Açılış Sayfası Nedir? Daha İyi Dönüşümler ve Satışlar İçin E-Ticaret Kılavuzunuz

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Açılış Sayfası Nedir? Daha İyi Dönüşümler ve Satışlar İçin E-Ticaret Kılavuzunuz

Mağazanızı inşa etmek ve pazarlamak için gereken birçok parça var.

Markanızı doğru gözlerin önüne çıkaracak inanılmaz bir ürün fikriniz, aynı derecede inanılmaz bir dizi temel mağaza sayfanız ve bir dizi pazarlama aracınız var. Onu seviyorum!

Tek başına harika bir ürünle satışların hızla arttığını göremezsiniz. Harika sosyal medya ve reklam stratejilerinin eklenmesiyle ürüne ilgi ve değerli bir trafik kaynağı oluşturmaya başlayacaksınız.

Ancak harika mağaza sayfaları olmazsa bu ilgi düşecek ve trafik dönüşmeyecektir.

Başarılı bir mağazanın anahtarı güçlü bir satış hunisi oluşturmaktır. Bu, alışveriş yapanlarınız için doğru zamanda doğru mesajı içeren doğru sayfalara sahip olmak anlamına gelir.

Çarpıcı ürün sayfalarından, harika bir ana sayfanın nelerden oluştuğundan, Hakkımızda sayfanızın öneminden ve blogda nasıl güçlü açılış sayfalarının nasıl oluşturulacağından zaten bahsetmiştik.

Ancak bu sefer bir adım geriye gideceğiz ve açılış sayfaları ve bunların çevrimiçi mağazanıza nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha genel olarak konuşacağız.

Bu yazıda şunları ele alacağız:

Konsepti tanımlayarak başlayalım ve oradan devam edelim.

Peki, açılış sayfası nedir?

Genel olarak açılış sayfası, sitenizde belirli bir eylemi (abonelik kaydı, etkinlik kaydı, demo isteği, satış görüşmesinin başlatılması, büyük bir satın alma vb.) yönlendirmek için oluşturulmuş bir sayfadır.

Bu sayfaların genellikle SaaS ürünleri, eğitim içerikleri, etkinlikler, mobil uygulamalar ve abonelikler gibi şeyleri tanıtmak için kullanıldığını görürsünüz.

Çoğu zaman bu sayfalara ana siteden ulaşılamaz.

Bunun yerine, doğru kişilerin bulunmasını sağlamak için trafik belirli kaynaklardan sayfaya yönlendirilir. iniş sayfada daha yüksek dönüşüm oranlarına neden olur.

Geleneksel açılış sayfaları ayrıca üstbilgi ve altbilgiyi sayfadan çıkararak sitenin diğer bölümlerine tıklama isteğini de ortadan kaldırır.

Tavsiye Edilen:  Bir Kuruluş Olarak SERPS'e Hakim Olmanın 9 Adımı

Sitede gezinme seçeneği olmadan ziyaretçiler, açılış sayfasının kendileri için amaçladığı tek harekete geçirici mesajla (CTA) baş başa kalır.

Shopify açılış sayfası vitrin e-kitabı için kendi açılış sayfamız burada

E-ticaret açılış sayfaları nasıl farklıdır?

En belirgin fark, e-ticaret açılış sayfalarının fiziksel ürünleri satmak için oluşturulmuş olmasıdır.

Markalar açılış sayfalarını sınırlı süreli bir teklifi tanıtmak, yeni bir ürünü piyasaya sürmek, gelecekteki satışlar için potansiyel müşteriler yakalamak, belirli bir ürüne trafik çekmek veya marka yayınlanmadan önce heyecan yaratmak için kullanacak.

Geleneksel açılış sayfaları genellikle etkinliklere kaydolmayı artırmak veya (yukarıdaki Shogun örneğinde olduğu gibi) bir e-kitabın indirilmesini artırmak için kullanılır.

#cta-visual-pb#E-ticaret açılış sayfalarıyla daha iyi dönüşüm sağlamaya başlayınShogun Sayfa Oluşturucu ile mağazanız için mükemmel açılış sayfalarını süper hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Bir açılış sayfasının amacı nedir?

Bir açılış sayfasının amacı, doğru kitleyi çekmek ve onları amaçlanan eylemi gerçekleştirmeye ikna etmektir (abone olma, kaydolma, indirme, koleksiyondan alışveriş yapma, indirimden yararlanma vb.).

Açılış sayfaları bir mağazanın cephaneliğinde bulunan en odaklanmış satış araçlarıdır.

