AdSense’in Sayfa Düzeyinde Reklamlarıyla Mobil Trafikten Para Kazanma – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:AdSense’in Sayfa Düzeyinde Reklamlarıyla Mobil Trafikten Para Kazanma – Showeblogin

Sabit veya Yer Paylaşımlı reklamlar ve Vinyet Reklamlar, mobil içeriğinizden para kazanmak için uygulanan Google AdSense Sayfa düzeyi reklamlarında kullanılabilen iki reklam biçimidir.

Onaylı bir Google AdSense hesabınız varsa ve duyarlı web sitesi içeriklerinizden para kazanmak için farklı bir reklam biçimi arıyorsanız, AdSense’in Sayfa Düzeyinde Reklamları adlı yeni bir reklam biçimini denemelisiniz. Yani artık Google AdSense’in standart reklam boyutunun yanı sıra Sabit veya Yer Paylaşımlı reklamlar ve Vinyet Reklamlar formatını da kullanabilirsiniz.

Aynı Sayfa Düzeyinde Reklam kodunu, reklamları göstermek istediğiniz her sayfaya yalnızca bir kez yerleştirmeniz gerekir; AdSense, Sabit veya Yer Paylaşımlı reklamları ve Vinyet Reklamları en uygun zamanlarda otomatik olarak gösterecek ve kullanıcılarınız için iyi bir deneyim sağlayacaktır.

AdSense’in doğru zamanda ve doğru biçimde otomatik olarak görüntülenmek üzere tasarlanmış yeni nesil reklamlarının bir parçasıdır. Biliyor musun? Sayfa düzeyi reklamın en iyi yanı, sitenizde, sayfa başına AdSense reklam sınırınıza sayılmayan ek reklamlar gösterecek olmanızdır. Bu nedenle, AdSense Sayfa düzeyi reklamları kullanmaya bugün başlayın.

AdSense Sayfa Düzeyinde Reklamları neden etkinleştirmeliyim?

Bu, yanıt veren AdSense kodlarını zaten yerleştirdiğiniz web sitenize neden Sayfa düzeyinde reklam uygulamanız gerektiğine dair en yaygın sorudur. Cevabınızı bu yeni reklam formatının özelliklerini okuduktan sonra alacaksınız. Google Sayfa Düzeyinde Reklamlar, aşağıdaki iki reklam biçimini içerir: 1) Sabit/Yer paylaşımlı reklamlar; ve 2) Vinyet Reklamlar.

1) Sabit veya Yer Paylaşımlı Reklamlar:

Sabit veya Yer Paylaşımlı Reklamlar, site ziyaretçinizin ileri teknoloji mobil cihaz ekranının kenarına yapışır. Başka bir deyişle, bu reklamlar yalnızca mobil cihazlar için optimize edilmiş web sayfalarında sunulur. Bu Reklam biçimi, AdSense’in web sayfası başına yalnızca üç reklam uygulama politikasını ihlal etmez.

Tavsiye Edilen:  2023'te Para Kazanmak İçin En İyi 7 Evden Çalışma Kursları

Bununla birlikte, kullanıcılar, iyi bir kullanıcı deneyimi sağladığı anlamına gelen aynı şeyi kolayca göz ardı edebilir. Sabit Reklamların, AdSense kazancınızı artırmaya yardımcı olmak için AdSense tarafından en uygun zamanlarda otomatik olarak gösterildiğini unutmayın.

2) Vinyet Reklamlar:

Vinyet reklamlar, sitenizdeki sayfa yüklemeleri arasında kullanıcılarınızın ileri teknoloji mobil cihazlarının tam ekranında görünen başka bir reklam biçimidir. Ancak, sitenizin kullanıcıları bu AdSense reklamını istedikleri zaman atlayabilir. Bu reklam biçimi, sayfa başına üç reklam sınırınıza dahil değildir.

Bu reklam biçimi, gelirinizi artırmanıza yardımcı olmak için AdSense tarafından da en uygun zamanlarda gösterilecektir. En iyi kullanıcı deneyimini sağlamak için, vinyet reklamlar kullanıcı başına sınırlandırılmıştır ve kullanıcı bir sayfaya vardığında değil, sayfadan ayrıldığında gösterilir, böylece kullanıcının bunların yüklenmesini beklemesine gerek kalmaz.

Bu nedenle, duyarlı sitenize AdSense Sayfa Düzeyinde Reklamlar uygulamak için başlıca iki neden vardır. Bunun en iyi nedeni, Sayfa düzeyi reklamların iyi performans göstermeleri ve iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamaları muhtemel olduğunda otomatik olarak görüntülenecek olmasıdır. Sitenize Sayfa düzeyinde reklam yerleştirmenizin bir başka nedeni de, sayfa başına AdSense Reklam Birimi sınırı politikasına dahil edilmemesidir.

Google AdSense tarafından Sayfa Düzeyinde Reklamlar nasıl kurulur?

Sayfa düzeyi reklamların (Yer Paylaşımlı ve Vinyet Reklamlar) mobil cihazlar için optimize edilmiş sitenizin sayfalarında görünmesini sağlamak için şu basit adımları izleyin:

Aşama 1: AdSense hesabınızda oturum açın ve tıklayın reklamlarım sekme.
Adım 2: Sonra tıklayın Sayfa düzeyi reklamlarKenar çubuğundaki İçerik altında BETA.
Aşama 3: Şimdi, bu ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, sitenizde hangi reklam biçimlerini (Çapa/bindirme/Vinyet) göstermek istediğinizi seçmek için kontrolleri (anahtarı değiştirerek) kullanabilirsiniz.

