AdSense Reklam Birimi kodlarını doğru yere ekleyin – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:AdSense Reklam Birimi kodlarını doğru yere ekleyin – Showeblogin

Blogunuzun veya sitenizin profesyonel görünmesi için AdSense Reklamlarınızı göstermek için doğru yeri seçin ve kazancınızı artırmak için Reklam gösterimlerini artırın.

Müşterilerimizden biri, düşük TBM ve BGBM oranı nedeniyle beklenen AdSense kazançlarını alamadıkları için bizden siteleri için doğru Reklam alanını seçmemizi istedi. Site denetimini tamamladıktan sonra AdSense Reklamları için uygun yerleri öneriyoruz.

AdSense Reklamları için ayırdıkları Reklam yerlerini umursamayan çok sayıda blog yazarı ve web sitesi sahibi var. Yalnızca trafiğe inanırlar, yani web sitelerine daha fazla trafik gelirse, AdSense Reklamlarından daha fazla kazanırlar.

Ancak bunların görüşleri, yalnızca doğru görüş olarak kabul edilmeyecektir. AdSense kazançlarını etkileyen birçok başka faktör vardır ve Reklamları doğru yerde göstermek bunlardan biridir. Bu yüzden lütfen görmezden gelmeyin. Bu nedenle, AdSense Reklamlarınız için doğru yere karar verirken aşağıdaki yönergeleri çok dikkatli bir şekilde okuyun.

A) Her AdSense Birimi için Ayrı Reklam alanı oluşturun:

Birçok blog ve web sitesinde şahsen fark ettiğim ilginç şeylerden biri, üç AdSense Reklam Birimi kodunun hepsini tek bir yere yerleştirmiş olmaları. Kanımca, izin verilen maksimum AdSense Reklamlarını bir alanda göstererek potansiyel AdSense kazançlarını kaybediyorlar.

Google AdSense programının tek bir web sayfasında yalnızca üç Reklam birimine izin verdiğini unutmayın. Bu nedenle, AdSense Reklamları için doğru yerle ilgili ilk tavsiyem, üç AdSense Reklam Birimi kodunuzun tümünü asla tek bir yuvaya yerleştirmemenizdir.

B) AdSense Reklamlarını Başlık Bölümünde Görüntüleyin:

Bu, tıklamaları ve BGBM’yi artırmak için kullanılabilecek en yüksek performanslı Reklam Alanıdır. Bu alandaki reklamlar, tüm site içeriğinizin en üstünde görüntülendiğinden daha fazla gösterim alacaktır. Blogunuzun baş kısmına uygun olacak Reklam boyutları masaüstü görünüm için Leaderboard (728×90), tabletler için Banner (468×60), mobil şablonlar için Mobil Banner (320×50) şeklindedir.

Tavsiye Edilen:  İlk seferde doğru kayıt yaparak videoları daha hızlı düzenleme

Ancak, sitelerine daha fazla trafik alan blog yazarları ve site sahipleri için tercih edilebilir. Blogunuz günde en az 5-7 bin tekil ziyaretçi alıyorsa AdSense Reklam Birimi kodunuzu bu alanda kullanmanızı tavsiye ederim.

Kişisel deneyimime dayanarak, bu Reklam bölümünün TBM oranlarınızı düşürecek bir dezavantajı olduğunu gördüm. Bunun sebebini tam olarak bilmiyorum ama maksimum tıklama ve bazen ilgisiz tıklamalardan kaynaklanıyor olabilir. Geçersiz AdSense tıklamaları veya kazanç sağlamayan tıklamalar alabilir, çünkü blog sayfanızın üst kısmını oluşturur.

C) AdSense Reklamlarını Başlıkta Göster:

Bu, diğer Reklam alanlarına kıyasla potansiyel AdSense geliri oluşturan en dikkat çekici Reklam alanıdır. Blogunuzun başlık bölümünde iki Reklam Alanı vardır, yani. Sol taraf ve Sağ taraf. AdSense Reklam biriminizi blogunuzun başlık bölümüne yerleştirmek için bunlardan birini seçebilirsiniz. Diğeri blog Logonuz ve açıklamanız için kullanılabilir.

Varsayılan blogger şablonu bu olanağı sağlamaz, ancak AdSense Reklamları için Blogger Blog Başlığı içine Gadget nasıl eklenir adlı eğitimimizin yardımıyla oluşturabilirsiniz.

