7 Küçük İşletme Pazarlama Trendi – 2017

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:7 Küçük İşletme Pazarlama Trendi – 2017

2017 için pek çok soru ve şüphesiz sürprizler bizi bekliyor. Pazarlamacılar için yeni yılın eğlencesinin bir kısmı da, bir sonraki büyük şeyin ne olacağına dair tahminlerde bulunmak. Ancak küçük ve orta ölçekli işletmeler, en sıcak trendlerin her zaman en alakalı veya gerçekçi yaklaşımlar olmayabileceğini görebilir.

2017’nin Küçük İşletme Pazarlama Trendleri

İşte bu yıl öne çıkacağını düşündüğümüz meşhur pazarlama su soğutucusu etrafında tartışılan 2017 için 7 küçük işletme pazarlama trendi.

1. İçerik Pazarlama

Burada aslında yeni bir şey yok. İçerik pazarlaması, internet ve arama motorları var olduğu sürece şu ya da bu şekilde varlığını sürdürüyor. Son birkaç yılda gerçekten yeni bir hayata ve karmaşıklığa büründü. Görünüşe göre, bu grafikte gösterildiği gibi Akıllı İçgörüleryeni yıla girerken çoğu pazarlamacının hâlâ akıllarında yer ediyor.

2. Mobil Web Tasarımı

Birkaç yıldır geleceğin mobil web tasarımı olduğunu duyuyoruz. Gelecek burada. Artık mobil cihazlardan masaüstü bilgisayarlardan daha fazla trafik geliyor. Kullanıcılarına mobil cihaz üzerinden kolayca tüketilebilecek içerik sunmayan herkes, vapuru kaçırmıştır. İşletmenizin mobil uyumlu bir web sitesi yoksa bu, bu yılki pazarlama öncelikleri listenizin en başında yer almalıdır.

3. Pazarlama Otomasyonu

Verimlilik birçok endüstrinin dönüşümünde rol oynadı ve otomasyonun getirebileceği kazanımları görme sırası pazarlamaya geldi. Pazarlamanın “ayarla ve unut” dönemine merhaba deyin. Aslında bunu unutmanızı tavsiye etmiyoruz, ancak yinelenen ancak etkili pazarlama görevlerinden bazılarını e-posta otomasyon iş akışlarına devreterek elde edilecek büyük kazançlar var. Pazarlama paketlerinize otomasyon eklemek, doğru şekilde uygularsanız ve gelen metodolojiyi aklınızda tutarsanız önemli bir yatırım getirisi sağlayacaktır.

4. Kişiselleştirme

Kişiselleştirme, pazarlama otomasyonu çabalarınızla el ele gitmelidir. Kitlenizi markanız, web siteniz ve içeriğinizle olan etkileşimlerine göre listelere ayırmak, onlara aradıkları şeyle uyumlu içerik, reklamlar, teklifler ve daha fazlasını sunmanıza olanak tanır. Kişiselleştirme, eğer doğru yapılırsa, hedef kitlenizin ilgisini canlı tutar ve işletmenizin akıllarda kalmasını sağlar.

Tavsiye Edilen:  Küçük işletmeniz için LinkedIn'de şirket profili nasıl oluşturulur?

5. Sosyal Medya Pazarlaması

Facebook ve Pinterest gibi sosyal medya sitelerinde “satın al” düğmelerinin kullanılmaya başlanmasıyla birlikte, sosyal medyanın bir pazarlama canavarı olarak bir sonraki evriminin başlangıcına tanık olduk. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin sosyal medya pazarlama stratejilerinin tümü bu “satın al” düğmelerinden doğrudan yararlanamasa da, müşterilerinizin sosyal medyada olduğu ve sizin de öyle olmanız gerektiği fikrini güçlendirmelidir.

6. Video İçeriği

İçerik kralsa, video içeriği de kral yapıcıdır. Her ay, 3,25 milyar saat İçeriğin büyük bir kısmı yalnızca YouTube’da tüketiliyor. Küçük işletmelerin yalnızca %9’unun şu anda YouTube’da olduğu gerçeğiyle birlikte, 2017’de küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik video içerik pazarlamasında büyük bir büyüme yaşanacağını düşünüyoruz.

7. Niş Kitle Pazarlama

2017 trendlerinde bir model fark etmiş olabilirsiniz. Bunda aldatıcı gelen çok az şey var. Dijital pazarlama ajansımızın 2017 yılı için listelediği tüm trendler, markaların hedef kitleleriyle anlamlı bir şekilde bağlantı kurmasını sağlamayı hedefliyor. Pazarlama çabalarınızı hedef pazarınızdaki niş kitlelere veya sektörlere yönlendirmek, satış huninizi ve kârlılığınızı büyütmek için gereken anlamlı etkileşimleri yönlendiren içerik ve pazarlama malzemelerini geliştirmenin harika bir yoludur.