AdSense Hesabı Google Tarafından Devre Dışı Bırakıldı/Yasaklandı veya Askıya Alındı ​​– Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:AdSense Hesabı Google Tarafından Devre Dışı Bırakıldı/Yasaklandı veya Askıya Alındı ​​– Showeblogin

2023’te Google AdSense Hesabınızı güvende tutun: Google AdSense, hem AdSense Reklamverenleri hem de AdSense Yayıncıları ile birlikte çalışır ve her ikisini de çevrimiçi reklamcılık işleri için mutlu etmeleri gerekir.

Reklamverenler Google Reklamları için ödeme yapar ve AdSense, Google Reklamlarını göstermek için çevrimiçi platform sağlayan Yayıncılarına ödeme yapar. AdSense yayıncıları gelir paylarını, yani %68’ini AdSense’ten alıyor.

Bir AdSense Yayıncısı olarak, Google AdSense’in şartlar ve koşullarına ve program politikalarına uymanız gerekir. Aksi takdirde, AdSense hesabınız, Reklamverenlerin ve sitenizin veya blogunuzun kullanıcılarının ilgisi için Google tarafından devre dışı bırakılacaktır.

İster AdSense’e başvuracak olun, ister hesabınızı yeni bir AdSense yayıncısı tarafından onaylattırın, ister web siteniz için uzun süredir AdSense kullanıyor olun, Google AdSense Programının tüm politikalarını net bir şekilde anlamanız ve bunlara uymanız gerekir. zaman zaman güncellenir.

AdSense Hesabını Güvende Tutma

Bu nedenle, hesabınızı Google tarafından devre dışı bırakılmaktan korumak için AdSense Programının en sık ihlal edilen politikalarından bazılarını kısaca ele alalım.

Geçersiz Tıklamalar ve Gösterimler

Geçersiz tıklamalar, gerçek bir ilgisi olmayan herhangi birinin Google Ads’e yaptığı tıklama anlamına gelir. Başka bir deyişle, otomatik olarak tıklama ve gösterim oluşturan aldatıcı yazılımlar/araçlar kullanmamalısınız.

Test amacıyla veya reklamverenlerin URL’lerini almak için asla kendi sitenizde yayınlanan AdSense Reklamlarına tıklamayın. Hesabınızda sağlanan Reklam inceleme merkezi olanağını Engelleme kontrolleri kenar çubuğu menüsü altında kullanabilirsiniz.

Örnek 1: Mobilya işiyle uğraşan bir AdSense yayıncısı olan Bay John, AdSense Reklam birim kodunu Günlük/Aylık E-posta bülteni aracılığıyla müşterilerine/müşterilerine ürün ayrıntılarıyla birlikte gönderir.

Müşteri, yalnızca ilgilendiği takdirde Reklamlara tıklayacağından, bunun AdSense politikasını ihlal etmediğini varsayar.

Cevap: Google, Yayınlar için AdSense’i 3 Aralık 2012’den itibaren durdurmuştur. AdSense’i RSS Yayınlarında kullanıyorsanız, boş reklamlar göreceksiniz.

Ayrıca Google, AdSense Reklam yerleştirme politikasında, AdSense kodunun pop-up’lar, e-postalar veya yazılımlar gibi uygunsuz yerlere yerleştirilemeyeceğini kesin olarak belirtmektedir.

Bu nedenle, kullanıcıların (Müşteriler/müşteriler) E-posta’da gösterilen reklamlara olan ilgisinden bağımsız olarak, Bay John, AdSense program politikalarını ihlal etti ve hesabı yasaklandı.

Tavsiye Edilen:  Facebook ve Google Reklamcılığıyla İlişkili Zorlukların Üstesinden Gelme

Tıklamaları teşvik etmek

AdSense Reklamlarının yanına asla yanıltıcı resimler koymamalı veya Google Reklamları için “Beğenebilirsin” veya “Size Önerilir” veya “Reklamları Tıklayın”, “Bize Destek Olun”, “Kaynaklar”, “Ziyaret Edin” gibi etiketler/ifadeler kullanmamalısınız. bu Bağlantılar” veya “Favori Sitelerim” veya “Bugünün En İyi Teklifleri” vb.

