuza fazla bağlı olmanın yaratıcı sınırlarını hissetmeye başlamanız tamamen mümkündür, ancak endişelenmeyin.

Diğer avantajlarının yanı sıra, başsız ticaret size yardımcı olur aşmak Yaratıcı sınırlar, tam olarak hayal ettiğiniz siteyi ödün vermeden size ulaştırır.

Bu yazıda, e-ticarette şu anda gördüğümüz dört ana tasarım trendini ve her birinin siteniz için ayrık bir mimariyle giderek daha fazla nasıl mümkün olabileceğini paylaşacağız.

Şunları ele alacağız:

  1. Maksimalist web siteleri
  2. Her Yöne Navigasyon
  3. Asimetrik düzenler
  4. İnteraktif web sitesi özellikleri

#cta-paragraf-fe#Başsız ticaret Bir web sitesinin ön ucunu (kafa) arka ucundan (gövde) ayırır. Ön ucunuz (müşterilerin görebildiği kısım) ayrı, özel bir teknoloji tarafından desteklenirken arka ucunuzu (düşünün: ödeme, ödemeler, uyumluluk ve envanter) sağlam tutabilirsiniz. Bu ayırma size daha hızlı bir site, daha fazla özelleştirme, gelişmiş mobil gezinme ve çoğu zaman daha fazla dönüşüm sağlar.

#cta-visual-fe#Baş ağrısı olmadan başınızı ağrıtmak ister misiniz?Shogun Frontend gibi esnek, paket halinde bir ön uç çözümüyle hayallerinizdeki yaratıcı e-ticaret sitesine sahip olun.Daha fazla bilgi edinin

1. Maksimalist web siteleri

Minimalizmin tam tersi olan maksimalizm, ekleme kavramıdır. her şey ve mutfak lavabosu bir sitenin tasarımına göre. Jeff Cardello itibaren Web akışı maksimalist web sitelerini mükemmel bir şekilde tanımlıyor:

“Bu tasarım tarzı tamamen geleneksellikten kopmak, sınırları göz ardı etmek ve yaratıcı aşırılıklara düşkünlükle ilgilidir.”

Bu e-ticaret tasarım trendinin mükemmel bir örneği Volcom. Web sitesi özellikleri birçok zengin mağazacılık—GIF’ler, videolar, paralaks kaydırma ve görüntüler.

Tavsiye Edilen:  AI Zindanı Gerçek bir AI mı?

Ancak bu özel stil, hız veya performans açısından ödünleşimlere yol açabilir—ziyaretçilerinizin interneti hızlı olsa bile.

Yavaş yükleme süresi önemli ölçüde artacağından Shopify hız optimizasyonlarına odaklanmak önemlidir. hemen çıkma oranlarını artırın ve SEO’nuzu olumsuz etkiler. Ancak ayrı bir ön uçla başsız hale gelerek istediğiniz maksimalist tasarımı yaratabilirsiniz. olmadan hız değiş tokuşları.

Progresif web uygulaması (PWA) teknolojisini kullanarak sitenizi başsız bırakırsanız, yaratıcılığınızın kilidini açarken inanılmaz bir performans elde etmenize yardımcı olan da budur. PWA’lar, her tıklamada sayfanın tamamını değil, yalnızca sayfa başına gerekli olanı (hangi değişiklikleri) yeniden yükleyerek site hızını artırır. Bu, site yükleme süresini önemli ölçüde azaltır.

Markanız maksimalist bir tasarım stili düşünüyorsa, bu tasarım trendini maksimuma kadar takip etme esnekliği için başsız kalmayı düşünebilirsiniz. 😉 Aksi takdirde, Shopify veya BigCommerce sitesinde yapılan küçük, manuel değişikliklerin getirilerinizin azalmasına neden olabileceğini görebilirsiniz.

2. Her yöne site navigasyonu

Her yöne navigasyon ve mobil alışveriş sayesinde yalnızca yukarı ve aşağı kaydırmak resmi olarak sıkıcı oluyor.

Her yöne gezinme tam da göründüğü gibi; yukarı veya aşağı, sola veya sağa, ileri veya geri kaydırma. Bu gezinme stili, benzersiz, neredeyse editoryal bir deneyim için kıstırma ve çekmenin kaydırmaya eşlik edebildiği mobil cihazlarda en iyi şekilde çalışır.

Bu örnek mobilya markasından Ana Sayfa Topluluğu çoğu web sitesinin kullandığı geleneksel yukarı-aşağı gezinme yerine soldan sağa kaydırma özelliğine sahiptir.

Sorun? Bu eğilimi test etmek geleneksel e-ticaret platformlarında zordur. Ve bu iki yönlü bir sorundur; yalnızca site trendini marka perspektifinden denemeyi kaçırmakla kalmazsınız, aynı zamanda organik trafiği de sınırlayabilir Mobil görünümünüzü masaüstünden ayrı olarak gerçekten özelleştirememeniz durumunda mobil görünümünüzün potansiyeli.

Tavsiye Edilen:  Udemy gibi bir uygulama nasıl oluşturulur?

Neyse ki, bir e-ticaret sitesini başsız aldığınızda, mobil mağaza deneyiminizi masaüstünden bağımsız olarak farklı bir düzeye kadar özelleştirebilirsiniz—sınırsız kişiselleştirmeye izin vermek Ve optimize edilmiş performans.

