Adobe Ticari Açılış Sayfası Tasarlamak İçin En İyi İpuçları

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Adobe Ticari Açılış Sayfası Tasarlamak İçin En İyi İpuçları

Adobe Commerce açılış sayfanızdan daha fazla dönüşüm elde etmenin yollarını mı arıyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz.

Yüksek dönüşüm sağlayan bir açılış sayfası tasarlamak, e-ticaret gelirini artırmak için çok önemli olsa da çoğu işletme, beş veya daha az Her ay açılış sayfası testleri. ortalama e-ticaret dönüşüm oranı yalnızca %1,84’tür.

Çevrimiçi mağazanızın gelirini artırmak istiyorsanız, en yüksek dönüşümü sağlayanı bulana kadar açılış sayfası tasarımına yönelik en iyi uygulamaları takip ettiğinizden ve açılış sayfanızın varyasyonlarını bölünmüş test ettiğinizden emin olmak isteyeceksiniz. Yüksek dönüşüm sağlayan bir Adobe Commerce açılış sayfası tasarlamanıza ve mevcut trafiğinizden daha fazla satış elde etmenize yardımcı olacak yedi ipucunun üzerinden geçelim.

Ama önce temel bilgiler.

Adobe Commerce Açılış Sayfasının Öğeleri

Adobe Commerce açılış sayfasının üç ana öğesi vardır: başlık, sayfa kopyası ve harekete geçirici mesaj (CTA).

Başlık

Bir çalışmada Amerikalıların %60’ı şunu bildirdi: sadece başlığı okuyorum haberlere gelince. İçeriğiniz ne olursa olsun başlığınız önemlidir. Çoğu durumda, açılış sayfanızın başlığı, ziyaretçilerin sayfanın geri kalanını mı okuyacağını yoksa web sitenizi tamamen mi terk edeceğini belirleyecektir.

Başlığınızı oluştururken, hedef kitlenizin uğraştığı belirli bir zorluğu veya sorunu vurgulamaya çalışın veya onların sorunlarını çözmelerine yardımcı olabilecek bir çözüm sunun.

Resim kaynağı: Çiftçinin Köpeği

Başlığı oldukça kısa ve okunması kolay tutun. Ana sayfa kopyanıza başlamadan önce daha fazla bilgi eklemeniz gerekiyorsa, bunu ilk alt başlığa ekleyin.

Sayfa Kopyalama

Kopya, açılış sayfanızın merkezi kısmıdır; bu, zamanınızın çoğunu onu mükemmelleştirmeye ayırmanız gerektiği anlamına gelir.

Açılış sayfanızın ürününüzün ana değer önerisini özetlediğinden emin olun. Özelliklerinden bahsetmek yerine, müşterilerin ürününüzü satın aldıktan sonra deneyimleyeceği faydalara odaklanın.

Basit bir dil kullanın ve kopyanızın okunmasını kolaylaştırın.

Resim kaynağı: Verizon Wireless

Unutmayın, çoğu kişi sayfaları tamamen okumak yerine tarar. Sayfa kopyanızı biçimlendirirken bunu aklınızda tutmanız gerekir. Kısa paragraflar yazın, madde işaretlerinden yararlanın ve taramayı mümkün olduğunca kolaylaştırmak için sayfada çok fazla beyaz alan olduğundan emin olun.

CTA

Harekete geçirici mesaj (CTA), ziyaretçilerinizin satın alma sürecinde bir sonraki aşamaya geçmek için ne yapmaları gerektiğini bilmelerini sağlar. Ziyaretçileri harekete geçmeye teşvik etmeli ve aciliyet duygusu aşılamalıdır. gibi sözcükleri kullanmak satın almak, mağaza,Bugün Ve Şimdi CTA’nızda kullanıcıları mümkün olan en kısa sürede harekete geçmeye ikna etmenin harika bir yoludur.

Alışveriş yapanların sayfanıza geldiklerinde ilk görecekleri şey olması için CTA’nın sayfanın geri kalanından öne çıkmasını sağlamaya çalışın. Ayrıca açılış sayfasının geri kalanından öne çıkan bir renk ve yazı tipi kullanın.

