Adobe Commerce Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Adobe Commerce Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Adobe Commerce en popüler e-ticaret platformlarından biridir. Şu anda üzerinde kişi tarafından kullanılıyor 160.000 web sitesiinternetteki en iyi 10.000 sitenin 199’u dahil.

Aslında Adobe Commerce özellikle popülerdir yüksek trafikli mağazalar Vizio, Jeep ve Pittsburgh Steelers’ın çevrimiçi mağazası gibi. Bu kurumsal düzeydeki işletmeler çoğunlukla Magento’nun sağlam güvenlik, üst düzey özellikler ve neredeyse sonsuz özelleştirme seçenekleri sunan birinci sınıf ürünü Adobe Commerce’e ilgi duyuyor.

Resim kaynağı: Steelers Pro Mağazası

Bu avantajlar, kendi çevrimiçi mağazanız için Adobe Commerce’i düşünmenizi sağlayabilir. Eğer öyleyse, bilmeniz gerekenler:

Adobe Commerce ve Magento Açık Kaynak Karşılaştırması

Devam etmeden önce Adobe Commerce’in Magento yazılımının diğer sürümü olan Magento Açık Kaynak’tan ne kadar farklı olduğuna dikkat etmek önemlidir.

Magento Açık Kaynak, tahmin edebileceğiniz gibi açık kaynaklı bir yazılımdır. Herkes ücretsiz olarak indirip kullanabilir. Ancak bu basit bir çözümdür; barındırma veya özel destek içermez ve özellikleri nispeten hafiftir.

Öte yandan Adobe Commerce, barındırma ve desteğin yanı sıra Magento Açık Kaynak’ta bulunmayan bir dizi özelliği de içerir.

Fiyatlandırma

Elbette Adobe Commerce ile Magento Açık Kaynak arasındaki en büyük fark fiyatlandırmadır.

Yine Magento Açık Kaynak ücretsiz olarak indirilebilir. Açık Kaynakla birlikte gelmeyen her şeyin maliyeti önemli bir tutara ulaşacaktır (örneğin, barındırma olmadan bir siteye sahip olamazsınız) – ancak teknik olarak yazılımın kendisi ücretsizdir.

Magento Commerce için, işletmenize tam olarak ne kadara mal olacağını görmek amacıyla fiyat teklifi almak üzere Magento ile iletişime geçmeniz gerekir. Capterra’ya göre lisans ücreti Aylık 1.988$.

Özellikler

Aşağıdaki özellikler hem Magento Açık Kaynak hem de Adobe Commerce’de bulunmaktadır:

 • Entegre Ödeme, Ödeme ve Gönderim: Müşterilerden gelen siparişleri kabul etmek ve yerine getirmek için ihtiyacınız olan tüm temel bilgiler.
 • Anında Satın Alma: Geri dönen müşteriler daha hızlı bir ödeme deneyimi için bu özelliği kullanabilir.
 • Katalog Yönetimi: Ürünleriniz için sayfalar oluşturun ve düzenleyin.
 • Site Arama: Adobe Commerce’in kullanım alanları Elasticsearch Ziyaretçilerinize, hemen çıkma oranınızı azaltacak ve dönüşüm oranınızı artıracak yüksek kaliteli arama sonuçları sağlayan yazılım.
 • Mobil Optimize Edilmiş Gönderim: 2016 yılından bu yana mobil cihazlar daha popüler yol internette gezinmek için masaüstü veya dizüstü bilgisayarlardan daha fazla tercih edilir. Bu, mobil deneyimi mağazanızın başarısı için hayati önem taşıyor; Magento’nun her iki sürümü de akıllı telefon ve tabletlerin daha küçük ekranlarına uyum sağlayabiliyor.

Bu özellikler Adobe Commerce’e özeldir:

 • İş Zekası Kontrol Panelleri: Adobe Commerce, müşterilerinizi daha iyi anlamak için kullanabileceğiniz 100’den fazla rapor sağlar.
 • Müşteri Sadakat Araçları: Müşterilerinizin daha fazlası için geri gelmelerini sağlamak için ödül puanlarını, hediye kayıtlarını, istek listelerini ve özel indirimleri kullanın.
 • B2B İşlevselliği: Fiyat teklifi verme, özel kataloglar ve şirket hesapları, doğrudan müşterilere satış yapmak yerine diğer işletmelere satış yapan işletmeler için yararlı araçlardır.
 • Görsel Pazarlamacı: Bu araçla, ürünlerin kategori sayfalarınızda görüntülenme şeklini hızlı bir şekilde yeniden düzenleyebilirsiniz.
 • İçerik Hazırlama ve Önizleme: Adobe Commerce, sitenizdeki değişiklikleri yayınlanmadan önce incelemenize ve planlamanıza olanak tanır.

Magento Barındırılan Bulut

Adobe Commerce’e özel bir diğer özellik ise Magento Barındırılan Bulut’tur — bu barındırma çözümü, Adobe Commerce için özel olarak tasarlanmıştır ve Magento yazılımını üçüncü taraf bir barındırma sağlayıcısıyla eşleştirmekten performans açısından daha iyi bir seçenek haline getirir.

