ABD’de Kaç Ev Hizmetleri Uzmanı Var?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:ABD’de Kaç Ev Hizmetleri Uzmanı Var?

Ev hizmetleri sektörü büyüktür ve her yıl büyümektedir. Ev hizmetleri pazarında profesyonel tesisatçılar, HVAC teknisyenleri, elektrikçiler, marangozlar, boyacılar, peyzaj mimarları, temizlikçiler ve daha birçok işçi bulunmaktadır. ABD’de 2023 yılı itibarıyla tahmini olarak 6,1 milyon ev hizmetleri uzmanı bulunmaktadır. Bu sayının 2028 yılına kadar 7,2 milyona çıkması beklenmektedir. Ev hizmeti profesyonellerinin kesin sayısını belirlemek zordur. Kesin olan şey, ev hizmeti sağlayıcıları olarak girişimciler için pazarda büyüme potansiyeli olduğudur. Bu sektörle ilgili verileri anlamak istatistiklerde ve trendlerde bulunabilir.

Kaç Ev Hizmeti İşletmesi?

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 2,5 milyon ev hizmeti işletmesi bulunmaktadır. Daha fazla hanede çift gelirli profesyoneller yer aldıkça ve diğer Amerikalılar emekliliğe girdikçe, ev hizmeti işletmelerinin sayısı son yıllarda artmaya devam ediyor. Ev hizmetleri pazarı, çok meşgul olan veya ev bakım ve onarımını yapamayan ev sahiplerine hizmet vermektedir.

Bu büyüme eğilimi birçok eyalette tutarlıdır:

Florida yakınlarında kaç tane ev hizmeti işletmesi var?

Yalnızca Florida eyaletinde, Florida’da 100 milyar doların üzerinde gelir elde eden ve 2022’de 1 milyondan fazla kişiye istihdam sağlayan 100.000’den fazla ev hizmeti işletmesi bulunmaktadır.

Teksas yakınlarında kaç tane ev hizmeti işletmesi var?

Teksas’ı düşündüğünüzde bu sayı iki katına çıkıyor. Teksas’ta 2 milyondan fazla kişiye istihdam sağlayan 200.000’den fazla ev hizmeti işletmesi bulunmaktadır.

Ev hizmetleri sektöründe tüketici harcamaları

Amerikan rüyası olan ev sahipliği, ev hizmetleri pazarını yönlendirmede önemli bir rol oynuyor. Ancak birçok ev hizmeti işletmesi ev sahipleri ve kiracılar tarafından kullanılmaktadır. ABD Nüfus Sayım Bürosu’na göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde ev hizmetlerine yönelik tüketici harcaması 2020’de 506,9 milyar dolardı.

Konut Hizmet Pazarı: Rekabetçi Bir Ortam

Bir endüstride büyümenin devam edeceğine dair bir tahminde bulunulduğunda piyasalar değişecektir. Ev hizmetleri pazarına giren işletme sahipleri ve girişimciler için önemli olan verileri takip etmektir. Ev hizmeti işleri için işgücü genişledikçe, bu sektördeki birçok işletmenin yeni oyuncuların ve büyük engelleyicilerin önünde kalabilmek için doğrulanmış pazar araştırmalarına ve doğru veri toplama yöntemlerine güvenmesi gerekecektir.

Bir örnek Amazon ev hizmetleridir. Teknoloji devi, tıpkı kitap satışları, perakende satış, bakkal ve ilaç sektörlerinde olduğu gibi ev hizmetlerinde de rekabet edebilmek için marka bilinirliğinden yararlanıyor. Amazon gibi kurumsal varlıklar, ev sahiplerini ev hizmeti sağlayıcılarına bağlayan uygulamalar ve geleceğin teknolojisi, ev sahiplerinin ev hizmeti sağlayıcılarını bulma ve işe alma biçimlerini şüphesiz değiştirecek.

Ev hizmetleri sektöründeki her işletmenin hedefi yüksek kalitede profesyonel hizmet sunmaktır. Ev hizmeti pazarının büyüklüğü genişledikçe, vasıflı işletme sahipleri ve operatörler ev hizmeti pazarından adil paylarını alacaklar.