Belirli hedef kitlelerden gelen trafiği yönlendirerek açılış sayfaları, dönüşümleri daha etkili bir şekilde artırmak için kullandıkları dilde daha spesifik olabilir.

Mağazanız için neden açılış sayfalarına ihtiyacınız var?

Basitçe, daha fazla satış elde etmek ve daha fazla potansiyel müşteri yakalamak için.

Belirli bir kitleyle belirli bir mesajla konuşabildiğinizde, onların o düğmeye tıklama veya o formu doldurma olasılıkları daha yüksektir.

Kabul edelim, kitlelere pazarlamak zordur. Ancak özellikle Muhasebe’den Tom’a pazarlama yapmak son derece kolaydır.

Açılış sayfalarını kullanmak bu iki örnek arasında bir yerdedir (ancak Tom’a daha yakındır).

Ve hedefiniz daha odaklı olduğunda (örneğin, yeni burun düzeltici ürününüze olan ilgiyi artırmak gibi), ürününüzü harika kılan her şey hakkında konuşmaya daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Açılış sayfası ve ana sayfa

Bir açılış sayfasını tanımlamanın en kolay yolu, onu en az benzeyen sayfayla, yani ana sayfayla karşılaştırmaktır.

Açılış sayfasının seçeneklerinin kasıtlı olarak sınırlandırıldığı durumlarda, ana sayfa bir tercih edilen karnavaldır.

Utz’un açılış sayfasını ana sayfasına kıyasla nasıl yapılandırdığını görün

Ana sayfanın gezinme çubuğunun kendisi tıklama fırsatlarıyla doludur (koleksiyonlar, ürünler, marka hikayeleri, politika sayfaları, SSS’ler, bloglar vb.). Aşağıya doğru kaydırdığınızda, hepsi size farklı bir şey sunan resimler, animasyonlar, başlıklar ve CTA’larla karşılaşırsınız.

Ana sayfa, açılış sayfasının aksine kitlelere yöneliktir. Trafikten en büyük payı alacak olan sayfadır ve bu nedenle, bu ziyaretçileri ilgili alışveriş yapan kişilere dönüştürmek için seçeneklerini tam olarak göstermesi gerekir.

Her iki sayfa da gereklidir ancak amaçları çok farklıdır.

#cta-visual-pb-ee#Ortalama Shopify Mağazanız Değil: 25 Muhteşem Özel Açılış SayfasıÖzel sayfaların bu 25 güzel Shopify mağazasının dönüşümleri nasıl artırdığını ve mağazanızın müşterisini yükseltmek için nasıl ilham aldığını görün deneyim.Ücretsiz kopyanızı alın

Gerçekten başarılı bir açılış sayfasının unsurları

Başarılı bir açılış sayfası oluşturmak için doğru parçaları bir araya getirmeniz gerekir. Unutmayın, buradaki göreviniz ikna etmek. Direnci bekleyin ve üstesinden gelmek için elinizden geleni yapın.

İşte harika bir açılış sayfasının en önemli unsurları.

Heyecan dorukta

Açılış sayfanız ilk yüklendiğinde, ziyaretçilerinizi kaydırmaya başlamadan önce şaşırtmasını istersiniz. İlk bakışta gördükleri her şeye, gazete endüstrisinden alınan bir terimle ‘ekranın üst kısmı’ adı veriliyor.

Aşağı kaydırmayla uğraşıp uğraşmayacaklarına çok iyi karar verebilir.

En iyi e-ticaret açılış sayfası özetimizde vurguladığımız Nuun’dan gelen bu örnekte, okumaya devam etme isteği uyandıracak pek çok şey var.

Resim: Nuun

Animasyonlu bir başlık dikkatinizi sadakat kulübü manşetine çeker ve hemen ardından “Ücretsiz şeyler şu anda başlıyor!” Kim bedava şeyler vaadini dikkate almaz?

Bu, açılış sayfanızın üst çeyreğinde hangi bilgileri paketlediğinize dikkat etmeniz gerektiğini gösteriyor.

Başlık, başlık tasarımı, metin; hepsi bir araya gelerek bu aşağı yönlü hareketi tetikler.

Öldürücü bir başlık

Manşetlerden bahsetmişken, bunu doğru yapmak isteyeceksiniz.

Ziyaretçilerinizin okuyacağı ilk metin, başlık, açılış sayfanızın yaratıcı tezidir. Onlara tüm bunların neyle ilgili olduğunu kısa ve ilgi çekici bir şekilde anlatıyorsunuz.

Akıllara durgunluk veren bir şey olmasına gerek yok, sadece ziyaretçilerinizin ilgisini çekecek bir şey olsun.

