Adobe Commerce Mağazanızı eBay’e Nasıl Bağlarsınız: Adım Adım Kılavuz

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Adobe Commerce Mağazanızı eBay’e Nasıl Bağlarsınız: Adım Adım Kılavuz

Çevrimiçi mağazanıza sürekli olarak büyüyen harika bir trafik gelse bile, sizi hiç duymamış ve varlığınızdan haberi olmayan potansiyel müşterileri kaçırıyorsunuz demektir.

Müşterileri tüketen sadece doğrudan rekabet değil; aynı zamanda Amazon gibi büyük pazaryerleriyle de rekabet ediyorsunuz.

Popülerliği nedeniyle Amazon tek başına tüketici nüfusunun büyük bir bölümünü ele geçirdi. Aslında, Tüketicilerin yaklaşık %50’si Google gibi bir arama motorunu kontrol etmeden önce ürünleri Amazon’da arayın.

eBay, Walmart ve hatta Facebook gibi diğer pazar yerleri, daha fazla perakendecinin mağazalarında sattıklarının yanına ürünlerini de eklemesiyle büyümeye başladı. Çok kanallı satışa geçiş yapanlar bunun avantajlarını görüyor: Shop.org verileri, eBay gibi ek kanallarla entegrasyonun hızlı bir şekilde gerçekleşebileceğini gösteriyor Geliri %2-4 artırın.

Kârlı bir çevrimiçi mağaza oluşturmak, tema özelleştirmenin ötesine geçer. Ayrıca ürünlerinizi, çoğu zaman doğrudan sitenizden alışveriş yapmayan müşterilerin önüne çıkarmanız gerekir.

Bu makalede, çok daha geniş bir kitleye ulaşmak ve geliri önemli ölçüde artırmaya başlamak için Adobe Commerce mağazanızı eBay’e nasıl bağlayacağınızı göstereceğiz.

Adobe Commerce’i eBay’e Bağlama

Shopify ve BigCommerce gibi bir dizi popüler e-ticaret platformu, birden fazla kanalda satış yapmak için yerleşik işlevsellik sunar. Bu, yerel bir özellik olarak kullanışlı olsa da, bu yerleşik entegrasyonların sabit kodlanmış doğası, bunların nasıl çalıştıkları üzerinde gerçekten herhangi bir kontrole sahip olmadığınız anlamına gelir.

Öte yandan Adobe Commerce şunları sunmuyor: çok kanallı satış yerel bir özellik olarak. Adobe Commerce’in eBay entegrasyonunu istiyorsanız, sizin için entegrasyonu sağlayan bir geliştirici koduna sahip olmanız veya bu işlevi Magento’ya ekleyen birçok uzantı arasından seçim yapmanız gerekir.

Neyse ki Adobe Commerce Marketplace’te bu görevi gerçekleştirmek için seçebileceğiniz uzantı sıkıntısı yok.

Tavsiye Edilen:  ChatGPT 3'ün Yetenekleri Nelerdir?

Aslında, Google’da arama yapmak, eBay ve diğer pazaryerleriyle entegrasyon için ücretsizden yüksek bir premium ücrete kadar sayısız uzantıyı ortaya çıkaracaktır.

Bu Adobe Commerce’den eBay’e Entegrasyon kılavuzunun amacı doğrultusunda şunları kullanacağız: eBay entegrasyonu için M2E Pro.

Adobe Commerce’inizi eBay Entegrasyonuna Kurun

Aşama 1: Adobe Commerce Marketplace’te hesabınızda oturum açın

Adım 2: M2E Pro uzantısını bulun ve satın alın Adobe Ticaret Pazarı

Aşama 3: Sizi Erişim Anahtarlarınıza yönlendirme yoluyla götürecek yeni M2E uzantınızı yükleyin

4. Adım: Erişim Anahtarlarım’a girdikten sonra Yeni bir Erişim Anahtarı oluşturmanız gerekir. Yeni uzantı satın alma işlemini Adobe Commerce’teki bileşen yöneticinizle senkronize etmek için yeni bir anahtar oluşturulması gerekir.

Adım 5: Adobe Commerce kontrol panelinizde şu adrese gidin: Sistem > Web Kurulum Sihirbazı > Bileşen Yöneticisi. Oturum açtıktan sonra Adobe Commerce Component Manager’ı senkronize etmeniz gerekecektir.