En çok talep gören ev hizmetleri

Açıkçası ABD’deki ev hizmetleri şirketlerinin büyüme fırsatları var. Bazı ev hizmetleri diğerlerinden daha hızlı yayılıyor. İşgücü istatistikleri ev tadilatındaki en son eğilimleri göstermektedir. Mevcut evlerin bakıma ihtiyacı var ve birçok ev sahibi profesyonellere yöneliyor. En çok talep gören ev hizmetlerinden bazıları şunlardır:

 • Sıhhi tesisat: Sıhhi tesisat hizmetleri her zaman yüksek talep görmektedir çünkü sistemler sağlık ve konfor için gereklidir. Şu anda ev hizmetleri sektöründe yaygın bir trend, tek bir marka altında birden fazla ev hizmetine genişlemedir. Tesisatçılar elektrik veya HVAC işlerini şubelere ayırabilir veya satın alabilir. Bu, tüm temel ev hizmetleri için tek çağrı çözümü olarak pazarın daha hızlı büyümesine yönelik bir yol sağlar.
 • Elektriksel: Lisanslı elektrikçiler önümüzdeki yıllarda güçlü bir pazar büyümesine hazırlanıyor. Araçların, ev aletlerinin ve güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerjinin elektrifikasyonu daha fazla talep görmeye başladıkça, tüketici harcamaları EV için ilave ücretlendirme ve ev elektrik sistemlerine adaptasyon gerektirecektir. Akıllı evler cihazlar tarafından çalıştırılacak ancak bu cihazlar güvenli ve emniyetli elektrik sistemleriyle çalıştırılacak.
 • HVAC: HVAC hizmetleri yüksek talep görmektedir ve yerel talebin yönlendirdiği bir ev hizmetidir. Bazı vasıfsız hizmetlerin ve ev hizmeti ürünlerinin giriş engellerinin düşük olduğu HVAC ev hizmeti pazarı, sertifikasyon ve ihtiyaç sahibi ev sahiplerine hızlı bir şekilde yanıt verme becerisi gerektirir. Yerel HVAC şirketleri hem talep görüyor hem de önümüzdeki yıllarda güçlü bir büyümeye hazırlanıyor.
 • Marangozluk: Evlerin onarılması, yeniden şekillendirilmesi ve inşa edilmesi yetenekli marangozlar gerektirir. Genel inşaat dahil marangozluk hizmetleri ve doğrama işleri gibi daha niş hizmetler, ev hizmetleri sektöründe yüksek talep görmektedir.
 • Döşeme: Büyük markalar döşeme satmak için rekabet ederken, birçok ev sahibi satın alma sürecinin parçalı olmasından dolayı hayal kırıklığına uğruyor. Ev hizmetleri pazarında döşeme, özellikle döşeme konusunda danışmanlık yapan, tasarlayan ve kuran işletmeler için çok yüksek talep görmektedir.
 • Haşere kontrolü: Evlerdeki istilaların giderilmesi ve önlenmesi büyüyen bir iş olmaya devam ediyor. Bu listede bahsedilen diğer ev hizmetleri gibi, ev sahipleri ve operatörler de evlerindeki haşereler konusunda strese girdiklerinde hızlı yanıt verir ve kişisel rahatlık sağlar.
 • Diğer talep gören ev hizmetleri şunları içerir: Çim bakım hizmetleri, özellikle peyzaj mimarları ve ağaç uzmanları yoğun aileler için talep görmektedir. Ev temizliği, evde sağlık işleri ve evcil hayvan hizmetlerinin popülaritesi artmaya devam ediyor.
Tavsiye Edilen:  En İyi E-Ticaret Marka Ajansları E-Ticaret markanızı yeniden tasarlamak mı istiyorsunuz? Marka bilinirliğinde bir artışa mı ihtiyacınız var? İşte 2023'te işe alınacak en iyi e-Ticaret marka ajansları listemiz.Rakefet Yacoby Başlangıç·3 dk. okuma·Güncelleme 8 Mayıs 2023

En Kârlı Ev Hizmeti İşi

Ev hizmeti pazarı son derece geniştir ve ev hizmetinin bir alanının diğerinden daha karlı olduğunu destekleyen farklı bulgular vardır. En karlı ev hizmeti işletmelerinden bazıları, güçlü yeni ev satışlarına güveniyor. Isıtma ve iklimlendirme gibi diğer işler ise hava koşullarından etkilenebilir.