Örneğin, TKEES’in bu örneğinde başlık, “Emma ve Senna ile Tanışın” gibi basit bir satır içeren devasa bir ürün ileriye dönük videoyu takip ediyor. Resmi olarak tanıştırıldınız ve bu zarif sandaletler hakkında daha fazla bilgi edinmenin zamanı geldi.

Resim: TKE’LER

Yukarıdaki açılış sayfasının amacı bir ürünü sergilemek olduğunda başlık mükemmel bir şekilde uyar.

Kendi açılış sayfanızın başlığını oluştururken sayfanızın genel amacını ve ziyaretçilerin gerçekleştirmesini istediğiniz işlemi düşünün.

Değerli bir strateji, ziyaretçiye başlığınızda gerçekleştirecekleri bir eylem sunarak sohbete dahil etmektir. İkinci şahıs olarak yazmak, okuyucuyu dahil etmek için iyi çalışır (“siz” yalnızca çıkarım olsa bile).

Yapmak istediğiniz en büyük şey teklifinizin, ürününüzün, hizmetinizin vb. değerini iletmektir. Benzersiz bir satış teklifinizin olması gerekir.

Sizi diğerlerinden ayıran benzersiz bir satış teklifi

Şüphesiz sattığınız şeyi satan tek kişi siz değilsiniz. Ancak teklifiniz, insanların sizden satın almak istemesini sağlayacak şekilde benzersiz.

Bu sizin benzersiz satış teklifinizdir (veya kısaca USP).

Açılış sayfanızın, tıpkı genel olarak işletmeniz gibi, bir USP’ye ihtiyacı var. Bunu başlığınıza, destekleyici başlıklara veya metinde belirgin bir şekilde ekleyebilirsiniz.

Resim: Olipop

Olipop, başlığını takip eden metinde USP’sini açıkça belirtiyor (ziyaretçiyi harekete geçmeye yönlendiriyor).

Basit açıklamaları: Aslında sizin için iyi olan lezzetli bir soda.

Gazoz severler bu alışkanlıklarının kendileri için iyi olmadığını biliyorlar ama şimdi bir çözüm buldular: soda içmeye devam edin ve suçluluk duygusundan kurtulun.

USP’niz nedir?

Çarpıcı görseller ve tasarım

Görsel yaratıklar olan insanlar, görünüşlerine bağlı olarak nesnelere çekilir ya da itilirler. Bu, çevrimiçi mağazalar için olduğu kadar gerçek hayattaki mağazalar için de geçerlidir.

Açılış sayfalarınızda mükemmel tasarım, ziyaretçilerin sayfa boyunca yönlendirilmesine yardımcı olur ve sitede kalma sürelerini artırır. Bu, insanların içeriği nasıl taradığını anlamakla ilgilidir (tarama kalıpları hakkında daha fazla bilgi edinmek için e-ticaret açılış sayfası en iyi uygulamalarımıza bakın).

Sayfa tasarımının dışında yüksek kaliteli ve ustalıkla çekilmiş fotoğrafların kullanılması da önemlidir.

Ella Baché’nin bu örneği, basit z desenli ve ürünlerini mümkün olan en iyi şekilde sergileyen güzel görsellerle kolayca okunabilen bir tasarıma sahiptir.

Resim: Ella Bache

Harika bir fotoğraf ile kötü bir fotoğraf arasındaki fark çok büyüktür. Kişisel olarak bu, bir sitede alışveriş yapmak ile ihtiyacım olan şey için başka bir yere gitmek arasındaki farktır.

#cta-visual-pb#Açılış sayfalarınız bu kadar güzel görünebilirShogun’u ücretsiz deneyin ve tamamen benzersiz bir müşteri deneyimi yaratmak için mükemmel mağazanızı oluşturmaya başlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Açık avantajlar ve özellikler

USP’nizi bildirmenin dışında, ürününüzün veya teklifinizin çeşitli özelliklerini ve avantajlarını da vurgulamak istersiniz.

Açılış sayfanızın amacına bağlı olarak bu avantajları nasıl sunduğunuz farklılık gösterebilir.

Örneğin, First Day, çocukların sakızlı vitaminlerinin faydalarını basit bir simge ve metin tablosuyla göstererek sadece sakızlarında ne olduğunu (organik meyve ve sebzeler) değil, daha da önemlisi içlerinde ne olmadığını (glüten, jelatin vb.).

Resim: İlk Gün A.Ş.

Ancak açılış sayfanızın çoğunu harika özelliklerinizin tamamını göstermeye ayırabilirsiniz; ancak bazı şeyleri aşırı açıklayarak hedef kitlenizi kaybetmeyin. Okumayı ve anlamayı kolaylaştırın.