Adım 6: Yeni Satın Alınanlar’ın altındaki yükleme bağlantısını tıklayın.

Adım 7: Satın aldığınız yeni M2E Pro uzantısını seçin ve yüklemek için bağlantıya tıklayın.

Not: Kurulum işleminin başlangıcında Adobe Commerce, Adobe Commerce kurulumunuzun M2E için gerekli tüm gereksinimleri karşıladığından emin olmak için bir hazırlık kontrolü gerçekleştirecektir. Herhangi bir sorun varsa Adobe Commerce’in eBay’e bağlanmasını tamamlamak için yapmanız gereken işlemlerle birlikte listelenir.

Hazırlık kontrolü tamamlandıktan sonra kuruluma devam etmeden önce yedekleme yapmayı unutmayın.

Adım 8: Hazırlık ve yedekleme işleminiz tamamlandıktan sonra kurulumu tamamlayın.

Adobe Commerce’inizi eBay Entegrasyonuna Göre Yapılandırın

Artık M2E kurulduğuna göre ilk yapılandırmayı tamamlamanız gerekecek. Bu adımlar, Adobe Commerce’ten eBay’e entegrasyonunuzu ayarlamak için kimlik bilgilerini girmenize ve uygulamaya erişim izni vermenize yardımcı olacaktır.

M2E uzantınızı tam olarak yapılandırmadan önce, satıcı hesabınızın onaylanmasını da içeren eBay satıcı hesabınızın kurulumunu tamamlamayı unutmayın.

Tavsiye Edilen:  Kanonik nedir - ne zaman ve nasıl kullanılır?

1. Adım: Kayıt olun

Yapılandırmayı tamamlamadan önce dahili numaranızı kaydetmeniz gerekir. İlk adımda, istemci lisans anahtarı istemek için bilgilerinizi gönderin. M2E’yi yönetmek için bu gereklidir. Bu adımı tamamladığınızda sizin için otomatik olarak bir anahtar oluşturulacaktır.

Adım 2: Adobe Commerce’den eBay’e Entegrasyon

Anahtarınız oluşturulduktan sonra canlı eBay hesabınızı bağlamanız gerekecektir. Bu sizi, satıcı hesabınız için oturum açma bilgilerinizi vereceğiniz eBay’e yönlendirecektir. Gönderildikten sonra, M2E pro’ya uygulama erişimi vermeniz istenecektir.

Adobe Commerce’ten eBay’e entegrasyonunuz tamamlandıktan sonra ilk listelemelerinizi oluşturmaya hazır olacaksınız. Bir liste oluşturmanın birkaç adımı vardır. Herhangi bir ürünün eBay’de görüntülenmesi için öncelikle bunları M2E içinde oluşturmanız gerekir.

Neyse ki, M2E kapsamlı bir adım adım kılavuz sunar yeni bir listenin nasıl oluşturulacağı hakkında. Kılavuz, ödeme ve gönderim ayarlarının yapılmasından girişinizi ve Adobe Commerce mağazanızı senkronize etmeye kadar her şeyi içerir.

Adobe Commerce’den eBay’e Entegrasyona İlişkin Diğer Seçenekler

M2E, Adobe Commerce ve eBay’i bağlamak için en popüler uzantılardan biridir ancak birçok seçenek vardır. Kendi özel entegrasyonunuzu geliştirebilirsiniz, ancak mevcut uzantıların çözemediği benzersiz bir ihtiyacınız olmadığı sürece bu gerekli değildir.

Yapabileceğiniz en iyi şey Adobe Commerce Marketplace’i ziyaret etmek ve eBay entegrasyonuna özel uzantıları aramaktır. Ancak kendinizi sınırlama konusunda dikkatli olun. Sadece bu tür bir entegrasyon.

Müşterileriniz başta Amazon olmak üzere çeşitli kanallardan alışveriş yapar. M2E gibi, listeleri aynı anda birden fazla kanalda senkronize etmenize olanak tanıyan diğer uzantıları aramalısınız. Birden fazla uzantıyı yönetmeye çalışmak yerine envanterinizi ve satışlarınızı tüm kanallarda senkronize edecek tek bir uzantı çalıştırmak daha iyidir.