AdSense Reklamları için Blogger Blog Başlığı içine Gadget nasıl eklenir – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:AdSense Reklamları için Blogger Blog Başlığı içine Gadget nasıl eklenir – Showeblogin

AdSense Reklamları için Logo’nun yanındaki veya Ana Menü’nün yukarısındaki Blogger blog başlığının içine bir Gadget ekleyin. Üçüncü taraf Kodlar için HTML/JavaScript widget’ları ekleyebilirsiniz.

Son zamanlarda, AdSense Reklam kodunu çok hassas bir şekilde oluşturup Blogger Şablonuna eklemeyi öğrendik. Bu öğreticiyi okuduktan sonra bir okuyucu, AdSense Reklamlarını görüntülemek amacıyla blogger blog başlığına bir Gadget eklememi istedi.

Bu benim için çok ilginçti, çünkü varsayılan blogcu şablonunda herhangi bir seçenek veya hatta internette mevcut olan birçok özelleştirilmiş blogcu premium/ücretsiz şablonunda başlık yuvasına yeni bir Gadget eklemek için başlık widget’ını bile taşıyamazsınız. varsayılan yer.

Blogger’ların çoğu, AdSense kodlarını veya herhangi bir doğrudan reklamverenin Reklam banner’ını blog başlığına eklemek ister çünkü bu alan ekranın üst kısmındadır, daha dikkat çekicidir ve maksimum sayıda gösterim alır.

Bu nedenle, bugün, AdSense Reklamlarını görüntülemek veya başka herhangi bir üçüncü taraf HTML/JavaScript kodu eklemek amacıyla blog logonuzun veya başlığınızın veya açıklamanızın hemen yanına Blogger başlığının yanına yeni bir pencere öğesi eklemenin püf noktalarını öğreneceğiz.

Blogger şablonunu düzenlemeye başlamadan önce, blog şablonunuzu güvenli bir şekilde gelecekte başvurmak üzere yedeklemenizi şiddetle tavsiye ederim. Şimdi, BlogSpot blog başlığınızı ilk denemede kolayca iki bölüme ayırabilmeniz için aşağıdaki adımları çok dikkatli bir şekilde izleyin.

Blogger hesabınıza giriş yapın ve şu adresi ziyaret edin: Düzen Tek veya zaten bölünmüş olup olmadığını başlık konumunu görmek için blogunuzun bölümü. İşte varsayılan blogger blog başlığı için ekran görüntüsü.

Blogunuz yukarıdaki gibi başlık bölümünde yalnızca bir sütun içeriyorsa, sonraki adımları izleyerek onu iki bölüme ayırın.

Tavsiye Edilen:  10 doskonałych przykładów marketingowych WhatsApp, z których można się uczyć

Adım-2 (Şablon Düzenleyici):

Gitmek Şablon blogunuzun bölümüne gidin ve tıklayın HTML’yi düzenle Özelleştir düğmesinin yanındaki metin düğmesi. Şablon HTML’yi Düzenle düğmesinin ekran görüntüsüne bakın.

Adım-3 (Şablonu Düzenle):

Tıklamak Widget’a atla üstteki açılır menüden seçin ve Başlık1 bu ekran görüntüsünde gösterildiği gibi.

Varsayılan blogger blog başlık bölümünü temsil eden aşağıdaki (Ekran Görüntüsü) kodlarını göreceksiniz.

Şimdi, eski başlık bölümünün silinmesi için tüm bu kodları silin.

Bu HTML kodlarını, bu ekran görüntüsünde gösterildiği gibi eski başlık bölümü silinmiş kodlarının yerine kopyalayıp yapıştırın.

YARDIM URL adresini yukarıdaki kodun son satırından silmeyin; bu, gelecekte herhangi bir güncellenmiş öğretici ve kod yükseltmesi için size yardımcı olabilir.

Şimdi, ]]> için Ctrl + F tuşlarına basın ve aşağıdaki CSS kodlarını üstüne/öncesine yapıştırın.

.swt-header-inner { /* YARDIM: http://www.microsoft.com/?p=570 */ genişlik: %100; ekran: esnek; } .header-left { genişlik:%50; kenar boşluğu:0; dolgu: 0; kayan nokta:sol; taşma:gizli; } .header-right { genişlik:%50; kenar boşluğu:0; dolgu: 0; Sağa çık; taşma:gizli; /* www.microsoft.com tarafından eklenen Blog Başlığı */}

Buradaki ekran görüntüsüne bakın.

Şimdi tıklayın Şablonu Kaydet blog şablonunuzdaki tüm avobe adımlarını kaydetmek için.

özelleştirme: Üstbilgi-Sol ve Üstbilgi-Sağ bölümünün genişliğini blogunuzun başlığına/logosuna veya gösterilecek AdSense Reklamlarının boyutuna göre ayarlayabilirsiniz.

Genişliği yüzde yerine piksel cinsinden de belirtebilirsiniz. Diyelim ki blog LOGO’nuzu (70px) sol tarafta göstermek ve AdSense kodlarını (728px) başlık bölümünde sağ tarafa eklemek istiyorsunuz. Header-left width:70px; CSS kodlarını değiştirin. ve sağ üst bilgi genişliği: 730 piksel; blog düzeni genişliğinize bağlı olarak (800 piksel).

Adım-7 (Yeni Gadget Ekle):

Farkı görmek için blogunuzun düzen bölümünde gezinin. İşte ekran görüntüsü.

Şimdi, üzerine tıklayabilirsiniz Gadget Ekle eklemek için Sayfa Başlığı blogunuzdaki widget ve AdSense Reklam Birimi kodları veya herhangi bir üçüncü taraf HTML/JavaScript kodlar. İşte yardımınız için ekran görüntüsü.

Tavsiye Edilen:  iPhone veya Android, Mac veya bilgisayarda kaliteli ses nasıl kaydedilir?

Eğlence!