Adım-4: Ardından, Sayfa düzeyi reklamlar için kodu sayfalarınıza ekleyin yazan bölüme gidin. Kodu al’a tıklayın. Şimdi, Sayfa düzeyi reklam kodunu kopyalayın ve sitenizin veya reklamları göstermek istediğiniz sayfaların etiketine (veya gövdenin üst kısmına) yapıştırın.

Tavsiye Edilen:  Pisanie treści SEO a copywriting SEO: 21 punktów różnicy

Her Web Sayfası ve Site için Aynı Reklam Kodu:

Sahip olduğunuz sitelerin sayısına ve blogunuzun web sayfalarına bakılmaksızın, reklam göstermek istediğiniz her yere aynı Sayfa düzeyinde Reklam kodunu yapıştırmanız yeterlidir. Başka bir deyişle, Sayfa düzeyinde reklamlar göstermek istediğiniz her sitedeki her sayfa için reklam kodu aynıdır.

Reklam kodunu yapıştırdıktan sonra, istediğiniz zaman reklam kodunu değiştirmek zorunda kalmadan Sayfa düzeyi reklam ayarlarınızda değişiklik yapabilirsiniz. Bu, Sayfa düzeyi reklam ayarlarınızı değiştirseniz bile kodu değiştirmeniz gerekmeyeceği anlamına gelir.

AdSense Sayfa düzeyi reklamları Mobil Cihazlar için Optimize Edilmiş Sitelerde nasıl test edilir?

Sayfa Düzeyinde Reklam Önizleme Aracı:

Sayfa Düzeyinde Reklamların yalnızca en uygun zamanda gösterileceğini bildiğimiz için, Google AdSense ekibi, sitenizde Sayfa Düzeyinde Reklamları test etmek için bir olanak sağlamıştır. Yer Paylaşımlı Reklamların ve Vinyet Reklamların mobil uyumlu sitenizde gösterilip gösterilmediğini kontrol etmenin basit bir yolu var.

Sayfa düzeyi reklamların düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için, Reklam kodunu yapıştırdığınız web sayfasının URL’sinin sonuna #googleads eklemeniz yeterlidir. Örneğin: Mobil cihazınızda https://www.microsoft.com/#googleads adresindeki sitemi ziyaret edin.

Şimdi, Sabit Reklamlar test ekranında varsayılan olarak görüntülenecektir. Önizlemek için cep telefonunuzda test etmek üzere başka bir biçim, yani Vinyetler seçebilirsiniz. Vinyet reklamları göstermek için, web sayfasında vurgulanan bağlantılara tıklamanız gerekir. Yetenekli bağlantı sayısı önizleme ekranınızda görüntülenecektir.

Ancak önizleme aracı, vinyet reklamların gösterilmediği Oturum Aç veya Oturumu Kapat gibi tipik olarak gezinmeyle ilgili “dur” sözcükleri içeren bağlantıları vurgulamaz. Sayfada skeç gösterebilen tüm bağlantılar mor renkle işaretlenir ve ana hatları çizilir. Vinyet reklamları görmek için birine tıklayın.

Önizleme aracı cihazınızda çalışmıyorsa, bunun nedeni aşağıdaki sebeplerden olabilir:

a) Reklam Kodu Yerleştirin: Test etmek istediğiniz sayfalardaki etiketine sayfa düzeyinde reklam kodu yerleştirdiğinizden emin olun;
b) Desteklenen Cep Telefonları: İleri teknoloji mobil cihaz kullanmıyorsunuz. Sayfa düzeyi reklamları test ettiğiniz sayfayı yenileyin, mükemmel şekilde çalışacaktır.
c) Portre Modu Görünümü: Mobil cihazınızın yönünü dikeyden yataya değiştirmiş olabilirsiniz. Cihazınızı tekrar dikey moda döndürmek, sitenizde vinyet reklamların gösterilmesiyle ilgili sorunları çözmelidir.

Tavsiye Edilen:  Alt yazılar ekleyin ve videolarınızı daha erişilebilir hale getirin

Web sitelerinizdeki Sayfa düzeyi reklamları test etmek için eksiksiz kılavuzu okuyabilirsiniz.

Belirli bağlantıların vinyet Reklamları göstermesi nasıl devre dışı bırakılır

Vinyet reklamların sitenizdeki belirli bir bağlantıda gösterilmesini durdurmak istiyorsanız, bağlantı etiketinize data-google-vignette=”false” ekleyebilirsiniz.

Örneğin:

Bize Ulaşın

AdSense Sayfa Düzeyindeki Reklamların Performansı Nasıl İzlenir?

AdSense Sayfa düzeyindeki reklamların mobil cihazlar için optimize edilmiş sitelerinizdeki performansını görmek için şu adımları uygulamanız yeterlidir:

Aşama 1: AdSense Hesabınızda oturum açın.
Adım 2: Tıklamak Performans raporları sekme.
Aşama 3: şimdi seç reklam davranışı bu ekran görüntüsünde gösterildiği gibi rapor türü.

Artık Sayfa düzeyi reklamlar, performans raporunda “Çapa/bindirmeler” ve “Vinyetler” etiketleri altında gösteriliyor. AdSense Sayfa Düzeyinde Reklamlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıdaki yorum yoluyla aynı soruyu sormaktan çekinmeyin. Duyarlı sitenizde bu yeni biçim AdSense reklamını uyguladıktan sonra deneyiminizi paylaşabilirsiniz.