Ev hizmeti profesyonellerinin sayısı sektördeki hemen hemen her işletmede artmaya devam edecek. Bu nedenle işletme sahiplerinin pazar büyümesini sürdürülebilir bir gelir kaynağı olarak görmesi çok önemlidir. Veya daha basit bir ifadeyle, en iyi ev hizmeti iş planı, hedef pazarınıza ve becerilerinize hangi profesyonel hizmetlerin uygun olduğuna odaklanır.

Ev Hizmeti İş Fikirleri

Ev hizmetleri pazarında 6 milyondan fazla çalışanın istihdam edildiği bir ortamda, iş lideri olma hırsına ve becerisine sahip pek çok kişi var. Ev hizmetleri pazarına nasıl girileceğini düşünmek için birkaç adım vardır. İster sektörde yeni olun, ister yeni bir ev hizmeti işi kuran deneyimli bir profesyonel olun, ister ev hizmeti pazarındaki payını genişletmek isteyen uzun süredir sahip olun, bu adımlar benzerdir.

Ev hizmetleri iş modeli

Ev hizmetleri iş modeli, ev sahiplerine hizmet sağlamayı içeren bir iş modelidir. Ev hizmetleri pazarında rekabet edebilmek için temel onarım ve bakımdan daha karmaşık yenileme ve yeniden modellemeye kadar hizmet yelpazesini göz önünde bulundurmalısınız.

Ev hizmetleri iş modeli, hem işletmeler hem de ev sahipleri için bir dizi avantaj sunduğundan popüler bir modeldir. İşletmeler için ev hizmetleri iş modeli, ev hizmetlerine olan talebin yüksek olması ve bu hizmetleri sağlamanın maliyetlerinin nispeten düşük olması nedeniyle yüksek düzeyde karlılık sunmaktadır. Ev hizmetleri iş modeli, ev sahipleri için evlerinin ihtiyaç duyduğu onarım ve bakımı almanın uygun ve uygun fiyatlı bir yolunu sunar.

Ev hizmetleri işini yürütmenin birkaç farklı yolu vardır. Bazı işletmeler genel bir yaklaşım benimser ve çok çeşitli rakiplerle rekabet eder. Diğer sahipler belirli bir niş giyim rekabetinin daha düşük olduğunu göreceklerdir. Bu koşullar altında kar marjı genellikle çok daha yüksektir ancak talebin daha az olması muhtemeldir. Örneğin, çim biçme, düşük marjlarla oldukça rekabetçidir. Peyzaj mimarlığı çok daha az rekabetçidir ancak bu hizmetleri arayan ev sahibi sayısı daha azdır.

Tavsiye Edilen:  Bulut Bilişimin İlk 10 Zorluğu

Kural olarak, bir ev hizmeti ne kadar az beceri gerektirirse, marj da o kadar düşük olur ve rekabet artar. Bu durumlarda işletmelerin kendilerini rakiplerinden farklılaştırmaları önemlidir. Pek çok işletme, benzersiz bir marka mesajı oluşturarak, ek veya özel hizmetler sunarak veya tek bir marka altında HVAC, sıhhi tesisat ve elektrik gibi çok sayıda geniş ev hizmetleri pazarına genişleyerek bunu yapmaya çalışıyor.

Ev hizmetleri pazarındaki en başarılı modeller, ev sahiplerinin sorunlarını diğer rakiplere göre daha verimli, nezaketli ve kaliteli bir şekilde çözmeye odaklanır. Model müşteri odaklı çözümlere odaklandığında ev hizmetleri pazarı çok faydalı olabilir. Benzer şekilde, bir işletme müşteri hizmetleri odağını kaybettiğinde ev hizmetleri pazarı hızla çökebilir.