Resim kaynağı: Hearst Ürünleri

Ana CTA’yı ekranın üst kısmında tutun. Ziyaretçilerin bir sonraki aşamaya geçmek için sayfayı yukarı veya aşağı kaydırmasına gerek kalmaması için birden fazla CTA eklemeyi düşünün. Açılış sayfanızın kopyası özellikle uzunsa, üç veya daha fazla CTA eklemekten çekinmeyin.

Birden fazla CTA’yı tercih ederseniz hepsinin ziyaretçileri aynı şeyi yapmaya teşvik ettiğinden emin olun. Bu, ziyaretçilerin kafasını karıştırmamanızı veya satmaya çalıştığınız ürüne olan ilgilerini kaybetmemelerini sağlayacaktır.

Adobe Ticari Açılış Sayfanız için 7 İpucu

Artık bir açılış sayfasının ana öğelerini incelediğimize göre, mağazanız için yüksek dönüşüm sağlayan sayfalar oluşturmaya yönelik birkaç ipucunu burada bulabilirsiniz.

1. Tutarlılık için çabalayın

Açılış sayfanızı tasarlarken genel mesaj ve tasarım açısından markanız ve web sitenizle tutarlı olduğundan emin olun.

Markanızın ses tonu gündelik ve ilginçse, bunun açılış sayfanızın metnine yansıtılması gerekir. Aynı şey renkler için de geçerlidir; markanız için belirli bir renk şemasına karar verin ve ona bağlı kalın.

Açılış sayfanıza ücretli reklam trafiği çekecekseniz tutarlılık özellikle önemlidir. Durum böyleyse açılış sayfasının reklamınızla tutarlı olduğundan da emin olmanız gerekir.

Açılış sayfanızın, reklamda verdiğiniz sözü yerine getirmesi gerekir. Örneğin, alışveriş yapanların siparişlerinde belirli bir indirim alabileceklerini belirtirseniz bunun açılış sayfasına yansıtılması gerekir.

2. Yön İpuçlarını Kullanın

Kaç kişinin sayfanıza gelip sonra ne yapmaları gerektiğini anlayamadıkları için hemen geri döndüklerini görünce şaşıracaksınız. Yön ipuçlarının yardımcı olabileceği yer burasıdır.

Yönlendirici ipuçları, ziyaretçilere açılış sayfanızın hangi bölümüne bakmaları gerektiğini göstermenin yanı sıra CTA’nızı daha kolay bulmalarına yardımcı olur. Bu, özellikle daha uzun kopyadan yararlanan açılış sayfaları için geçerlidir.

Resim kaynağı: EnergyFirst

İşaretçiler, oklar, şekiller, fotoğraflar ve animasyonlar dahil olmak üzere çeşitli farklı türde yön ipuçlarını kullanabilirsiniz. Ziyaretçilerin nereye bakacaklarını bilmelerini sağlamak için açılış sayfanıza açık (oklar gibi) ve örtülü (doğru yöne bakan bir kişinin fotoğrafı) ipuçlarının bir kombinasyonunu ekleyin.

3. Aciliyet Duygusu Yaratın

Açılış sayfanızın dönüşümlerini iyileştirmenin harika bir yolu, ziyaretçileri mümkün olan en kısa sürede satın alma işlemi yapmaya teşvik edecek bir aciliyet duygusu yaratmaktır.

Aciliyet yaratmanın birkaç yolu vardır:

  • Sınırlı süreli indirim ve kampanyadan yararlanın,
  • Geri sayım sayacı ekleyin veya
  • Şu anda stokta bulunan ürün sayısını gösterin.

Tüm bu çabalar, alışveriş yapanların ilk ziyaretlerinde dönüşüm sağlama şansını artıran FOMO’yu (Kaçırma Korkusu) yaratıyor.

