AdBlock Kullanıcılarına Ortak Reklamları veya İlgili İçerikleri Görüntüleyin – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:AdBlock Kullanıcılarına Ortak Reklamları veya İlgili İçerikleri Görüntüleyin – Showeblogin

Sitemin düzenli ziyaretçisiyseniz, kullanıcılarımın Sıkça Sorulan Sorularından (SSS) düzenli olarak en alakalı bir sorgu aldığımı çok iyi bilirsiniz. Site ziyaretçilerimden biri, tarayıcılarda yüklü Reklam Engelleme yazılımı tarafından AdSense Reklamlarının engellenmesi durumunda web sitesinde reklam göstermemi istedi.

Bu nedenle, bugün hepinizle, kullanıcı deneyimini etkilemeden ve AdSense politikasını ihlal etmeden web sitelerinizden aylık kazancınızı artırabilecek çok sıcak bir konuyu tartışacağım.

Reklam Engelleme Yazılımı veya Tarayıcı Uzantısı Nedir?

Reklam engelleme yazılımı/uzantıları, Blogger/WordPress blogları, YouTube, Facebook ve diğerleri dahil olmak üzere her web sayfasındaki her türlü reklamı otomatik olarak gizlemek veya devre dışı bırakmak için kullanılır. En popüler reklam engelleyicilerden bazıları, kötü amaçlı yazılım alanlarını, sosyal medya düğmelerini ve hatta web sitelerinin ve şirketlerin izleme sistemini engeller. Böylece, AdBlock tüm ticari iletişimin web sayfalarından kaybolmasını sağlar.

İyi bilinen Reklam engelleme Google Chrome tarayıcı uzantıları (dünyanın en yaygın kullanılanı) AdBlock, AdBlock Plus, AdBlock Pro ve uBlock Origin vb. mobil alanın %90’ına hakim olan chrome ve iOS 9 kullanıyorsanız, reklamları engelleme seçeneği bulacaksınız.

Biliyor musun? Oyun, Sosyal Medya, Teknoloji/İnternet ve Eğitim web sitelerinin ziyaretçilerinin, devlet gibi diğer niş web sitelerine kıyasla Reklamları engelleme olasılığı önemli ölçüde daha yüksektir.

Reklam Engelleyiciler kimlerdir? Çevrimiçi reklamları neden engellerler?

VPN’ler veya DNS çözümleri veya Reklam engelleme eklentileri gibi farklı araçlar kullanarak reklamları engelleyen herhangi bir sitenin ziyaretçileri, reklam engelleyicilerdir. Reklamların gizlenmesinin veya kaldırılmasının ana sebebinin, kişisel verilerin web siteleri/üçüncü kişiler tarafından erişilmesini/kötüye kullanılmasını önlemek olduğunu düşünüyorum.

Özel bilgilerin güvenliğini sağlamanın yanı sıra, çevrimiçi reklamların sayısındaki artış da bu tür can sıkıcı metin/erişim medyası reklamlarının engellenmesinde büyük rol oynuyor. Başka bir deyişle, insanlar ekranlarında çok sayıda reklam görmekten bıkmıştır.

Bazı reklamlar PC için düpedüz tehlikeli olabilir ve web tarayıcılarını yavaşlatabilir ve bu nedenle insanlar bu reklamları yüzlerinin önünde engelleyecek kadar akıllıdır. Dahası, reklamların çoğunun, kullanıcıların belirli bir blogu/siteyi organik arama sonuçları, sosyal medya ve hatta doğrudan ziyaret ettikleri konularla alakalı olmadığı gerçeğini göz ardı edemezsiniz. Dolayısıyla bu tür dijital reklamlara tıklamıyorlar.

Engellenen Reklamlar Nedeniyle Web Sitesi Yayıncılarının Gelir Kaybı

Bir blog/web sitesi işletiyorsanız ve sitelerinizdeki çevrimiçi içeriklerden para kazanıyorsanız, engellenen reklamlar nedeniyle önemli bir gelir kaybı yaşayabilirsiniz. Tarafından yayınlanan “Reklam engellemenin maliyeti” hakkındaki son reklam engelleme raporuna göre Sayfa Fuarı Adobe ile ortaklaşa, şu anda dünya çapında 98 milyondan fazla aktif adblock kullanıcısı var ve reklam engellemenin küresel maliyetinin 2016 yılına kadar 41,4 milyar $ olması bekleniyor.

Google AdSense.com ve ByeSellAds.com, bu dijital gezegendeki en iyi ve önde gelen iki reklam şirketidir ve bu nedenle web sitesi yayıncılarının çoğu bu şirketlere aittir.

