5 Teşekkür E-postası Şablonu & E-ticaret ÖrnekleriBu şablonları ve en iyi e-Ticaret markalarından bazılarından örnekleri kullanarak mükemmel teşekkür e-postasını nasıl oluşturacağınızı öğrenin.Téa Liarokapi·6 dk. okuma·3 Şubat 2023’te güncelleyin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: 5 Teşekkür E-postası Şablonu & E-ticaret ÖrnekleriBu şablonları ve en iyi e-Ticaret markalarından bazılarından örnekleri kullanarak mükemmel teşekkür e-postasını nasıl oluşturacağınızı öğrenin.Téa Liarokapi·6 dk. okuma·3 Şubat 2023’te güncelleyin

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

En güçlü otomatik e-posta kampanyalarından biri “Teşekkür Ederim” e-posta kampanyasıdır. Markalar bunları çeşitli amaçlar için kullanır – yeni bir e-posta abonesine, yeni bir müşteriye, yeni bir elçiye hoş geldiniz demek ve marka hikayelerini anlatmak.

Teşekkür e-postaları güçlüdür ancak hedef kitleniz için oluşturulmaları gerekir. Bu yazıda, teşekkür e-postalarınıza yazmanız gerekenleri ve iş hedeflerinize daha iyi ulaşmak için bu minnettarlığı ek satış ve çapraz satışla nasıl birleştireceğinizi açıklıyoruz.

[Add Banner Here]

Otomatik teşekkür e-postası nedir?

“Teşekkür Ederim” e-posta pazarlama kampanyası, belirli bir kullanıcı işlemi tarafından tetiklenen bir kampanyadır. Kullanıcı, e-posta listenize yeni kaydoluyor olabilir, sitenizden yeni bir şey satın almış olabilir veya fazladan bir şey almak için bir arkadaşını önermiş olabilir.

Teşekkür e-postaları, sipariş onayları ve işlem e-postaları ile birlikte en çok beklenen e-postalar arasındadır çünkü bunlar, gerçek veya potansiyel müşterinizle iyi bir ilişki kurmak için müşteri yolculuğunun mükemmel noktalarında otomatikleştirilir ve tetiklenir.

Araştırmalar, teşekkür e-postalarının diğer e-postalara göre %65,7 daha yüksek açılma oranlarına ve %7,5 tıklama oranlarına sahip olduğunu gösteriyor.

Kaynak: Moosend

Teşekkür e-postaları ve otomasyon gibi tetiklenen e-postalar da işlevlerinizi düzene sokabilir ve değerli bir mesajı tam da kullanıcının beklediği anda göndermenize olanak tanır. Bu nedenle e-posta otomasyonu, modern ve sağlam ağların ana işlevlerinden biridir. e-posta pazarlama platformları.

Tavsiye Edilen:  2023'te Kontrol Edilecek En İyi 5 AI Soğuk E-posta Yazarı

Neden bir teşekkür e-postası göndermelisiniz?

Teşekkür e-postasını ikinci görüşmeniz olarak düşünün. Müşteri veya olası satış, e-posta listenizi değiştirmiş veya kaydolmuş olabilir, bu nedenle ilk izlenimi beğendiler. Ve şimdi onları gerçekten şaşırtma şansınız.

Birine bülteninize kaydolduğu veya e-Ticaret mağazanızdan alışveriş yaptığı için teşekkür etmek, dönüşüm oranınızı ve elde tutma oranınızı artırmanın çok etkili bir yoludur. Bu küçük şükran eylemi, potansiyel müşterilere onlara ne kadar değer verdiğinizi gösterebilir ve onları nazikçe satış hunisinin aşağılarına doğru yönlendirebilir.

E-posta mesajınıza, kullanıcının bir sonraki satın alma işleminde kullanabileceği bir indirim kodu veya bir hediye ekleyin. Ayrıca, potansiyel müşterilerin ve müşterilerin sosyal medyada paylaşabilmesi ve işletmeniz için trafik ve yönlendirmeler oluşturabilmesi için bu e-postaları paylaşılabilir hale getirin.

Son derece kişiselleştirilmiş ve hedeflediğiniz belirli müşteri segmentiyle alakalı e-posta şablonları oluşturduğunuzdan emin olun.

Ama bunlar ne anlama gelmeli?

Teşekkür e-postalarınız için izlenecek en iyi uygulamalar

İşte takip edilecek en iyi uygulamalardan bazılarının bir listesi.

  • Duyarlı şablonlar kullanın. Kullanıcılarınız e-postalarınızı herhangi bir cihazda görüntüleyebilmelidir.
  • Bu kişisel dokunuş için, kullanıcı davranışlarına ve tercihlerine göre her kullanıcı için kişiselleştirilmiş ve dinamik içerik kullanın.
  • Otoritenizi ve kullanıcının markanıza olan güvenini artırmak için markanız için anlam ifade eden markalı içerik, renkler ve tasarım öğeleri kullanın. marka sesi.
  • Daima her şeyi A/B testi yapın. Bir blog gönderisinde işe yarayan bir e-postada işe yaramayabilir. Bu nedenle, içeriğinizin hedef kitleniz için anlamlı olması ve iyi bir şekilde dönüştürülmesi için farklı konu satırlarını ve gövde metnini test ettiğinizden emin olun.
  • Markanızı ve şirket kültürünüzü sergilediğinizden emin olun.
  • İlk teşekkür e-postasına her zaman 3-4 takip e-postası ekleyin.