Aciliyet yaratmak, açılış sayfanızın dönüşüm oranını artırmanın harika bir yolu olsa da, işe yaraması için orijinal olması gerektiğini unutmamak önemlidir. Aciliyet numarası yapmak size yarardan çok zarar verebilir ve hatta alışveriş yapanların güvenini kaybetmenize yol açabilir.

Örneğin, geri sayım sıfıra ulaşmadan önce sürekli olarak indirimli fiyat sunan bir siteye hiç girdiniz mi? Ancak teklif ve geri sayım her zaman aynı mı? Çevrimiçi alışveriş yapanlar daha akıllı hale geliyor ve bu tür şeyleri bir mil öteden fark edebiliyorlar.

4. Çıkış Amacı Açılır Penceresini Kullanın

Çıkış amaçlı açılır pencere, ziyaretçiler bir sayfadan ayrılmaya çalıştığında ortaya çıkan bir açılır pencere türüdür. Bu tür pop-up’lar, birisi bir sayfayı ziyaret ettiğinde ortaya çıkan pop-up’lardan daha az müdahalecidir.

Resim kaynağı: Baskılı Tişörtler

Çıkış amacına yönelik açılır pencereler, bir müşteriyi dönüştürme konusunda size bir şans daha verir. Açılış sayfanızı ziyaret eden müşterilerin bir yüzdesi, daha iyi bir teklif alabilmeleri durumunda ürününüzü satın alacaksa, onlara indirim sunmak ve satış yapma şansını artırmak için çıkış amacı açılır penceresini kullanabilirsiniz.

Çıkış amaçlı açılır pencereleri kullanırken her zaman alışveriş yapanların e-posta adreslerini toplamayı unutmayın. Bu, hemen satın almaya karar vermeseler bile onlara yeniden pazarlama yapmanıza olanak tanır.

5. Güven Yaratın

İnternetten yapılan alışverişlerin yüzde 17’si iptal ediliyor güven eksikliği. Açılış sayfanızın iyi bir şekilde dönüşmesini istiyorsanız, hızlı bir şekilde güven aşılamanın ve alışveriş yapanların sizden alışveriş yapma konusunda kendilerini rahat hissetmelerini sağlamanın bir yolunu bulmanız gerekir.

Bunu yapmanın kolay bir yolu, açılış sayfanıza güven sinyallerini dahil etmektir. Açılış sayfanızda denemeniz gereken üç ana güven sinyali türü şunları içerir:

Sosyal kanıt

Alışveriş yapanlara ürünlerinizden memnun olan çok sayıda müşteriniz olduğunu gösterin. Açılış sayfanıza referansları, incelemeleri veya sosyal medya paylaşımlarını ve beğeni sayaçlarını ekleyin.

Resim kaynağı: PerşembeÇizmeler

İlişkilendirme Sinyalleri

Sosyal kanıt kullanmanın yanı sıra, diğer saygın işletmelerle ilişkinizi göstererek de güven oluşturabilirsiniz.

İşbirliği yaptığınız şirketlerin, adı geçen TV kanallarının veya haber sitelerinin logolarının yanı sıra McAfee veya Symantec gibi şirketlerin güvenlik sertifikalarını görüntüleyin.

Resim kaynağı: PerşembeÇizmeler

Garantiler

Açılış sayfası teklifinize bir tür garanti eklemek, güven oluşturmanın başka bir harika yoludur.

Açılış sayfanızda kullanabileceğiniz garanti örnekleri arasında Visa ve MasterCard gibi kredi kartı şirketlerinin güven mühürleri, para iade garantileri ve PayPal gibi dijital cüzdan garantileri yer alır.

Resim kaynağı: PayPal

Profesyonel ipucu: Shogun eklemenize yardımcı olabilir güven sinyalleri Adobe Commerce açılış sayfanıza hızlı ve kolay bir şekilde.

6. Zıt Renklerle Deney Yapın

Yüksek dönüşüm sağlayan açılış sayfalarının çoğu, dikkat çekmek ve CTA’ya vurgu yapmak için zıt renklerden yararlanır. Ziyaretçilerinizin büyük bir yüzdesi mobil cihaz kullanıcısıysa zıt renkler kullanmak özellikle önemlidir.