Sitelerinizde engellenen Reklamlardan kaynaklanan gerçek Gelir Kaybını nasıl görebilirsiniz?

Web sitelerinizi ziyaret eden reklam bloke eden kullanıcılardan kaynaklanan gerçek kaybı görmek çok zordur. Ancak, aynı şeyi farklı yol ve yöntemlerle tahmin edebilirsiniz. Google’ın tüm ürünlerinin dev aşığıyım ve bu nedenle, tüm web sitelerime yönelik trafikleri gerçek zamanlı olarak izlemek ve analiz etmek için Google Analytics’i kullanıyorum. Bir AdSense yayıncısıysanız, AdSense gösterimleri olan ve olmayan sayfa görüntülemelerini karşılaştırarak, sitenizin AdBlock kullanıcılarından kaynaklanan gelir kaybını da tahmin edebilirsiniz:

Tavsiye Edilen:  KPI'larla İlgili En Yaygın Yanılgılar

A) Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı: Google Analytics, sitenizin tüm ziyaretçileri tarafından görüntülenen toplam sayfa sayısını gösterdi. Tek bir sayfanın tekrarlanan görüntülemelerinin de sayıldığını unutmayın, bu bizim için gerçekten önemlidir.

Raporlama » Kitle » Genel Bakış

B) AdSense Yayıncısının Para Kazandığı Sayfa Görüntülemeleri: Google Analytics’te, para kazanılan sayfa görüntülemelerinin, yani bağlı AdSense yayıncı hesabınızdan reklamların görüntülendiği web sayfalarının toplam sayısını kolayca görebilirsiniz. Tek bir sayfada birden fazla reklam birimi olabileceğini unutmayın. AdSense reklamlarının görüntülenen sayfalarının, toplam sayfa görüntülemelerinden çok daha az olduğunu fark edeceksiniz.

Raporlama » Davranış » Yayıncı » Genel Bakış

C) Para Kazanılan Sayfa Görüntülemelerinden AdSense Yayıncı Geliri: Para kazanılan sayfa görüntülemelerinden elde ettiğiniz AdSense kazançlarınızı da yukarıda belirtildiği gibi aynı sayfada göreceksiniz.

Bu nedenle, artık AdSense reklamları gösterilmeden sayfa görüntülemelerini ve herhangi bir dönem için tahmini kazanç kaybını da hesaplayabilirsiniz.

Sayfa görüntüleme başına kazanç = C/B

AdSense Kazançları Olmayan Sayfa Görüntülemeleri = AB

Tahmini AdSense Gelir Kaybı = AdSense Kazançları olmadan Sayfa Görüntülemeleri × Sayfa görüntüleme başına kazanç.

Müşterilerimden birinin verilerini analiz ettim ve WordPress blogunun reklam engelleme kullanıcıları nedeniyle gelirinin tahmini %37’sini kaybettiğine inanmıyorsunuz. İnternetten gelir elde etmeyenler için pek önemli olmadığını biliyorum ama yaşamak için blog yazıyorsan ya da tek gelir kaynağı sitelerinden aldığın reklam geliriyse buna tahammül edemezsin değil mi! Aslında hiç kimse size bu ticari zihniyetli dünyada herhangi bir art niyet olmadan bedava bir şey sunmuyor.

Reklam Engelleyicilerle ilgili olarak çevrimiçi Kazananlar için strateji ne olmalıdır?

Peki bu, her web yayıncısının tamamen kişisel bir kararıdır. Genel olarak, bir web yöneticisi olarak önünüzde başlıca beş seçenek vardır:

A) Reklam Engelleyicileri Yönlendirin: Kuyu! Bazı web yayıncıları, tarayıcılarında reklam engelleme uzantıları kullanan tüm kişilere başka bir yere yönlendirme yapılması gerektiğine inanır. Diğer bir deyişle, jQuery ve JavaScript kodları yardımıyla, reklam engelleme kullanıcılarının çevrimiçi içeriklerinizi görmesini kısıtlayabilirsiniz.

Kanımca bu, web sitesi yayıncıları tarafından izlenen ve kullanıcı deneyimini etkileyebilecek ve sitenize gelen trafiği azaltabilecek en kötü yaklaşımdır. Sitenizin yalnızca reklamlar için yapıldığını gösteriyorsunuz. Ayrıca arama motoru sayfalarınızı genel insanlara göründüğü gibi görür ve bu nedenle organik trafiği de kaybedebilirsiniz.