#cta-mini-fe#Hayallerinizdeki e-ticaret sitesine sahip olun. Shogun Frontend’in PWA teknolojisi her türlü tasarım fikrinin hayata geçirilmesine yardımcı olur.Daha fazlasını öğrenin

3. Asimetrik düzenler

Kullanıma hazır e-ticaret web sitelerinin çoğunu kolayca tanıyabilirsiniz. Büyük ölçüde şablonlular ve çok tanıdık görünüyorlar. Düşünün, büyük boy banner, büyük başlık, üç veya dört sütun.

Pek çok e-ticaret platformu, markaların sitelerini oluşturmak için kullandıkları buna benzer ücretsiz, kullanıma hazır temalar sunar. Ancak bunlar öne çıkmayı uman markalar için pek iyi değil.

Bu örnek gibi Tatilyeni trendler şuna yöneliyor: asimetrik düzenler bunlar kullanıma hazır veya önceden oluşturulmuş temalara benzemiyor. Asimetrik bir web sitesi tasarımı, web sitenizin simetriye sahip olmadığı durumdur (örneğin, sol tarafın sağ tarafla eşleşmesi).

Geleneksel e-ticaret platformlarının sınırlamaları birçok markanın bu eğilimi tam olarak keşfetmesini engelliyor. Genel olarak, kullanıma hazır temalar ızgaralara dayalıdır ve basitlik için simetrik tasarımlara sahiptir.

Bunlar, yeni başlayan markalar için harikadır ancak kendilerini marka ve tasarım yoluyla farklılaştırmak isteyen markaları ölçeklendirmek için o kadar iyi değildir.

Yine, kafasız ticaretin yardımcı olabileceği yer burasıdır. Sitenizin ön ucunu güçlendirmek için farklı teknolojiler kullanarak, ön uç sunum katmanınız arka uç işlevlerinizle evli olmadığından buna benzer bir eğilimi daha kolay bir şekilde tanıtabilirsiniz.

Temel olarak, sitenizin görünümünde ve tarzında yaptığınız değişiklikler, sitenizin altyapısını doğal olarak değiştirmez veya farklı görünümlerle denemeler yaptığınızda ödeme veya ödemeler gibi şeyleri bozmaz.

4. Etkileşimli kişiselleştirme özellikleri

Özel e-ticaret mağazaları, tamamen etkileşime ve kişiselleştirmeye odaklanan web siteleriyle kişiselleştirmeyi bir sonraki seviyeye taşıyor. Bu %100 etkileşimli web siteleri, birçok ürünün tek sayfada yer aldığı geleneksel mağaza düzenlerini tamamen ortadan kaldırıyor.

Tavsiye Edilen:  Amazon Satışlarınızı Artırmak İçin Dış Trafiği Nasıl Artırırsınız?

Şuna baksana Özerklik Gitarları. Bir mağaza sayfaları yok; bunun yerine, ödemeye giderken siparişinizi adım adım özelleştirebileceğiniz etkileşimli bir sayfa:

Bu etkileşimli/seçim özelliğini, yekpare bir siteyle (arka uç ve ön ucun birleştiği bir site) özellikle Apple benzeri bir şekilde oluşturmaya çalışmak, ödeme veya envanterinizde hatalara neden olabilir ve bu da satış kaybına neden olabilir.

Bunun nedeni, sitenizin ön ucunda değişiklik yapmanın arka uca da çok bağlı olmasıdır. Geleneksel bir kurulumda, sitenizin başı ve gövdesi, diğer şeyleri etkilemeden bir şeyi değiştirme esnekliği için hala çok birbirine bağlıdır.

Ancak, başsız kaldığınızda ve amaca yönelik oluşturulmuş yerel bir CMS kullandığınızda, arka ucunuz satışa hazırdır ve ön ucunuz, sahne arkasındaki hiçbir şeyi aksatmadan tamamen değiştirilebilir.

Tam olarak hayal ettiğiniz siteyi oluşturun

E-ticaret tasarım trendleri, her yeni trend ve fikirle birlikte giderek daha yaratıcı hale geliyor ve sitenizi özellikle müşteriler için unutulmaz kılmak konusunda harikalar yaratabilir.

Burada ele aldığımız gibi, geleneksel e-ticaret platformları web sitenizi çalışır duruma getirmenin harika yollarıdır ancak ölçeklendikçe sınırlamalar getirir. Görüntü yoğun, maksimalist web siteleri, son derece özelleştirilmiş etkileşimli web sitesi özellikleri veya bunların arasında kalan herhangi bir şey oluşturmak çok zorlayıcı olabilir.

Erişilebilir hale geldikçe her zamankinden daha fazla marka başsız ticareti keşfediyor. Sağladığı esneklikle sitenizin yaratıcı olanaklarını ortaya çıkarmanın harika bir yoludur.

#cta-visual-fe#Baş ağrısı olmadan başınızı ağrıtmak ister misiniz?Shogun Frontend gibi esnek, paket halinde bir ön uç çözümüyle hayallerinizdeki yaratıcı e-ticaret sitesine sahip olun.Daha fazla bilgi edinin