5 teşekkür ederim kusursuz e-posta şablonu örneği

İşte en sevdiğimiz teşekkür e-postası örneklerinden bazıları.

Tavsiye Edilen:  Harika Bir Ürün Demo Videosu Nasıl Oluşturulur

1. Süper goop! – “Olumlu Tarafa Hoş Geldiniz”

İşte harika bir karşılama e-postası. Davetkar, üstünde güzel bir resim var ve CEO tarafından hitap ediliyor. “Harekete Hoş Geldiniz” başlığı, müşterinin yalnızca bir ürün satın almakla kalmayıp bir amaca katıldığı izlenimini verir. Sadece ilk satıra bakın – “dünyanın güneş kremi hakkındaki hislerini değiştirmeye yardım edin”.

Markanın heyecanını hemen görebilirsiniz. Bu, sondaki indirim koduyla birleştiğinde, müşterilerin e-ticaret mağazanıza geri dönmesini sağlamak için ne yapılması gerektiğine dair mükemmel bir örnektir.

2. ProFlowers

Müşterilere satın aldıkları için teşekkür etmek iki amaca hizmet eder. Bir yandan siparişi aldığınızı ve bitirmek üzere olduğunuzu gösteriyorsunuz. Öte yandan, daha kişisel bir not içerir. “Hemen başlayacağız”, müşterinin talep ettiği şey üzerinde çalışmaya hazır ve hazır özel bir ekip olduğunu belirtir.

Bir sipariş onayı e-postasında mülayim bir girişim olabilecek şeye hoş bir dokunuş. Ve şunu da kontrol edin:

E-postanın altına ekstra bir indirim ekliyorlar ki bu harika bir dokunuş.

3. Allergy Buyers Club – ürün talimatları

İşte, ürünün nasıl kurulacağına ve kullanılacağına ilişkin bazı talimatlarla başlayan harika bir teşekkür e-postası örneği.

Bu, müşteriye satın aldıkları için teşekkür etmeyi amaçlayan tipik bir “Teşekkür Ederim” e-postası değildir. Konu satırı her şeyi ele vermiyor ve bunun iyi bir nedeni var.

Bu e-posta, müşteriye ürünün kurulumuyla ilgili tüm ayrıntıları vererek ortaya çıkabilecek olası sorunları çözmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, müşterileri için fazladan yol katettiklerini göstermek ve hoş bir müdahaleci olmayan ek satış eklemek için müşteri hizmetleri iletişim bilgilerini – telefon numaralarını ve e-postalarını – yayınlarlar.

4. Allbirds – “teşekkür ederim koyun”

Allbirds en sevdiğimiz markalardan biri, bunda sürpriz yok. Bu e-postayla ilgili sevdiğimiz şey, ne kadar temiz olduğu, başlığın süper yaratıcı ve ilginç olması ve dans eden bir koyunun gif’i olması. Bir teşekkür e-postasında başka ne istersiniz?

Tavsiye Edilen:  Gelen Pazarlama Stratejiniz Müşterinize Odaklanıyor mu?

5. Mack Weldon – “Zaten Kazanmaya Başladınız.”

İşte bir sadakat programı için teşekkür e-postası örneği.

Sadakat programları, müşteri yönlendirmesi akışıyla elde tutmayı iyileştirmenin ve müşteri edinme maliyetlerinizi düşürmenin harika bir yoludur.

Hedef kitlenizi ağızdan ağza iletişim yoluyla arkadaşlarına ve sevdiklerine yönlendirmeye teşvik edin ve onları birer elçiye dönüştürün, markanız için daha iyi bir müşteri deneyimi yaratacaksınız. Ayrıca süreci teşvik edebilir ve kazançlarını artırmalarına izin verebilir veya tavsiyelerinden biri her satın alma işlemi yaptığında onlara özel bir indirim kodu verebilirsiniz.

Götürmek

Teşekkür e-postaları, müşterinizle bir diyalog başlatmanın harika bir yoludur. Satış döngüsünün neresinde olduklarına bağlı olarak, onlara kaydoldukları için, bir satın alma yaptıkları için veya tavsiye programınıza veya anketinize katıldıkları için teşekkür edebilirsiniz.

Kitlenizin büyüdüğü, genişlediği ve markanızla etkileşim kurduğu için minnettar olmak, tüm e-ticaret markalarının yapması gereken bir şeydir. Bunu, ürünle ilgili bir tür teklif, ek satış ve yararlı değerli bilgilerle birleştirin ve bir sırayla otomatikleştirin.

Bunu yaptığınızda, her müşteri için her yerde olabilir, onlarla kişiselleştirilmiş içerikle buluşabilir ve pazarlama huninizde ilerlemelerine yardımcı olabilirsiniz.