B) Ziyaretçilerden beyaz listeye eklemelerini isteyin: Site kullanıcılarınızdan kibarca web sitenizi beyaz listeye almalarını isteyebilirsiniz. Diğer bir deyişle, ziyaretçilerinizi bildirim yoluyla uyarabilir ve siteniz için reklam engelleme uygulamalarını devre dışı bırakmalarını isteyebilirsiniz. Bu yaklaşım, kimin umurunda olduğu kadar etkili değildir ve dahası, ilk kez gelen ziyaretçiler sitenizi hemen terk edebilir.

Tavsiye Edilen:  Instagram reklamları için daha çekici içerik oluşturmak amacıyla ChatGPT'yi kullanma

C) Biraz dolar talep edin: Bu, web yöneticilerinin, belirli bir süre veya ömür boyu web sitesini herhangi bir reklam olmadan görüntülemek için kullanıcılardan bir miktar talep ettiği başka bir yaklaşımdır. Ancak, blogunuz/siteniz gibi benzer içerikler sağlayan daha birçok web sitesi olduğundan, çoğu yayıncı için çalışmayabilir.

D) Hiçbir şey yapmayın: Bu yaklaşımda web yöneticileri, reklamı engellenen web sayfalarını olduğu gibi bırakır. Ah! Herhangi bir eylemin onlar için fazla bir getiri sağlamayacağını düşünüyorsunuz. Ancak, olumlu bir şekilde düşünün, reklam engelleme kullanıcıları sitenizin içeriğini güvenilir ve ilginç bulursa, sosyal medyada ve arkadaşlarıyla paylaşabilir, bu da sitenize daha fazla trafik getirir ve yeni bir kullanıcı edinebilmeniz çok olasıdır. reklam engelleme yazılımı veya eklentileri kullanmaz.

Bununla birlikte, bazı web yöneticileri bu yaklaşımı, müşterilerin %25’inin kendi tercihlerine göre inanılmaz pahalı yiyecekler yediği ancak hiçbir şey ödemediği bir restoran işletmek olarak değerlendiriyor.

E) Alternatif İçerikleri Göster: Günümüz senaryosunda bu, web sitesi sahipleri için en etkili yaklaşımdır. Bunun nedeni, AdBlocking eklentileri veya uygulamaları tarafından engellenen reklamların aynı alanında/yerinde alternatif içerikler görüntülemeleridir.

Reklam Engelleme Kullanıcıları İçin Alternatif İçerikler Nasıl Görüntülenir?

Daha önce de söylediğim gibi, bu, reklam engelleme kullanıcılarıyla başa çıkmanın en etkili yoludur. Ancak unutmamanız gereken bir şey var ki, reklam engelleyiciler aslında sitelerinizde reklam görmek istemiyor. AdSense yayıncısıysanız, AdSense politikasına uymalısınız. Bu nedenle, reklam engellenen web sayfalarında çevrimiçi içeriklerinizden para kazanırken hem reklamverenlere hem de kullanıcılarınıza özen göstermelisiniz.

Ayrıca, Google AdSense reklamlarının göründüğü aynı alanda, reklam bloğu kullanıcıları için alternatif içerikleri görüntülemek için kod sağlayan birçok çevrimiçi eğitim bulabilirsiniz. Ancak, çoğu durumda web yöneticileri doğrudan veya dolaylı olarak AdSense kodlarını AdSense program politikasına aykırı olarak değiştirdiğinden, Google AdSense yerine farklı reklamlar göstermek için herhangi bir kod kullanmadan önce iki kez düşünmelisiniz.

Buna göre, hem web sitesi yayıncılarının kullanıcılarının çıkarlarını hem de Google AdSense program politikasını dikkate alarak bu kodu yazdım. Aşağıda bu kodun bazı benzersiz özellikleri verilmiştir:

1) Bu kod, web sayfanızın tüm öğelerini yükledikten sonra 5 saniye bekleyecek ve daha sonra kullanıcılar tarafından herhangi bir Reklam engelleme yazılımı yüklenip yüklenmediğini kontrol etmek için çalışmaya başlayacaktır.

2) AdSense Reklam Birimi kodunuzu hiçbir şekilde değiştirmeyecek veya tadil etmeyecektir ve bu nedenle, AdSense program politikalarına tamamen bağlı kalacaksınız.

3) Metin mesajlarını, resim afişlerini, bağlı kuruluş reklamlarını, herhangi bir blogdan/siteden ilgili eğitimleri/gönderileri ve sosyal medya ve videolar da dahil olmak üzere istediğiniz her şeyi reklam kapsayıcınızda göstermekte özgürsünüz.