Ancak, Google yalnızca iki etikete izin verir, yani. AdSense Reklamlarını blogger bloglarınızın veya web sitelerinizin diğer içeriklerinden ayırt etmek için kullanılabilecek “Reklamlar” veya “Sponsorlu Bağlantılar”. Google Ads için başlık kullanmak zorunlu değildir, sitenizin içeriğinden ayırt etmek için CSS marj kodlarını da kullanabilirsiniz. O sayfadaki diğer içeriklerden ayırt edilemez hale gelen reklamları biçimlendirmediğinizden emin olun.

Ne kullanıcıyı ne de herhangi bir üçüncü tarafı, bunlar aracılığıyla oluşturulan tıklamalar/gösterimler için tazmin ederek asla teşvik etmemelisiniz. AdSense reklam birimi kodlarının kayan bir kutuya yerleştirilmesi kesinlikle yasaktır.

Örnek-2: Bayan Lorry’nin AdSense özellikli bir example.com web sitesi var. Bir kolej prensibi olan eşi, öğrencileri example.com’u ziyaret etmeye ve kendileri için yararlı olan ve ilgi duydukları Reklamlara tıklamaya teşvik ediyor. Bu etkinliklerin geçersiz tıklama ve gösterim sayılmayacağını düşünüyor.

Cevap: Google, hem otomatik sistemleri hem de uzmanlar tarafından yapılan manuel incelemeleri kullanarak, AdSense reklamlarındaki doğal olmayan tıklamaları ve gösterimleri tespit edecek kadar akıllıdır. Bu nedenle, lütfen arkadaşlarınız ve aileniz de dahil olmak üzere kullanıcıları sitenizi ziyaret etmeye davet etmeyin ve onları sitelerinizde veya bloglarınızda yayınlanmakta olan Google Reklamlarını tıklamaya teşvik etmeyin.

içerik yönergeleri

AdSense Reklamlarını hiçbir şekilde bir kişi veya grup için zararlı ve yasa dışı içerikler barındıran bir web sayfasında görüntülememelisiniz.

Site içeriğinizin AdSense tarafından desteklenen dillerde olduğundan emin olun. Hintçe (Hindistan), Nepalce (Nepal), Malayca (Malezya) ve Farsça yerine İngilizce, Çince, Japonca, Rusça ve İtalyanca vb.

Blogunuzun/sitenizin hiçbir web sayfası, Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasasına (DMCA) uygun olarak sahibinin/telif hakkı sahibinin önceden izni olmaksızın, telif hakkıyla korunan herhangi bir içerik/resim/dosya veya herhangi bir materyal içeren Google reklamlarını görüntüleyemez. AdSense reklam birimi kodlarını, bir başkasının ticari markası/markası olan sahte ve birbirinin aynısı ürünler sunan sitelere asla yerleştirmeyin.

Tavsiye Edilen:  ChatGPT ve sanal gerçeklik deneyimleri için yapay zeka tarafından oluşturulan içeriğin geleceği

Örnek-3: Bay Peter bir BlogSpot blogu oluşturdu ve yüzlerce orijinal içerik yayınladı. Bir yıllık AdSense onayından sonra blogu için bir alan adı satın aldı. Zamansızlık ve tam zamanlı iş nedeniyle diğer web sitelerinden haber ve içerik yayınlamaya başladı ve her gönderinin sonunda orijinal bloga/sitelere bir bağlantı veriyor. AdSense politikasına bağlı kaldığını düşünüyor.

Cevap: Yalnızca orijinal gönderilere atıfta bulunmak, sitenizin içeriğini asla Google’ın gözünde yaratıcı ve benzersiz yapmaz. Bir alan adı satın almanız, sitenizin AdSense Politikası uyumluluğunu etkilemez. Mr. Peter sitesinde yüzden fazla orijinal içeriğe sahip olmasına rağmen, onunki siteye bağlı kalmıyor. AdSense İçerik politikası ve bu nedenle, sitesi AdSense tarayıcıları tarafından tarandığında, AdSense hesabı Google tarafından hemen devre dışı bırakılacaktır.

AdSense onaylı web siteme yetişkinlere yönelik trafik gönderirsem ne olur?

Müstehcen içerik: AdSense yayıncılarının cinsel içerik, resim, ses, video veya oyun vb. içeren web sayfalarına AdSense kodunu eklemelerine izin verilmez. Bu, AdSense’in onaylı bir AdSense hesabı için asla yetişkinlere uygun içeriğe veya yetişkinlere uygun trafik kaynağına izin vermediği anlamına gelir.

olmamasını sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Yetişkin Reklam Ağları veya Bağlı Kuruluşlar, trafiği Google AdSense onaylı sitelerinize yönlendirmek için bu tür yöntemleri kullanır.