Magento Barındırılan Bulut: PCI DSS varsayılan olarak uyumludur; bu, müşterilerinize biraz gönül rahatlığı sağlar ve veri ihlali durumunda sorumluluğunuzu azaltır. Adobe Commerce ayrıca barındırmaları için %99,99 kesintisiz çalışma garantisi verir; böylece mağazanızın her zaman müşterilerinizin kullanımına açık olacağından emin olabilirsiniz. Güvenlik için Magento Barındırılan Bulut, güvenlik duvarı ve DDoS koruma hizmetlerini kullanır. Hızla Mağazanızı güvende tutmak için.

Resim kaynağı: Hızla

Son olarak Magento Barındırılan Bulut, müşterilerinize nerede bulunursa bulunsun olağanüstü performans sağlamak için bir içerik dağıtım ağı (CDN) kullanır.

Fiziksel mesafe site hızında önemli bir rol oynar; bir ziyaretçi sunucularınızdan birinden ne kadar uzaktaysa siteniz onlar için o kadar yavaş olacaktır. CDN, dünyanın her yerine dağılmış bir sunucular topluluğudur ve herhangi bir ziyaretçinin sunucularınızdan birinden asla çok uzakta olmamasını sağlar. Magento Hosted Cloud’un CDN’sinin yardımıyla siteniz Kara Cuma ve Siber Pazartesi gibi trafiğin yoğun olduğu dönemlerde bile hızlı yüklenmeye devam edecektir.

Eklentiler

Adobe Commerce’in yerleşik özelliklerine ek olarak mağazanızın görünümünü daha da özelleştirmek ve işlevselliğini genişletmek için temaları ve eklentileri kullanabilirsiniz.

Temalara gelince, resmi Adobe Ticaret Pazarı Yalnızca 17 tema mevcut olduğundan biraz sınırlıdır (fiyatları ücretsiz ile 499 $ arasında değişmektedir). Ancak üçüncü taraf kaynaklardan da temalar bulabilirsiniz; örneğin, 600’den fazla Adobe Commerce teması mevcuttur. Tema Ormanı.

Eklentiler söz konusu olduğunda Adobe Commerce Marketplace’in sunabileceği çok daha fazlası var. Her şeyi kapsayan 5.900’den fazla uzantı mevcuttur. kaydırıcı menüler ile canlı sohbet müşteri desteği ile Salesforce CRM çözümlerini tamamlayın.

Mağazanıza en çok fayda sağlayacak eklentiler boyutunuza, sektörünüze ve işletmenize özel diğer faktörlere bağlı olsa da hemen hemen her Adobe Commerce satıcısının aşağıdaki uzantıları indirmesi akıllıca olacaktır:

 • Yotpo Yorumları: Satış metniniz ne kadar iyi yazılmış olursa olsun, müşteriler satış kaybına yol açabilecek herhangi bir kusurdan bahsetmeyeceğinizi bilir. Ayrıca daha objektif bir ifade sunmanız gerekir; önceki müşterilerinizin ürün sayfalarınızdaki satın alma işlemlerinden memnun olduklarını göstermek, potansiyel müşterilerinizi “Sepete Ekle”yi tıklamaya ikna etmenize yardımcı olacaktır. Sayfa dışı pazarlama çalışmalarınızı daha etkili hale getirmek için müşteri incelemelerinden toplanan alıntıları, görselleri ve videoları da kullanabilirsiniz.
 • işaretlenmiş: Bu uzantı, ters ibraz koruması ve diğer sahtekarlıkla mücadele özellikleri sağlar. Signifyd, paradan tasarruf etmenin yanı sıra, işlemleri araştırma ve müşterilerin geri aramasını bekleme ihtiyacını ortadan kaldırdığı için zamandan da tasarruf etmenizi sağlar.
 • SEO Paketi Ultimate: Olasılık şu ki trafiğin çoğu Mağazanıza gelen reklamlar organik aramadan gelir, bu nedenle arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamanızın mümkün olduğunca yüksek olması önemlidir. Bu arama motoru optimizasyonu (SEO) eklentisi size 249 dolara mal olacak, ancak bunu ve ardından mağazanıza çektiği ekstra trafiğin bir kısmını telafi etmelidir.

Destek

Bu kılavuzda Adobe Commerce ile ilgili her konuyu kapsamaya yetecek kadar yer yok. Şimdi veya gelecekte bu platformla ilgili herhangi bir sorunuz olursa Adobe Commerce, ihtiyacınız olan yardımı almanız için birçok destek seçeneği sunar.

Adobe Commerce ile Bilgi tabanı Ve topluluk forumlarısorunuzun cevabını kendinize bile sormadan bulma şansınız yüksektir.

Sorunuza bir yanıt bulamazsanız Magento Açık Kaynak kullanıcıları için tek seçenek kendi konularını yayınlamak ve bilgili birinin yanıt vermesini ummaktır. Ancak Adobe Commerce kullanıcıları ayrıca 7/24 canlı teknik destekten ve karşılaşabilecekleri herhangi bir sorunda kendilerine yardımcı olacak özel bir hesap yöneticisinden de yararlanır.

Peki ne bekliyorsun? Artık Adobe Commerce mağazanızı kullanmaya başlamak için bilmeniz gereken her şeyi biliyorsunuz.

Tavsiye Edilen:  Infopreneur nedir? Fırsatlar ve Örnekler