4) Sadece basit bir div etiketi yerleştirerek bu reklam afişlerini kendi tercihinize göre istediğiniz yerde gösterme özgürlüğüne sahipsiniz.

5) Reklamı engellenen her web sayfasına rastgele olarak gösterilecek farklı reklam afişlerini veya ilgili içerikleri istediğiniz kadar yerleştirebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Instagram Reklamları Rehberiniz

Reklam bloğu kullanıcılarına rastgele alternatif içerikler görüntülemek için şu basit adımları izleyin:

Aşama 1: Bu JavaScript kodlarını kopyalayıp web sitenizin kapanış etiketinden önce yapıştırın.

Adım 2: Yer değiştirmek Doğrudan Reklamınız1 ile Doğrudan Reklamınız5 (satır numarası 4 ila 8) kendi kısa mesajınızla ve/veya reklam başlığı/satış ortağı bağlantılarıyla: Aşağıdaki örnekler, Ad Block kullanıcılarınıza alternatif içerikler göstermek için sizi daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir.

Örnek 1: Basit Metin Mesajı için.

Hey! Sevgini göster. Lütfen microsoft.com’u beyaz listeye ekleyin veya sitemiz için AdBloker Eklentisini/uzantısını devre dışı bırakın.

Örnek-2: Ortak Reklamlar veya Doğrudan reklamlar için

Örnek-3: Kendi siteniz dahil herhangi bir web sayfasından ilgili gönderileri görüntüleyin.

Çevrimiçi Para Kazanın

Örnek-4: Reklam Engelleme Kullanıcıları için YouTube videolarını yerleştirmek için

Örnek-5: Bağış istemek veya canlı reklam engelleyicilerden para talep etmek/almak için.

En fazla 5 alternatif içerik/bağlı reklam yerleştirme seçeneği verdim, ancak bu tür doğrudan reklam banner’larının sayısını tercihinize göre artırabilir/azaltabilirsiniz. Ancak, herhangi bir bağlı kuruluş veya doğrudan reklamınız yoksa, hemen çıkma oranını azaltabileceği ve kullanıcı deneyimini artırabileceği için kazandığınız siteden gönderiler göstermenizi şiddetle tavsiye ederim.

AdBlock için rastgele olmayan doğrudan Reklamlar Nasıl Görüntülenir?

Kullanıcılarımızdan biri, rastgele olmayan reklamları görüntülemenin mümkün olup olmadığını yorum yoluyla sordu. Evet! Sabit doğrudan Reklamlar gösterebilirsiniz. Buna göre, herhangi bir veya tüm reklam alanlarında/alanlarında reklam engelleyicilere rastgele olmayan veya sabit alternatif içerikler görüntülemek istiyorsanız, rastgele olmayan bağlı/doğrudan reklamları görüntülemek istediğiniz belirli reklam alanını temsil eden kodları değiştirmeniz gerekir. .

Rastgele olmayan alternatif içeriği yalnızca İLK Reklam Alanında (Reklam Afişi1) sonra aşağıdaki kodları değiştirin (satır 11)

document.getElementById(“AdBanner1”).innerHTML = RandomAdBanners[Math.floor(RandomAdBanners.length * Math.random())];

aşağıdaki kodlar ile

Document.getElementById(“AdBanner1”).innerHTML = “Rastgele Olmayan Reklamlar”;

Şimdi, terimi değiştirin Rastgele Olmayan Reklamlar yukarıda verilen örneklerde gösterildiği gibi kendi alternatif içeriklerinizle veya doğrudan reklamlarınızla. Benzer şekilde, tüm reklam alanlarınıza sabit satış ortağı veya doğrudan reklamlar gösterebilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, aşağıdaki yorumlar aracılığıyla aynı soruyu sormaktan çekinmeyin.

Aşama 3: Son olarak, doğrudan/satış ortağı reklamlarını görüntülemek istediğiniz yere aşağıdaki div etiketlerini yerleştirmeniz gerekir:

İlk Reklam Alanı: Doğrudan reklamlarınızı göstermek istediğiniz 1. reklam alanına

yerleştirin.

İkinci Reklam Alanı: Doğrudan reklamlarınızı göstermek istediğiniz 2. reklam alanına

yerleştirin.

Üçüncü Reklam Alanı: Doğrudan reklamlarınızı göstermek istediğiniz 3. reklam alanına

yerleştirin.

Reklam Afişlerini, her sayfada İçerik için AdSense birimlerine izin verilen maksimum (sayfa başına Reklam sınırı) olan 3 ile sınırladığımı lütfen unutmayın.