Güveni artıran sosyal kanıt

İnsanlar çabuk güvenmezler. Dürüst olmak gerekirse, bu çok mantıklı.

Hangi yiyeceklerin yenilebilir olduğunu ve hangilerinin kesin ölümle sonuçlandığını belirlememize yardımcı olan öncü ruhlar olsa da çoğumuz, yediğimiz şeyin yalnızca doymayla sonuçlanacağından tamamen emin olana kadar beklemeyi tercih ederiz.

Aynı şey aslında internetten satın aldığımız şeyler için de geçerli (ne mutlu ki zehirli web siteleri yok, sadece çirkin olanlar var).

Araştırmalar, sosyal kanıtın alışveriş yapanlarda güven oluşturmak için en önemli şeylerden biri olduğunu göstermiştir. Aslında bitti Alışveriş yapanların %93’ü Aşina olmadıkları perakendecileri araştırırken müşteri yorumlarına güvenin.

DMOS, araba yolu küreği ürün açılış sayfasında, gerçek insanların kar küreği hakkında ne düşündüğünü göstermek için müşteri incelemelerini içeren bir kaydırıcı bölümü içerir.

Resim: DMOS

Ve sosyal kanıt yalnızca müşteri incelemeleri şeklinde gelmiyor. Hamama’daki bu örnekte olduğu gibi, markanızın nerede öne çıkarıldığını göstererek de güven oluşturabilirsiniz.

Resim: Hama

Güvenilir yayınların güvenilirliğinden ve gerçek incelemelerin dürüstlüğünden yararlanarak müşteri güvenini kazanmak için gereken süreyi kısaltabilirsiniz.

Etkileyici bir eylem çağrısı

Son olarak, açılış sayfanızdaki en önemli şey harekete geçirici mesajdır (CTA).

Tüm bu zamanı harika bir başlığa, heyecan verici görsellere, gerçek anlamda benzersiz bir satış teklifine, açık avantajlara ve süper sosyal kanıtlara sahip bir açılış sayfası geliştirmek için harcadınız. İkna edildiler.

Şimdi onları harekete geçmeye çağırın.

Onlardan yeni ürün koleksiyonunuza göz atmalarını, promosyon bildirimlerine kaydolmalarını, bir rakibinizin ürününüze geçmelerini veya marka elçisi olmalarını istiyor olabilirsiniz.

Her ne ise, harekete geçmelerini söylemek için uygun şekilde ikna edildiklerinde orada olmanız yeterlidir.

CTA bu kadar basit olabilir Şimdi satın al– ihtiyacınız olmadığında çok süslü olmanıza gerek yok. Veya ŞİMDİ SİZİ ALIN DMOS durumunda.

Resim: DMOS

Helix, yatak promosyonu açılış sayfasında çeşitli promosyonlar sergiliyor ve alışveriş yapanları TEKLİFTEN YARARLANMA. Henüz satın almaya hazır olmayanlar için nihai CTA, gelecekteki promosyonlar hakkında bilgi almak üzere bir e-posta yakalama formudur.

Resim: Helis Uykusu

E-ticaret mağazaları için açılış sayfası türleri

Hedeflerine göre farklılaşan çeşitli açılış sayfası türleri vardır.

Bazı açılış sayfaları çok sınırlıdır ve stratejik olarak ziyaretçilerin yapmalarını istedikleri şeyi yapmalarına olanak tanır.

Diğer açılış sayfaları biraz daha özgürdür, çeşitli CTA’lar sunar ve ziyaretçilerinin bir CTA almalarını umarlar.

E-ticaret mağazası sahiplerinin dönüşümleri artırmak için kullanabileceği birkaç açılış sayfası türüne bakalım.

Kağıt sıkıştırma

Potansiyel müşteri yaratma sayfası olarak da adlandırılan bu uygun şekilde adlandırılmış sayfa, ziyaretçilerden bilgi ‘sıkıştırmak’ amacıyla oluşturulmuştur.

Sayfadaki tek CTA, formu doldurup düğmeye tıklamaktır. Sonraki düğmeler bile ziyaretçileri forma geri getirecektir.

Sıkıştırılmış sayfalar çıkışsız olarak tasarlandıkları için sitede dolaşamazsınız. Ziyaretçiler ya formu doldurur ya da sayfayı kapatır.

Bunlar, markanıza sıcak yaklaşan kişilere pazarlama yapmaya devam etmenizi sağlayacak e-posta listenizi oluşturmak için değerli sayfalardır.