AdSense’in içerik politikası hatası nasıl düzeltilir?

AdSense’in içerik politikası hatasını düzeltmek için aşağıdakilere uymanız gerekir:

  1. Yasa dışı içerik;
  2. Kötüye kullanım içerikleri;
  3. Yanlış temsil eden içerik;
  4. yetişkinlere yönelik içerikler;
  5. Çocukların cinsel sömürüsünü veya istismarını teşvik eden içerik; Ve
  6. Desteklenmeyen diller.

Trafik kaynakları

Google AdSense politikasına göre, bir AdSense yayıncısı, belirli bir kaynaktan trafik alan hiçbir web sayfasına Google Reklamları yerleştirmemelidir. Bu, tıklama başına ödeme veya tıklama değişimi programı veya bağlantı oluşturma hizmetleri vb. gibi herhangi bir hizmete katılmaktan sorumlu olacağınız anlamına gelir.

Başka bir deyişle, Organik kaynaklardan (arama motorları) gelen site trafikleri, örneğin Doğrudan ve yönlendirmeler gibi diğer kaynaklardan daha güvenilirdir.

Örnek-4: Bir site sahibi, çok sayıda bağlantı kurma sitesi olan bir ajansa para öder. Site trafikleri önceki trafiklerine göre 4/5 arttı. Site trafiğini analiz ettikten sonra, arama motorlarından gelen trafiğin ihmal edilebilir düzeyde olduğunu, buna karşın yönlendirmelerden gelen trafiğin tüm trafiğinin yüzde 75’inden fazlasını oluşturduğunu öğrendi.

Tavsiye Edilen:  10 Popüler Talep Üzerine Baskı Ürünü

Cevap: Site sahibi tarafından uygulanan hile, bağlantı kurma hizmetleri satın almaktan başka bir şey değildir. Bu nedenle, AdSense politikasını ihlal eder, bu siteye reklam sunumunu devre dışı bırakır veya AdSense hesabını sonsuza kadar devre dışı bırakır.

Reklam Yerleşimi

Google AdSense sağladı Reklam Yerleşimi politikaları böylece yayıncılar, AdSense Reklam Birimi Kodlarını, herhangi bir web sayfasının HTML’sine, AdWords Reklamverenleri ve kullanıcılarının çıkarlarına karşı yanlışlıkla tıklamalar ve gösterimler oluşturacak şekilde yerleştirmemelidir.

Yanlışlıkla tıklamalara yol açabileceğinden, Google Reklamlarını açılır menünün hemen altına yerleştirirken veya reklamları veya Gezinme (Çağırıcı) düğmelerini veya indirme bağlantılarını/düğmelerini veya videoları taklit eden görsellere hizalarken/yakınlaştırırken dikkatli olun.

Örnek-5: Bir blog yazarı, AdSense Reklamlarını, her blog gönderisinin görüntüsüne, reklamla ilgili gibi görünecek şekilde yerleştirmiştir. Ayrıca söz konusu AdSense Reklam Birimi için yalnızca görüntülü reklamları (metin reklamları değil, yalnızca resimleri/flash ve zengin medya reklamlarını gösterecek) etkinleştirir.

Cevap: Bu uygulama, yayıncılar için o andaki veya bir aylık tıklamaları ve AdSense kazançlarını artırabilir. Ancak bu AdSense kazançları, yanlışlıkla yapılan tıklamalardan kaynaklanmaktadır ve Google, geçersiz tıklama etkinliğini çok ciddiye alır. Sonuç olarak, söz konusu blog yazarının AdSense hesabı, AdWords reklamverenlerinin çıkarlarını korumak için devre dışı bırakılacaktır. Google, ödenmesi gereken tüm ödemeleri/çekleri derhal durdurur ve tüm kazançlar, etkilenen reklamverenlere iade edilir.

Çevrimiçi içeriklerinizin, AdSense Programı aracılığıyla çevrimiçi para kazanmaktan çok sitenizi ziyaret edenler için olduğunu unutmayın. Blogunuzu/sitenizi yalnızca AdSense için değil, kullanıcılar için oluşturdunuz. Bu nedenle, bir AdSense Yayıncısı olarak, bir AdWords reklamverenin maliyetlerini veya AdSense kazançlarını doğal olmayan bir şekilde artıran geçersiz tıklamalar ve gösterimler dahil her türlü faaliyetten kaçınmalısınız.