Bu Reklam alanı için en uygun Reklam boyutu, Reklam Alanınızın boyutuna bağlı olacaktır. Blogunuzun başlık bölümü için Leaderboard (728×90) veya Banner (468×60) AdSense Reklam Birimi kullanabilirsiniz.

D) AdSense Reklam Birimi Kodlarınızı Blog Gönderilerine Yerleştirin:

Google AdSense esas olarak içerik tabanlı web siteleri içindir ve AdSense Reklam birim kodlarınızı blog gönderilerinizin arasına eklediyseniz, o zaman açıkça daha fazla AdSense kazancı sağlayacaktır. Her blog gönderisinde AdSense Reklamlarınız için üç Reklam kutusu oluşturabilirsiniz. İlki, blog yazılarınızın başlığının üzerinde AdSense Reklamları göstermektir. İkinci ve üçüncü reklam alanı, AdSense reklamlarını ana blog yazısı içeriğinden, yani başlangıç ​​noktasından önce görüntülemek ve AdSense Reklam Birimi kodlarınızı sırasıyla her blog yazısının sonuna yerleştirmektir.

Blog yazısı başlıklarının üstüne reklam kodları eklemek istiyorsanız uygun reklam boyutu 728×90 olmalıdır, ikinci ve üçüncü reklamı seçmeniz durumunda Büyük Dikdörtgen (336×280) ve Orta Dikdörtgen (300×250) daha iyi performans gösterir. yuvalar. Bu eğitici, AdSense kodunu oluşturmanıza ve blog gönderilerine eklemenize yardımcı olacaktır. Tüm Blogger Sayfalarında Reklam Göstererek AdSense Kazançlarınızı Artırın.

Tavsiye Edilen:  En Yaygın 5 Facebook ve Instagram Reklam Hatası

Duyarlı blogger şablonu kullanıyorsanız, blog yazısı içeriklerinin başında AdSense Reklamları göstermek, AdSense kazançlarınızda size sihirli bir pozitif değişiklik sağlayacaktır. Ancak, blog yazılarınız, blog yazı içeriklerinizin başlangıç ​​noktasında bir resim içeriyorsa, AdSense Reklamlarını doğru yerde, yani blog yazılarının başlıklarının üstünde göstermeniz daha iyi olacaktır.

E) AdSense Reklamlarını Kenar Çubuğunda Görüntüleyin:

Blogger’ın çoğu, blogger blog kenar çubuğuna AdSense Reklam Birimi kodları eklemek için HTML/JavaScript Gadget’ı ekler. Daha iyi performans için kenar çubuğunda Orta Dikdörtgen (300×250) veya Geniş Gökdelen (160×600) boyutunda reklamlar görüntüleyebilirsiniz. Bununla birlikte, diğer widget’lara benzemediğinden ve diğer widget içeriklerinden yukarıdan ve aşağıdan biraz uzakta olduğundan ve blog gönderilerinin gövdesinde görüntülenen diğer AdSense Reklamlarıyla paralel olmadığından emin olmalısınız.

Kişisel deneyimime göre, Kenar çubuğundaki Orta Boy Dikdörtgen (300×250) AdSense Reklam boyutunda Görüntülü Reklamların (Resim, Flash ve zengin medya Reklamları) en iyi performansı gösterdiğini gördüm. Ancak, yeterince geniş bir kenar çubuğu alanınız varsa, 300×250 ve 160×600 vb.

F) AdSense Reklamlarını Alt Bilgide Görüntüleyin:

Genel olarak, yeni blog yazarı bu Reklam Alanından kaçınır, ancak bazen AdSense kazancımı büyük bir hızla artırmanın daha önemli olduğunu düşündüm. Herhangi bir web sitesinin veya blogun kullanıcıları, kendileri için ilginç bir şey olup olmadığını görmek için makaleleri ve blog yazısı içeriğini okuduktan sonra normalde web sayfasının sonuna gelirler ve altbilgide çalışan ilgili Reklamları bulabilirler.

Blog altbilgisi için en iyi performans gösteren AdSense Reklam boyutları Leaderboard’dur (728×90), ancak blogunuz duyarlıysa buna göre duyarlı AdSense Reklam Birimi kullanabilirsiniz.

AdSense Reklamlarını blogunuzun herhangi bir yerine yerleştiren ve blogunuz için hangisinin en iyi Reklam Alanı olduğuna kullanıcılarınızın karar vermesine izin veren ifadelerimi tekrar ediyorum. Belirli bir Reklam alanının diğerine kıyasla daha fazla kazanç getirip getirmediğine karar vermek için en az 1 ay vermelisiniz.