Tıklama sayfası

Bu açılış sayfası yalnızca bir sonraki sayfaya, ister bir hizmet, ister bir ürün koleksiyonu veya bir ürün için olsun, daha iyi değerlendirmenizi sağladığı belirli bir sayfaya tıklamanızı ister.

Ziyaretçi bilgilerini yakalamaya çalışmak yerine, tıklama sayfası potansiyel müşterileri satın alma düğmesinin bulunduğu sayfaya göndermeden önce ısıtır.

Yakında sayfa

Diyelim ki hazırda bekleyen harika bir mağazanız var ama lansmanına hâlâ haftalar var. Pazarlamaya başlamak için lansmanı beklemek yerine, çok yakında bir açılış sayfasıyla bunun önüne geçebilirsiniz.

Yakında açılacak bir açılış sayfası, lansmanından önce sitenize olan ilgiyi artırır ve ilk e-posta pazarlama kampanyanızda kullanılacak e-postaları yakalamanıza olanak tanır.

Ürün detay sayfası

Bu sayfa aslında tıklama sayfasının bir alt kümesidir, ancak kendi başına seslenmeye değer.

Ürün detay sayfası, satın alma butonunun hayaleti olmadan belirli bir ürüne özel bir satış sayfasıdır. Ziyaretçilere satın almaları için baskı yapmıyor, sadece öğrenmeleri için.

Ürün sayfasına tıklayan ziyaretçiler, ürün hakkında tam olarak bilgilendirilip satışı yapılmış olarak satın alma fikrine yeterince ısınacaktır.

#cta-mini-pb#Bugün muhteşem bir e-ticaret açılış sayfası oluşturun. Şimdi ücretsiz başlayın.

Açılış sayfanıza nasıl trafik çekilir?

Güzel açılış sayfanız maksimum ikna için oluşturulup hazır hale getirildikten sonra artık bir sonraki adıma geçebilirsiniz: trafik çekme.

Herkesin ve büyükbabalarının açılış sayfanıza gelmesini istemezsiniz. Güzel yeni sayfanızı bulmak için dijital perdeyi aşan izleyiciyi seçmek istiyorsunuz.

Eposta pazarlama

E-posta listeniz başlamak için harika bir yerdir. Listeniz bölümlere ayrılmışsa, açılış sayfanıza çekmek istediğiniz hedef kitleyi tam olarak kolayca seçip seçebilirsiniz.

SEO

Açılış sayfanızı ideal müşterilerinizin kullanacağı anahtar kelimelere göre optimize ederek, yanlış kalabalığı davet etme endişesi duymadan ücretsiz trafik çekebilirsiniz.

Ücretli arama reklamcılığı

SEO çabalarınızdan kesinlikle bir miktar trafik alabilseniz de, bu hemen olmayacak ve gerçekten istediğiniz miktarı sağlamayacaktır. Ücretli aramanın devreye girdiği yer burasıdır.

Google ve diğer arama motorlarında belirli anahtar kelimeleri hedefleyerek, arama sonuçları sayfasının en üstünde görünmek için teklif verebilirsiniz. Google Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanarak açılış sayfanıza gelebilecek ziyaretçi sayısını tahmin edebilirsiniz.

Ücretli sosyal reklamcılık

Ayrıca bu platformların kitleleri demografik özelliklere, ilgi alanlarına ve daha fazlasına göre hedefleme yeteneğinden yararlanarak açılış sayfanızın reklamını sosyal medyada da yapabilirsiniz.

Güçlü açılış sayfalarıyla dönüştürmeye başlayın

Artık açılış sayfalarının mağazanızın pazarlama stratejisi açısından ne kadar önemli olduğunu görebilirsiniz.

Açılış sayfası oluşturma sürecinizi mükemmelleştirmek için zaman ayırırsanız, gerçekten ihtiyacınız olduğunda yüksek dönüşüm sağlayan açılış sayfaları geliştirme konusunda kısa bir çalışma yapabilirsiniz.

Shogun Sayfa Oluşturucu ile sayfalarınızı sizin için önceden oluşturulmuş en önemli öğelerle birlikte kolayca sürükleyip bırakabilirsiniz. İlk açılış sayfanızı birkaç dakika içinde oluşturmaya başlayabilirsiniz.

#cta-visual-pb#Mükemmel açılış sayfanızı bugün oluşturunGerçekten dönüşüm sağlayan gerçek anlamda özel bir açılış sayfası oluşturmak için Shogun Sayfa Oluşturucu ile ücretsiz olarak oluşturmaya başlayın.Hemen başlayın