Başarılı bir ev hizmetleri işinin temel unsurlarından bazıları şunlardır:

 • Güçlü bir itibar: Saygı, güçlü incelemeler ve yönlendirmelerle kazanılır ve inşa edilir. Bu, kaliteli hizmet sunmak, güvenilir olmak ve müşterilere karşı dürüst olmak anlamına gelir.
 • İyi bir ekip: Bu, birçok ev hizmeti işletmesi için büyük bir zorluktur. Bir ev hizmetleri işletmesinin iyi bir çalışan ekibine sahip olması gerekir. Bu çalışanların bilgili, deneyimli ve güvenilir olması gerekir. Ev hizmetleri uzmanlarının sayısı arttıkça, işletme sahipleri yalnızca müşteri pazar payı için değil, aynı zamanda kaliteli çalışan payı için de rekabet ediyor.
 • Doğru pazarlama: Bir ev hizmetleri işletmesinin potansiyel müşterilere ulaşabilmesi için uygun bir pazarlamaya sahip olması gerekir. Ev hizmetleri pazarlamasında uzmanlarla çalışmak hayati önem taşıyor. Ev hizmetlerine olan talep arttıkça hem ücretli reklam hem de gelen pazarlama rekabeti de artıyor. Reklamları nasıl doğru şekilde satın alacağınızı anlamak, ev hizmetleri sektöründe büyümenize yardımcı olur.

Bir ev hizmetleri işi kurmayı düşünüyorsanız, araştırmanızı ve planınızı dikkatli bir şekilde yaptığınızdan emin olun. Mevcut işletme sahipleri için planlama benzersiz bir bulmaca olabilir. Sıkı çalışma ve özveriyle, ev sahiplerine kaliteli hizmetler sunan başarılı bir ev hizmetleri işi kurabilirsiniz ancak sektör değiştikçe uyum ve büyüme için bir plan oluşturmalısınız.

Ev hizmeti iş planı

Ev hizmeti iş planı, işletmenin stratejisini özetleyen bir belgedir. Plan, işletmenin amaçları, hedefleri, hedef pazarı, pazarlama stratejisi ve finansal projeksiyonları hakkında bilgi içermelidir.

Ev hizmeti iş planı her büyüklükteki işletme için önemli bir araçtır. Finansmanı güvence altına almak, yatırımcıları çekmek ve işletmenin büyümesine rehberlik etmek için kullanılabilir. Ev hizmetleri kapsamında iş planı sürekli değişmektedir. Rakiplerin önünde kalmak için planın yıllık olarak gözden geçirilmesi tavsiye edilir.

Örneğin, doğrulanmış pazar araştırmalarını okumak, sektörünüzde çalışan kişi sayısını öğrenmek ve trendleri tahmin etmek işletmenizi ileriye doğru yönlendirebilir.

Bir ev hizmeti iş planının temel unsurlarından bazıları şunlardır:

 • Yönetici Özeti: Yönetici özeti, kuruluşların misyonunu, hedeflerinizi ve hedef pazarınızın ayrıntılı bir incelemesini içeren iş planına kısa bir genel bakıştır.
 • Şirket tanımı: Şirket açıklaması, işletmenin geçmişi, sahiplik yapısı ve ürünleri veya hizmetleri de dahil olmak üzere işletme hakkında daha fazla ayrıntı sağlamalıdır. Yüksek kaliteli çalışanlara yönelik rekabet arttıkça şirket kültürü doğru tipte çalışanları çekebilir.
 • Ürünler veya Hizmetler: Ürünler veya hizmetler bölümü, işletmenin sunduğu ürün veya hizmetleri açıklamalıdır. Bu, uzmanlık alanlarınızdaki potansiyel değişiklikleri ve yerel pazar talebindeki öngörülemeyen eğilimleri anlamanıza yardımcı olur.
 • Pazar araştırması: Pazarın büyüklüğü, pazarın büyüme hızı ve pazardaki kilit oyuncular da dahil olmak üzere ev hizmetleri sektörüne ilişkin kapsamlı bir araştırma. Özellikle yüksek talep gören ev hizmetlerinde bu bilgi için genellikle üçüncü taraf kaynaklar bulunur.
 • Hedef piyasa: İdeal pazarın ötesinde, bu bilgiler işletmenizdeki gerçek müşterilerin ayrıntılarını verir. Bu, demografik bilgiler içerir, böylece bunları hedef pazarın yönetici özetiyle karşılaştırabilirsiniz. Gerekirse liderlik, CRM’nizde ve satış geçmişinizde yer alan sonuçlara göre uyum sağlayabilir.
 • Pazarlama stratejisi: Bir ev hizmetleri işletmesinin büyümesi ve hedef pazara ulaşması için işletmenin pazarlama planının ana hatlarını çizmeniz gerekecektir. Bu, işletmenin hedef pazarına, işletmenin kullanacağı pazarlama kanallarına ve pazarlama bütçesine ilişkin bilgileri içerir.
 • Finansal projeler: Bu, işletmenin beklenen finansal performansı hakkında bilgi sağlar. Bu, işletmenin geliri, giderleri ve kârına ilişkin bilgileri içerir.
Tavsiye Edilen:  Kalabalık Serbest Yazma Pazarında Nasıl Öne Çıkılır?