İnsanlar akıllı telefonlarını, doğal ışığın bir web sayfasının farklı unsurlarını ayırt etmeyi zorlaştırdığı dış mekanlar da dahil olmak üzere her yerde kullanıyor.

Arka plan ve açılış sayfanızın diğer önemli öğeleri (CTA gibi) için zıt renkler kullanmak, alışveriş yapanların dikkatini çekmeyi kolaylaştırır ve onların istediğiniz eylemi tamamlama şansını artırır.

Resim kaynağı: AtletikYeşiller

7. Arama Motorları için Optimize Edin

Büyük olasılıkla ücretli trafiği artırmak için bir açılış sayfası oluşturuyor olsanız da bu, sayfanızı Google gibi arama motorları aracılığıyla organik olarak bulamayacak ziyaretçiler olmayacağı anlamına gelmez.

Organik trafik son derece değerlidir ve inanılmaz derecede iyi dönüşüm sağlar, bu nedenle bunu göz ardı etmemelisiniz. Açılış sayfanızın oluşturabileceği organik trafik miktarını en üst düzeye çıkarmak için, onu arama motorlarına göre optimize etmeniz gerekir.

Açılış sayfanızın SEO’sunu iyileştirmeye çalışırken sayfanızın başlığına, meta açıklamasına ve URL’sine odaklanmalısınız.

Sayfa başlığı

Açılış sayfanızın başlığı, sayfanızın arama motoru sonuçlarında nasıl sıralanacağını belirleyen en önemli faktörlerden biridir.

Sayfa başlığınızı optimize ederken, sıralamaya almak istediğiniz ana anahtar kelimeyi, tercihen başlığın başlangıcına mümkün olduğunca yakın bir yere eklemek isteyeceksiniz. Yine de kulağa doğal geldiğinden emin olun. Anahtar kelimenizi girmeye zorlamayın ve kulağa garip gelen veya dilbilgisi açısından yanlış olan bir başlık oluşturma riskini almayın.

Meta Açıklaması

Sayfanızın meta açıklaması, arama motoru sonuçlarında sayfa başlığının altında görünen metindir. Ziyaretçilere sayfada hangi içeriği bulacaklarını bildirmeye yarar.

Meta açıklamayı doğru kullanmak, arama motoru sonuçlarından aldığınız tıklama oranını artırmanıza yardımcı olabilir ve bu da sıralamalarınız üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Açılış sayfanız için meta açıklamayı oluştururken ana anahtar kelimenizi ve bir harekete geçirici mesajı eklemeyi deneyin.

Sırasında Google’ın meta açıklamalar için maksimum karakter sınırı yoktur, çoğu uzman 160 karakter civarında tutulmasını tavsiye ediyor. Bu nedenle meta açıklama uzunluğuna dikkat edin, aksi takdirde arama motoru sonuçlarında kısmen kesilmesi riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

URL’si

Bir sayfanın URL’sinin sıralaması üzerinde etkisi olabilir. URL’sinde ana anahtar kelimeyi içeren sayfalar, içermeyenlere göre daha avantajlıdır.

Ana anahtar kelimenizi açılış sayfanızın URL’sine eklediğinizden emin olun. Daha kısa URL’ler sıklıkla gösterildiğinden, URL’yi beş kelimenin altında tutmaya çalışın. daha uzun olanlara göre daha üst sıralarda yer alın.

URL’nizi arama motoru dostu tutmak için boş kelimeler ve bağlaçlar kullanmaktan kaçının. Bu, ziyaretçilerin gözüne daha hoş gelecek ve alışveriş yapanların rakibinize gitmek yerine sayfanızı ziyaret etme şansını artıracaktır.

Bu ipuçlarıyla, yüksek dönüşüm sağlayan açılış sayfaları geliştirme yolunda ilerleyeceksiniz.

Tavsiye Edilen:  Replika AI İyi mi Kötü mü? Gerçeği Ortaya Çıkarmak