Ev Hizmetleri Pazarı İçin İş Planı Nasıl Oluşturulur?

Yeni girişimciler ve deneyimli ev hizmeti işletme sahipleri, bir iş planı oluştururken sıklıkla aynı hataları yaparlar. Bir ev hizmetleri pazar raporu oluşturmak ve işinizi analiz etmek için bir danışmanlık veya pazarlama ekibiyle çalışmak genellikle yararlı olur. Bu dört ipucu bir iş planının yazılmasına rehberlik eder:

 • Açık ve net olun: İş planınızın okunması ve anlaşılması kolay olmalıdır. Jargon veya teknik dil kullanmaktan kaçının.
 • Gerçekçi ol: İş planınız hedefleri ve öngörüleri açısından gerçekçi olmalıdır. Potansiyelinizi abartmayın veya karşılaşacağınız zorlukları hafife almayın.
 • Açık ol: İş planınızın bilgileri spesifik olmalıdır. Hedef pazarınız, pazarlama stratejiniz ve finansal tahminleriniz hakkında ayrıntılı bilgi verin.
 • Esnek ol: İş planınız pazardaki veya işletmenizdeki değişikliklere uyum sağlayacak kadar esnek olmalıdır. Gerektiğinde planınızda değişiklik yapmaya hazır olun.

Bir ev hizmeti iş planının yazılması verilerle yönlendirilmelidir. Bu, genç şirketler, yeni pazarlara açılmak isteyen şirketler ve veri yönetimi zayıf olan şirketler için bir zorluk teşkil ediyor.

Ev hizmeti pazarlaması

Ev hizmeti pazarlamasının değişen manzarası, başarı için harika bir fırsat sunuyor. Bir bütün olarak sektöre ilişkin veriler, işletmelerin pazarlamasında yeni bir yol yarattı. Valve+Meter’da ev hizmetleri alanındaki trendleri anlamaya adanmış bir araştırma ekibimiz var.

Şirketinizden gelen veriler pazarla ilgili araştırmalarla birleştirildiğinde pazarlama, iş planınızı uygulamanıza yardımcı olabilir. Aslında stratejinizin çoğuna rehberlik edebilir. Ev hizmetleri pazarlamasının amacı, ev hizmetleri işinin farkındalığını artırmak, potansiyel müşteriler yaratmak ve sonuçta satışları kapatmaktır. Veriler tahminleri ortadan kaldırır, böylece pazarlama harcamalarından elde edilen getiri daha fazla olur.

Performans pazarlaması, her nitelikli müşteri adayını hangi taktiğin kazandırdığını anlamak için veri toplama yöntemlerini kullanır. Ev hizmetleri pazarlaması için pek çok farklı kanal mevcut olduğundan, yalnızca pazar büyüklüğünü artıran kanallara harcama yapmak hayati önem taşımaktadır. Ev hizmetleri için en iyi pazarlama stratejisi, pazara uyum sağlayan ve daha fazla pazar büyümesi sağlayan stratejidir.

Büyüyen Ev Hizmeti Sektörüne Katılmak

ABD genelinde çok sayıda ev hizmetleri uzmanı var. Bazı sektörler dramatik bir şekilde küçülürken veya değişirken, ev hizmeti profesyonelleri önümüzdeki yıllarda başarılı olma fırsatına sahip. Sadece birkaç yıl önce mevcut olmayan yeni teknolojiler ve ev hizmetleri zaten mevcut. İşletmenizin uyum sağlaması gerekiyorsa ev hizmetleri pazarı fırsatlar açısından zengindir.